25 Mayıs 2017 Perşembe

OYUN İÇİNDE OYUN BÜYÜK MATRUŞKA!

                                       

Sevgili takipçilerim hayırlı günler dilerim.Sizlerin bir kısmı ile yaptığımız canlı PERİSKOPE yayınlarında görüyorsunuz ne kadar doğal ve fazlaca son yıllarda mütevazi yaşadığımı bazı geceler iskemle üstünde uyukladığıma şahit oluyorsunuz.

Hayat zor ve tehlikelerle dolu.Yıllarca gece gündüz ülkemde basmadığım nokta kalmadı o yüzdendirki sizlere çeşitlili konularda bilgiler verebiliyorum.
Şimdi her dönemin bir yancıları olur.Özellikle sayın MİT müsteşarımız DR HAKAN FİDAN beyefendi 2010 mayıs ayında göreve geldikten sonra belirli bir HÜKÜMET yanlısı gazetecilerde daha evvelde söyledim bunlar DERİN DEVLETİN borazancılarıdır.

Bunlardan gelen bir ses derin yapıların bir kısmının topluma öksürmesidir.
Tabi bu arkadaşlar bir kere OFSAYT tan gol attıkları için bir siyasi iktidar olmanın rüzgarı ile ses verdiler çok.
Bu seslerde DEVLETİN TEPE noktalarındanda devamlı zaman aralıkları ile geldi.
KAZAN KAZAN ve bunun gibi çeşitli sloganlar  sanki BABASININ OĞLU var karşısında ENERJİYİ eline geçirince biz yönetiriz SEN KİMSİN modundalar.
Tabi tüm ömrümü AKADEMİK düzeyde çalışmalar içinde geçirdiğim halde sakin olsamda, bazen sinirlenirim ona RAMBO TURAN şöyle derdi dağılalım arkadaşlar bu yine KARARDI..))
                           

Evet arkadaşlar benden toplu tavsiye,el tırpanı ile tarlaya hasata girmeyin sonra KAZAN KAZAN dersin  KAZI KAZAN olursunuz uyandırayım.
Akıl yaşta değil baştadır ,Tecrübeler ama yaştadır.
Şimdi arkadaşlar MİLLİ İSTİHBARAT çok önemli bunu söylerken kurumsal olarak söylemiyorum teşkilat anlamında düşünmeyin, hatta hiç düşünmeyin:)
İstihbarat çalışmaları aynı SÖRF yapmaya benzer,neden?
                       

Sörf tahtasının üstüne çıkıp dalgalar üstünde kaymaya başladığın zaman bir müddetten sonra ya üstünden düşersin yada o dalgalar seni kıyıya kadar getirir her halükarda KAYMA zamanı bitmiştir.
İstihbaratta faliyeti aynı şekilde gider,faliyete bir başladınmı ardı arkası gelmeyen birbirini tamamlayan istihbarati konular önüne gelir,sen nasıl bir YİĞİT kişiysen ona göre hayatını ve oyunun şekline göre bir tavır ve düzen kurarsın.

Bunun sonu eğer bu faaliyetler içinde ŞEHİT yada NİYAZİ olmamışsan kendini bahçede,tarlada salatalık,domates,patlıcan yetiştirirken bulmuşsan artık bu işlerden elini ayağını çekmiş olursun.
                                     

Öbür türlü MEZARA kadar devam..))
Bugünlerde tekrar 15 temmuz 2016 yılında gerçekleşen KALKIŞMA hareketinin iç yüzü tartışılır oldu.
                                

Ben bu konudaki ilk yazımda bunun böyle olucağı 15 temmuzun sırlarının önümüzdeki yıllarda uzun müddet konuşulacağını yazmıştım.
Arkadaşlarım bir KALKIŞMA ve DARBEYİ önlemek bile bir DEVLET ve kurumları için başarı değildir.
Mühim olan hiç teşebbüse geçmeden önlemek ve bu tip organizasyonları kuranları organizasyon harekete geçmeden evvel dağıtmak derdest etmektir.

1960,1971,1980 darbeleri ve diğer tüm darbe planlarının öncesi çok önemlidir.
Eğer MİLLİ İSTİHBARAT dediğimiz hadise gerçekten çalışır ve ismi gibi MİLLİ olsa darbeler ve bu tip kalkışmalar olmaz.NEDEN?
1956 yılında 1960 darbesini ihbar eden BİNBAŞI merhum SAMET KUŞÇU beye yapılanları tarihten okuyun.

1956 yılında yapılan darbe ihbarı aslında 1954,1955 yıllarındaki darbe heveslilerini teşhis edip organize eden İNGİLİZ ve ABD derin devletidir.
1955 yılındaki altı yedi eylül hadiselerini çıkartan İNGİLİZ DERİN devleti
                           

 içimizdeki toplumsal dizaynı tekrar yaparken türk seferberlik yapısındaki aile planlamalarınıda tarihsel stratejik yapmış ve 1960 darbesi ile merhum MENDERES ve arkadaşlarını bu konular üstünden haklı konumdaymış gibi suçlayarak işi İDAM safasına kadar götürmüşler.
                                

15 temmuz içinde aynı şeyler geçerli.
Bugün başarılı olduk diyen kesimlerin bence yanıldıkları kanatındayım,çünkü oyun kurucular kademeli ve aşamalı bir düzen üstünden gidiyorlar tarih boyunca.
Onun içindirki bu KALKIŞMA hadisesi çok önceden önlenseydi ve toplumun  hiç bu konudan haberi olmasaydı o zaman devlet ve yöneticileri başarılı diyebilirdik.
Ama tüm ülkede tahribat yapıcak şekilde bir kalkışma olması ve yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesi şehit olması binlerce yaralı ve gazi, ne oldu söyliyeyim gelen rüzgarı önlememek ve gereğini yapmamak aksatmak ve ilgili şekilde devlet ERKİNİ daha evvelden uyarıp ona göre koruma önlemi almamak.
Devletin tüm düzenini tehlikeye düşürmek ve ülkemizi maalesef olabilecek bir sarsıntıda başka devletlerin yönetimine geçmesi durumunu görememek.

Sayın CUMHURBAŞKANI marmariste mahsur,sayın BAŞBAKAN ılgaz tünelini karargah haline getirmiş, sayın GENELKURMAY BAŞKANI,MİT MÜSTEŞARI ve HAVA KUVVETLERİ KOMUTANINDAN haber alınamıyor,sayın DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI FLORYA BELEDİYE parkında saklanıyor rüyada görsem KABUS, Allahtan yarı ayık kafa gördüm tam bir TRAJEDİ..
Şimdi bugünlerde bazı yeni açıklamalar ve ifadeler geldikçe herkesin kafası karışıyor fakat karışmasın bilinçli yapılıyor.
Bu KALKIŞMA tamamen FETÖ mensublarının yaptığı bir girişimdi.
                          

Fakat ilk ifadesini veren olay mahallinin baş kahramanı tüm.general ZEKAİ AKSAKAL paşanın ifadesinde bir askeri gerçeklik var.
Darbe ihbarı GENEL KURMAY karargahına MİT müsteşarı geldiği ve konu izah edildiği andan sonra yurt çapında verilecek emirle tüm birlik komutanları başta olmak sureti ile personel çıkış yapmayacak ikinci bir emre kadar denmesi rutin prosödürde geçerlidir bu yapılsaydı ZEKAİ paşanın anlatımı ile hadiseler farklı ceyran ederdi.
                                

Tabiki kimi ikbal ve hırs sahibi yada ABD ve müttefiki istihbarat örgütlerinin işareti ile yanlarına aldıkları kendilerinden olmayan darbecilerde var.
Ama birde yönetme ve operasyonları boşa çıkartarak bir ÜST OYUNA LEVEL açmak var.
İşte burda üst akıl devreye giriyor yerine göre saati saatine olayın başlamış sıcak anlarında bile hadiseleri dışardan yönetebiliyor bir kısım SATRANÇ TAHTASINDAKİ oyuncuyu bilinçli bir şeklide saklıyor, çünkü stratejik HEDEF kendilerine koydukları zaman var.
Türkiyeye şimdilik FETÖ darbesi ve verdiği hasar yeterli ikinci yüksek levelde son hamleyi yaparak ŞAH MAT diyebilirler.
                                  

İşte istihbarat örgütü ne yapması lazım tüm olasılıkları hesap ederek en az ON YIL evvelden tüm darbe girişimlerini ve kirli,örtülü operasyonları organize eden YABANCI İSTİHBARAT SERVİSLERİNİN içine sızmalı ve onların yurtdışından aldıkları emirleri burda nasıl organize ettikleri devletin içine nasıl sızdıklarını kimlerle hangi personel ve insana dayalı kimliklerle harekat düzenleyeceklerini öğrenmelisin.
Örneğin basit bir dünyanın tüm devletleri için geçerli bir hadiseyi anlatıcam,bir BAŞBAKAN gerekirse on yıl evvel siyasetin içinde olmayabiliyor, aktif olarak sizin benim gibi basit vatandaş düzeyinde yaşıyor, fakat siz onun o dönemlerinde CİA angaje olmadığını nerden biliyorsunuz,kendisini son tahlilde başbakan olucakmış gibi bilgi birikim donatılmadığını ve on yıl içinde atlayarak o makama getirilmediğini nerden biliyorsunuz.BİLEMEZSİNİZ.
Bilebilmeniz için CİA veya MI6 türkiyedeki kompartmanlarına sızmanız lazım.

1987 yılında sayın DR HAKAN FİDAN bey ile aynı birlikteyken dağatımım çıktığı GENELKURMAY B.B.İ.M karargahına gitseydim belkide 2010 yılına kadar yaşantımız paralel değil diklemesine gidicekti?))
                              

TÜRKİYEYİ düşünürken hep gözünüzün önüne NEW YORK taki özgürlük heykeli ve LONDRA daki BİGBEN saat kulesini getirin kafanızın arkasında
                             

 yer alsın sakın MOSKOVA daki KIZIL MEYDANI getirmeyin sonra bir şey olamazsınız:))

Bugünlerde sen yaptın ben yaptım kavgası yukarlarda cereyan ederken sizlere şunu söyliyeceğim ülkemizde maalesef geçmişte söylediklerini unutup tam tersi konuşmalar yapanlar var geçmişte söylediğini bugün inkar eden, ama kayıtlar maalesef günümüzde herşeyi doğruluyor.
DERİN İSTİHBARAT ve DERİN ULUSLARARASI yapılanmalarda ilk dikkatinizi çeken şu olsun insanları biraraya getiren birkaç olgu vardır.
Bunlar siyasi ve ekonomik ilgalar üstünden stratejik hareket edip geçmişte yapılmış planların başarıya ulaştırılmasını her ne şekilde olursa olsun başarı ile tamamlamak.

Düşününki suç örgütü kurmak için bile en az üç kişiye ihtiyaç var ANAYASADA diyorki siyasi ve ekonomik çıkar güderek suç veya terör örgütü kurmak.

ONLARIN BİR HEDEFLERİ VAR  ONUN İÇİN HER TÜRLÜ SİNEMA VE TİYATROYU OYNATACAKLAR.

SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BÜYÜK ÇÖKÜŞ….!

                                     Sevgili takipçilerim,hepinize hayırlı ve mutlu günler dilerim. Malumu ülkemizin büyük bir soru...