28 Nisan 2017 Cuma

TAZE SAYFA

                                         

Sevgili takipçilerim hepinize iyi bir hafta sonu dilerim.
Gündemimiz çok kaotik bir vaziyette halkımızla görüşmelerimde herkeste  mutsuzluk sıkıntı ile beraber bir gerilim durumu var..
Uzun yıllardır terör buna bağlı diğer olumsuzluklar ekonomik kırizler artık insanımızda tam bir yorgunluk ve sıkıntılı pisikolojik durum yarattı.
En çarpıcısı artık SURİYE bölgesinde tam bir oluşum sağlamış ve YPG (SURİYE KÜRT HAREKETİ) ile beraberlikleri tamamı ile tesis edilmiş ABD güçlerinin bölgedeki TÜRKİYE CUMHURİYETİNE çok açık şekilde meydan okurcasına hareket etmesi.

Buna karşılık yıllardır HÜKÜMETLERİMİZ ve BÜROKRATLARIMIZIN bu konulardaki ucu  ve gerçekliği olmayan açıklamaları.
Halkımızında günlük iç siyaset içinde birbirine karşı siyasi ve ideolojik içi boş olan çekişmesi ve kavgası gürültüsü ile dışardan veya içerden akil olarak baktığında maalesef içi boşaltılmış adeta YUMRUK yemeyi bekleyen boş bir BOKS torbasına benziyor.
                                

Stratejik öngörüsüzlük son 30 yılda özellikle ULUSLARARASI ALANDA yüksek derecede SİYASETİN ve KOZMİK BÜROKRASİNİN BATI eksenli bağlılığı ülkedeki iç tahribatı dahada ağarlaştırmıştır.
Bugünlerde ağır söylemleri olan ÜLKEMİZE karşı BATI DEVLETLERİNDEN başta ABD,İNGİLTERE ve ALMANYANIN  karşısında hala esnek durmak ve çeşitli DIŞ SİYASET manevraları ile hareket  geliştirmek ülkemiz içinde, bu söylemleri söyleyen SİYASETÇİLERİMİZ içinde maalesef gereksiz efor  ve zaman kaybetmektir..

Üçe bölünmüş ıraktaki sınırımıza hudut olan KÜRT devletinin lideri sayın MESUT BARZANİ beyin bugün aldığı karar ile KÜRT DEVLETİNİN kuruluşu
                                    

 için AĞUSTOS veya EYLÜL ayında refaranduma gidecek olması,ABD askeri birliklerinin batılı diğer müttefik güçlerle SURİYEDE YPG ile birlikte geniş anlamda üstlenmesi havalimanları ve askeri birlikler oluşturması ve bugünlerde özellikle YPG uçuşa yasak bölge oluşturulması için faliyet göstermesi gelecek günlerde ne kadar KÜKREYEREK bağıran devlet büyüklerimiz olsada sonun başlangıcına gelmiş durumdayız..
                       

Güneyden bu şekilde çevrelenirken NATO ve başta ABD,İNGİLİZ donanma gemilerinin KARADENİZE açılmaları ve bu sularda SEYRÜ SEFERDE olmaları iki güç arasındaki yakınlık derecesini etkilemek için uğraşmak ve destek verdikleri KARADENİZE KIYISI olan ülkelerden başta ROMANYA,BULGARİSTAN,UKRAYNA ve GÜRCÜSTAN devletlerinede pisikolojik destek vermek RUSYA karşısında  yanınızda bizde varız demek..
Sayın em.TÜMGENERAL OSMAN PAMUKOĞLU paşanın bir güzel tespiti vardır,şöyle der muharebe alanında KURMAYLIK,SUBAYLIK,DOKRİNLER o bu yoktur der muharebe alanında akıl vardır düşünce vardır zeka vardır bunları düşünüp sahaya sokucak komutan vardır der.
                             

Bazen bir DOKTOR muhabere hattında en büyük komutandır diye tespitini yapar bende katılıyorum sayın komutanımıza.
Batı emperyalizimi TÜRKİYEYİ çok iyi bilen bir yapıdır.Neye güvenerek SEKSEN MİLYON genç ve donanımlı bir nüfusa sahip olan ülkemize bu hasmane tutumu götürüyor ülkemizi çevirerek.
                                               

Bu aradada RUSYA ile aramıza girerek tüm ilişkileri baltalamak için yoğun uğraşıyorki RUSYA,İRAN TÜRKİYE hattında bir müttefiklik oluşmasın bu oluşum tüm ASYAYA sarkar en büyük desteğide ÇİN devleti olur.
Buna şöyle cevap vereyim ABD ve NATO 15 TEMMUZU 2016 kalkışmasıda dahil aslında çoktan bazı senaryoları devreye sokarak güneyimizde sınırlarımızın içine büyük bir KAOS ortamı geliştirerek güneydoğu ve doğuanadolu bölgesine müdahil olucaktı halada bu plan için çok hızlı bir şekilde çalışıyorlar
.
Zaten aklı olan 2003 yılındaki ikinci körfez harekatındaki ABD ülkemizden talep ettiği üstler içinde SAMSUN VE TRABZON limanlarınında olması size yukarda yazdığım senaryonun o günki dostane giriş şekli olucaktı YÜCE TBMM buna itiraz ederek o gün bu iç işgal girişimin önünde durdu.
                              

Peki ABD ve müttefikleri neden korkuyor birincisi bu harekat esnasında FETÖ dışındaki 1949 yılında kurulmuş ÖZEL BÜRO adı ile o tarihlerde adlandırılan NATO nun sivil TÜRKİYE ayağı içerdeki kırıtik yerlerdeki personelleri veya oluşumları ile içerden ülkeyi vurmak için hazırlanmışken bunların ortaya çıkartılıp karşı atak operasyon yapılabilir olduğu FETÖ olayı ile kafalarında belirginleşmiş olması...
                                           

Ayrıca RUSYA FEDERASYONUNUN ülkemize yapılacak bu tip operasyonda askeri varlığını ortaya koyarak başta SURİYE bölgesinden bölgeye İRAN ve TÜRKİYE lehine beraber bir müttefiklik sergilemesi tüm bu dünyanın
                                   

 başına örülmek istenen yüz yıllık projeyi çöpe atar ve ABD ve BATI devletlerini bir daha bölgede olmuyacak şekilde madara eder.
Onun içindirki son 2 yıldır elinden geldikçe RUSYA,TÜRKİYE,İRAN
                                

 arasındaki dengeleri bozabilmek için çok fazlaca derecede sabotaj,suikat hadiselerini denemişlerdir,tarihinde olmamış hadiselere cürret etmişlerdir.
Başta ABD ve NATO güçlerinin tüm amacı aslında güçlerinin yetmiyeceğini  bildikleri asimetrik savaşta TÜRKİYEYE saldırmaları bölgede büyük bir önlenmez harp çıkartmak onlar için tek bu oyunu bozan güçlü teknolojisi ,altyapısı,insan kaynağı ve hammadde cenneti olan RUSYANIN tüm oyunu bozacağı korkusu.

Onun içindirki bugünlerde tüm kamuoyunda RUSYA ile ABD her konuda anlaştığı haberlerini yayarak pisikolojik harp yapmaya çalışıyor.
Yazımı burda sonlandırırken hayatının baharında bir kızı canlı bomba olarak kullanan bizzat gördüğüm ŞEREFSİZ bir Kafkas erkeği ve orta yaşlı bir bayanı NATO nun sivil kanadının ülkemizde nasıl dokunulmaz olarak çalıştığını iyi biliyorum.

NATO genel sekreterinin Perşembe günü öğlen saatlerinde TÜRKİYE için yaptığı ağar açıklama ilerki dönemde hasmane tutumlarının şimdiden ön hazırlık açıklamalarından bir saat sonra KİLYOS açıklarında RUSYANIN KARADENİZ FİLOSUNA bağlı silahsız TEKNİK DONANIM gemisine
                              

 ROMANYANIN köstence limanından kalkan CANLI HAYVAN yüklü geminin çarpması ile RUS DONANMA gemisinin batması, konu kaza olarak görülsede tecrübeli istihbaratçıların bildiği sahadaki operasyonel hareketlerin örtüsü olan kazaları unutmamak lazım.
Uzman şifre çözücüleri konuda geçen argümanları bilirse  BÜKREŞ
                              

 İSTANBUL ANKARA BÜRÜKSEL WASHİNGTON  hatları arasında NATO gücünün sivil kanadının nasıl saniyeler içinde hareket edebildiklerini TARİHİ olarak bilenlerdeniz..

Helede bazen o çıtı pıtı kurye kızlarımızın bu başkentler arasında kozmik haber taşıyıcılığını nasıl yaptıklarını iyi biliriz..
                                   

ESEN KALIN..
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...