7 Nisan 2017 Cuma

SAAT 4 SURİYEDE ŞAYRA..

                                    

Sevgili takipçilerim,hepinize mutlu günler dilerim.Hafta başında SURİYEDE İDLİP bölgesinde  bir saldırı sonucu KİMYASAL GAZ depolarının imhası ile bölgeye kimyasal gaz yayılması olmuş ve binlerce insan hayatını kaybetmiş yada ağır yaralanmışdı..

Suriye halkına geçmiş olsun diyorum ALLAH yanlarında olsun temennisinde bulunuyorum..
Bunun üstüne uzun zamandır bölgedeki askeri hareketlenmesi rölantide olan ABD ordu güçlerinden ani refleks bir hareketle perşembeyi Cuma sabahına bağlayan saat dört sularında gerçekleşen bir atak saldırı
                                  

 yapılarak ABD deniz kuvvetlerinin AKDENİZDEKİ donanma gemilerinden  SEYİR FÜZE SİSTEMLERİ (TOMA HAWK) ile SURİYE DEVLET güçlerinin ŞAYRA HAVA üstü vurulmuş üst imha edilmiş yaklaşık beş ila altı personel yaşamını yitirmiş..

İlk anda ABD ve RUSYA FEDERASYONU yetkililerinden açıklamalar karşılıklı geldi saldırının birbirleri ile bilgi koordinasyonu içinde yapıldığını kamuoyuna açıkladılar..

Tabi dünya basınında çok yorum yapılsada özellikle bizde ABD bu tip atak saldırısından yüksek seviyede memnuniyet duyan ÜST seviyede çok insanımız var, hatta basında bazı gazetecilerin RUSYA gafil avlandı ama bu şekilde hareket ediyor diye ilk anda açıklamaları oldu ben buna kısa deyineyim istedim askeri bir bakış  açısı ve bilgimden..
                            

Birincisi TOMA HAWK seyir füzeleri akıllı mühimmat dediğimiz nokta ve hassas hedefler için kullanılan bir silah sistemidir..
Tek zayıf noktası bu seyir füzelerinin havada seyir sürati düşük olmasıdır..
Özellikle RUS HAVA KUVVETLERİNİN bölgede konuşlandırdığı S-400 uzun menzilli hava savunma füze bataryaları ve bunların RADAR ve hava hedeflerini tespit sistemleri bu atak saldırıyı tespit etmiş fakat bilgi dahilinde bir saldırı olduğu için SEYİR FÜZELERİNİ hedef almamıştır..
Eğer alsaydı ve SEYİR FÜZELERİNE atış yapsaydı yüksek oranda ABD TOMA HAWK füzeleri havada imha edilirdi..
Çünkü TOMA HAWK seyir füzeleri S-400 hava savunma sistemleri için çok kolay hedef..

Konunun askeri izahatını yaptıktan sonra sizlere kısa bir bilgi açılımı yapıcam.
1988 yılının mart ayı ortasında İRAN IRAK savaşı esnasında halepçede kullanılan IRAK ordusu tarafından KİMYASAL GAZ saldırısında binlerce insan hayatını kaybetti ve bir büyük katliam yapıldı bölgedeki KÜRT nüfusun üstünde..

O gün aslında bu KİMYASALLARI İRANA kullanıcak sanan çeşitli güçler bunun sivil kürt halkı üstüne kullanıldığını görünce şaşırmış bu hadiseden başlayan COĞRAFYADAKİ başta ABD ve BATI dünyası güçlerinin müdahalesi ile bugüne geldiğimizde önce IRAK olmak üzere arkasından SURİYE de milyonlarca insan ölmüş,yaralanmış ve topraklarından olmuşlardır son yirmidokuz yılda..
O günleri yaşayan bazı istihbaratçılar ve çeşitli taşoron guruplar bunun aslında SADDAM tarafından verilen bir emirle yapılmadığı, IRAK ordusu içine sızmış olan ABD istihbarat örgütünün bu saldırıyı planlayıp yaptırdığı yıllar sonra anlaşılmış ve SADDAMDA bunu kendi ağzından deklare etmişti..

Bugüne geldiğimizde aslında görünen o ağır FELAKET manzarası aynı ve konuşulan ABD saldırısından sonra gelen yeniden bizim ülkemiz içindeki siyasetçi ve sivil toplum yapılarından ABD BAŞKANI sayın DONALD TRUMP beyefendinin başkanlığında bu SURİYE askeri üstüne saldırılması tekrardan bizde savaşın gidişatı içinde farklılık olucakmış gibi hissetmeleri yine büyük yanılgı..

Bizdeki maalesef çok ağar ABD severlerin ESAD yönetimini indirerek bölünmüş yeni bir SURİYE ile BARIŞI bölgenin yakalayacağı söylemi tabiki bizim gibi uzmanları güldürüyor,artık ABD li güçlerede kızamıyorum bu kadar  hadiseleri bilipte görmeyen ve kamuoyunu yanıltan yerli kimlikli insanımız varken. ABD iyi BİR BİLEN hanfendinin geçtiğimiz hafta bana söylediği etini kapının önünde bırakma KEDİ gelip çaldığında hayvana kızma..))

Burdan şunu söylemek istiyorum sizlere, gördüğünüz gibi ABD politikaları BAŞKANLARA göre değil AMERİKANIN stratejik hesaplarına göre kurgulanır bunu hep söylerim ama bizdeki çoğunluk bunları hep tartışır maalesef dostlar alışverişte görsün aklı..
Şimdi bu olan ABD saldırısına sevinen ülkemdeki insanlara söyliyceğim şu olucak bu saldırı aslında ESADA değil SURİYE de oluşacak KÜRT DEVLETİNİN tamamlanabilmesi için satranç tahtasında VEZİRİN uzun bir hamlesidir..
Bunada çok sevinen ülkem insanına söyliyeyim size karşı yapılmış stratejik bir operasyondur..
İçerdeki siyasi ve aksiyonel gelişmelerden gün ve gün maalesef bize dönücek bu hareketleri ilerde çok uzun zaman sonra anlıyacaksınız ama iş işten geçmiş olucak..
ABD saldırısından yirmidört saat evvel RUSYA FEDERASYONU SAVUNMA bakan yardımcısının, bizim fazlaca kamuoyunda yer bulmayan  bir açıklaması oldu..

Oda şuydu TÜRKİYENİN stratejik ayakta sağlıklı durabilmesi için RUSYA ile çok yakın ilişki içinde olması gerekli, yoksa gelicekte sıkıntılar çok çekebilir diye basına açıklaması var..
Özellikle yıllarını bu işlere ayırmış şahsımın ST.PETERSBURG şehrindeki iki bombalı saldırı ve ASTRAHAN şehrindeki RADİKAL İSLAMİ örgütlerin
                                     

  RUS POLİSİNE saldırması ve bunla birlikte islami muhafazakar kesimlerin İSTANBUL ve ANKARADAKİ  RUS elçlikleri ve konsoloslukları
                                   

 önündeki gösterileri ve dahada fazlası İDLİP GAZ saldırısının istanbulda telin edilmesi için gösteriler yapmasının üstünden bu ŞAYRA saldırısının gelmesi özellikle başta ABD,İNGİLTERE ve ALMANYA devletlerinin sonuna kadar TÜRKİYE devletini RUSYA dan uzaklaştırmak ve içerdeki LOBİ güçleri ve gizli baskılar ve pazarlıklarla TÜRKİYE RUSYA beraberliğini her alanda engellemek..

Bunun içinde en önemlisi ve hayati olanın SAVUNMA İŞBİRLİĞİNİN  engellenmesi RUSYA FEDERASYONU ile sıkıntıya düştüğümüzde bir destek almamızı sağlanmasının istenmesi.
Türkiyede bunun için tüm stratejik yerlerde maalesef ABD devletinin yandaşları ve lobi gücü var..

Nato ülkesi olmamız kaydı yüzünden yıllar içinde oluşmuş ABD ve BATI yerleşik sisteminin şu anda en yüksek seviyede olduğu dönemdeyiz..
Ülkemizde özellikle DOST unsur saydığımız BATILI güçlerin bir kırılma halinde içerdeki işbirliğini anladığınızda iş işten geçmiş olucak çıkıcak sonuçlardan malesef bu ülkede 1000 yıl evvel girdiğimiz MALAZGİRT OVASI ile YURT yaptığımız bu topraklarda artık bir TÜRK DEVLETİ olmayacak..
Anlayana sivri sinek saz Anlamayana davul zurna az…
                            

SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...