24 Ocak 2017 Salı

GÖNÜLLERİN GERÇEK KAHRAMANLARI

                           

Sevgili takipçilerim hepinize selam ederim umarım her gününüz bereketli,huzurlu ve mutlu olur…
Bugün TÜRKİYENİN iki büyük gerçek kahramanının ŞEHİT edilmesinin yıldönümü..

Efsane  araştırmacı gazeteci,yazar ŞEHİT UĞUR MUMCU 24 OCAK 1993 günü her suikastte olduğu gibi kahpece bomba düzenekli bir eylemle şehit edildi hepinizin malumunca.
                          

Bir diğeride yine EMNİYET camiasında yiğitliği,cesareti,iyilik ve hayırsever kişiliği ile ÜLKEDE ve son vazife yeri DİYARBAKIR da tanınmış ve sevilmiş bir devlet görevlisi olarak DİYARBAKIR  şehrimizin merkezinde tarihinin en planlı suikasti ile silah arkadaşları ile beraber şehit edilmiş bir KAHRAMANIMIZ..

Yıllarca hep andık,her ölüm yıldönümlerinde DEVLET ricali ve sivil toplum kuruluşları ve halkımız tarafından lanetledik fakat hiçbir zaman gerçekleri ve kimlerin katlettiklerini hangi güçlerin ve onların ŞEREFSİZ,ALÇAK,KAHPE taşoronlarını bilemedik, bu ülkenin temeli olan bu AYDINLIK insanlarını koruyamadığımız gibi katledenleri ve katlettirenleri bugüne kadar çıkartamadık..
                        

Bu gün 24 ocak bu iki kahramanı her sene anarken diğer kahramanlarımız HİRAM ABAS,EŞREF BİTLİS,HULUSİ SAYIN ,İSMAİL SELEN,FERDİ TAMER,CEM ERSEVER,RIDVAN ÖZDEN,KAZIM ÇİLLİOĞLU,BAHRİYE ÜÇOK,AHMET TANER KIŞLALI,NECİB HABLEMİTOĞULLARI ve diğer ismini anında hatırlayamadığım adları duyulmuş veya duyulmamış hergün bu topraklar için ölen ve kanı kurumadan unutulan KAHRAMANLARIMIZ..
Dönelim eskiden bugüne başlayalım,TÜRKİYE nin ekonomik ve anarşi ile yoğrulduğu günlere.

24 ocak 1980 AP(ADALET PARTİSİ) GENEL BAŞKANI dönemin başbakanı SÜLEYNAN DEMİREL beyin hükümet olarak aldığı yeni ekonomik kararlar ve bu kararları hazırlayan dönemin BAŞBAKANLIK müsteşarı merhum TURGUT ÖZAL..

Malumu 1988 yılında bir silahlı suikast atlattı, 1993 kıritik yılında ne kadar sağlık nedenleri densede yine yaşadığı planlı bir suikastle hayata erken gözlerini yumdu..Aslında temelinde hadiselerin ne olduğunu ve çözüm üretip ülkeyi türlü bataklıklardan kurtaracağı bilindiği için katledildi..
                               

Rahmeti babam 24 ocak 1980 kararları alındığı gün çok doğru bir hadisenin yapıldığını anlatırken, elinde o günlerde okuyup incelediği değerli NUMUZMAT CÜNET ÖLÇER beyefendinin son 50 yılın TÜRK KAĞIT PARALARI adlı kitabı vardı,onu inceliyordu.
                                      

Bana şöyle dedi bak evlat bu kararları hazırlayan kişi BAŞBAKAN müsteşarı TURGUT ÖZAL bey birgün gelecek ülkemizin en başına geçecek,kulağında olsun diye söyledi…
O günlerde merhum ÖZAL beyi halk tanımıyor bende gencim yav bu babam nediyor bu kadar insan varken bu tanınmamış bir BAŞBAKAN müsteşarı nasıl TÜRKİYE nin başına geçicek,içimden dedim PEDER de iyi hoşta bilgili insanda bazen RAKI fazlaca etkimi yapıyor bu fikirlerde  diye düşünürdüm....

Ondan sonraki gelişmeleri hepiniz biliyorsunuz son otuz yedi yılda kimler geldi kimler nereye gitti….
Benim anlatmak istediğim bu KATLİAMLARI yaptıran güçler TÜRKİYENİN her konuda yetişmiş insanlarını katlettirenler bunu niye yapıyorlardı.?
Türkiyede zevk olsun diye ÜLKEMİZİN yetişmiş insanlarını katletmiyorlardı değimli,peki niçin yapıyorlardı..
                                 

Yönettikleri dünyada bulunduğumuz coğrafyadaki ülkeleri nasıl yönetip yönlendiriyorlarsa TÜRKİYE yi istedikleri ROTA da tutmak için ülkenin ÇİMENTOSU olan bu yapıyı katledip MERKEZİ GÜÇ ODAĞI olarak TÜRKİYE DEVLETİNİ bölgesinde kendi istediği şekle getirmek…
                                   

1977 1 mayıs katliamı ile başlayan bu olaylar tam kırk yıldır devam ediyor,sorunda sorucağınız kendi kendinizede soruda bu olucak..
Bilebilecek olanlara sormayın MAKUL CEVAP alamazsınız,kendinize içten sorucağınız bu soru sizi AYDINLATACAKTIR..
                            

Eğer  bu KÜRESEL GÜÇ ODAKLARI ülkemin çimentosu olan kişiliklerini katlediyorsa ve biz bunları ortaya çıkartamıyorsak hatta tetikçisinden yukarıya taşoron BARONLARINA ulaşamamışsak bu son kırk yıldır bu işleri KÜRESEL MERKEZLERDEN yönetenlerin işleri TIKIR,TIKIR yürüyor demek değilmidir…

Tüm ideolojiler ve soysal,kamusal alana yayılmış içimizdeki BEYAZ PİRİNÇLER ülkenin bekasını ve gideceği yeri bu küresel GÜÇLER adına istedikleri şekilde organize ediyor ve toplumun en iyi yerlerinde YILDIZ olarak faliyetlerini devam ettirirken toplumda hem saygı,sevgi,maddi faydayı en yüksek şekilde kendi üstüne alıyor değimli?..
                                    

Bu olaylar her devirde kendine göre bir kılıf bularak ve içerde ikili bir düzen içinde rekabet ile gidiyor aslında bu rekabet sadece içerde bir görüntü, GÜÇ MERKEZİ için bu sadece bir ilizyon..
                                      

Bu ilizyon kime yapılıyor cebi,kanı,zamanı ve sonraki adımda belkide ülkesini ve milli benliğini kaybedeceği TÜRK toplumuna veya TÜRKİYE milletlerine yapılıyor..

Şehit UĞUR MUMCU nun katillerini gören görgü tanığı bir vatandaşımıza yapılan televizyonlarda hakaretler ve yalancı ilan ettirilip içerde yalancı tanıklık yapmaktan iki yıl yatan garip vatandaşımız olay yerinde yediği peynirli pideyi unutamıyordur sonrası yıllarda YEŞİL kod adlı sayın MAHMUT YILDIRIM beyefendinin MİT görevlisi olarak ŞEHİTİN eşi ,eski
                                        

TBMM başkanı sayın GÜLDAL MUMCU hanfendiyi ziyaret etmesi sonraki yıllarda GÜLDAL hanfendinin gazete haberlerinden teşhis etmesi YEŞİL kod adlı kişiyi,ŞEHİT GAFFAR OKKAN suikasti için dünyadaki tüm güvenlik uzmanlarının tarihinin en SOFİSTİKE bir SUİKASTİ olarak konuyu anlatmaları yine olay yerinde bulunan bazı görgü tanıklarının verdiği önemli bilgiler ve olay öncesinin istihbarat uzmanlarınca incelemesi ve bilmesi DERİN GÜÇLERİN mesajınıda iletmektedir..
                            

İstediğimiz zaman istediğimizi yaparız istediğimiz tarihileri ve imzaları  yerine bırakarak sizlere gerekli mesajları veririz..
                                

Onlar bu vatan,bu millet en önemlisi İNSANLIK için ŞEHİT oldular..
Güç merkezlerini deşifre edemediğimiz gibi ülkemizin heryerindeki GÜÇ ODAKLARININ taşoron baronları ve tetikçilerini elimizle yakalayıp getirsekte inanın adalete teslim edip tecelli ettiremeyiz..
                                  

Bizim yapacağımız hepsini tüm şehitlerimizi bugün ŞEHİT UĞUR MUMCU ve ŞEHİT ALİ GAFFAR OKKAN nı anarak ALLAHTAN RAHMET ,MEKANLARININ CENNET olması için dua etmek..
                                       

Onları katledenler ve unutturmak isteyenler şunu bilsin ne kadar güçlü olursanız olun bu MİLLETİN kalbi bu ŞEHİTLERİ unutmayacaktır..
                                     

SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

2 yorum:

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...