10 Aralık 2016 Cumartesi

KOZMİK STRATEJİK EKONOMİK PLANLAR..!

                                

Sevgili takipçilerim hepinize iyi geçireceğiniz mutlu ve eğlenceli Pazar günü diliyorum,her zamanki gibi..
Geçen haftaki Pazar yazım çok okundu sanırım bunu gülerek yazıyorum MİLLET olarak biraz AKSİYON seviyoruz..))
Bu hafta biraz değişiklik yaparak ihtisasım olmayan EKONOMİK konular hakkında, size İSTİHBARAT UZMANI olarak değişik geçmişden  bugüne gelen SİYASİ,STRATEJİK EKONOMİK konular üstünden sahada edindiğim bilgileri aktarıcam..
Biliyorsunuz İSTİHBARAT hertürlü konuda bilgi toplamak olduğu için ihtisasımız olmasada faaliyetlerimiz esnasında bir çok bilgilere ve stratejik kozmik planlara ulaşabiliyoruz..
                                  

Burdan önce merhum sekizinci CUMHURBAŞKANIMIZ TURGUT ÖZAL beyefendiyi ve yine merhum TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN BAŞBUĞU em.albay ALPARSLAN TÜRKEŞ beyefendiyi anmak istiyorum..
                                   

Dostlarım ben turizm ve otelcilik konusunda okurken ve çalışırken  hocalarımız olan METROTELLER ve KAPTAN larımızdan şunu öğrenmiştik..
Müessesenin ilk denetimi mutfaktan başlar!
                   

Bugünlerde ekonomimiz çeşitli KÜRESEL güçlerin dünya üstündeki faaliyetleri ve ULUSLARARASINDA  DEVLETLERİN rekabetlerinden ülkemizdeki siyasi ve coğrafi iç ve dış dinamiklerden gelen huzursuzluklardan dövizde yüksek seviyeli dalgalanmalar oluyor,bu konuda hükümetimizden farklı açıklamalar ve farklı uluslararası söylemler ekonomik konularda geliyor buna alışık olmayan piyasalarda bazı düşünceler olduğu gibi halkımızda bu açıklamarı ilgi ile izlerken bir yerdende anlamaya çalışıyor.
Nedir bu açıklamalar sayın CUMHURBAŞKANIMIZ ve HÜKÜMETİMİZDEN gelen..?

Kesinlikle DÖVİZE güvenmeyin bir VATANSEVER olarak dövizini bozdurup TÜRK LİRASI ve ALTIN almaya yönelerek yatırımlarınızı bunlarda tutun..
Burda DEVLETİN BEKASI için bazı bilgilere girmeden yazıma devam edicem..
Öncelikle sizlere şunu söyleyeyim DEVLETLERİN yapılmış fakat tatbik edilememiş planları imha edilmez,bir yerde saklanır,yada tatbik edilmiş planlar kırk sene sonra tekrar ihtiyaç duyulduğunda günün şartlarına göre revize edilip uygulanır..
Rahmetli merhum ÖZAL ölmeden kısa bir zaman evvel TÜRKİ CUMHURİYETLERE giderek orda uzun süren yorucu bazı çalışmalar yaptı.
Tabi devlet yöneticilerinin bir plan üstünde çalışmaları çok evvel başlar bunlar hem kamu düzeni hemde müşterek özel sektörle beraber yürütülür..
O gezininde tabi alt yapısı ve çalışmaları ve planlamaları çok önceden yapılmıştı..
Bu gezilerin neticesinde merhum ÖZAL çok geniş çaplı bir yeni ORTAASYA ve ASYA bölgesinde ekonomik ve siyasi işbirliği gerçekleştirmek için çeşitli aksiyonel siyasi faaliyetlere bizzat kendi ve kuracağı yeni bir ekiple başlıyacaktı..
Zaten şahadete kavuşmasınında sebebi,bu vatansever planlarıydı aynı şeyler ORTADOĞU içinde geçerliydi..
O gezide özellikle KAZAKİSTAN DEVLET BAŞKANI sayın NUR SULTAN NAZARBAYEV beyefendinin gösterdiği yakın ilgi ve KAZAK MERKEZ BANKASINDAKİ o muhteşem gezi ve diğer TÜRK CUMHURİYETLERİNDEKİ ticari potansiyel ve çeşitli yeraltı ve yerüstü zenginliklerin çok iyi tahlil edilmesi çok başarılı bir gezi olarak tarihe geçmişti…
                            

Yine ölmeden evvel merhum ALPARSLAN TÜRKEŞ beyin türkiyenin bekası için ülkemizin siyasetinin UÇ bir birkiminin başı olarak büyük bir cesaretle ERMENİSTAN DEVLET başkanı LEON TER PETROSYAN ile PARİS te bazı kapalı görüşmeler yapması.
Kendisininde daha sonra TÜRKİ CUMHURİYETLERE uzun bir seyehat yaptıktan sonraki açıklaması şu olmuştu..
Ölmeden kısa bir müddet evvel.TÜRKİ CUMHURİYETLER ve ORTA ASYA ,ülkemizin arkasında dev bir ZENGİNLİK kapısı olarak açılmayı beklemektedir..
Yalnız bunu yaparken MOSKOVA ile beraber gerçekleştirmemiz şarttır,çünkü çalışmalarımız esnasında gördükki TÜRKİ CUMHURİYETLERDE hertürlü sistem siyasi ve ekonomik olarak MOSKOVA ile entegre olmuş bir şekilde kurulmuş.
MOSKOVA olmadan bu SİSTEMİ kurmamızın imkanı yoktur onun için RUSYA FEDERASYONU ile ilişkilerimizi sağlıklı ve dostane tutmalıyız diye açıklama yapmıştır merhum TÜRKEŞ..
                      

Şimdi bugünlerde özellikle bu gelişmeleri canlandıran DEVLETİMİZİN karşısına AVRUPA ile temasları sıkı olan bazı guruplar EKONOMİK verileri ve TİCARET RAKAMLARINI vererek ülkemizin bu yaptığı atakların boş olduğunu RAKAMLARLA ispat etmeye çalışıyorlar ama aslında bu yaptıklarının bir karalama kampanyası olduğunu biliyor konulara vakıf olanlar meselenin nedeni ne olduğunu iyi biliyor?
RUSYA ve TÜRKİ CUMHURİYETLER ve diğer ŞANGAY üyesi ÇİN HALK CUMHURİYETİ ve üyelik için girme aşamasında olan HİNDİSTAN ve PAKİSTAN ekonomileri ile ticaretlerine çeşitli şekillerde entegre olunduğu zaman bunun göstereceği KELEBEK ETKİSİ dünyada çok farklı bir ekonomik ve ticari yepyeni bir sisteme doğru gidicektir..
                       

Özellikle PARA birimlerinin tekrardan ALTINA endekslenmiş şekilde değer oranlarının ölçü olarak kabullenmesi ve bu ülkelerin geniş şekilde bu konu üstünde hareket etmesi,DÜNYA piyasaları üstünde bambaşka bir etkisi olucağının bir kanatı oluşmaktadır..
Bugünlerde özellikle AB (AVRUPA BİRLİĞİ) en güçlü üyesi ALMANYANIN hasmane TÜRKİYEYE karşı tutumu,hatta parlemento başkanlığı yapmış  KORDİPLOMATİK bir bayan yetkilimize ALMANYA içinden kötü muameleye varıcak örtülü ve açık tutum alınması aslında TÜRKİYENİN doğru yolda istikamet aldığını gösterir..
Basit örnek vereyim,ülkemizin BAŞBAKANI RUSYA gezininin ilk ayağı MOSKOVA ikinci ayağı TATARİSTAN ÖZERK CUMHURİYETİNİN baş şehri KAZAN kentindeyken bu hadiseler olmuştur..
Bugün ENERJİ bakımından RUSYA FEDERASYONUNA bağlı olan AB ve onun en güçlü ülkesi ALMANYA enerji ve hammadede RUSYA devletine bağlı olduğu gibi DÜNYADAKİ en çok ALTIN STOKU olan ülkelerden biridir ve devamlı şekildede dünyadaki ALTIN sahaları ve rezervleri ile yatırım çalışması yaptığı gibi bu konuda en hassas istihbari ve bilgi depolama çalışmasını sürdüren ülkedir..
Unutmayınki ABD ve SSCB arasındaki SOĞUK SAVAŞ esnasındaki aşırı silahlanmadan kaynaklanan ekonomik kırizi ALMANYA kendi ALTIN REZERVLERİNİ ve DÖVİZ REZERVLERİNİ ABD(AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) borç vererek SOĞUK SAVAŞIN galibiyetini AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNE kazandırmıştır..
                              

Çöken SSCB (SOVYET SOSYALİST CUMHURİYETLER BİRLİĞİ) devletine, DOĞU ALMANYA ile birleşebilmek için SEKSEN MİLYAR dolar tazminat ödemiştir, bugünki ALMANYA DEVLETİ tarafından.
                            

Bugüne geldiğimizde ALMANYA son altı yıldır peyderpey ALTIN stoklarını ABD devletinden geri almakta, bir kısmınıda  hala bildiğim kadarı ile daha alamamıştır ,ABD bu konuyu sanırım biraz oyalıyor..
                       

Almanyanın TÜRKİ CUMHURİYETLER içinde en yakın dostlarından biri olan ülke KAZAKİSTAN devleti ve onun BAŞKANI sayın NUR SULTAN NAZARBEYEV beyefendidir..
RUSYA DEVLET BAŞKANI sayın VİLADİMİR PUTİN beyefendinin birkaç ay evvel TÜRKİYE devletimize yönelik bir açıklamasında çok fazla derinlik vardı.
Neydi sayın BAŞKAN PUTİN beyefendinin söylemi RUSYA devletini çözmeye çalışmayın RUSYA devletine GÜVENİN bunun üstünden yola çıkın kazanan siz olucaksınız zira RUSYA devletinin derinliğini çözemezsiniz..
Evet bu çok doğru bir söylem RUSYA ve interlandını bilenler için , yapılacak ortak çalışmaların ülkemize stratejik,ekonomik,ticari ve askeri kazancı büyük olucaktır..

Şu andaki dünyadaki diğer paktlarla yaptığımız ticari rakamların stratejik olarak ilerde aynı dengeler içinde olucağı kesin değil ve özellikle AB ülkelerini ve ABD devletinin DIŞ TİCARET ve ekonomik dengelerinde büyük zayıflar görebiliriz..
Yeni ortaklıklar ve yeni pazarlarla özellikle ülkemizde bu pazarlara ihracat yapabileceğimiz ürünleri ülke içinde  üretim sahaları açarsak ve yapıcağımız ihracat ve ithalatı yeni finans sistemlerine sokabilirsek yepyeni bir TÜRKİYE ve güçlü pazarlarda ticaret ve sanayi ürünlerinin karşılıklı ithalat ve ihracatlarını yeni PARA PİYASALARI üstünden yapmayı başarabilirsek o zaman ileri günlere güçlü bakabiliriz..
Ekonomi uzmanlarının söylediği ülke içinde likitidenin dönmemesi bunda üretim ve satış kalemlerinin çok aza inmesinin etkisi var bunu canlandıracak hamleler hem iç hareketlerin doğru yapılması hemde dışardaki partnerlerimizle aynı paralelde işbirliğine gitmemizdir..
Arkadaşlar ömrümüz devletimizin sıkıntılı günlerinde DERİN oluşumların planlarının gerisini öğrenerek geçti.
                              

Bugünde DERİN RESTORANTIN MUTFAĞINDA o günlerin ahçı yamakları bugün BAŞ AŞÇI olarak çok belliki çeşitli yemekleri sunuma geçiyor..
Umarım o günlerde MİLLİ olarak yapılan planların sonra nasıl bir DERİN ANGLASAKSON SİYASETİ ile hepsi milletin cebine dönük operasyonlar olarak sonlandıysa, dualarım odurki bugün artık USTALARINIZDAN öğrendiğiniz madrabazlıkları yeniden bu MİLLETE fatura etmezsiniz..
Seferberliğin kıdemli HÜRGENERALİ olarak,rahmetli KENAN EVREN 
                                       

paşanın ÇİN lilerin herbiri bir portakal yerse ülke ihracatı kalkınır,merhum RECEP ERGUN PAŞANIN İran devletinin tamamının tavuk ihtiyacını biz
                                 

karşılıyacağız,YAĞMUR TİCARET,BANKER BEŞER,BANKER SERVET vs,,.
Sayın MEHMET EMİN KARAMEHMET(ÇUKUROVA HOLDİNG) beyefendi gibi mecburen işini yapan insanları zora sokup yurt dışında birkaç yılını alırken mali müşaviri adaşım büyüğümüzün sıkıntıdan kalbinden rahatsızlanıp rahmete kavuşması.
BORSA ve MENKUL KIYMETLERDE en iyi işi yapan BANKER KASTELLİ yi(merhum ABİDİN CEVHER ÖZDEN) zorla batırıp adamı bir daha kendi işini yaptırmamak gibi..

Türkiye markası KIRİSTAL HAMBURGERİ planlı yok edip arkasından yabancı firmaları sokmak gibi daha anlatacağım bir çok MİLLİ VATAN MİLLET SAKARYA ECNEBİ operasyon..))
                          

VATAN,MİLLET,SAKARYA derken aman memleketi düşünün!
Arkadaşlar eski bir iki anımı anlatayım ve haftayı bitireyim..
Bana çocukken 1977 yılı  DM-MARK SEKİZ LİRA US-DOLAR 11 TL bir çantaya para verirler,yavaş yavaş yürüyerek BEYOĞLUNDAN TAHTAKALEYE giderim.

Giderken balık ekmek yerim karşıya köprüden yürüyerek geçer tahtakaleye ulaşırım..

Tahtakalede SANTRAL sokakta küçük sadece iki kişinin sığacağı bir baraka dükkan vardı.
Oraya ulaşırım dükkanda bir emekli polis oturur boynunda birde MADALYON kolyesi vardır,evlat hoş geldin der sağol ağbi derim.
Çantanın içinden zarftaki TL veririm, elimdeki yazılı kağıdıda veririm dükkancı evlat bir yarım saat dolaş gel ondan sonra der.
                              

O arada seyyardan limonata ve burma tatlısı kaptırır beklerim yarım saat
                                      

 sonra giderim listedeki yazıya göre hazırlanmış MARK ve DOLARLARI çantama koyar BEYOĞLUNA geri dönerim..
                        

Dokunsana yolda çocuk diye çantayı alsana?))
O dükkanı SİİRTLİ iki aile yönetirdi tüm Tahtakale piyasasını VADİDE onlara bırakılmıştı..

Onların orda halden tutta hana,hamama,hatta hamal başlarına kadar onların sorumluluğu altındaydı..

Kapalı çarşı yine aynı işler ağırlıklı bölünmüş ALTIN,DÖVİZ ve MÜCEVHARAT (pırlanta,elmas) gibi genelde gayrimüslüm vatandaşlarımız kontrolünde,bir kısımda yine Müslüman vatandaşlarımız kontrolünde idi..
                            

Bunların hepsi ŞİŞLİ ve NİŞANTAŞI bölgelerinde üst organizasyonlarla tüm dünya piyasalarına açılacak şekilde yönlendirme ve yönetimi gerçekleşirdi..
Finans ve kapital DERE gibidir her şartta yolunu ve akıcağı yeri bulur.
Bir anımıda anlatayım gülün EKONOMİK MÜCAHİT kod adlı şimdi yaşı büyük emekli ağbimiz var,allah uzun ömür versin.
Kapı açıldı, ne olucak 18 yaşında çocuğuz GERÇEKLER VADİSİNDE yavru ARSLAN.. Kapıyı açıp tutan genç bir bey, kapıdan içeri giren gayet düzgün giyimli kafasında modern fötör bir şapka olan beyefendi birde mini etekli uzun boylu sarışın genç bir hanfendi..
Fötör şapkalı kapıyı açan gence evladım sen git caddede arabanın başında bekle biz birazdan geliriz..
Tek başınayım şansıma,  otutturdum buyrun dedim beyefendi, evladım ben ŞİŞLİ KAYMAKAMI bilmem kim dedi…

Buyrun amca dedim bu benim şansız kızım kaderi kötü eşi SUBAYDI yakın zamanda bir kazada kaybettik kendisini dedi.
Dedim amca çok geçmiş olsun fakat hafızamı o durumu yokluyorum ben bu AMCA yı bir yerden hatırlıyorum..
Elindeki küçük çantasından biraz yükte hafif pahada ağır bir nesne çıkarttı bana bakarmısınız dedi,bakıyorum o arada hanfendi bacak bacak üstüne atmış onada bakıyorum bir yerden işime bakıyorum bir yerdende bu adamı bir yerden hatırlıyorum..?
O arada kızcağızda ben nesnelere bakarken oda elime hafif dokunuşlar yapıyor ve gülümsüyor..))

Amca dediki ARSLAN bu az bir şey, asıl rahmetli damadımın birikimi evde şişlide sen biraz yanına yüklüce para al gel atlayalım benim makam arabama orda evde malları al..!!
Bu teklifi yapınca jeton düştü KUNDUZ AVCISI AMCAMI hatırladım..
Amca dedim sen bizim MANKEN GÜNEY SANAYİ İSMET in(istihbarat jargonu kod adı) üvey babası değilmisin,bir anda ortalık BUZ gibi oldu ikisi birden ayaklandılar hızla kalktılar ve giderken AMCA şöyle dedi..
                                       

Baban seni çok iyi yetiştirmiş!!
Mutfaktaki ahçılara uyandırayım siz bu yolda AHÇI olana kadar ben sizin yaptığınız KIRK çeşit menüyü öğrendim.
                                 

Herkese iyi pazarlar..
DR:)Ne var ne yok asayiş berkemalmi!))
                            

SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...