22 Ekim 2016 Cumartesi

TAKLİTLERDEN SAKININ...

                                         

Sevgili takipçilerim,hepinize mutlu bir Pazar dileyerek bu haftada yine sizlere yazmak ALLAH nasip etti.
Bu hafta yazıcağım konular eski yıllardan olucak yine ama hafta içinde kaybettiğimiz TÜRK TARİHİNE damga vurmuş insanlarıda anmış olucaz….
Öncelikle yine bazı konuları size hafta içi gelen ağır eleştirilere buradan karşılık vererek başlıyacağım..
TÜRK  ATASÖZLERİ çok değerlidir toplumumuz içinde.
Mesela YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR gibi…
                                   

Nerden geldim buraya kısa anlatıcam,insanın yaptığı tüm olumlu şeyleri resmi ve gayrı resmi silip arkasından tüm geçmişle ilgili delil kalıcak bağları kaybettirip, birde canına kast ediyorsan, bunları atlatan bir insanın eline kalem alıp doğruları anlatarak kendinide riske atarak bazı konuları  meydana çıkarmasına sanırım hiç kimsenin yine resmi veya gayrı resmi en önemliside VİCDANİ sesi çıkmaması lazım değilmi?
                                

2000 li yılların başında gazeteci sayın İSMET BERKANT beyin bazı açıklamaları olmuştu,eski MİT müsteşarımız sayın ŞENKAL ATASAGUN beyefendinin MİT teşkilatındaki makamındaki sohbetinde elimde nasıl dosyalar var kapatmaya çalıştığım biliyormusunuz ne meşguliyetteyim demesi sanırım yazımın başındaki konuları izah ediyor..
                            

Benim sayın ATASAGUN beyle illaki MİT kurumundan değil KÜRESEL DÜNYADA bazı bağlarımız vardır belki bunun ROLE hattıda KÜÇÜK ÇAMLICA mahallesi ile ÜSKÜDAR civarları olması muhtemeldir sanırım.))
                                         

Neyse biz bu hafta tarihten DERİN geçmiş olaylara girelim..
Yıl 1987 senesinin sanırım OCAK ayı gibi rahmete çok yıllar evvel kavuşmuş derin bir büyüğümüz var,çok değerli ve yürekli aslan gibi bir insandı…
Genç yaşta hayata 1993 yılında gözlerini yumdu.Bildiğiniz tüm derin dünya ile yakın teması olan bir büyüğümüzdü..
Her telefonunu kaldırdığında TÜRKİYEDEKİ en derin merkezlere ulaşabilen yakışıklı bir ağbimizdi.
CEMİL dayı derdik(istihbarat jargonuna göre kod) ZEKİ derdi yine ortalığı dağatmışın haberleri tüm kanallardan aktı derdi,gülerdi.
Kendisi çok iyi  DR ünvanlı MATAMATİK ilminde hocalık ünvanı kazanmış bir insandı.

Sayın CEMİL ÇİÇEK beyefendi o yıllarda devlet bakanı iken sayın MELİH GÖKÇEK beyefendi SOSYAL HİZMETLER ÇOCUK ESİRGEME kurumu genel müdürü idi, CEMİL dayımız ile yakın  dostlukları ve mesleki çalışmaları vardı..

Cemil dayı telefon etmiş  MUSA ağbime ZEKİ yide yanına al o yıllarda MECİDİYEKÖY de yeni bir toplantı konferans salonu açılmıştı,demiş orda BİTLİS SİGARA FABRİKASININ genel kurulu yapılacak fabrikanın ve şirketin hisselerinin büyük çoğunluğunu İNGİLİZ ROTMANS firması ele geçirmek için yoğun çalışıyor.

Tekel genel müdürümüz sayın SÜREYYA YÜCEL ÖZDEN beyefendide genel kurula katılacak bu hadisede BİTLİS halkının iştirakçisinin yanında olunucak İNGİLİZLERİN firmayı ele geçirmesini önliyeceğiz.
Gerektiği durumda hisseleri TEKEL GENEL müdürlüğü alarak,şirketin ve fabrikanın yönetiminin BİTLİS halkında iştirakçilerinde kalmasını sağlıyacağız.

Giydik takım elbiselerimizi iki gün üstüste giderek genel kurulda diplomatik faliyetlerimizi ve çalışmalarımızı götürerek sonunda hisseleri TEKEL GENEL müdürlüğünün alması ile, iştirakte BİTLİS halkının söz sahibi olarak kalmasının yanında olduk.

Cemil dayımın BİTLİS halkının önde gelen KAFKAS ırklarından dostlarıda bu genel kurulda vardı…
Tabi genel kurulda TEKEL GENEL müdürümüz SÜREYYA YÜCEL ÖZDEN beyin konuşmaları devamında İNGİLİZ firması ROTMANS şirketinin TÜRKİYE temsilcisi birkaç gün evvel kaybettiğimiz merhum ALTEMUR 
                                          

 KILIÇ beyefendinin toplantı konuşmaları ve ilgili faliyetleri esnasında ben o dönemde kendisini simaen tanımıyordum CEMİL DAYI ve MUSA ağbime bu beyefendi kim diye sorduğumda bana , ZEKİ aslan kardeşim merhum ATAMIZIN silah arkadaşlarından KILIÇ ALİ beyin muhterem oğlu dediler… Kaybettiğimiz gün gün tüm büyüklerimize ALLAHTAN RAHMET DİLERİM ,MEKANLARI CENNET OLSUN…

Bu hadiseyle anmış olduk,işte arada CEMİL dayım,MUSA ağbim eş dost gideriz yemek yeriz sohbet ederiz bir çok DERİN insan bu yemeklerimize katılır.
Rahmetli Kaşif  Kozinoğlu beyefendiyi  bile bir konudan dolayı onun sayesinde  o zaman öğrenmiştim o dönemde MİT kurumuna dahil olmamış ÖZEL HARP DAİRESİNDE yüzbaşı rütbesi ile ANKARA GÖLBAŞINDAKİ POLİS ÖZEL HAREKAT merkezinde ÖZEL HARP kurslarını veriyordu..
Tabi keyiflendikmi CEMİL dayı takılır bana,ZEKİ derdi hostes adaylarına takılıyormuşun duyuyorum kulağıma geliyor derdi.))
1991 yılında bir RESMİ ZİYARET için SSCB (SOVYET SOSYALİST CUMHURİYETLER BİRLİĞİ) MOSKOVA ziyareti oldu.
Bana dedi ZEKİ memleketindeydik COSMOS otelinde kaldık,MOSKOVA çok güzel yermiş diye geldiğinde anlatmıştı..
                                  

Bir gün evdeyim oturuyorum kız kardeşim,alt kattaki komşunun kızı ile arkadaş,baktım ağlaşıp duruyorlar.
Ne oldu dedim kız kardeşime ,ağbi dedi ÖZLEM yolda bir koli içinde bebek bulmuş eee dedim ,gitmiş karakola teslim etmiş.
Ama aklıda bebekte kalmış,tekrar karakola dönmüş demişler ÇOCUK ESİRGEME kurumuna yolladık,ordanda oraya gitmiş, demişler BEBEK DEVLETİN malı gösteremeyiz..

Ailem beni o yıllarda bilmezdi,neler yaptığımdanda haberleri olmazdı.
Dedim bana biraz müsade.Gittim CEMİL dayımın makamına oturdum,Dayı bugün güzellik günün,hayırdır ZEKİ gene ne karıştırdın dedi.
Yok dedim DAYI bu sefer hayırlı,nedir dedi sordu.
Dedim YETİM BEBEK,anlattım durumu,kız görmek istiyor göstermiyorlarmış,iyi telefon ediyorum gitsin ziyaret etsin.
Eve haber verdim kızcağız atlamış görmüş ziyaret etmiş,bu seferde kafaya takmış bu bebek kime gider hangi aile alır.
Dedim DAYI şunuda hallet sen bilirsin.ZEKİ dedi çok zengin bir aile varmış öğrendim müracatları var uygun bir BEBEK için bekliyorlarmış,onlara verdirim CEMİL DAYI büyüksün dedim..
Birkaç gün sonra dayıdan haberi aldım işlemleri tamamlanmış o aileye teslim etmişler..

Özlem kızcağızda çok sevindi teşekkür etti üzüntüsü geçti..
Hayat,dayımızı 1993 yılında ne sigarası var ne içkisi akciğer kanserinden kaybettik genç yaşta..
Tekrar herkese iyi pazarlar...

!!?


SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder