10 Eylül 2016 Cumartesi

ESKİ KURBANLAR…

                            

Sevgili takipçilerim hepinize iyi pazarlar ve mutlu,huzurlu,neşeli,bereketli bir kurban bayramı geçirmeniz dileği ile haftalık Pazar yazım ile sizlerleyim birbirimizden uzakta olsakta..))
Dostlarım bir zamandır politik,siyasi,güvenlik ve askeri konularla ilgili yazmıyorum farkındaysanız..
Sebebi dolan üç yılımda herşeyi en detaylı sizlere yazdım aynı şeylere dönüp tekrar etmek istemiyorum..
Aslında yazıcağım çok şey olsada, oluşucak konjöktürle bunları yazıp hem sizi bilgilendirmek hemde ülkeme gerçek hizmetimi yapmak istiyorum..
Dostlarım bu hafta yine eski günlere ve maceralı komik olaylarımıza giderek,gerçek hayatta yaşadıklarımızdan bazı hadiseleri vererek sizleri bayram arifesinde dinlendirip eğlendirmek için yazımı kaleme alıyorum..
Gençliğimizde dönem dönen dostluklar arkadaşlar ağbiler arasında değişerek zamana göre şekil alır,yine öyle yıllarımızdan bazı dostlukları ve maceraları anlatıcam.
Bu büyüklerimin hepsi allah uzun ömür versin hayatta görüşemiyoruz ama herkesin iyi olduğunu biliyorum..
Yıl 1985 senesi o sene 1986 yılına kadar sempten ağbimiz güçlü bir ailenin üyesi ARAP KAMURAN(istihbarat yöntemine göre kod ismi lakap orijinal) 
                                     

onla takılıyoruz.Kamuran ağbi bekar yaşıyor evinde birde kankası SEYFO(reel kısaltma) ağbi bende onlara ek olunca üçlüyü tamamladık.
                                 

Kamuran ağbinin eve yerleştik tabi bu üçlünün kurulması aşşağı yukarı o dönemde üç yüz kişilik bir gurubuda meydana çıkartıyor..
Kamuran ağbi o dönemde istanbulun en büyük KAT OTOPARKINI işletiyor yani RÜZGARIMIZ her konuda çok fazla heryerde.
Hiç unutmam sayın İBRAHİM TATLISES beyefendi GÜLÜM BENİM şarkısını çıkarmış HİT parça arabadan tutunda sabah en son bayıldığımız mekanlara kadar aynı parça heryerde çalıyor ve çaldırıyoruz…
                              

Akşamları evin önü sanki YABANCI MİSYON ELÇİLİKLERDE recepsiyon veriliyor gibi araçlarla doluyor.
Artık öyle bir hal olmuşki tam İSTASYON olmuşuz orda başlıyoruz sıra ile alemlere akıyoruz..
Evin etrafında komşulardan hiç şikayet gelmiyor,duyuyoruz diyorlarmış aman bulaşmayın büyük MAFYA lideri oturuyor diye etraf konuşuyormuş bizde duyunca gülüyoruz..))
Kamuran ağbi çok bonkör,delikanlı bir ağbim çok makaralarımız oluyor aramızda on yaş var ama çok gülüyoruz.
Bir tek SEYFO ağbi evli fakat yenge ile arası pek yok.Evede gitmiyor bizle kalıyor.
Yenge ararsa OTAPARKTA nöbetçiyiz,yangın çıktı,kavga oldu,vs bir sürü bahane ileri sürüyoruz..
Bu yüzden arada sabahları ani ZELZELE ile kalkmamız oluyor.Kapı zili ölümüne çalarken bir yerden kapıya el ve tekme darbeleri atıyor,bir yerdende SEYFO,KAMURAN diye uzun hava bağarıyor..
                                     

Yenge hepimizden yapılı olduğu gibi gür seslide içeri girdiğinde aynı ŞENER ŞEN filmlerindeki replik şerefsiz evde çocuk BABA,BABA diye bekliyor sen nerdesin.

O arada birde evi kolaçan ediyor kadın kız varmı ve son replik ARSLAN gibi genç çocuğuda zehirlediniz kendinize benzettiniz,YUH size.))))
Arslan benim!!
                  

Kamuran ağbi tabi bozuk atıyor SEYFO ağbiye ! Bak SEYFO sen gece eve gidiyorsun eşinin yanına alemlerden sonra bize takılmıyorsun.
Çünkü burda bir gün hanım arkadaşlarımız olur basılırız vallahi eşin bizi rezil eder sonra hepten aramız açılır söyleyeyim..))
Seyfo ağbi haklı buluyor KAMURAN ağbimi üç gün dört gün gece alemlerden sonra eve gidiyor ama sonra dayanamıyor yine takılıyor..))
Akşam evde aperatif masayı kuruyoruz toplu kim varsa arkadaşlar o aralar emniyet camiası onlarda özellikle TRAFİK ve TEM şube geliyorlar onlarda sohbette muhabbette.
Kamuran ağbi efkarlandımı AMK PARA ÇOK HUZUR YOK ne biçim bir dünyada yaşıyoruz diye söyleniyor,arkasından hadi çocuklar SOSYAL TESİSLERE gidelim bakalım kimler varmış piyasada diye toplu halde sıralı düğün konvoyu gibi çıkarız,İSTANBUL alemlerine artık gece geç saatte akarken tek arabaya düşeriz…))GÜLÜM BENİM!!

O yıl KURBAN bayramı arifesi geldi SEYFO ağbinin yenge ile arası iyi düzeltti kendini, kayınpederi ilede altlı üstlü oturuyorlar DANA kesiceklermiş,KAMURAN ağbide bende kurbanı sizin oraya getireyim kesiceğiniz yer geniş orda kestireyin hemde kayınbaban ile beraber bayram yaparız,sonrada öğleden sonra RAKIYA vururuz.SEYFO ağbinin kayınbabası derin işadamı çokda ağar RAKICI..

Anlaşıldı bende eve gidip ailemle geçireceğim bayramın ilk günü gecesi buluşuruz diye ayrıldık..
O gün kurbana MERHUM ÖZAL beyin koruma polislerinden MEHMET ağbide katılmış ve büyük komedi orda patlamış..
Bayramın ilk akşamı yine buluştuk SOSYAL TESİSLERDE ama makara bir milyon..
Kamuran ağbi hayırdır dedim MEHMET ağbi ve diğer arkadaşlarda masada ama kahkahalar havada uçuşuyor..

Kasap DANAYI yatırmış duasını okuyup kesicek SEYFO ağbinin yenge elinde ET tepsileri ile yaklaşırken SEYFOOOOO baksana diye bağarmış.
O anda MEHMET ağbi oğlum SEYFO gel kasaba söyleyelim DANAYI kesmekten vazgeçsin bıçağı karına vursun vallahi daha büyük sevaba gireriz ne diyorsun diye soruyormuş?))

Kasap,bizimkiler bu espiriyi duyunca gülmekten kasıklarını tutuyorlar KASAP bıçağı her vurucağında aklına o espiri geliyormuş hayvana bıçak atamıyormuş.

O arada yenge soruyormuş size ne oluyor yine ne ŞEYTANLIK peşindesiniz diye onada farkettirmemek için yok bir şey diyorlarmış..))
                                    

Tabi bu anılarımızı KURBAN bayramı için size anlattım daha çok hadiselerimiz var o yıl beraber.
Ama hayat gayesi olunca insanlar kopuyor yıl 1993 daha evvel bir yazımda var ARAP HASAN o aradı atladı geldi öğlen başladık viskilemeye gece geç oldu bir yerden çıktık KAR yağıyor dedi arayayım ARAP KAMURANA gidelim ikisininde lakabı ARAP..

Gece müsaitmiş atladık gittik şöförü ile PİİZLİYORLAR bize sarıldı hoş geldiniz beş gittiniz yine GIRGIR MAKARA viskiler içiliyor,işte o aralar viski bitti.
Kamuran ağbi şoföre dedi arabaya atla git bir şişe GECECİDEN VİSKİ al gel,tamam ağbi dedi şöför…
                               

Kamuran ağbi birde şöyle dedi sakın benim O km 5.20 BMW alayım deme evin tahsisli DOĞAN arabası ile git,şöför tamam ağbi dedi..
                           

Çıktı bizde bardaktaki viskimizi yudumlarken araba motor sesi geldi ve iki dakika sonra yerimizden hoplatan 500 metre uzaktan bir ses geldi.
Kaza oldu heralde dedik iki dakika sonra kapıdan kan ter içinde şöför girdi,KAMURAN ağbi kaza yaptım duvara tosladım dedi..
Kamuran ağbi canın sağolsun çokmu hasar DOĞANDA dedi..
Şöförden cevap DOĞAN değil ağbi senin O KM 5.20 BMW..
                           

KAMURAN ağbi  söyledi,,,senin A………………………..
                    
Tekrar hepinizin MÜBAREK KURBAN BAYRAMINIZI KUTLARIM..
 DR:)

SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...