20 Ağustos 2016 Cumartesi

ÖZEL BÜRO,GLADİO ve FETÖ

                                        

Sevgili takipçilerim hepinize mutlu bir Pazar günü geçirmeniz dileği ile başlıyor ve bu haftada geçtiğimiz günlerin dünyada ve ülkede içimizde yaşananların önemine binaen ,biraz sizleri aydınlatmak için güvenlik ve onunla ilgili siyasi konularda tarihsel yazıcam.
Okuyucularımın dikkati beni çok sevindiriyor bir okuyucum bu hafta ZEKİ bey siz 15 temmuz darbe girişiminin aslını DARBE rumuzlu yazınızla 22 aralık 2013 Cuma günü blogger sayfanıza koymuşunuz diye bana mail atmış..                    

Tekrar nereye bu anlatımdan gelicem SURİYE ve KADERİM rumuzlu yazımda yine 2013 yılındaki blogger sayfamda bulabilirsiniz.
O yazımıda SURİYE gibi stratjik bir yerden şahsımın tarihsel olarak nasıl dışarı çıkarıldığını anlatmıştım.
                        

Vatan toprağı çok önemli bir olgudur. BEŞ metrekare bir vatan toprağını tutan askerin o kadar önemi vardırki.
O askeri ve yerini o günün şartlarında önemsemeyip feda ettiğin gün aslında vatan toprağını ileriye dönük stratejik olarak bütününüde kaybedecek riskin tohumlarını o gün kendi elinle atmışındır…
Bugün ülkemizi yönetenlerin en büyüğü sayın CUMHURBAŞKANIMIZ başta olmak üzere protokol sırasına göre doğum tarihleri hep 1950 yılının başları.1951,1952,1953 gibidir..
                              

Yenişafak gazetesi yazarı sayın TAMER KORKMAZ NATO kuruluşu ve onun yan unsurları ile ilgili sınırlı bilgi içinde, doğru isabetli yazılar yazıyor.Ben bugün biraz onu genişleticem sizlere.
                     

Türkiye NATO (KUZEY ATLANTİK ASAMBLESİ) 1952 yılında resmi giriş yaptıysada aslında 1949 yılında altyapısı kuruldu,teşkilatlanma ve örgütlenme haritası türkiyede hazırlandı.
                                   

1951 yılında ÖZEL BÜRO kuruldu bu büroda dil bilen(İNGİLİZCE,FRANSIZCA,ALMANCA) personel TSK(TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ve MET(MİLLİ EMNİYET TEŞKİLATI) personeli içinden şeçkin ve çok nitelikli personel şeçilerek ÖZEL BÜRO da istihtam edildi.
Bu ÖZEL BÜRO AMERİKALI yetkililerle ortak beraber çalışan bir sisteme dönüştürüldü başta İZMİR merkez olup ANKARADA ve İSTANBUL ilimizde irtibat ofisleri olan olağan üstü yetkileri olan bir teşkilatlanma olarak çalışmalarına başladı..

O yıllarda MET(MİLLİ EMNİYET TEŞKİLATI) resmi bir anayasal kanunla kurulmuş olmadığından dolayı kullandıkları resmi kurum kimliklerinin yanında birde CUMHURBAŞKANININ kartının arkasına şahsının bizzat imzası ile bu kartı gösteren önemli vazifelimizdir ibareli birde not düşüp gerekli olan personele verirlermiş.
İşte bu ÖZEL BÜRO görevlilerinede o dönemin CUMHURBAŞKANI imzalı bu kartlardan verilerek gittikleri heryerde çabuk ve rahat imkan sağlaması açısından bu kartları vermişler.
Şimdi o günleri bilen benim anımsadığım tek kişi aklıma geliyor eski emniyet müdürü sayın ERGUN GÖKDENİZ.
                                

Yıllar evvel kendisi bu ÖZEL BÜRO hakkında açıklama yaptı bu teşkilatlanmayı AMERİKA kurarken burada akıllarının arka planında bir KÜRT DEVLETİ kurmanın alt yapısını hazırlamak olduğunu beyan etti...
Bugün veya yirmi yıl evvel geriye gittiğimizde SAYIN GÖKDENİZ beyin dediği çok doğru ama 1951  yılı şartlarında TÜRK HÜKÜMETİNİN ve bu BÜRO çalışanlarının ve yöneticilerinin bu konulardan uzaktan yakından bilgisi olmadığı gibi hayalini bile kuracak durumda değillerdi.
Çok nadir belki bir iki kişi olabilir konuyu bilen..
                         

1951 yılında TÜRKİYE NATO çerçevesinde KORE savaşınada tugay gönderip orda muharip konumda olunca 1952 yılında resmen NATO TÜRKİYEYİ paktın içine alıyor.
Bu sefer ÖZEL BÜRO iyice kuvvetleniyor  yeni olan bir AMERİKAN rüzgarı heryerde esiyor.

Koreden gelen özellikle SİLVER STAR(AMERİKAN ORDUSU GÜMÜŞ YILDIZ) takılmış bir kısım TÜRK subayı bunların içinde gazi olanlarıda var bu ÖZEL BÜRO da istihdam ediliyor.

Bundan sonra ÖZEL BÜRONUN işi tüm yurt sathında SSCB gelicek bir tehdite karşı örgütlenme tüm TÜRKİYEDEKİ kurum ve kuruluşlar içinde birde KOMİNİZİM ile mücadele edecek sistemi kurmak ülke içinde KOMİNİZİMLE savaşmayı sürdürmek..
Size şöyle söyleyeyim TSK personeli subayların mesela istifa edip emniyet genel müdürlüğü bünyesine girdiğini biliyorum tanıdığım insanlar oldu.

Birde tüm bu mücadeleyi sürdürecek yapının yurt sathında çeşitli bakanlıkların sosyal tesisleri,moral eğitim merkezleri ve kamu binalarında tahsis edilecek ofislerde kullanım ve yerleşim hakkı veriliyor, kolaylığı sağlanıyordu...
Ayrıca bu ÖZEL BÜRO ya bağlı büyük bir 5. Kol faliyeti NATO konsepti içindeki yapılarla birbirine eklemlendirilmiş özel sektör içinde düzenek kuruluyor, ağarlıklı mekanizması ticaret,kültür sanat ve basın yayın oluyordu..!!

Bu büyük sistem kurulduktan sonra içine aldığı veya içinden indirdiği kişilerle 1975 yılına geliyor..
Burda bugünlerde görüyorsunuzki FETÖ yapılanmasının BAŞ  MİMARI 1960 lı yılların ortasında bu örgütlenmeye intizap etmiş.
Kısa geçiyorum yoksa bitmez KIBRIS HAREKATI ve sonrasındaki gelişen hatalar yüzünden ve arkasından AMERİKAN AMBARGOSU ilk defa ÖZEL BÜRO formunu kapatmış artık bir yapı olmuş sistem içinden kişiler, ilk defa belirli azınlık olan kısmi baş kaldırdı ve artık konuları sorgular hale gelmeye başladılar.

Bu az kişi sorgulama yaparkende memleketin ve milletin yararına bazı paralel faliyetler yapmaya başlayınca bu sefer huzursuzluk örgüt içinde yaşanmaya başladı.

1975 KURTLAR KONSEYİ ambargo ile kurulmuştu.Konsey kendine bağlı beşinci kol faliyeti ile büyük uluslararası RANT hadisesine girişti….
İlk defa büyük RANT yolunda önleri açılmış oldu KONSEY dört koldan ticari hertürlü faliyetine başladı.
                          

Sebebi yapılan faliyetle 12 eylül darbesinin önünü açmaktı.
Bu arada bu faliyetin önünü tıkamak isteyen güçler olsada zayıf kalıyorlar etkileri olmuyordu.
1978 SAVCI DOĞAN ÖZ CİNAYETİ,1979 APTİ İPEKÇİ 1980 GÜN SAZAK, NİHAT ERİM cinayetlerinden sonra bir büyüğüm kulağıma şunu fısıldadı.
AMERİKA artık heryerimize hakim oldu bu iş bitti dedi.İşin kötüsü AMERİKA için bu hizmeti yapanların yüzde doksan sekizi ilerde ülkesinin bugünki başına gelecekleri bilmiyor birde hem o servetlerin içinde yaşıyor bir yerdende ülkeye büyük hizmet ettiklerini sanıyor işin birde öyle çok büyük  kötü yanı var.

                                       

12 eylül artık bunlar için önlenemez ticari ve sosyal dünya üstünde LEGALİTE ve yüksek seviyeli hava getirdi.
Herkes ülkeye hizmet ettiğini sanırken AMERİKANIN melek olduğunu sanıyor veya öyle düşünüyorlardı.
Nereye kadar SOĞUK SAVAŞ BERLİN DUVARININ yıkılması ile AMERİKANIN IRAK VE KUVEYTE askeri müdahalesi 1. Körfez kırizi işte orda ilk TSK,MİT,EMNİYET personelinin  vatansever kısmı konunun vahametini sahada PKK terör örgütü ile çarpışırken ve ondan doğan bölgesel coğrafyada istihbari çalışmalarla AMERİKANIN BÜYÜK KÜRDİSTAN hayalini anladılar ve dillendirmeye başladılar..
                                   

Derin AMERİKA akıllıydı böyle bu anlamaların olucağını biliyor ve kendisine bir mukavemet olacağını ve yapılacağını anlıyorlardu.
Başta 1988 dönemin başbakanı merhum TURGUT ÖZAL suikasti ile başlayan süreç ÖZEL BÜRO adı ile 1951 yılında başlayan örgütlenmenin artık adsız ve görülmez uzantısı ÜST AKIL tarafından tek tek gerçekleştirilen suikastlerle bugünlere kadar geldi.
ŞEHİT HİRAM ABAS,ŞEHİT HULUSİ SAYIN,ŞEHİT EŞREF BİTLİS,ŞEHİT CEM ERSEVER,ŞEHİT UĞUR MUMCU, ŞEHİT NECİP HABLEMİTOĞLUve daha nice şehitler ve provakatif operasyonlar ve sabotajlar.
                                          

                                 

                         

Kısa kısa yazdım TÜRKİYE HALKI olarak kafanız karışmasın uyanık olun BİR olun DİRİ olun..
Sebebi burada bu bölgede KÜRT DEVLETİ kurulmak istensede bunun KÜRT HALKLARI ile bir ilgisi olmuyacak.Biz yine beraber yaşayacağız kurulması istenen o devletin içinde yaşayacak unsurlar ve hizmeti kesinlikle ALLAH herkesi inandırsın bizim halklarımıza hizmet etmiyecek..!!

Burdan sizler vasıtası ile devlet büyüklerimizede söylemek istediğim bu ÖZEL BÜRO dan başlayıp bugün ÜST AKIL olan güç, faliyetini yine çok iyi götürüyor.
İşte bu FETÖ yapılanması ve 15 temmuzda yaptığı TÜRK MİLLETİNE karşı ihanet ortada.Bu yapı ÜST AKIL(ÖZEL BÜRO) işte tarihindeki en büyük ihanet kalkışmasını besleyip AHTOPOTUN bir kolu olarak TÜRK MİLLETİNE darbe vurmak için kalkışmıştır.
                                        

FETÖ yapılanması ÜST AKLIN şu anda en büyük kolu ama sadece bir koludur.                     

Millete söyliyeceğimiz bu VATAN ve TOPRAĞIN sevdalısı olun,kandırılmalara gelmeyin..
                            

Gelelim bu konularla ilgili bir anıma.
1980 li yılların başları MİLLİ GÜVENLİK KONSEYİ döneminde yeni anayasa hazırlanması için kurulan TBMM (TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ) çatısı altında kurulan KURUCU MECLİS üyelerinden biri ,emekli vali 12 eylülden kısa bir müddet evvel emekli oldu.
Konyalı hem hemşerimiz hemde rahmetli babamın yakın dostu merhum A.A.İ beyefendi,rahmetli babam öldükten sonrada arada bir geliyor beni ziyaret ediyor.ALLAH RAZI olsun soruyor bir sıkıntın varmı yardımcı olmak için bende hep teşekkür edip kendisinin ilgi ve alakası için seviniyorum,ama kendi işimi kendim hallediyorum.
O aralarda askere gidicem söylüyor son Manisa valiliğinden emekli oldum ama doğuda ERZURUM,MALATYA,ERZİNCAN bölgelerinde nufusum çok daha kuvvetli eğer buralara düşersen beni ara seni rahat ettireyim..
Kulağımda duruyor ama ben kafama göre takılıyorum,uzun zamandır gelip gidiyor sohbet ediyoruz,ıhlamurlarımızı içiyoruz.
Bir gün Allah uzun ömür versin MİT elemanı ZENCİ MUSA var yanımda onla sohbet ederken anide A.A.İ beyefendi geldi hürmeten otutturup üstünden hemen paltosunu aldım.Kendisi daha oturmadan sert bir sesle MUSA evladım nasılsın dedi.
Burda gülüyorum arkadaşlar yazarken,yav bizim 2 metre musa ağbi 1.50 cm olmuş.
İyiyim efendim diyor ama MUSA ağbi sanki çamaşır makinesinde çekmiş mübarek.))                   
Sert ifadelerle merhum soruyor o napıyor bu napıyor MUSA ağbi hepsi duacılarınız efendim,sohbet ettik bitti.
Merhum paltosunu giydi çıktı,MUSA ağbi nerden tanıyorsun dedim biraz kendine geldi ses yok..))

Neyse aradan bir müddet geçtikten sonra MUHTEREM güzel bir ilkbahar günü yine geldi sohbet ettik çıktı.
Fakat ertesi günü bir hadise oldu anlam veremedim basınımızın AMİRAL gemisinde durduk yere bir haber yıl1987 senesi başları merhum emekli vali A.A.İ NAKŞİBENTİ TARİKATININ önde gelenlerindendir diye ön sayfada bir basit konudan açılmış bir haber.
Bu beni rahatsız etti çünkü benden çıkıp gittikten bir gün sonra oldu.
Neyse askere gidip döndükten sonra KONYA ilimize gittim,bölgenin derin bir kişisi var akrabam onun yanında kalıyorum.
Kendisi ATATÜRKÇÜ gelenekten gelen bir insandır dedim böyle böyle oldu muhterem A.A.İ beyefendi için gazete böyle yazdı iyi bir insandır diye bana cevap verdi.
Aradan bir zaman geçti merhum TURGUT ÖZAL bey CUMHURBAŞKANI şeçildi,köşk yapılanmasında bazı büyüklerim var biri dedi ZEKİ hadi iyisin bak yakının KÖŞKE DANIŞMAN oldu öğrendim muhterem TURGUT beye danışman olmuş.
Benim bir adetim vardır kimseyi rahatsız etmem,hiç aramadım..
Aradan birkaç heyecanlı yıl geçti,yıl 1993 bir gece rakımı içerken aklıma geldi muhteremin İZMİR deki ev telefonundan aradım çok kibar bir hanfendi çıktı ve sakin benle konuştu,bana dedi babamızı 1991 yılında kaybettik,tabi çok üzüldüm.

ALLAHRAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN.Çok iyi bir insandı.
Hep aklımda kim ne planladı o gün benim yanımdan ayrıldıktan sonra AMİRAL gemisi ile muhteremi basın yolu ile hedef aldı o  hafızamda kaldı..?
Hepinize mutlu hayırlı bir Pazar günü dileği ile..
                                  


DR:) Rahmetli ENDER ağbimin dediği gibi ZEKİ ne olucak halimiz?Boş ver ağbi bizim halimizden MEMLEKETİN hali ne olucak)))))!
                                              

SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...