21 Haziran 2016 Salı

DERİN EKOL..!

                            


Sevgili takipçilerim hepinize hayırlı bir hafta dilerim.Aslında yazı yazmıycaktım fakat bazı haberleri ve röpörtajları okuyunca istemeyerek yazmak zorunda kendimi hissettim.
Biraz keyfim ve umudum yok bundan sonra ne kadar yazarım bilmiyorum,açıkçası burda aile gibi oldum sizlerle açık söyliyeceğim kafam karışık,yazmak içimden gelmiyor….!
Sabah  eski MİT müsteşarımız sayın MEHMET EYMÜR beyefendinin röpörtajını okudum.
Yazan gazeteci arkadaş sayın EMİN ÖZGÜNEL beyefendi başlığı bir dönemin MİT çisi diye atmış.
Bence yanlış,hatta kavrayamamaktan ve bilmemekten başlık yanlış.
Bir dönemin EKOLÜ diyeceksin..
Mit çi ne! Bu geçen ömrü maziyi,tarihi geçmişi MİT çi başlığına indirebilirmisin.
Koskoca bir TARİH..!!!
Kaç tane MİT çalışan personel var sayın EYMÜR ve arkadaşları  gibi birde aramızda olmayan bir çok bilinen ve bilinmeyen kahraman var…
Mit mensubları halk tarafından çok büyütülür gizli bir örgütlenme olduğu için vatandaş zanneder hepsi birer 007 JAMES BOND…
Yok öyle bir dünya bu sizlere ulaştırabildiğimiz azıcık bilgi bile bir dönemin TARİHİ EKOLÜNÜN sizlere TÜRK DERİN DEVLETİNİN tüm katmanları içinden önünüze akmasıdır.
Sayın EYMÜR bunu namuslu ve dürüst şekilde 1987 yılından beri TÜRK halkına gerektiğince bilgi paylaşımı yaparak çok büyük bir PİSİKOLOJİK HAREKAT yürütmüştür bu MİLLET ve VATAN için.
Ben rahmetli babamdan sonra elini öpüceğim sayılı büyüklerimdendir.
Ondan daha yaşça büyükleri ile dostluk yaptım onlara bu saygıyı göstermem,çünkü çoğunluğunda DÜRÜSTLÜK ve MERTLİK,ADAMLIK namına hiçbir şey görmedim.
Sayın EYMÜR bugünde ülkenin derin katmanlarındaki yanlışlıkları bir bir kısa kısa anlatıp, anlayabilecek kapasitesi olan insanlara mesaj vermiş…
Birde bir şey söylemek istiyorum,bu bende dert oldu bazı yerlerde duydum KAHRAMAN OĞLUM,KAHRAMAN BABAM,KAHRAMAN ARKADAŞIM,kahraman olan insanlar şu anda olduğu gibi bu ülkenin DAĞINDA,BAYIRINDA,ŞEHİRLERİN ARA SOKAKLARINDA aldığı maaşı ile düşman ile teröristle çatışan,gazi olan şehit düşen güvenlik güçlerimiz,köy korucularımızdır…
Devletin emniyet,mit,tsk personeli ve diğer gazetecilerimizi,aydınlarımızı,içerden organizasyon kurup dışardaki güçlerin emri ile şehit ettiren yapıların içinde olan yine bu ülkenin ekmeği suyu ile yaşayan kişiler KAHRAMAN olmaz.
Onların çocukları,torunları bilsin sizlerin BABALARI,DEDELERİ bu ülkenin ekmeğini,suyunu içip dışardan çeşitli siyasi ve ekonomik ilgalar kendisine sağlandığı için SİLAH arkadaşlarına kalleşçe pusu kurdurmuş,şehit düşürmüş bu ülkeyi TERÖR sarmalına sokmuş çeşitli devlet kurumlarında ve özel söktörde yerleşik düzen kurmuş VATAN HAİNLERİDİR.
Sizde BABALARINIZIN,DEDELERİNİZİN cenazelerine gittiğinizde bunu bilin babamız,dedemiz VATAN HAİNİYDİ diye içinizden geçirin?
Bu kadar niye sinirlendim,işte sayın EYMÜR bugün yazısında bu şifreleri veriyor,ülkede gelinen noktada birde geçenlerde bir gazeteciden yakın haber aldım benim için demişki oda POLİSLİĞE soyunmasaydı.
MİT içindende geçmişte bu tip benim için yorumlar geldi sadece şunu söyliyeceğim POLİSLİK şerefli bir meslektir.
Polislik nerde bir kanunsuzluk varsa onunla mücadele eden meslek dalıdır.
Eğer şuç işleniyor ben bunu görmemezlikten geliyorsam ben ŞEREFSİZİM, bunu söyleyen GAZETECİDE ŞEREFSİZ OĞLU ŞEREFSİZDİR…
ABD,İNGİLİZ,İSRAİL,ALMAN, ilemi savaştın mermi attın,mermi yedinde üstüne gittik..
Eğer bunlarla savaşsaydın eğer bende bunları ihbar etseydim ANAMDAN İÇTİĞİM SÜT BOZUKTU derdim..
Yazılarımı okuyan arkadaşlarla bazen canlı yayınlarla görüşüyorum,onlar yazılarımızı okuduklarında zannediyorlar sinema filmi herşey dört,dörtlük refah ve ferah…

İnanın o kadar sıkıntılar,stres,moral bozukluğu yaşıyoruz ve bunlarıda maalesef anlatamıyoruz.
Sebebi bildiğin,geçmişte gördüğün tüm yanlışlıkların galip gelmesi yani yanlışın,kötülüğün egemen kendini kılması!!
Sayın EYMÜR anlatabildiğini birde yönetici olarak anlatıyor,ben sahada,sokaklarda aynı hadiselerin bire bir karşılaşmasını size ancak özet verebiliyorum,işte bu bir EKOL!
MİT ve diğer ilgili kurumlardaki personelin yüzde doksanbeşi meslek hayatını doldurur,tüm meslek hayatındaki yaşantısında sizlere bizim anlatacağımız olayların yüzde birini anlatamaz.
Zaten TÜRKİYEDE çarpışma aslında EKOLLER çatışmasıdır.
Ekol dediğimiz zaman yurt içinde ve yurt dışında DERİN faaliyetleri artık yaşam tarzına döndürmüş kişilerin oluşturduğu gurupların çatışması diyelim.
Yani 657 sayılı devlet memuru kapsamında kişilerin sadece kurumlar içindeki çalışması ile bu bilgilere sahip olması imkansızdır..
Sizde görüyorsunuz,gece hayatından tutunda aklııza gelebilecek her adımda değişik dünyaları OKUYARAK ŞAHİT OLUYORSUNUZ….!
Yıl 1978 akşam babam geldi rakısını içiyor bu durumlarda sohbet ederiz kısada olsa,bir ara güldü pek kolay kolay gülmez hayırdır baba dedim.
Ya bugün bir arkadaşım SİYASİ şube müdürü sayın MAHMUT DİKLER(1981 ŞEHİT) geldi,hafta sonları AT yarışlarına gidip yarış oynayıp seyrediyor bahseder.

Dün yine gitmiş iyide bahislerden para kazanmış,işte o esnada terör örgütü hipodromu soymuş,çatışma çıkmış ona isyan etti bu olayı anlattı,gülüyorum bahtsız bir arkadaş anlatayım daha evvel ne oldu.
1972 yılında ŞEHİT HİRAM ABAS ve arkadaşları ARNAVUTKÖYDE bir apartmana baskın yapıyorlar TİKKO militanları ile çatışma çıkıyor o esnada emniyet müdürlüğünde çatışmanın telsiz anonsunu MAHMUT bey dinlerken yav bu adres bana yabancı gelmiyor diye düşünürken kendi ailesinin mülkü olan apartman olunca şok oluyor ve hemen ekibi ile olay yerine intikal ediyor…

Emniyet müdürü şehit MAHMUT DİKLER ve koruma polisi 1981 mart ayında maslakta şehit edildi teröristlerce,ben bu kadarını yazabiliyorum…
Tabi bu bir gariplikler yumağı ama içinde olduğun zaman olayları sahada yaşadığın zaman konuları derin görüp anlayabiliyorsun.
Ama işte bunu ne anlatabiliyorsun nede yazabiliyorsun.Sonra ülkenin aleyhine hergün bir şeyler geliştiğinde bu otomatikman ucu sanada dokunduğunda hasta oluyorsun.

Yine 1972 MAHİR ÇAYAN ve arkadaşlarına yapılan TOKAT İLİ NİKSAR İLÇESİ Kızıldere köyündeki operasyon daha evvel kısa yazdım operasyon amiri ÖNDER bey hepsini olay yerinde geçenleri anlattı,hatta sayın EYMÜR beyin istanbuldan gelip tarassut görevini almasını ve operasyonda NEVŞEHİR JANDARMASINI o dönemde üstteğmen olan yine geçtiğimiz yıl şehit edilen emekli ALBAY FEHMİ ALTINBİLEKİN çatışma içinde olması bana bizzat anlattı..

Fehmi albayı en son 2006 ve 2007 yıllarında gördüğümde yanında iki üç koruma ile gideceği yerlere gidip geliyordu.
Bu operasyondan tek sağ kurtulan şu anda HDP MİLLETVEKİLİ olan sayın ERTUĞRUL KÜRKÇÜ bey..
Hiçte sevmediğim bir tip ama bende gerçek,gerçektir.Bazı açık söyliyceğim AK partili Malatyalı gazeteci arkadaşlar sayın KÜRKÇÜ hakkında kinayeli konuşuyorlar sanki ordan kurtulması DERİN DEVLETİN kontrolünde olmuş gibi!!

Ama değil neden ben OPERASYON AMİRİ ÖNDER bey ve operasyona katılmış yine bir MİT mensubu ile bire bir konuştuğumuzda kesinlikle böyle olmadığının teyidini aldım tamamen Allahtan olan bir tesadüfi hayatta kalma olayı olduğunu defatle anlattılar..

Zaten sayın EYMÜR beyin ifadelerindede ben tarassutu sonlandırdım istanbula araba ile dönüşte BOLU il sınırına girdiğimizde yaşadığını yıkık samanlığın altından çıktığını  öğrendiğini beyan ediyor.
Tabi birde bunun ASKERİ İSTİHBARAT yanı var işte orda MİT mensublarıda konunun daha çeşitli yanlarını bilmiyorlar,bilseler onlarda bana sorarlardı.
Diyeceksinki sen çocuktun nerden neyi görücen en büyük şahitler çocuklardır!

Tabi sayın KÜRKÇÜNÜN bugünkü hal ve davranış tavırlarını izlediğinizde o günlerden bugüne TÜRKİYE nin geldiği kademe KÜRDİSTAN meselesi ve önümüzdeki zaman çok düşündürücü ve sıkıcı geliyor..
Arkadaşlar bu kadar yazıdan sonra düşünürseniz  bizim düzenimizdeki insanların basit ve kirli işlere bulaşmıycağınızı anlamışsınızdır.
Kire girip çıkmışsak mecburen SAHADA çalışan insan girer eğer ağar kişilikse girip çıktıktan sonrada temizler kendini…!!
Diyeceksinizki ağbi bunlar çok eski hadiseler,eski ama bugüne ve türkiyenin zor durumuna şu anda geliyor…
Dünün mağdurları herşeyi komplolara bağlayanlar bugün muktedir olup rahat ve müreffef ile birlikte işine gelmediğinden,haksızın yanında olup bendendir deyip haklının tarafında olmayayıp aksine arkadan çeşitli entirikalar ve laf söyleyeyip hatta PARONOYA diyenler şunu unutmasın bu istihbarat küresel oyunları öyle enteresandırki BUMERANG gibi atarsın karşı tarafa, ya döner seni vurur yada senle beraber iş tutanı..
Meslek hayatında 30 sene SİYONİZİM dersin bağarır durursun öyle hacı ile hoca ile arkadaşlık yaparsın arkası yarında YEŞİLKÖYDE FENER balıkçısında bakmışın ABRAHAMIN mezesisin,uyandırayım!))
Herkese tavsiyem bu yazıyı okuduktan sonra eski MİT MÜSTEŞAR yardımcısı sayın MEHMET EYMÜR beyin son SÖZCÜ gazetesindeki röpörtajını çok ince tekrar okusun…!!
                                          

DR:)Çok yorgunum,içimde yılların yorgunluğu var,bahtımı yeniden yazsan?))Fayda olurmu………….!
                      

Saygılarımla,
ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder