11 Mayıs 2016 Çarşamba

YENİDEN MİLLİ MÜCADELE KONSEPTİ.

                                  

Sevgili takipçilerim hepinize iyi günler dilerim.Bugünlerde öyle bir durum varki özellikle SİYASET ve BASIN DÜNYASINDA ülke tekrardan bir MİLLİ MÜCADELE dönemine giriyor hissini insana hissettiriyor.
Özellikle MUHALEFET liderlerininde bu tip açıklamaları neredeyiz ve ne olucağız düşüncesini insanları düşünmek zorunda bırakıyor.
Ben konuya bugün biraz MİLİTARİST açıdan bakıcam birde sivil ve askeri düşüncelerden örneklemeler vererek size eski tarihlerden bugüne bir yaşanmış tarihi hadiseleri tekrar önünüze getirip bundan kendi analizlerimi yapıcam.
1992 yılında allah gani gani rahmet eylesinin ikisinede merhum 8.CUMHURBAŞKANIMIZ TURGUT ÖZAL beyefendi  dönemin ikinci ordu kumandanı merhum ORGENERAL KEMAL YAVUZ paşamız ile ilgili önemli yaşanmış hadiseden yola çıkıcam.
Bu konu bir kısmı basına yansıdı HABUR SINIR KAPISINDA dönemin ABD silahlı kuvvetleri personeli merhum ÖZAL beye harita üstünde birifing veriyorlar körfez harekatından sonra oluşan bölgesel harita ve bölge halklarının durumu hakkında tabi KEMAL paşamız ve kurmay heyetide görevleri icabı ordalar.

Merhum ÖZAL , birifing Amerikalıların bitince gitmek için kalkıyor o esnada KEMAL paşa sayın CUMHURBAŞKANIM diyor onlardan birifing aldınız bizden birifing almıycakmısınız ,bizimde bu konuda size vericeğimiz bilgilendirme var diyor tabi merhum ÖZAL çok zeki bir insandı bu aceleci davranışının yanlışlığını anlıyor ve tabi KEMAL paşam şimdi sizi dinleyelim diyor ve KEMAL paşadanda konu hakkında birifing alıyor, fakat paşanın verdiği bilgiler Amerikalıların verdiği bilgilerle kesişmiyor bu MERHUM ÖZAL ın orda biraz keyfini kaçırıyor.

KEMAL YAVUZ paşa TSK  gerçekte şahsi karekteri ve bilgi donanımı ile müstesna bir komutandı.
                                

Burdan sizlere şunu örnek vermek istiyorum bazen siviller çok isabetli öngörüler yapar bazen,bürokratlar bazende askerler bunlar zamana ve kişilere göre değişir hatta niyetlere!
1995 yılındayız ismi bende kalsın önemli bir paşamıza karacı bir konuda bilgi veriyorum,verdiğim bilgi çok doğru bir hadise üstünde fakat nedense benim konuya bu kadar vakıf olmam teknik ve kozmik bilgi olarak rahatsız etti paşamızı bana şöyle dedi aynen aktarıyorum HİTLER dehaydı ama ONBAŞIYDI?

Daha sonraki yıllarda MİT bir gurup aralarında konuşurken dedikodu yapıyorlar,biliyorsunuz bu dedikoduyu KADINLARDAN daha çok erkekler yapıyor maalesef demişlerki kardeşim bu adam bizden bilgili bizden bilgili birikimli adamla bizim ne işimiz olur.
Biz bilgiyi ve aklı severiz ama bizden fazlası başkasında varsa onu sevmeyiz.
Aynen bu konuşmaya şahit ve ortak olan başka bir MİT mensubu geldi bana anlattı ağbi dikkat et bunlar ayak kaydırma peşinde.?
Anlatmak istediğim bu ülkede doğruyu,dürüstçe anlatanı DOKUZ KÖYDEN kovarlar bu ülkede ESNAF olucan.
Tan ağbi kulakları çınlasın derdiki ZEKİ ne çırak olucan ne usta KALFA kalıcan bu ülkede USTA ları sevmezler))!
Şimdi gelelim askeri ve siyasi analiz ve bugünlerin hadiselerine.
Özellikle SURİYE hududumuzda ve doğu ve güney doğu anadoludaki son günlerdeki terör savaşı ve hudutlardaki yüksek yoğunlukta suriye tarafından yapılan taciz ve kışkırtma saldırıları çok önemli.
            


Askeri istihbarat mevzuatında MUHAREBE İSTİHBARATI içindeki en önemli konu ALAN İSTİHBARATI çok önemli bir husus.
Neden bakın ALAN istihbaratı size karşı yapılacak bir saldırı ve bunla ilgili tüm veriler birde sizin yapacağınız taruzunda en ön aşamasındaki çalışma ve istihbarat konusudur.

Hudutta konuşlanmışın 155 mm KUNDAĞI MOTORLU OBÜS bataryalarını mevzilendirmişin gerekli olduğunda karşıdaki güçlere bunlarla atış yapıyorsun etkisi.

Birincisi bundan etki sağlayabilmen için topçu keşfinin hava ve kara araçları ile çok sağlıklı yapılması gerekli sen hücum ettiğin noktadaki düşman mevzilerini ve ateşini yok edebilesin.
Ama ne oldu bundan bir hafta on gün evvel basın yolu ile küçük bir bilgi aldım nedir o ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞINA bağlı küçük bir bölük suriye hududundan sıcak muharebe alanına giriş yaptı diye.
                     

Niye icab etti bu işte alan istihbaratını yapmak düşman hattının içinde muharebe keşif görevini ifa etmek ve ona göre eldeki olanaklarla düşmanı imha ve etkisiz hale getirmek.
Ne için şimdi ve ne işimize yarar elin İT leri sınırdan 1000 mt uzaktan KORNET tanksavar silahı ile 155 mm kundağı motorlu topumuza  ve tankımıza ateş ediyor vurup imha ediyor.
İşte alan istihbarat çalışması ve hücum hattında ön almak düşman kuvvetlerden gelecek saldırıyı önler.
                           

Gelelim bir ülkenin olmazsa olmaz STRATEJİK DIŞ POLİTİKA çalışmasına.
Vallahi izliyorum maalesef basından ÇAYA ROİPNOL atsan bu kafayı yakalayamazsın,neden!
Arkadaşlar bir ülkenin stratejik dost düşman tanımlaması olur.Yani senin bir müttefiklerin, gayet doğalda birde ülkenin hasımları olur.
Bizde hepsi karman çorman oldu,yetmiş yıldır dost saydığımız NATO,AB içinde yer aldığımız paktlar son kırk yıldır içten dıştan yapmadığı düşmanlık yok.
Vatandaş ne olduğunun aslını bilse?
Hadi onuda geçtim 1975 yılından beri büyük mücadele ile yavaş yavaş tesis edilen RUSYA TÜRKİYE dostluğunun başını yemek için git RUS SAVAŞ uçağını vur,hadi vurdunuz telafi edicek bir yaklaşımda yok!
Arkadaşlar şu anda SURİYE hududunda adeta iç savaş görüntüsü imajı dünyaya ve bizlere veren NUSAYBİN,KİLİS hattında bizim iç güvenlik kuvvetlerimizi zora sokan yegane hadise TÜRK HAVA KUVVETLERİNİN SURİYE içindeki mevzilere savaş uçakları ve diğer hava kuvvetleri vasıtaları ile hava taruzu yapamamasından kaynaklanıyor.
                               

ASKERLİĞİ bize tekrardan öğretmeyin HAVA UNSURUNUN olmadığı bir muharebede karadan sadece OBÜS atışı ile istenilen sonucu alamazsın.
Eğer biz bu durumu düzeltmezsek üzülerek söylüyorum sonuçları ve bedeli MİLLETE ve DEVLETE ağır olur.
Birde bunun ekonomideki yansımaları ihracat ve turizm sektörünü çok iyi düşünün?

Birde MALATYAMIZIN bağrından kopmuş ÇAYI fazla demli içen ANCORMEN basında arkadaşlar var diyorlarki İŞİD kornet füzeleri ile toplarımızı vurdu RUSYA İŞİD e yardım ve yataklık yapıyor,TEK gider yapıyor.

Sevgili çok demli çay içen arkadaşlarım TSK elinde şu anda aynı marka tanksavar sistemleri bulunmakta KORNET evet RUS yapımı silah.
İŞİD daha evvelde MİLAN ve TOW tanksavar füzeleri ile çeşitli hedefleri vurdu bu silahlar ALMAN ve ABD yapımı ve TSK envanterinde 1970 ve 1980 li yıllardan beri var.

Küresel dünyadaki KAÇAK sistemini bilmezsen işte böyle vatandaşa ÇAYA,ÇORBAYA ROİPNOL katılıp içmiş şekilde konuşursunuz))!!
                                       

Netice itibari ile arkadaşlar MİLLİ MÜCADELE lafta değil akılda,yürekte en önemliside NAMUSLU,ADALETLİ hareket etmekten geçer,daha konuşmadım konuştuğumda))?
Hepinize çok selam ederim.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...