9 Nisan 2016 Cumartesi

PANAMA SIZINTISI KÜRESEL SÜPÜRME.

                           

Sevgili takipçilerim hepinize iyi pazarlar dilerim.Bu hafta eğlenceli değil bilgilendirici bir yazı kaleme alıyorum.
Nedir o PANAMA devleti içindeki bazı kuruluşlardan dünyayı sarsacak milyonlarca gizli hesap ve içeriği ile ilgili belgelerin sızması.
Çok enteresan 24 aralık 2016 tarihinde ARAS DAĞLI tweet hesabından PANAMA ve devrik lideri MANUEL NORİEGA ve ABD ilişkisi hakkında birkaç tweet atmışım.
O günlerde PANAMA ile ilgili böyle bir konu gündemde değildi öngörüm tutmuş!

Şimdi bu konunun derinine giricem sizlere başkaları gibi isimler doldurup konu anlatmıycam DERİN teknik bilgisini vericem ASLINDA NE OLDU,NE OLUYOR!
Arkadaşlar PANAMA DEVLETİ jeostratejik olarak tarih boyu dünya için çok önemli yer teşkil etmiş.
                       

Neden İKİ BÜYÜK AMERİKAN KITASINI birbirine bağlayan geçiş noktası olduğu gibi,meşhur PANAMA KANALI ilede ATLAS OKYONUSU ile PASİFİK OKYONUSUNU birbirine bağlayan geçiş güzergahı.
                           
Onun içindirki ABD (AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) var olduğu tarihten itibaren PANAMA DEVLETİ ve ordaki yönetimlere yakın ilgi ve alaka göstermiştir.

Gelelim SADETE !))
İkinci dünya harbinden sonra ABD kendi himayesine aldığı özellikle bir kısım istihbarat görevlisi NAZİ subayları ve bunların kontrolünde olan NAZİ sermayesini GÜNEY AMERİKA ülkelerinde koruma altına aldı.
Daha sonra 1959 küba devriminden sonra SOĞUK SAVAŞ hızlanınca ABD derin devleti ve onun geri plandaki yöneticileri tüm dünyada ÖRTÜLÜ 

                                     


yapılacak dünya üstündeki operasyonlarda kullanılan şirketler,bankaların bilgilerinin PANAMA daki  bu birkaç hukuk şirketinin üstünden muhafaza altına alınmasını kararlaştırdı. Aynı zamanda OFFSHORE şirketler üstünden vergi kaçağı yaratarak ABD kendi dışındaki ülkelerdeki gayrı yasal faaliyetler içinde yapılan işleri yapan merkezler için cazibe yarattıki tüm dünyadaki ÖRTÜLÜ SIR OPERASYON bilgisi burda toplansın ,onunda kontrolü kendinde olsun gerektiğinde CİA,NSA veya onların gerisindeki DERİN yapılar bu bilgileri kullanarak yada şantaj yaparak dünyanın yönetiminde güç olsun.Böylede oldu bugüne kadar!

                         

Tabi tüm dünyada bu yapılan işler büyük miktarda meblağları kapsayan rakamlar olduğu için, dünyadaki VİP(VERY İMPORT PERSONEL) önemli insanlar, devlet yöneteler,bürokratlar, istihbarat örgütlerinin organizesinde  bu ticari işleri yaparlar.
                                   

Peki diyeceksiniz ABD niye bu konuyu kendi ülkesinde yapmıyor NEWYORK ta yapabilir dünyanın en büyük ticaret merkezi?
Niyemi? ABD FEDERAL YASALARA bağlılığı olduğu için AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ içinde bu tip faaliyet ŞUÇ olduğu için direk kendi ülkesini bu işin içine sokmuyor PANAMA devletini kullanıyor.
Bakın İRAN GATE skandalı patladığında AMERİKA NIN  şuç işlediği meydana çıktığında olayı örtbas etmedi Amerikan yerel yetkilileri ve FBI çalışarak dava açtılar operasyonu götüren YARBAY OLİVER NORT şuçu kendi üstüne alıp hapis cezası alarak ülkesini şuçlu durumdan kurtardı.
Gelelim PANAMA DEVLETİNE 1989 yılında yapılan 20 bin kişilik askeri operasyonun nedenine ve eski bir CİA mensubu olan sonrasında 1983 yılında DEVLET BAŞKANI ABD tarafından yapılan  MANUEL NORİGEA nın neden 3 ocak 1990 tarihinde VATİKAN ELÇİLİĞİNDEN en sonunda teslim edilmesi ve halen ABD hapiste tutulması.

                        

GENERAL MANUEL NORİEGA beş yıllık iktidarından sonra güç zehirlenmesi olunca arkasına bazı Güney Amerika ülkelerinide alıp bu GİZLİ BELGELERİ ve DÜNYA GİZLİ TİCARETİNİN dökümanter gücü  ile ABD ve onun başkanına şantaj yapmaya başladı.
                             

Tabi bunu yaptığın anda ABD ve diğer dünya güçlerinin hedefi haline gelirsin hemen bir AMBARGO ile sıkıntıya HALKI karşısında sokulan DEVLET BAŞKANI MANUEL NORİEGA sonra askeri bir operasyon yapılınca ülkesinin VATİKAN BÜYÜKELÇİLİĞİNE sığındı ,hatırladığım 45 gün elçilik direndi vermedi fakat elçiliğe yapılan yüksek volüm içeren ses müzik yayını ile artık takatı kalmayan VATİKAN yetkilileri GENERAL NORİEGA yı ABD askeri güçlerine teslim ettiler.

Hadisenin aslı ABD ve onu yönetenlere ŞANTAJ yapmaktı meselenin aslı gösterilen UYUŞTURUCU,RÜŞVET bu  konuların faliyetinin ÖRTÜSÜ OLDU!
Gelelim bize, bu konularda çok yakın bilgimizin olması tabi tarihsel bazda bu konularla iştikal etmiş olmamız bizi DERİN örtülü faaliyetler konusunda bilgi sahibi yaptı.

Tabi 1990 ların başında dostluk yaptığım TATAR YAKUP beyefendi(istihbarat jargonuna göre kod isim) 1937 istanbul doğumlu 1960 lı yılların başında BELÇİKADA başlayan operasyonel faaliyetleri CİA yan kuruluşu olan LİBERTE örgütünde devam ediyor SSCB ve VARŞOVA PAKTI ülkelerine karşı.
Rahmetli RUZİ NAZAR ve ekibi eğitim veriyor ve AVRUPADA tüm BARONLAR,BARONESLER ve gizli servislerle çalışıyor,çarpışıyor istihbari bilgi topluyor.

Müthiş bir istihbarat portföyü,1990 ların başında beni buldu uzun sohbetlerimiz yemekli içkili oldu uzun yıllar.
Bana, onun ağzından söylüyorum şunu söylerdi BABAN seni bu konuda çok iyi yetiştirmiş.Ben TÜRKİYE de bunları konuşacak insan bulamıyorum senle konuşuyorum,şaşırıyorum nasıl biliyorsun diye.
Bunu övünmek olsun diye söylemiyorum sonunda bu işlerde hatıralar kaldı maalesef insanlar dağaldı gitti.
Türkiyemizde maalesef bu işler NANKÖRDÜR değer bilinmez onuda ilerde açarım bu işler sonradan  ülkemizde bozuldu.
Bu işleri devletleri yönetenlerin en tepeleri ve onlarla beraber çalışan kozmik kurumların başındakiler bilir bu tip VİP ticaret hep yapılır ve yapılacak.

VİP işlerde uluslararası alanda çok yönlü oyunlar vardır bunlar öyle an gelirki devletleri,rejimleri,ideolojileri etkiler dünya üstünde çok değişikliklere sebeb olur.

Toprağı bol olsun BABA BUSH ile sayın MİHAEL GORBOÇOV MALTA adasında görüştü üç gün sonra ROMANYADA askeri darbe oldu rejim ve  onun başkanı NİKOLAY ÇAVUŞESKU devrildi ve anında çakma bir mahkeme ile cezalandırıp idam edildi sebeb?VİP!
                                 

Gelelim PANAMA BELGELERİ SIZINTISINA ve 2001 yılında Hollywood çekimi PANAMA TERZİSİ filmine.

İşte derin ABD devleti stratejik dünya üstünde çalışma yürüttüğü için ilerde yapıcağı DEV büyük operasyonların asgarisini beyaz perdeye dökerek insanları bu tip olucak büyük olaylara hazırlıyor.
Aslında buda bir PİSİKOLOJİK HARP TAKTİĞİ!
                                                

Peki bugün altmış yıl depolanan PANAMA belgeleri neden sızdı.
Bundan sonraki yazıcaklarım sadece tecrübelerim ve tahmini vereceğim bilgiler.

Sanırım ABD ve RUSYA devletleri yeni bir dünya düzeni konusunda aslında 2010 yılından itibaren anlaştılar.
Herkes bu belgelerin sızmasında RUSYA hedef alınıyor desede bunun geçerli,mantıklı  yanı ve etkisi yok.
Avrupadaki etkiside oranın siyasi ve sosyal yapısına göre işte ilk istifalar ve özür beyanları geldi.Avrupada istifa mekanizması olduğu için oturmuş demokrasi sistemi çalıştığından dolayı  devletleri yönetenlerin istifası normal şartlarda gelişebilir.
Fakat şöyle bir durum var AVRUPA şimdi bir birlik olduğu için çıkıcak bazı belgelerden dolayı AB içinden bazı devletlerin kopması birlikten mümkün olabilir.
Sanırım en büyük etkisi ORTADOĞU,ARAP ÜLKELERİ ve ASYA istikametinden ÇİN,JAPONYA ya kadar oluşacak göreceli ve zamana yayılan bir etkisi olabilir kanatındayım. Muhtemelen ülkemizdede bir etkisi olacaktır.Bu kadar ülkede etkisi olan ve ABD tarafından bence organize edilen 60 yılın sonunda  böyle bir OPERASYON un içinde olmamamıza imkan yok…

Zaten bu tip büyük sistemi temizleyip yeni sistem oturtan operasyonlarda bu aynı bir FAY hattındaki kırılma gibi reaksiyon gösterir çünkü dünyadaki bu tip ticaret bir çok ülke içindeki VİP güçlerle organize  gerçekleştirilen işlerdir.
Bunlardan tüm GİZLİ SERVİSLERİN her zaman dakika dakika bilgisi vardır onlar olmadan bu işler idare edilemez.
O zaman şunu kendimize soralım son dönemde flaş olmuş ülke gündeminde büyük yer etmiş son haftalarda ABD yakalanıp gözaltına alınmış bir kişinin acaba böyle büyük ULUSLARARASI operasyonun bir parçası olarak santranç tahtasında AT olarak bir yeremi oturtuyorlar.
Şimdi içinde olmadığım resmi bilgisi olmayan bir büyük hadise için burda isim vererek konuşamam.

Ama beynelminel VİP ticaretlerde vatandaşa çok büyük kalibre hadise gibi gelen bu tip ticaretler aslında çok bu konuları yaşayanlar için  rutin  normal konulardır…
2001 yılında PANAMA TERZİSİ filmini çektiren derin ABD güçleri muhtemeldirki DÖRT BOYUTLU SANTRAÇ OYUNUNDA, bu insanlarında  YARBAY OLİVER NORT gibi benzer hadiselerle konuları bir yerlere taşıyacağıdır.

O zaman düşünmek lazım ABD ve DERİN yapıları nasıl bir KIRILMA PANAMA belgelerinden bekliyorlar?
Yirmi yıl evvel bir eski arkadaşım büyük bir ülkenin  HÜKÜMETİNİN düşmesine neden olmuştu maalesef arkadaşım hala sanırım zor durumda!))
İlerde bu konuyu sizlere yazarak eski günlerimizi anlatırım.
Bu konular devam ettikçe sizleri bilgilendireceğim dediğim gibi VİP İŞLER her dönemde yapılır ve yapılacaktır.
Sistem tıkandığında tabiki birikmiş hadiseler  piyasaya sürülerek yeni bir düzen ve sistem kurulacaktır..
Tabi bu konularda ülkemizdede çok dikkatli olunması gerekli bu tip kırılma olursa,ülkede başka türlü operasyonlarıda arkası arkası getirip geniş bir KONSEPTEN ÜLKEYİ vurmak isteyen güçler olucak asla buna müsaade etmeden akil şekilde davranmak gerekir.
Güç zehirlenmesi en iyi niyetli MELEK olsan onu ŞEYTANA dönüştürebilir.
Yaş elli bunlar yazdığımız olayların sadece YÜZDE BEŞİ çeşitli tecrübelerden geçmesek bunları sizlere aktaramam.
Birde kimse yanlış anlamasın duyuyorum kimi çevrelerde ya bu biliyor, haber alıyor konuşuyor diye çünkü  ülkemizin başına ne geliyorsa ART niyetli ve NEGATİF enerji yüklü insanların yaygarasından doğru söze itibar etmemesinden geliyor,tecrübe denen büyük bir eğitim var ona aklı yetmiyor?

Aslında bu gelebilecek PERİYOT RÜZGAR çok bilmiş ve çok görmeyen gözlerini,yüreğini örtmüş kimselerin İKBAL ,HIRS ve HAKSIZLIK zeminine oturttukları yaşam formundan geliyor 2005 ve 2016 arası bazı suyun altındaki konulara kimse kulak asmadı?
Hepinize tekrar iyi pazarlar!
                                     

TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZIN 171. Yılını kutlarım.
ALLAH ve MİLLET yardımcınız olsun!
                       
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN.
                               
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...