26 Mart 2016 Cumartesi

MAYMUNLAR CEHENNEMİ.

                             

Sevgili takipçilerim bu Pazar sizi hem güldürecek eski anılardan hemde düşündürecek bir Pazar yazısı kaleme almak istedim.
Hepinize neşeli bir Pazar geçirmeniz dileği ile başlığın MAYMUNLAR kısmı ile yazıya giricem maalesef CEHENNNEM kısmı ile bitiricem.
Kapri de hayat 26 mart 2015 yazımda ,bekleyin bir gün MAYMUNLAR CEHENNEMİ diye bir yazı kaleme alıcam bu konu ile ilgili diye yazımda belirtmiştim.
Neden kapride hayat yazısında değindim konuya!1960 lı yılların sonunda bu restorantı işleten iki RUM vatandaşımız toprağı bol olsun bay TODORİ ve bay KOÇO restorantın girişine büyük bir kafes yaptırıp içine birde MAYMUN koydular.

Benim maymunlarla ilk tanışmam işte o zaman, peder bey yemeğe götürüyor her hafta bizde oynarken maymunla şakalaşıyoruz masada ailem meyva veriyor muz veriyor MAYMUNA verip eğleniyoruz neşeleniyoruz.Biz mutlu,MAYMUN mutlu!
                                     

Sonra 1970 li yılların başında bir MAYMUN besleme modası çıktı,o yıllarda ayıcılar hergün mahallede ROMAN vatandaşlarımızdan,ama bu MAYMUN besleme modası özellikle oturduğumuz bölgede tüm ihtişamı ile devam ediyor o dönem.
Sabah okul tatil yaz günü erkenden evden kaçmışım ,arka bahçede oynuyorum yakışıklı bir adam kan ter içinde dediki evladım MAYMUN gördünmü, yok amca dedim beş dakika evvel AYI geçti,adam kan ter içinde s…… ordan dedi fırladı gitti!Aslında ben onu iyi niyetimle söylemiştim bana kızdı.
On dakika sonra meseleyi anladım apartmanların balkonlarında büyük bir şempaze arkasında yoğurtçu,tüpçü,kapıcı,bakkal ,vatandaş ellerinde süpürgeler,sopalar MAYMUN avındalar en sonunda birkaç saat sonra bir yerde kıstırıp maymunu yakaladılar sahibi boynuna zinciri vurdu aldı götürdü.

Tabi bunu gören mahallenin AYICISI nerden bulmuşsa hemen bir MAYMUN buldu,AYISI ile birlikte MAYMUNU oynatıyor oda yolunu öyle geliştirdi.
Bir gün maymunu seveyim dedim arkadaş beni altına aldı bu kadar saldırgan bir hayvan görmedim.
                                

Arkasından hemen YAVUZ diye yan apartmanda bir arkadaşımız var üç kardeşler Gaziantepli çok asil bir aile.
Babalarının aksarayda büyük bir BÜFE işletmesi var ana caddede, ordan birgün bir  zenci geçerken iki maymun satmak için istanbula gelmiş adamcağız  babasıda  sohbet edip satın almış,şov için büfeye koyucak.
Ama demiş ilk eve götüreyim bir müddet çocuklar oynasın o arada BÜFEDE koyucağımız yeri hazırlarız diye eve getirmiş.
Arkadaş bir sevmeye kalkma hışmına uğruyorsun çok saldırganlar onu besleyenden başkası kim olursa saldırıyor.
İşin GIRGIRI YAVUZUN lakabı yoktu onada lakap bulundu MAYMUNCU YAVUZ.!!)
Bugün bir arkadaşa sorsan YAVUZ ne yapıyor ,hangi YAVUZ ha maymuncu yavuzmu der.))
Babaları rahmete kavuştu allah rahmet eylesin gani gani çok ağar tam bir Anadolu beyefendisiydi o iki MAYMUN  yıllarca aksarayda meydanda o büfede yaşadı müşterilere şov olarak sunuldu.
Bu MAYMUNLARLA CENNET günleri yaşadığımız dönem.Birde meşhur o yıllarda sinemada seyrettiğimiz  AMERİKAN yapımı baş rolü Charles Haston oynadığı MAYMUNLAR CEHENNEMİ serisi filmi.
                            

Konusu malumu DÜNYA büyük bir savaşla yok oluyor insanlık bitiyor kalanlar evrim geçirmiş AKİL üstünlüğü dünyada ele almış MAYMUN IRKLARI ile dünya dışında uzayda seyahat edip zaman ve yer mefrumunu geçtiği için yeniden  dünyaya dönen bir ASTRONOTUN tekrar dünyayı MAYMUNLARDAN kurtarmak için verdiği mücadele.
Gelelim bugüne özellikle barış günlerini çok güzel dünyada yaşayıp hatırladığımız için şimdi neler oluyor nasıl İNSANLIK bir hatalar zinciri ile dünyayı ve insanlığı CEHENNEME çeviriyor hepimizi KORKMUŞ MAYMUNA çeviriyor bu insan kılığından çıkmış katil GORİLLER,ORANGOTANLAR ordusu!

1973 yılında İSRAİL karşındaki arap gücünü YOM KİPUR savaşında çölde önüne alıp kovalayınca Müslüman araplar büyük darbe aldılar ve zayıf kaldılar İSRAİL ve dünyadaki SİYONİST yapılanmasına karşı.
İşte ondan sonra FİLİSTİN davası ve 1975 yılında LÜBNANDA çıkan iç savaşla bu arap gücü ilk defa kendini feda etme yani canlı intahar eylemleri ve sonrasında çok moda haline getirilen CANLI BOMBA olayı o günlerden başladı ve yavaş yavaş bu kırk yılda bölgede ORTADOĞU başta olmak üzere asya,afrika coğrafyasında dalga dalga terör örgütlerince kullanılarak bugün son noktasına getirildi.

                 

Artık öyle bir hal aldıki bunu gizli servisler bir birileri ile savaşta küresel güçlerse nerdeyse kirli mesajlarını bu CANLI BOMBALAR ile verdiler, veriyorlar.

Hatta ORTADOĞU, ASYA ve AFRİKA bölgelerinde canlı bomba yetiştiren merkezler kuruldu bu merkezlerde  CANLI BOMBALAR eğitildi ve isteyen taliplilerin hizmetine sunuldu.

Amerikanın özellikle IRAK devletine işgal vasıtası ile girmesi orda yaşayan halkın gördüğü ZULMLERİN çok ağır olmasıyla bu kendiliğinden halkın kendi tepkisi ilede büyük ivme kazandı,işte 2003 yılında bundan ilk nasibini alan ülkelerden biride biziz KASIM İKİZ saldırıları oldu, kimler yaptığına girmiyorum burdada anlatmak istediğim kullanılan silahın CANLI İNSAN olması!MAYMUN veya GORİL,ORANGOTAN bile değil insan kullanılıyor.


Eskiden tehlikeli denemeler , ilk  UZAY ve diğer  insanlık için yapılan çalışmalarda MAYMUNLAR kullanılırdı insanlığın ne kadar öldüğünü anlayın…

Yazımı burda bitirirken aslında bu katil ORONGOTAN kılıklı yapıların dünyada neden olabilecekleri bazı hadiseler var bunları yazmıyorum ALLAH diğer adı ile TANRI DÜNYAYI kötülüklerden korusun DÜNYA MAYMUNLAR CEHENNEMİNDEKİ hale dönmesin!Lütfen DURUN STOP!
                               

Tabi konuyu yine eski günlere getiricem bir bayan arkadaşım keşke okusada 1980 li yılların başında gülse ADRİANO CELENTANO nun oynadığı BİNGO BONGO filmi çok sükse yapmıştı konusu ormanda uçak kazasından kurtulmuş bir bebeğin MAYMUNLAR tarafından büyütülmesi ve sonunda insanlık tarafından bulunup güzel bir bayan DR tarafından yeniden topluma insan yaşamına kazandırılmasının komediye uyarlanmış şekli.
                           

Artık o günlerin eski bizi maymunluktan insanlığa döndüren DR bayanları yok okurlarsa gülüyorlardır,e bizde yenilerine bakalım!!))
                                 

Hepinize tekrar iyi bir Pazar geçirmeniz dileği ile.
                          

                      
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN.


1 yorum:

  1. Uzay çalışmalarında bile maymun kullanan bir insanlıkdan, canlı bombalara geliş ! İnsanlığın geldiği nokta !
    Eline sağlık.

    YanıtlaSil

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...