17 Mart 2016 Perşembe

DEVLERİN AŞKI OLDU, DEVLERİN SAVAŞI!

                                      

Sevgili takipçilerim haberlerinizi izliyorum özellikle BATI ülkelerinin verdiği TERÖR ALARMLARI ve arkasından gelen sizleri sıkıntıya ve endişeye düşüren haberleri ve kendi istihbarat kanallarımdan ve haber etüdlerim ve analizlerimle sizleri sıkıntıya ve endişeye sevk eden hadiseleri  zaman zamanda toplu katliama dönüşen terör eylemlerinin değerlendirmesini yapıyorum…
Şimdi bu ihbarları veren BATI ülkeleri kesinlikle bizim emniyet ve istihbarat birimlerimizlede bu bilgileri paylaşıyorlar ve bizim güvenlik güçlerimizide bilgilendiriyorlardır,eğer yapmayıpta kafalarına göre yapıyorlarsa sorun dahada farklı ve şüpheli.
Tabi artık terör bir ŞAVAŞ oyununa döndüğü için sahnelerde çok yönlü ve yüzlü olabiliyor.
İstihbarat literatüründe buna örtülü operasyonlar denir.Aslında çatışmanın aslı çok başka bir mihvan içindir ama taraflar çatışmayı terör kılıfı altında senaryolaştırarak size bu şekilde görüntü sağlarlar ve sizde bunu TERÖRÜN kanlı yüzünü görerek hadiseyi o şekilde algılarsınız.
Aslında mesajı alan TEPE DEV MERKEZLER vardır bunlar hükümetler büyük devletlerin yönettiği büyük SERMAYE gücü yada güvenlik güçleri ve İSTİHBARAT örgütlerinin ve ORDU komuta merkezlerinin üst kanatlarının algılayabileceği eylemler belkide onlarında karşılığını aynı mukabelelerle gösterdiği güçler.

1976 yılında çekilen DEVLERİN AŞKI filmini burda hem isminden hemde çekildiği zamanın yıllarından büyük sanatçı sayın TÜRKAN ŞORAY hanfendi ve sayın  KADİR İNANIR yine büyük aktör o yıllarda büyük sükse yapan film şimdi ANKARADA bazı merkezlerde bulunan yaşını almış kimseler benim neler düşündüğümü iyi biliyorlardır,konuyada burdan benzetme yapınca!))

Şimdi ülkemiz gerçekten bir KÜRESEL boyutta destek alan  örgütlerin saldırısı ile karşı karşıya….!!
Fakat bu saldırıları okuduğun zaman dışarda olan başka hadiselerle bazı terör hadiselerinin sanki bazı devletlerin  kısa vadede isteklerini kabul ettirmek için yaptığı eylem tarzına benziyor…
Adeta terörün halk üstündeki baskısından,bazı hazırlanmış kirli merkezler bu dönemden çıkar sağlamak , TERÖR savaşının içinde kendilerinin yer aldığı ve kendilerinin kontrol mekanizması kurduğu OPERATİF hadiseleri görmeyip,yönlendirip,işbirliği yapıp bundan stratejik maddi,manevi çıkar sağlarken ülkede SİYASETİDE istediği gibi kendisine bu olanakları sağlayan EMPERYALİST güçlerin işbirliği ile dizayn etmek niyeti ile hareket edebiliyor olabilirler
.
Aslında belki bu dizayn 2015 yılının  mayıs ayında yapılan şeçimlerde olucaktı,ama TANRI yani diğer adı ile ALLAH istemedi.
Aktörler aslında 2010 yılında gelecek beş yılın planını yapmışlardı 2015 mayısındaki şeçimlerden evvelki siyasi dengeler ve yerine konulucak taşlar  hesaplanmıştı hatta olmamış şekilde ABD başta olmak üzere AB ülkeleri ve İNGİLTEREDEN,İSRAİLDEN  çok olumsuz açıklamalar geldiki bu TARİHİNDE olmamış düzeyde TÜRKİYE YE  karşı gelişti.
2009 ve 2015 arasındaki çözüm süreci ile  istenildiği anda kontrollü bir KAOS ortamı beraberinde  SİYASETTE büyük değişimler olucak bu değişimler esnasındada merkez noktalara hızlı siyasetle taşınan seçilmiş siyasiler üstünden ORTADOĞUDA ve TÜRKİYE içinde çok farklı
ameliyatlar olucak çok yönlü çalışan cerrahlarla TÜRKİYE başka noktalara taşınacaktı…

Şimdi bunlar olmayınca beş yıl yığınak yapmış PKK terör örgütü ve diğer terör örgütlerleri İŞİD ,DHKP-C istenilen planın olmamasından dolayı
toplu halde tüm bölgede saldırıya geçti çünkü rahattı yığınak yapmış,lojistiğini ve ikmal yollarını kurmuş ve saldırıya başladı.
Bu son günlerde herkes RUSYAYI hedef alırken RUSYA sesiz ve sakin kimsenin ummadığı noktada çekildi.
Ne yapılmak isteniyor söyliyeyim ERİK AĞCI sallandırılıp olmuş ERİKLER aşağıya düşürülmeye çalışılıyor…

Kastım şu TÜRKİYEDE ilegalite ile ülke yöneticilerileri demokratik yollara başvurulmadan  indirilmek isteniyor…
Aslında bunlar DEMOKRATİK yollarlada çok önceden idirirlerdi ama şu anda öyle istemiyorlar.
Onların şu andaki SENARYOSUNDA bu ülkede aynı diğer ülkelerdeki gibi KAN dökerek ülkede büyük tahribata yol açarak hadiseyi  gerçekleştirmek  istiyorlar.
Arkadaşlarım ben bu hükümetin bir çok şeyini sevmiyorumdur, ama sevmiyorum diye ÜLKEME ihanet edemem.
Şahsıma hatada yapılmış olsa ülke meselesi başka bir hadise benim şahsi hadisem başka.
Şimdi bazı DERİN MERKEZLERİN sesi arkadaşlardan benim bu oyunları bozucağımı bu merkezleri ve TARİHİ istihdam edilen şahsiyetleri bildiğim için bunları deşifre etmemden sıkıldıkları için paniğe bindiler.Gözüktüklerinde bugünki SİYASİ erklerin yanındaymış gibi gözükselerde şahsıma, bu merkezlerin beni TEHDİT ALGILAMASI gördüklerinin haberi geliyor ONLAR vasıtası ile bana.
                    


Size tarihten bir örnek verim ŞEYH SAİT isyanından evvel ŞEYH SAYİT ve arkadaşlarının İSTANBULDA BEYOĞLUNDAKİ tarihi konsolosluğunun yakınında bir yerde tüm planlarını, o dönemin istihbarat kuruluşu çalışanlarınca  iyi İngilizce bilen  bir PTT (POSTA) çalışanımız, tipide çok batılı insana benziyor İNGİLİZ istihbarat şefi olarak tanıtılıp niyetlerinin ne olduğu öğreniliyor.

Tabi yıllar içinde bende kendi şahsi gayretlerimle bir çok kişiyi türkiyede önemli mevkilerde çeşitli uluslararası merkezlerle temaslarını tespit ettim.Her meslekten olduğu gibi yeraltı dünyasıda dahil belirli bir zaman ölçüsünde.

Şimdi bir MİT mensubu veya GENEL KURMAY istihbaratı yada emniyet,jandarma bunların karargahlarında yabancı güçlere angaje olmuş yada kendine göre dışarlarda yapılanma kurmuş hücreleşmiş yapıları  KARARGAHLARDA tespit edemezsiniz,EDERİM derseniz komik olur!))
Bu tip personel ve insan tiplemesi  dışarda sivil yapılanma olan yerlerde sivil mekanlarda kurumların PARALEL veya benzer yapılanmalarının olduğu yerdeki temaslarında tespit edersiniz çok zordur ama ZOR bizim işimiz!!))

Çok nadirde olsa bazen KARARGAH konumundaki yerlerdede bazı karşılaşmalar olur ama bunlar nadirdir!!
Geriye dönücek olursak VEZİR düşürme operasyonu çok stratejik gelişime ve çokda insana dayalı personel kullanarak bir zaman sonra SİVİL veya ASKERİ iradeye hatalar yaptırarak sistem içinde elemek yoluna gidilir.
Bunda bizim gibi ülkelerde ULUSLARARASI güçlerin düğmeye basması çok önemlidir bunlar ülkemizde bilinen ABD ve İNGİLTERE başta olmak üzere SİYONİST güçlerin karar mekanizmaları eğer sistemi değiştirmek istiyorlarsa SANTRANÇ tahtasındaki tüm taşları oynatıp VEZİR düşürmek istiyecekler hatta ve hatta satranç tahtasınıda oyun bittikten sonra kırıcaklardır.!!

Bu konuda yapılacak şeyler güçlü ittifaklar uluslararasında REEL olan,olması gereken içerde kendi en yakınların olsa dahi, ülke bekası için onların üstünden ameliyata girdiklerini anladığınız anda bertaraf etmek SİYASİ,İDEOLOJİK,DOSTLUK,AKRABALIK ilişkisini dinlemeden.
Yönetenlerin hataları varsaki bile, bunların GAYRI AHLAKİ sayılanlarını bile oluyor bazen itiraf edip rahat hareket ederek gerekirse DEMOKRASİ ve TÜRKİYEYİ zedelemeden TBMM çalışmasını sekteye düşürmeden görevi başka ehline bırakmak çok önemlidir.
                                 

Bir  ATASÖZÜ İKİ KİŞİNİN BİLDİĞİ SIR DEĞİLDİR,kim olursa olsun SIR VERME DOSTUNA, SAMAN DOLDURUR POSTUNA.Buda TÜRK ATASÖZÜ!!
Ama hayatın gayesidir kollektif yönetimlerde muhakkak sırlar paylaşılıyordur bunlar ARENADA ŞANTAJ unsuru kullanıldığı anlaşıldığı anda sürdürmeye gerek yoktur,vücut kangren olucağına kol kesilir!!
Tek düşüncemiz halkımızın rahat ve huzur içinde yaşaması bunda ideolojik olmayan güvenlik güçlerini organize etmek ÖNCE İNSAN varlığını toplumda kabul etmek ve TERÖRDEN KORKMAMAK bugünlerde ŞABLON operasyon görüyorum 1970 lerin sonunda halkı eve hapseden terör ve anarşinin aynısı. Bana gelen  ulaşan tepkileri aldığımda gülüyorum o günün ÇIRAKLARI bugünün USTALARI?
                                   Tabi çok açık konuşmak ister insan ama böyle bir şansımız yok fakat son CANLI BOMBA eylemini incelediğimde PKK terör örgütü çalışmasından uzak ve kullanılan özellikle bugün açıklanan KARADENİZ kökenli şahıs ve geçmişi aile yapısı bana yine ÖRTÜLÜ bir faaliyet görüntüsü veriyor…
Diyeceksiniz TERÖR ÖRGÜTÜ üstleniyor,zaten TERÖR ÖRGÜTLERİ artık bunun için var!!!

Dostlarım dediğim gibi ülke meselesi MİLLETİN can meselesi olduğunda siyaset ve ideoloji bir kenara bırakılır.
Toplumun acil sükûnete ve güvenliğe kavuşması için herşeyin gözden geçirilmesi dürüstçe lazımdır.
Bunda en büyük YETENEK yine DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEDİR.
Bazen oyunu halka açık oynayarak ÖRTÜYÜ kaldırarak oynamak karşı ittifak etmiş kirli güçlerin hamlelerini boşa düşürürür planlarını aksatır.
Lütfen herkes, en öncede ERK olanlar çok açık ve şeffaf davranmalıki MİLLETİMİZ GÜVENE ve REFAHA kavuşsun!
                                

RUS ATASÖZÜ!PİRE KAVANOZDA ise temkinli olmakta fayda var?
                           

Hepinize PEMBE GÜLLER yolluyorum stresinizi alması için!
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.
                                       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder