2 Şubat 2016 Salı

TÜRKİYE nin RUSYA ile İMTİHANI.

                           

Sevgili takipçilerim özellikle ÜLKEMİZ ve İNGİLTERE basını tarafından son derece sıklıkla RUSYA nın suriyedeki askeri faaliyetleri ve yine yeni bir HAVA SINIR İHLALİ ile ortam çalkalanıyor.
Rusya tarafındanda tabi hem bu olayıda kabul etmeyen söylemler vede sertlik dozajı yüksek açıklamalar geliyor peki neler oluyor.
Arkadaşlarım ilk önce şunu açıklayayım bazı çevreler benim için çeşitli yakıştırmalar yapıyor,duyuyorum üst perdeden konuşuyor diye kesinlikle yanlış benim hakkımda düşünce yayıyorlar,bunu bilin uslubum farklı gelebilir ama  kesinlikle üst perde davranış söz konusu değil doğal hareket ediyorum sizlere  açık hitap ediyorum.
Rusya konusunda merhum MEHMET ALİ BİRAND beyin MOSKOVA da SSCB(SOVYETLER BİRLİĞİ) döneminde TRT ve AA ajansınının muhabirliğini yaptığı dönemde basını takip ederek kendime yön veriyordum.

SSCB yıkılıp RUSYA FEDERASYONU kurulunca iki gazeteci  sayın CENK BAŞLAMIŞ ve sayın HAKAN AKSAY o yıllardan yakın zamana kadar RUSYA da yaşayarak büyük zaman ve emek sarf ettiler RUSYA DEVLETİNİ VE HALKINI anlamak açısından.

Bugünlerde onların RUSYA ve TÜRKİYE konusunda yaptığı açıklamalar ve röpörtajları izlerseniz hedefi on ikiden vuran çok doğru analiz açıklamalar…

Tabi bu arada CHP genel başkanı sayın KEMAL KILIÇTAROĞLU beyefendinin RUS SU-24 savaş uçağının angajmanlar konusunda vurulmasını desteklemesi bugünlere başka bir damga vurdu HÜKÜMETİMİZE yakın çevrelerce çok enteresan karşılandı tabi bu olumlu ve HÜKÜMET açısından TÜRKİYENİN haklılığını tam anlamda iç kamuoyunda destekler mahiyette oldu.
                                  

Arkadaşlar inanın diyorum yanlış anlaşılmasın TÜRKİYE devletini yönetenlerden daha çok NATO ve AB eski adı AVRUPA KONSEYİNİ tanıyan çocukluğumdan beri kamuoyunun bilmediği inceliklerini yaşayarak öğrenmiş bir insanım.

Hatta yanlış anlamayın şu anda TÜRKİYE de hayatta olan bazı BARONLAR gülücek rahmetli babamın en çok hayatta yüzünü güldüren 1961 AVRUPA KONSEYİ hadisesi birde 1966 AVRUPA KONSEYİ rahmetli derdi o iki yıl bana hayatımın en mutlu anlarını yaşattı diye.
                           

Hep söylüyorum NATO ve AVRUPA KONSEYİ macerası TÜRKİYE devletinin 1952,1953 yıllarında başladı yıl 2016 bir ömür.
Şu andaki sayın CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN beyefendinin doğum tarihi 1953 yılıdır vatandaş olarak süreci düşünün.
Buraya nerden geldim konu RUSYA olunca NATO,ABD,İNGİLTERE ve AB(AVRUPA BİRLİĞİ) anahtar sözcüklerdir.
                           

Çünkü bu güçlerin tüm mücadelesi ve enerjilerini sarf ettikleri konu kesinlikle TÜRKİYE ile SSCB ve devamı RUSYA FEDERASYONUNU yan yana işbirliği içine sokmamak.
                                   

İşbirliğine girdiği zamanda yakın takip altına alıp TÜRKİYE içinde ve dışında tüm nizami ve gayrinizami güçlerini seferber edip RUSYA derin aklının dünyada ve TÜRKİYE de ve onun interlandı içindeki ülkelerde ne yapmak istediğini öğrenip ona göre bu ilişkileri nasıl sabote edip TÜRKİYE ve RUSYA dostluğunu zedeleyip iki ülkeyi birbirinden uzaklaştırıp soğutmanın operasyonel çalışmalarını yapmaktır.
                                  

Dün bir beyefendi ANKARADAN dediki bir hadisenin içine karıştırdılar  SENİ 70 mahallede lafını ettin,yazılarımı okuyor sanırım.
Arkadaşlarım nisan 2010 tarihli bu İFTİRA ve KOMPLO hadisede mahkeme dosyasına konan tutanaklar ve dinleme tapeleri ve dinlenen kişilerden görüceksinizki bugün iki ülkenin uçak düşürme olayı ile bu noktalara ağır ağır nasıl getirildiği aslında gerçekler meydana çıktığında bu konuların içinde SİYASET mekanizmalarının bile fazla önemi olmadığı daha DERİN MEKANİZMALARIN SAVAŞININ ceyran ettiğini idrak ediceksiniz..
Özellikle 4 temmuz 2003 KUZEY IRAK SÜLEYMANİYE şehrinde ÖZEL KUVVETLERİMİZE çuval geçirme hadisesi ile yeni bir çekişmenin start vermesi hadisesi vardı.
Aslında bu konun gerçekliği ABD hangi TÜRKİYE içindeki taşoronları vasıtası ile başka hadiseleri kapatmak için sahte istihbarat raporları ile ABD kuvvetlerini TÜRK ÖZEL KUVVETLERİNİN üstüne yönlendirdi ve sonrasında artık bir ÇIĞ gibi üst üste binen operasyonel konularla bölge bu taşoronların kendi menfaatlerini kollayarak ANGLASAKSON ve SİYONİST yapılar için bu hale getirildi.
Bu yapı bugünde hala çok kuvvetli şekilde dizayn çalışmalarını terör ve bölgedeki yüksek yoğunluklu çatışmalarla devam ettiriyorlar.
Tabi RUSYA federasyonu devletinin son 25 yıldır çok doğaldırki tarihi komşusu TÜRKİYE ile kendi menfaatlerini düşünerek askeri ,siyasi ve ekonomik her türlü ortaklığa girmek istemesi ticaret ve enerji konularıda öncelikli hedef alınarak bu alanda büyük başarı ile yol alınması gerçekleşmiştir.
Askeri anlaşmalarla birlikte azda olsa SAVUNMA SANAYİNDE büyük zorluklara ve sabotelere rağmen bir şeylerin başlatılması sağlanmış bu konulardada çalışmalar hızla sürüyordu yakın zamana kadar…
Tabi bu çalışmalar giderken TÜRKİYE deki bu sabote yapıları çok iyi bilen RUS DERİN devleti bunların yapabileceklerini bildikleri için bir yerdende temkinli suyun altından bazı gelişmeleri endişe ile takip ediyorlardı çok uzun zamandır ve devlet olmanın gereği ile yinede ses etmiyorlar ilişkilerin gelişimi açısından  bazı olumsuz olayları sineye çekiyorlardı.
Bu benim hadisemdede göz yumuldu olay beklemeye alındı çünkü o gün emniyette kendimi sanki işgal altında bir ülkedeymişim hissi doğmuştu duvara dayalı kafamda ABD lilere RUSYA hakkında alaycı ifadelerle konuşmaların gerçekleşmesi ile  olayın bende vahametini anlamamı sağlamıştı zaten, sonra olanlar bana ne kadar doğru düşündüğümü gösterdi…

10 EKİM 2012 günü TÜRK HAVA KUVVETLERİ bir SURİYE askeri uçağını zorla ANKARA ESENBOĞA havalimanına indirince içindeki askeri malzemelere RUSYADAN gelen el konulması ve RUS askeri personelin aranması ve özellikle MİT müsteşarımız ve dönemin sayın BAŞBAKANI şimdiki sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN hicivli bir şekilde TÜRK hava sahası üstünden bırakın silahı ÇAKI dahi geçirilemez söylemi çok sert olmasına rağmen yinede RUSYA FEDERASYONU yetkilileri, tabiki RUSYANIN öncelikli menfaatleri için hadiseyi soğukkanlılıkla  bir şekilde sineye çektiler.
Ama burda kamuoyuna tabiki yansımayan NSA (ULUSAL GÜVENLİK AJANSI)ABD yüksek seviyeli istihbarat örgütünün özellikle İSTANBUL ve ANKARADAKİ faaliyetlerini kendi çabaları ile takip eden bu VATANIN ÖZ evladı kişiler vardı…
Özellikle bana bu 2010 yılında komplo operasyonu yapan hazırlığına 2006 yılında başlayan NSA kurumunun burdaki asli taşoronu bazı üst düzey yetkililer tüm bu KİRLİ OPERASYONLARI hem bu kurumlar adına hemde kendi MADDİ,MANEVİ  menfaatlerini ve çıkarlarını sağlamak ve sağlamlaştırmak  amacı ile KOMPLO operasyonlara ve kirli,örtülü operasyonlarına devam ediyorlardı…
Netice itibari ile bugüne geldiğimizde çok gergin olan hadiseleri aslında iki tarafın halkları ve ortak menfat çevreleri istemezken özellikle İNGİLİZ basınının devamlı ajite edici yayınları bizde bir kısım RADİKAL,DİNDAR,MUHAFAZAKAR,MİLLİYETÇİ kamuoyuna hitabeden çevreler ve onların kontrolündeki basın aşırı bir RUSYA kindarlığı götürerek ortamı iyice geriyorlar, bu neye hizmet eder gelin anlayalım.
Arkadaşlarım en büyük ders TARİHİN ALTIN sayfalarıdır,TOZLU sayfaları değil.

1877 İNGİLTERENİN oyunu ile savaşa sokulan OSMANLI topraklarını ve stratejik bölgelerini kaybetti,RUSLAR İSTANBULA dayandı merkeze 25 kilometre kala durdular tarihi AYASTEFANOS(YEŞİLKÖY) anlaşması imzalandı ardından BERLİN anlaşması KIBRIS elimizden çıktı.
1.DÜNYA savaşı RUSLAR doğudan ERZURUMA kadar girdiler,SARIKAMIŞ harekatında doksan bin OSMANLI evladı tek mermi atmadan şehit oldu.
Bugüne gelirsek askeri stratejileri ve özellikle SOVYET,RUS askeri derin kozmik aklını az çok tanıyan bir insan olarak ülkemi ve vatanımı bilen bir kişi olarak,geldiğimiz noktada RUSYA ile yapıcağımız dostluk ve beraber menfaatlerin ortak ekonomik,siyasi,askeri bileşenlerinden bir büyük TÜRKİYE çıkartıcakken,şu anda SURİYE hududunda dünyanın en karmaşık sistemlerine sahip ve en kuvvetli ordusu ile burun buruna düşman konumlamasına getirilmiş durumdayız
                          

Kimse yanlış anlamasın saygı,sevgi çerçevesinde bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşı olarak bunları söylemek mecburiyetindeyim.
ALLAH TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN böyle bir çatışma olması durumunda ülkemin durumunu düşünmek dahi istemiyorum.
Hatta bunları sizlere askeri doktirinin getireceği siyasi,ekonomik,jeostratejik yıkımı tahmin edemiyeceğiniz şekilde anlatırım ama ne anlatmak,nede düşünmek istiyorum.
Ülkemizin yapıcağı benim düşüncem acil olarak tüm ortak yolları bulup coğrafyamızda BARIŞI tesis etmek.
                                   

Ne güzel demiş ATA mız YURTTA SULH CİHANDA SULH.
BİRDE BİR SÖZ DAHA VARDIR SEZARIN HAKKI SEZARA
VERİLMELİ…         

Anlının hiçbir noktasında ter dökmemiş zaten öyle bir yeteneği ve gücü olmayan insanların iftira,komplo,şantaj tehdit ile başkalarının haklarını gasb etmesi bunu kendileri KURUMLARINA bildirdiğimiz halde gereğini yapmamaları zaten kimlerin art niyetli olduğunu çok basit gösteriyor.
Biz HANÇER BİRLİĞİNİ İYİ BİLİRİZ!!Nerden bildiğimi siz açıklayın istersiniz ?

SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...