13 Şubat 2016 Cumartesi

BÜYÜK ORTADOĞU SON TANGO.

                                   

Sevgili takipçilerim, eğlenceli ve dinlenceli bir Pazar günü geçirmeniz dileği ile bu hafta değişiklik yapıyorum biraz ülkemiz ve bölgesel coğrafyamızdaki son günlerin konularına değinicem..
Çok uzun yıllar çok kötülükler görerek bugünlere geldik.İnsanın sorumluluğu ve yükü ağır olunca kötülükler içinden geçerek geliyorsun her defasında haklı çıkmak insanın içini daha çok acıtıyor.
İnsan pisikolojisi ve onla beraber gurup,kitle yönetiminin başında olmak ve çoğu konuda başarılı olmak insanların büyük kısmında kendinden aşırı emin olmayı hissettirir , çoğu şeyide kolay başarabileceğim duygusunu algılatır..
Ama  bazen hatalar silsileside arka arkaya gelir ondan sonra bu neyi yönetiyorsan ya onu zora sokar, yada yok olmasına neden olur.
1990 Eylül ayından şehit HİRAM ABAS beyden günümüze kadar gelen TÜRKİYENİN her alanındaki insanına batılı güçler boşuna suikast yapıp imha etmedi.

Sebeb neydi ORTADOĞUYU bugünkü haline getirmek sonundada TÜRKİYE içinde aynı senaryoyu uygulamak.
Büyük oyunu aslında herkes ne olduğunu biliyordu yüksek yerlerde ama stratejik hareket etmeyip güne bakıp yola o günle devam ediyorlardı.
1977 yılında yakalanan MİT istihbarat daire başkanı KURMAY ALBAY merhum SABAHATTİN SAVAŞMAN beyin ne tür belgeler peşinde olduğunu bilseydiniz arkasından 1978 yılında aslında emekli olucak ORGENERAL KENAN EVREN paşanın KORE görevinden  aldığı kıdemle GENEL KURMAY başkanı olmasını, bugün DIŞ SİYASETTE nasıl yalnız kaldığımızı anlardınız.
Şimdi gelinen dış siyaset noktası, TÜRKİYE için hayati önem taşıyor RUSYA devleti hava kuvvetleri  uçağını düşürüp ,bu hamlede geri atmayıp konuyu haklılık veya  haksızlık noktasında gördüğümüz için RUSYA ile son yüz yılın en kötü dönemini yaşıyoruz.

Hududumuzda SURİYE bölgesinde aslında bize dost olması gerekli iken düşman olduğumuz bir RUSYA bizim o bölgede ileri bir hamle yapmamızı engelliyor bu bizi dahada zora sokuyor harekat kabiliyetimiz sıfırlanıyor.
Gelelim AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETİNİN çıkışını SURİYEDEKİ KÜRT ORJİNLİ PYD yapısını tanıdığını açık beyan ediyor hatta sayın CUMHURBAŞKANIMIZ soruyor PYD nin yanındamısınız yoksa  bizimmi, gelen  açıklamada PYD yi destekliyoruz)?
                         

Yani NATO ve ABD bu konuda TÜRKİYE devletinin yanında yer almıyor. Ne olucak şimdi RUSYA uçağını düşürürken ABD ve NATO ya güvenilmişti,onlardan destek alıcağımız bu konun NATO yu ilgilendirdiği gibi açıklamalar geliyordu ilk anda ama şu anda yapılan açıklamaların dozu ABD (AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) ye karşı çok yüksek düzeyde ve sert bizi yalnız bıraktınız söyleminde.
                      

İşte geldik 1993 yılında merhum 8.CUMHURBAŞKANIMIZ TURGUT ÖZAL beyin katledilişi, entelektüel araştırmacı gazeteci topluma dürüstlüğü ve namusluluğu ile maal olmuş merhum UĞUR MUMCU ve benimde bildiğim çok iyi kapı kapı dert anlatan bu konular hakkında fakat sonrasında herkesin DURAN adam olarak baktığı şehit BİNBAŞI CEM ERSEVER işte tüm saymadığımız insanlarda bu gün geldiğimiz durumu yirmibeş yıl evvel ,otuzbeş yıl evvel erken öngördükleri için öldürüldüler,katledildiler.
Şu anda son günlerde geride duran bir ABD ve AVRUPA sınırımızda bize çok güzel bir İNGİLİZ formatı atılarak yapılmış bir operasyonla 2000 yıldır KOMŞUMUZ ve aslında gerçek DOSTUMUZ olması gerekirken hep düşman olması sağlanmış RUSYA FEDERASYONU DEVLETİ.
ATATÜRK güzel söylemiş KÖYLÜ MİLLETİN efendisidirde birde KÖYLÜ KURNAZLIĞI dediğimiz bir yine ATASÖZÜ vardır.
                           

Şu anda maalesef benim şahsi düşüncem o yapılıyor kendini sıkışmış hisseden ve RUSYA hatasını anlamak istemeyen bir yönetim DİNİ ve bu DİNSEL motiflere bağlı camialar,cematler ve genetik BATI emperyalizimi uşağı KAFKAS ve BOŞNAK kökenli bazı devlet görevlileri ve bunları idare edebilen derin yapılar neticesinde çıkış noktası nerde bulunuyor?
Şunda devlet mantığını sadece kendilerindeki akıl ve fikirde gören bazı yöneticiler STRATEJİK askeri ve ekonomik partner SUUDİ ARABİSTAN yönetiminin ve  bu ülkenin zengin petrol kaynakları ve bu kaynaklardan üretim maliyetinin düşük olması sebebi ve ellerindeki dünyadaki nakit rezervinin en çok olan ülkelerden biri olması ve bu desteği bazı eski MİT yöneticilerinin 1975 yılından itibaren sıcak gelişiminin şahsi bazda olması ve bazı TÜRKİYE içindeki BARONLARIN İngiliz derin devletindeki söz sahipliğini SUUD ve ÜRDÜN yönetimi üstündeki yine yüksek seviyede sıcak ilişkilerden  yılların gelişmesinden şu hesabları yapıyorlar.
                             

Türkiye de İNCİRLİK üstüne getireceğimiz SUUDİ ARABİSTAN HAVA KUVVETLERİ ile SURİYE de olabilecek müşterek bir harekat esnasında RUSYA DEVLETİNİN ,SUUD yönetimi karşısında ekonomik kaos çıkartması korkusunda geri çekileceği ,MÜŞTEREK kuvvete güç kullanmıyacağı ve bu sayede TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN önünü açtığı bir harekatın başarılı olacağı bunda SUUD yönetiminin adeta bir kalkan olucağı bu dengeyide ABD zaten incirlik üstünü kullandırdığı için kendiside destek vermiş olacağı öngörüsü ile SURİYE üstünde bir SANTRANÇ hamlesi yapılmak isteniyor.

ALMANYA devletinide unutmamak gerekir çünkü kapılarını zorlayan bir MÜLTECİ sorunundan kurtulmak,bölgedeki cereyan edicek olaylarıda izleyip ona göre strateji çıkartmak çünkü KUYRUK KAPIYA sıkıştı…
Zaten artık çok parçalı bir SURİYE olacağı kabul edildiği için İRAN ve onun yandaşı güçlerinde kendi durumlarına göre pozisyon alacağı bu konuyuda zaten bölgedeki GİZLİ YÖNETİMİ elinde tutan ANGLASAKSON-GERMAN ve İSRAİL derin devleti yapısı ile İRANIN durdurulacağı kanati oluşmuş.
RUSYA zaten yerleştiği ve çok eski tarihlerden beri bir yapılanması olduğu için onlarında kendi yapılarını muhafaza ettiklerinde TÜRKİYENİN bu girişimde ve oluşturacağı kendine göre alanda ses etmiyceklerinin hesabını yapıyor sanırım bizeki yöneticiler.
Tabi diplomasi ve askeri stratejik operasyonlar bir SATRANÇ oyunu düşünebilinir ama SATRANÇ oyununun bile bir KUMAR olduğunu unutmamak gerekli.

Şimdi bazı kusura bakmasınlar IQ teslerinden çocukken kaç alıyorlardı bilmiyorum televizyonlarda gazeteci ve analist olarak çıkan muhafazakar arkadaşlar var savaşı evinde çocuğunun oynadığı ATARİ oyunu zannediyor,ne olucak canım BÜYÜK GÜÇLERE bozuk koysak gelseler bizi vursalar işgal edemezki ,SEKSEN MİLYONUZ ne yapar gibilerinden ben aslında onların kendi kendine söylediklerinede inanmadığını YUSUF,YUSUF o döner koltuklarda oturduklarını biliyorum kulis arkasında konuşurkende sağlam salladık dediklerini duyuyorum ve gülüyorum…
Bu ülkede BAŞBAKAN yardımcısına suikast yapılacak diye KOZMİK ODA ya  HAKİMLER ,SAVCILAR , alınıyor ve kimse hesap sormuyor sonrasındada sorulmuyor,şimdi soruluyor gözüksede AT ı ALAN ÜSKÜDAR ı geçmiş.

Kozmik odadan alınan TÜRKİYE DEVLETİNİN seferberlik esnasında stratejik dış konularda kimlerin görevli olduğu sivil unsurlar içinde bunların ne gibi maddi,manevi güçleri var bu KOZMİK ODA ya girenler bunları hangi DEVLETİN istihbarat birimlerine verdiler.
,Bu beş yıl içinde KAÇ TANE KOZMİK ODA içinden sızdırılan bilgilerle kaç sivil personel öldürüldü veya öldürülerek kendisi ölmüş süsü verildi ,doğal yollardan öldü  görüntüsü sunularak.
Ve bunların suyun altındaki derin siyasi uluslararası ve içimizdeki maddi,manevi bağları kimlerin eline geçti.
Bunların içinde başta SİYONİZİME hizmetinde hiçbir dönem kusur etmemiş ANGLASAKSON-GERMAN ve İSRAİL devleti güçlerimi var?)
Gelelim şu konuya SSCB(SOVYET SOSYALİST CUMHURİYETLER BİRLİĞİ) devleti çöküp RUSYA FEDERASYONU kurulduğu aralıklarda SOVYET yetkilileri dünyada bir kazaya yol vermemek adına bazı KOZMİK bilgileri BATILI NATO üyesi ülkelere vererek bu ülkelerde elden gelmeyecek kazaların önüne geçmek istediler.
Türk derin devleti içindede bazı KOZMİK planlamalar vardır TÜM DÜNYA kapsamında düşünülmüş ve MİLLİ olarak hesap edilmiş ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ korumak ve kollamak için TOPYÖKÜN bir harekat usulleri ve taktikleri.

Burdan şunu söylemek isterim TÜRKİYEDE en alt,alt,orta,üst belki MİLLİ düşünceler içinde olabilir, komuta kontrolü MİLLİ düzen ve prensibler içinde MİLLİ HASSASİYET ve MİLLİ DUYGULAR ile ölümüne mücadelesini verebilir…

Benim korkum EN ÜST akıl hani herkesin ağzına pelesenk olmuş eğer EN ÜST tüm dünyayı ŞEKİLLENDİRECEKLERİN eline geçmişse işte o KOZMİK tüm planlar ve harekatlar tam tersine bizi her hamlesi yok edecek yeni bir hamle yapılmasını sağlar DOMİNO TAŞLARININ dizilim yapıp  veya bir KELEBEK ETKİSİ ile devrilmesi gibi.
                     

İyi pazarlar!!
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

2 yorum:

  1. Böyle bir analizden sonra nasıl iyi bir pazar geçer bilmem artık? ???

    YanıtlaSil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil