1 Ocak 2016 Cuma

YILDIZLARDA KAYAR DURMAZ YERİNDE….

                              

Sevgili takipçilerim hepinizin yeni gelen 2016 yılını kutlarım,ALLAH size bu yeni yılda BARIŞ,MUTLULUK,FERAHLIK,BEREKET ve SAĞLIK getirsin.
Sabah sevdiğim bir kardeşimin yazısını okuyordum,başladım kahkaha atmaya gülmeye,aklıma eski günlerimizden bir anılar zincirini getirdi film şeridi gözümün önünden geldi geçti….
Yazıyı yazarken hala gülüyorum,arkadaşlar biz meyhane sokak kültürünü alarak gençliğimizde yaşadık,mahalle kültürü,raconu ile büyüdük,eskiden aslında ANADOLU ve BÜYÜKŞEHİRLERDE sempt meyhaneleri,bitirimhane kahveleri kültürü vardı.
Allah uzun ömür versin yıl sanırım 1983 o yıllar sayın FERDİ TAYFUR yeni bir LP(LONG PLAY) yapmış adı ve hit parçası YILDIZLARDA KAYAR DURMAZ YERİNDE.

Sempte bir FARUK ağbimiz var şimdi çok uzun yıllardır almanyada yaşıyor,allah sağlık versin birde bir kardeşimiz daha var o benimle yaşıt BABASI hem bir devlet büyüğümüz hemde çok sevdiğimiz bir ağbimiz,banada iki tokatı vardır yaramazlıklarımdan dolayı RİZE lidir kendisi ailece, akademik düzeyde gelişmiş insanlarımızdır.
Neyse BİRA nın başına oturuyoruz sayın FERDİ TAYFUR beyin bu HİT şarkısını devamlı başa sarıp içiyoruz YILDIZLARDA KAYAR DURMAZ YERİNDE isimli.

Tabi FARUK ağbi ilk gençliğinde ALMANYADAN trenle nasıl ALMAN polisleri eşliğinde tüm sınırlarda başka ülke polislerine teslim edilerek TÜRKİYE ye teslim edildiğini o arada anlatır,hatta o ALMAN KURT köpeklerinin FARUK ağbiye bakışlarını yoğun tipi altında hadiselerin vuku buluşunu dinleriz, arada ŞEREFSİZ ALMANLAR yapılırmı dost ülke vatandaşına bu muamele diye cam EFES ŞİŞESİNİ duvara atar kırarız,hatta faruk ağbi der 1. Dünya harbinde omuz omuza çarpıştık her cephede,muhabbet bu şekilde artık eve gidip bayılana kadar açık havada YILDIZLARIN altında devam eder…
     

Bir gün bulunduğumuz lokalde bir seçilmiş KARİYER sahibi bir yönetici var,devamlı önümüze bir engel çıkartıyor,ne yapsak şikayet tabi arkadaşımızın babasıya, DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ gittik ona şikayet ettik,dedik ağbi bu ne olsa bizi şikayet ediyor,böyle bir baktı bize dedi bir daha şikayet eder üstünüze gelirse şöyle söyleyin ulan artis LONDRADA GAY barlarda görevli gittiğinde dolaşıyormuşun deyin bir daha bulaşmaz,dedi.
Şok olduk,şaşırdık ummadığımız bir tip hakikaten bu bir daha bize salça olduğunda birisi patlattı içimizden bunun suratına bir dahada bizimle uğraşmadı,o zaman işin gerçekliğinide anladık.
GÖMLEĞE BAKSAN GÖMLEK BEMBEYAZ?
                               

Olaya burdan nerden geldim,şimdi bu sevdiğimiz arkadaşlar bugünlerde O HAİN, BU HAİN  moskovadaki hain,londradaki hain,telavivdeki hain içimizi temizledik şimdi sıra dışarda gibi doğru ama DOĞRUNUN yanlışı ve yanıltılmışı hali…
Şimdi yaş elli oldu tecrübeler bana şunu gösterdi kim çok vatan,millet,sakarya diyorsa ya çıkar sağlamak için,ya koltuğu sağlama alabilmek için yada yerini sağlamlaştırmak için bu argümana saldırıyor.
Vatan hainliğine oynayanlarında büyük kısmı bugün hain diyoruz yarın kendi milleti için kahraman olmuyacağı bizimle, karşılıklı eşit şekilde oturmayacağıda malum değil.
GURUPLAŞMIŞ,KURUMSALLAŞMIŞ,SİYASALLAŞMIŞ,İDEOLOJİK olmuş TÜRKİYE deki tüm kesimler aynı BİTMİŞ BİR AKÜ gibi yurt dışındaki ULUSLARARASINDAKİ büyük EMPERYAL güçlere şarj kablosu bağlayarak AKÜ lerini şarj etmek istiyorlar.
YILDIZ olanlarda öyle yani İKTİDARLAR,ANA MUHALEFET,SİVİL TOPLUM kuruluşları AKÜNÜN ARTI kutbu dersek diğer ZAYIF SİYASAL İDEOLOJİK ETNİK KÖKENE dayalı bir kısmıda TERÖRDEN güç alan yapılarda AKÜNÜN EKSİ KUTUBUNDAN enerji alarak şarj oluyorlar,kendilerini güçlü tutmanın yapı taşlarını hazırlıyorlar.
                                   

Yani şimdi burda devamlı bir şekilde kendine,konumlanmana göre karşıda hasım gördüğün herkese vatan haini demen bir şey ifade etmez YILDIZ OLARAK KAYDIĞIN DURAMADIĞIN YERDE daha sonra seni ve açıklarını yakalayıp bilenler ,en büyük HAİN ilan eder.
Tekrar yeni yılınızda sıkmadan şunu söylemek isterim TÜRKİYEDE VATAN HAİNLİĞİ sistemi adeta bir kurumsallaşmaya geçmiş,her dönemde GÜÇLÜ olan diğerini şuçlamak için SES çıkartabilecek mekanizmaları PİSİKOLOJİK HAREKAT yapıcak enstürmanları onların eline vermiş ordanda aslında sadece işi,kariyeri ve yerini koruyup kollamak isteyen insanlar üstünden SUFLE yaptırılıyor.
Bir gün bir büyüğüme dedim ağbi bana VATAN HAİNİ diyorlar çok bozuluyorum,yok ARSLANIM sen kabiliyetsizsin beceriksiz herifin tekisin, sende VATAN HAİNİ olucak meziyet yok ,VATAN HAİNLİĞİ kabiliyet ister dedi.)))
Tabi şimdi SİYONİZME,İSRAİLE,AMERİKAYA yıllarca küfredicen düşman belliycen,FATİH CAMİ avlusunda İSRAİL bayrağı yakıcan aradan yıllar geçicek diycen KABENİN,MESCİDİ AKSA FİLİSTİN halkının kurtuluşu sonra  ABD USS GOERGE BUSH uçak gemisini AKDENİZE yardıma gelmesini bekliycen…

Vallahi BİRADERLERİM beni tanıyorsunuz yıllardır ALBERTİ gelir,JIMI gelir,HIRİSTO gelir SERGEY gelir,KURT gelir ,HAKAN  gelir hiç çizgimizden,fikrimizden çıkmadık hep dünya değişsede MERİDYEN ve ENLEMLERİMİZ aynı oldu.
YILDIZ OLMADIKKİ KAYMAKTAN KORKALIM,BİZİM İŞİMİZ DOĞRULUĞUN ETRAFINDA GEZEGEN OLMAK….
                                          

Size yine eski günlerden tavernaların o popüler olduğu günlerden yine YILDIZLI bir konuya giricem.
Daha evvel yazılarımda var ŞAHAN BABA ağbimiz bizim o yıllarda REİS, bir kızı seviyor vermediler kızı,son istemeye gidipte babasının vermediği gün kız , ŞAHAN babaya son kere bakmış.

Baba bu bakıştan çok etkilenmiş diyorki kızın beni isteyipte babasının vermemesinden dolayı bana SON bir bakışı vardı bittim ben diyordu,anladım beni çok seviyor.

                       
O aralar sayın ATİLLA YELKEN piyanonun ustadlarında, birde ağbi derim kalitesi,insanlığı,sanatçılığı ile çok değerli bir sanatçı sayın SELAMİ ŞAHİN beyin ,GÖZLER KALBİN AYNASIDIR şarkısını piyanoda icra ediyor.
O yıllarda TARABYA OTELİNİN altında YILDIZLAR RESTORAN var orda sahne alıyor cumartesi ve pazarları birde saat 14.00 de haftada iki gün akşamda yemekli devam ediyor gece bitene kadar yani mesai yapıyor.
Şahan baba hadi kalkın gidiyoruz,REİS lafta söylenmiyor her hafta fikse bağladık öğleden sonra ATİLLA YELKEN ,GÖZLER KALBİN 
        

AYNASIDIR&CİN TONİK yemiş akşam RAKI alacard devam tabi o aralar devamlı peçeteye yazılı sayın YELKEN rica etsek GÖZLER KALBİN AYNASI çalarmısınız,ulan restorant nerdeyse adisyona bir paket peçete diye yazıcak.))))

Tabi ordan çıkış herhangi bir vukuat olmazsa doğru işkenbeci ordanda kızın cadde üstündeki evi o yıllar pioner teyp ördek başı cıslamalı kolon modası var.
Kızın evin önünde GÖZLER KALBİN AYNASIDIR çalıyor bazen perde oynarsa ŞAHAN BABA bak kızın gönlü var perde oynadı ŞEREFSİZ BABASINDAN korkuyor,ondan sonra sabaha kadar plan nasıl ikna etsekte kızı ŞAHAN BABA kaçırsa.)))

Evet sevgili arkadaşlarım tekrar yeni yılınız olan 2016 kutlarım bizim YILDIZLI mevzularımız,gönlümüzde sizleride bilgilendirip zaman zamanda neşelendiriyorsak  mutlu oluruz.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.
                                               

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...