27 Ocak 2016 Çarşamba

KUTSAL HAZİNE AVCILARI.

                                    

Sevgili dostlarım bu aralar,terör,savaşlar çeşitli dış ve  iç siyasetin her türlü entirikası yazılı ve görsel geliyor.
Artık bizim sadece bunları izleyip durumun ne olduğunun yorumunu yapmak kalıyor.
Aslında çok gerekli konuşması lazım insanlar varken gereksiz bir ton geveze ve şerefini satılığa çıkarmış insan konuşup duruyor.
Son dönemde yapısal büyük bir değişim geçiriyoruz adeta TÜRKİYE bir MUTASYONA uğruyor değil ta kendisi oluyor.
KUTSAL kelimesi sözlüğe bakmadım ama benim bildiği yaşayan birey ve tüm bireylerin kendisi için inandığı,tapındığı,olmazsa olmazı olduğu onunla toplumda ve ailesinde birleştiği tüm insanlardaki farklı inanç anlayış sistemlerinin hepsini KUTSAL kelimesi ile adlandırırız.
Şimdi buna ne diye geldim haber alıyorum ağbi bizim KUTSALIMIZA hakaret ediyor,yok bu bizim kutsalımız gibi çeşitli söylemlerle kendi aralarında ve diğer ortamlara kendinden olmasada söylem geliştiriyor.
Ben burdan konuya gireyim arkadaşlar 1970 li yıllarda Marksiz,Leninist guruplarda onların inandığı toprak olmuş kişilerede sövsen diyorduki KUTSAL ılımıza küfretti.
Karşı taraf sağ kesimin inandığı kimselerede küfür etsen oda aynı şeyi söylüyordu.
Dindar,muhafazakar kesimi bu konuda saymıyorum bile onlar KUTSAL konusunu en önde götürenlerden.
Kısacası herkes guruplaşarak bir sistem kurmuş hepside zamana ve yerine göre kendine KUTSAL konu bularak toplumda yerini ve seçtiği sistemi adeta bir bayrak direği yapmış.
Tabi dinler KUTSİYET içinde en önemli yeri alıyor ilahi TANRIDAN yeryüzüne elçileri ile indirildiği için en KUTSAL konular dini konular olmuş tüm dünyada.
Hepsine güzel olarak baktığımızda bu kadar hadisede sorun nerden kaynaklanıyor.
Dünyada yönetici olan guruplar bunu keşfetmiş ve insanların kutsal inanışlarını veya inandığı siyasi,ideolojik,sosyal,kültürel,sportif her konuyu kullanarak insanlığı yönetmeyi başarmış.
Tabi süper güçler diğer küçük dünya ülkelerinde bu özellikle BATI ismi ile özleştirmiş olduğumuz devletler bu kutsallarımızı kullanıcak,yönetebilecek onların menfaatlerine göre KUTSAL saydığımız hadiseleri kullanarak bizleri,toplumu ve devleti istediği ayarda ve istikamette tutuyorlar.
Bugünlerde bunu çok görüyorum hatta KUTSAL ları kullanmayı geçtik ileri safada türkiye içindeki kutsalları anlık dışardan içerdeki merkezlere verilen direktiflerle çok fazlaca ve hızlı kullanabiliyorlar.
Şimdi bu bir uzun zamandır bugünki TÜRKİYE mizde siyasi  günün popüler KUTSAL olarak görünen dini konularda ve dini ,muhafazakar kesiminden ve bunlarla birbirine aslında tabanda sıkı bağı olan milliyetçi düşünen tarafların KUTSAL konular üzerinden aktivasyon içinde olmaları.
Bakın toplumun taban ve orta kesimi hatta bununda daha üst seviyesi ve yapılanması TÜRKİYE içinde konuların derinliğinden bir haber bir kısmı sadece vatan sevgisi ,bir kısmı bu konulardan toplum içinde yer kendine sağlayabilmek bir kısmıda bu işlerden maddi,manevi çıkar sağlamak için hadiselerin katmanlarında yer alır.
                                          

Bugünlerde etrafı izlediğimde devletin geleneksel yapısını tamamen aşmış hadiselerle karşılaşıyorum ve bunda şaşırmıyorum.
Aslında bu suyu bulandırmaktır,çünkü BULANIK SU içinde BALIK AVLAMAK çok zordur,BALIĞI göremezsin.
Şimdi birkaç gün evvel en sık duyduğum hadiseler ağbi bu ülkenin MİT bitmiş,halktan tepki geliyor,ciddi anlamda bunu söylüyorlar.
Bunu söylemekte haklılar çünkü neden ,toplumda olan TERÖR ve ASAYİŞ olaylarında bir bezginlik ve bıkkınlık var.
Ama dikkat edin kimsede bu olaylardan dolayı kendinde bu KURUMLARIN yöneticileri  dizayn edicileri yeni şekil vericileri OLARAK hiçbir sıkıntı veya topluma gerçek manada  üzüntü endişe yansıması diye bir şey yok…
Hatta daha çok efsaneleşme ve basın ve sosyal medya ile İLAHLAŞTIRMA var.
Neden aslında toplumun farketmediği bir büyük KUMAR var.Nedir bu bazı büyük stratejik hadiselere içimizde göz yumarak TÜRKİYE DEVLETİNİ ve onun yaşayan milletleri üstünde bir MUTASYON değişikle ülke yekpare kalmıycaksa bile kendilerinin yöneticeği ve ülkenin maddi,manevi enerjisini kendilerinin kontrol edebileceği bir yere getirmek.
Bu MUTASYON esnasında oluşmuş değişik bir toplumsal yapının çok uzun vadede bu yönetim şeklini benimseyecek insan topluluklarından olması….
Gelelim canlı yaşanmışlara son beş altı yılda aslında uzun yılların derin suyun altından yukarıya doğru yani yüzeydeki günlük normal insan hayatımızda özellikle son dönemdeki İSLAMİ ve MUHAFAZAKAR yapı içindeki gurupların düşünce tarzı ile sahte olmayan gerçek laik düzen hayatı içinde olan yapıların sosyal yaşamda çok zor birlikte olabileceği beraber yaşanamıycak konuların olduğunu tam manası ile algıladım.
Laik düzen içinde yaşayan  gurupların  büyük bir kısmında aslında bunu gizli ajanda yapmadan açık dışa vurumu var,ben sadece sade insanlardan bahsediyorum…
Fakat şunu çok iyi gördümki belirli bir kesim muhafazakar ,dindar kesimde özellikle geçmişten gelen LAİK kesime karşı bir gizli bellek altına girmiş kin ve nefret düşüncesi var bunu çeşitli hadiselerle çok güzel kamufle edebiliyorlar.
İşte bu kamuflaj esnasında bu kesimin içinde çeşitli STRATEJİK özel,kamu ve stk(sivil toplum kuruluşları) içine yerleşmiş kişiler işte orda inancını kendine göre öğrendiği dini ilimlerdeki konulara göre işlediği SUÇU bile topluma ve kendi etrafına göre çeşitli anlatım usulleri ile  biçimlendirebiliyor..
Birde yine stratejik mevkilere yerleşmiş KOZMİK bürokratlar bunlarda o konumlara gelirken çeşitli ETNİK köken unsurunun içinde olduğu için onun her hangi direk bir görünümede ihtiyacı yok adam şimdi KAFKASYALI devletin bugünki en kozmik birimlerinden birinin başına geçmiş onun için farketmiyor mensubiyeti olduğu ETNİK yapının içinde MİLLİYETÇİ,MARKSİZT&LENİNİST,LAİK ATATÜRKÇÜ,DİNDAR&MUHAFAZAKAR veAŞIRI RADİKAL unsurların hepsi var bunların hepsinide kullanabiliyor,tabi KOZMİK statünün getirdiği gücü ona derinden sağlamış BATININ ve SİYONİZİMİN gücünede tüm bu mensubu olduğu camiayı yurt içinde ve dışında kullandırıyor bunu aynı zamanda  kendine maddi çıkar sağlamak içinde kullanıyor.
Bu ÖRNEK sadece KAFKASYALILAR için verdim ama farketmez KÜRT,LAZ kökenliler içinde geçerlidir biz sadece ŞABLON kuruyoruz.
Bunlar nerden geliyor aklıma tabi haber alıyoruz bazı orta ve biraz üst tabakadakiler bu işler bizim KUTSALIMIZDIR küfrettirmeyiz,ya birsine hallettiririz olur biter,ailece yok edelim gibi çeşitli aralarında söylemler duyuyoruz KULAĞIMIZA geliyor.
Arkadaşlar dediğim gibi bizim raconumuz şudur biz hayatın tozlu sokaklarında yürürken bize öğretilen mahalleye sahip çıkmak.
Allaha şükür biz bir arkadaşımızın annesinin evinin kapısını onun ancak başı sıkışıksa çalarız,bir ihtiyacı varmı diye çalarız.
Misafir gittiğimiz eve namus gözüyle bakarız,o evde bir olucak olay varsa onu bile başka mekana taşırız.
Maalesef bu raconlar ve bu tip olaylar bitti,KUTSAL hadiseler meğerse çok planlı ve stratejik KOZMİK alınan bilgilerin devamı ile gelen ele geçirme için kullanılan hadiselermiş…
Bunu tekrar burdan söyliyeyim,tehdit,şantaj,gasb vesaire suçları çeşitli kozmik güç taşıyan örtüler altında yapıp sana KÜFÜR edildiğinde bizim KUTSAL ımıza küfür ediyor diye etrafınıza serzenişte bulunmayın.
Kutsalı olan insanlar ANASININ,BACISININ,KARISININ namusunu bilen insanlar ister elini havaya hangi çeşitte kaldırırsa ve haykırırsa haykırsın ister başını seccadeye koysun, isterse KİLİSEDE HAÇ çıkartsın, HAVRADA DUA etsin boşa eder o makbul bir insan değildir toplumun sosyal yaşamında,KÜFÜR de yediği zamanda KUTSALLARIN arkasına sığınmasın.
Her kafasına göre şuç işleyen bir kendi KUTSALLINA göre MAKAM,MEVKİ ve SÜTATÜ arkasına saklanırsa o ülkede ve medeniyette ne adalet,ne düzen nede gelenek kalır…
Son zamanlarda çevre ülkemizde olan savaşlardan bazı mücahit guruplar TÜRKİYE içinden görmekteyiz.
Bu konular daha evvel BOSNA ve ÇEÇENİSTAN,AZARBAYCAN savaşları döneminde olmuştu.

Bu konuda size kısa malumat vermek isterim her devlet buna TÜRKİYE de dahil savaş bölgelerinde PARAMİLİTER(MÜCAHİT,GÖNÜLLÜ) bulundurur,bunun bir düzeni ve sistemi olur.
Bu sistem bizde MİT ve TSK(TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) içinde bu konuları organize eden ve komuta kontrol eden mekanizmalar ile yapılır.
Bunda şu konudan yararlanılır sıcak bölgeden muharebe alanından istihbari bilgi almak.

Tabi bu konulara kendiliğinden özellikle yine ağırlıklı dini motifler ve kavmi bağlar yüzünden bu çarpışmalarda ve savaşlarda bulunan ve buralar için silah,maddi yardım ve insan ihtiyacını karşılamak için çeşitli gurupların koordinasyonu ile yardım toplayan buralarda devletin komuta kontrolü olmadan hareket eden yapılar vardır.
Bunlar sonra devletinde başına iş açarlar,milletinde başına iş açarlar kendi başlarına ve yakınlarınada iş açarlar.
Bosna savaşında gördüm BOŞNAKLAR yanında savaşmak için gönüllü toplayanları gidip HIRVAT ordusunun kucağına bırakanları.
Birde içimizde TERÖR çatışmalarından yayılan çok kötü görüntüler ,kanlı resimler var.
Birincisi bu toplum pisikolojisinde büyük travmalar özellikle çocukların hafızlarında bırakıyor, ikinciside DÜNYA da görünen imajımıza büyük etki zarar veriyor.

Terörle mücadele eden güçlerimizi başka pisikolojik harekat unsurları ile onurlandıralım,ateş düşen evleride yine daha değişik şekilde acılarının dinmesini sağlayalım.
Televizyonda izliyorum biz bunu ÇEÇENİSTAN savaşında izledik ülkücüyüz diyenler ve lanse edilenler atılan sloganlarda İBDA-C örgütünün işaretini yapıyor,tabi toplumda normal vatandaş bunu nerden bilecek.
Evet arkadaşlarım en önemlisi DEVLETİN yapacağı mücadeleyi DEVLET düşmediği müddetçe onun resmi yapısı korur,kollar ve organize eder.
İkincisi kimse KUTSAL hadiselerin arkasına sığınıp maddi,manevi güç elde etmesin,guruplaşmalar ve camialaşmalar kendilerine güç vehmedip çıkar sağlamak için bu güçleri kullanmasın.
                     

Bir diğer olayda herkesin bir yaşantısında bir MİSYONU ve kendine göre felsefesi var kimse kimseyi çeşitli ayak oyunları ile MÜCADELECİ ismi kendine vehmedip KOZMİK devlet makamlarını kullanmasın çeşitli yine ayak oyunlarına girmesin.
Herkesin doğduğundan buyana kendine göre sosyal,felsefi,siyasi tarzı var zorla başka çıkarlar için başkalarını sanki beraber bir çalışmamız,bir MÜCADELEMİZ olmuş gibi gösterip belirli merkezlere oraları yanıltmaya çalışmasın.

Utanmak diye bir söz var bunlar ŞANTAJ kasetlerinin içinde kullanılabilir ve çok uzun zaman yıllar başarılı olunabilir ama bir gün TESTİNİN patlıycağı gün geldiğinde, MASKELERİNİZ düşer arkasına saklandığınız kişilerin önüne çıkarsınız yüzünü kızarmaz biliyorum cibbiliyetinizi hemşerileriniz rakı masama servis yaparken onlardanda İSTİHBARAT yaptığınızı 30 yıl evvelde biliyordum,dahada var sizler hakkında söyliyceklerim.

BULGAR gümrük memurları söylerya KOMŞİ?
                   

Arkadaşlar yine sövüp sayıcaksınız ZEKİ ağbi şifreli yazıyı koymuş anla anlayabilirsen diye,HAKLISINIZ!
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.
                                          

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder