28 Aralık 2015 Pazartesi

ZİNCİRLİ SALINCAK VE KAOS!

                    

Sevgili takipçilerim bugün size eski mutlu günlerden ve o günlerin içindeki garip ve belki acı olan hadiselerden giricem.
Biliyorsunuz dönme dolap her yaş kuşağına hitap edebilen bir eğlence aracıdır.
Tabi bizim çocukluğumuzda şimdiki gibi eğlence araçları çok yok lunaparklarda.En büyük eğlence aracı ZİNCİRLİ SALINCAK.
Zincirli salıncaka binersin,çalışmaya başladıktan sonrada o senenin yüksek ritimli popüler şarkılarını çalarlar,süre ile birlikte hem dönersin hemde o parçayı tüm LUNAPARK dinler.
Tabi bu konuda en çok başarılı olmuş 1960 lı yılların sonu rahmetlik FECRİ EBCİOĞLU beyin ATLIKARINCA isimli parçası birde yine yeni rahmete kavuşan BERKANT beyin SAMANYOLU parçası o yıllarda zincirli salıncak  dönerken bu parçaları koyarlarki insanlardaki çoşku vücuttaki adrinalin seviyesi artsın ,insanlar daha çok  zinncirli salıncaka ,dönme dolapa,atlı karıncaya ve diğer eğlence araçlarına binsinler…
  

Tabi artık lunapark kapanmaya başlayacağına yakın ,eğlence yerindeki  çalınan şarkı parçaları slow(yavaş) yılın hit şarkılarına döner ama en çok popüler olan o yıllarda,  toprağı bol olsun DARİO MORENO beyin DENİZ ve MEHTAP rahmetli TANJU OKAN beyin İÇKİ ve SİGARA buna benzer parçalar çalar ufak,ufak lunapark ve çay bahçesi kapanırdı…
Diyiceksiniz içinizden ZEKİ ağbi yine işin suyunu çıkardın ZİNCİRLİ SALINCAK ile KAOS başlığının ne alakası var…
             

Şu alakası var son zamanda doğu ve güneydoğu kentlerimizde ve ilçe ve köylerimizdeki manzarayı izlediğinizde kırk yıllık bir  ZİNCİRLİ SALINCAK içinde olduğumuzu anlarsınız.
Size İstanbul ‘unun Kadıköy yakasında sanırım hatırladığım  1960 lı yıllarda LUNAPARKTA ZİNCİRLİ SALINCAKTA olan acı bir kazayı anlatarak başlıyacam.
Bir gece lunapark kapanıyor,parkın gece bekçileri dönme dolaba binmeye hevesleniyorlar.
Çalıştırıp binelim nasılsa kimsede yok diyorlar,biri biniyor öbürüde çalıştırıp hızını almadan biniyor,dönmeye başlayan hızla zincirli salıncak döndükçe dönüyor ama aşşağıda durdurucak kimse yok, o zaman iki park bekçisinin aklına jeton düşüyor biz buna bindik ama durduracak kimse varmı onu düşünmedik.
Gün ışıyana kadar bağarmışlar gün ışıdığında yardımlarına birileri koşmuş ama biri ölmüştü hatırladığım kadarı ile öbür arkadaşı koma halinde hastanede kurtarılmıştı.

Biten 2015 yılına geldiğimizde TERÖR ZİNCİRLİ SALINCAĞI döndürenlerinde bugünki KAOS ortamına geliceğini ve ORTADOĞUNUN bu şekli alacağını tahmin ettiklerini düşünmüyorum.
Çünkü hayatta olmayan bir kısmını iyi tanımıştım böyle şu günki televizyondaki dehşet verici,insanlıktan uzak hadiselere ulaşıcağını tahmin etmemişlerdi hiçbir zaman diye düşünüyorum.
                            

 Önemli İnsanlar dünyaya ve ülkemize bulundukları konum ve mevkilerle yön vermiş veya yön veren merkezlerin yönetimi altında çalışmış insanlar tek,tek aramızdan ayrılıyor,hayata gözlerini yumuyor belki sade vatandaşlarımız farkında değil ama bizler farkındayız her düşen bu alemde bir yaprakta onlarla ilgili hatıralar gözümüzün önünden geçiyor.
Son 2009 ve 2015 arasında PKK ile götürülen ve başarısız olan BARIŞ süreci ve bu süreçteki TÜRKİYE devletinin hataları çok önemli.
Arkadaşlar sadete gelirsek şu günki geldiğimiz ve yaşadığımız TERÖR hadisesinde başta şu anda  mecbur kaldığı için zor zamanında kanı ve canı ile  devletini sırtında taşıyan güvenlik güçlerimizin ve köy korucularımızın hepsine ALLAH yardımcı olsun ALLAH onlarla birlikte olsun ve hala bu milletin hava atmayı seven lümpen bir kısmı ve birde ne yaptığını bilmeyen cahil bir kısmınada ALLAH akıl izan versin…
Neden bunları söylüyorum bu milletin bır kısmı oturduğu yerden ve medya,basın ve sosyal medyadan yaşının ve yaşadığı yılların verdiği az çok birikimle bilerek veya bilmeyerek şaçma sapan TERÖR,İÇ ÇATIŞMA,ŞEHİR VE KIR VE DAĞ gerilla faaliyetleri hakkında şaçma sapan ve bazı dönemleri aşşağılayıcı yorumlar analizler yapıyorlar ama şu andaki KAOS durumun farkında değiller ve dahada kötüsü buna pansuman olucak yarayı sarıcak ÜST SEVİYEDE yetişmiş insan adetide şu anda maalesef çok az derecede.

Bu yüksünecek bir durum değil maalesef 28 şubat hadiselerinden bugüne geldiğimiz döneme kadar TÜRKİYE devleti içinde milli,canı gönülden bu üst seviyede harekatları adeta bir GENEL CERRAH gibi yapıcak kadrolar ya harcandı yada doğal şartlardan ebediyete intikal etti veyahutta çalışamaz duruma geldi.
Şimdi bazı CAMİA adıyla ortada şu anda biz yokuz ondan dolayı bunlar oldu diyenlerde HİKAYE bu mücadelenin ESKİ KURT ları bilirki asli TERÖRLE MÜCADELE edenler geçmişte bambaşka insanlardı hatta onların iyi niyetli düşünceleri ile güvenlik güçleri içinde sizler zamanında yer bulmuştunuz.

Bugüne gelirsek özellikle KENT ve İLÇE merkezlerinde ve içlerinde EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE bağlı POLİS teşkilatı ve bu kuvvetin ÖZEL unsurları ve şu anda takviye gelen TSK(TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) ÖZEL KUVVET unsurları ve ilçe merkezlerinde ve il merkezlerinde SİVİL VATANDAŞLARIMIZIN mağdur olmaması için 2009 yılından beri PKK şehir yapılanması KCK unsurlarının devamlı şekilde il ve ilçe merkezlerine yaptığı silah,mühümmat ve her türlü muharebe ortamı için gerekli lojistik ikmal araç gereçlerini stoklaması ve buralarda çok akıllıcana 2009 yılından itibaren şehir yapılanması adı altında GERİLLA faaliyetini yapacak genç kadroları bu çatışma ortamına hazırlaması,maalesef bize bugünleri yaşatıyor…
                          

Yaşattığı gibi 1990 lı yılları beğenmeyen bir gurup insanımızın eleştirdiği insan hakları olayları maalesef TERÖR çatışması içinde ve günün dünya konjöktürü ile dahada kötü bir şekilde baş göstermeye başlıyor,bundada kabahati çatışma alanında değil,o belirli medya organlarında hava atanlar ve bu hadiseleri PLANLI ve DÜNYA konjöktörünün emri ile bu hale getiren 1998 yılından itibaren bazı MAHFİLLERİN ve bunların kendini belirli ideolojik,dini,siyasi kisvelerle saklayıp bu ihaneti TÜRKİYE insanının böğrüne saplayan sonrada yine bu MİLLETE al bu saplanan hançeri sen çıkart diyen hizmet ettikleri MAHVİLLERİN neresi olduğunu bildiğimiz kimseler malesef…!!!
Arkadaşlar ülkemizden DÜNYA basınına akan görüntüler ve yine bazı SOSYAL MEDYA hesaplarında MİLLİYETÇİLİK adı altında gösterilen kısa çatışma ortamlarından çekimler ve bunların SOSYAL MEDYA,BASIN,TELEVİZYON lardan verilmesi büyük yanılgı ve yanlışlıktır.
1990 lı yılları eleştirenler o zaman nerde yanlışlık yapıldığını bilse bugün aynı hataya düşmez.

Türkiyenin 40 yıllık terör mücadelesini hala KELLE,LEŞ hesapları tutmakla pozisyon alan bir gurup insanımıza söyliyeceğim bu kırk yılda siz bu büyük şablonu göremeyip BASIN yolu ile hala Anadoluda evlere ateş düşen insanların yüreğini soğutmak için ölen terörist sayısını vermekle mücadele götüreceğiniz sanıyorsanız zaten bilinki bu çatışma kaybedilmiştir.
Yada son günlerin modası sahada bulunmak isteyen yabancı gizli servislerin en uç noktada kullandığı çok rahat feda edilebilecek o servislerin çatışma ortamında reklamını yapıcak kimseleri yakalamak ve bunları teşhir etmenin modası elli yıl önce geçmiş olaylar…
              

Teknik anlamda mecburiyetten ne zamandır, TSK dozer paletli ve diğer tank silahlarının İL ve İLÇE merkezlerine girişini bekliyordum bu son 10 gün içinde girdiler.

Bu mecburiydi çünkü TANK silahı burda terörist faliyetten çok ,terörist faliyetin yaptığı,hendek,yığınak ve bubi tuzaklı hertürlü gayrinizami muharebe ortamı için en ideal silah TANK ve DOZER paletli istihkam hizmeti veren silahlardır.

Ancak,maalesef bu çok etkili silah TANK , çünkü  biliyoruzki emniyetin kullandığı vasıtalar özellikle HENDEKLERDE ve YIĞINAKLARDA vede mayın vs ağır patlayıcı tuzaklara elverişli değildir ama TANK ve diğer ağır silah donanımlı araçlar DÜNYA ya basın vasıtası ile iletilen haberlerde iyi bir görüntü vermez.

Bu bizim gibi insana söylemeye dili  varmıyor ama götürülmek istenen nokta TÜRKİYE yi odur sanki bir İSRAİL ve FİLİSTİN çatışması siyasi zemini hazırlamak bu tip görüntüyüde bizi mecbur bırakıp sahaya bu şekilde çekip DÜNYAYA işte hadise budur burda bir halkın bağımsızlık mücadelesi vardır YALANINI tüm dünyada etkili kılmak.
                       

Özellikle yerinden yurdundan olan halkımızın göç görüntüsü,mülteci görüntüsü  gibi görüntülerini dünya basınına FAŞ etmek nasıl bir akıldır anlamıyorum ALLAH bu basit terör organizasyonunu bu duruma getiren içimizdeki HAİNLERE en büyük cezayı verir umarım.
Dahada çok farklı hadiseler var uluslararası konjöktürde TÜRKİYE ye sürüm yapılmak istenen?

TÜRKİYE deki terör organizasyonu aslında sadece ULUSLARARASI konjöktürün yaratıp bu son kırk yıldır uğraştırdığı bizi bir hadise olarak ele alırsak TERÖR le ya baş ederiz yada maalesef acı olacak söylemem  gereken ,bu savaşı kaybeder bu TOPRAKLAR üstünde ödün vermek zorunda kalırız.

Bazen gülermisin ağlarmısın rahmetlik ZEKİ ALASYA ile ALLAH uzun ömür versin METİN AKPINAR beyin sanırım 1980 yılı idi  İNSANLIĞIN LUZUMU yok diye bir tiyatrosunu seyretmiştim içindeki hadiseler şu günlerimizi anlatan repliklerle doluydu…
                      

Diyoruz hep arkadaşlar bağırıyor TÜRK ün TÜRK ten başka dostu yok,tamam dediğine eyvallah diyelim.
İyide TERÖRLE mücadele edicen havadan,karadan mühümmat atıcan yok,müttefikim dediğin sana öyle AMBARGO koyuyor GÜNEY AFRİKA kapılarında dolaşıyorsun merhem olan yok.
2003 yılında 4 temmuzda poşetlemişler en can alıcı birimini ses edememişin,onuda bırak o tarihten itibaren sana poşet geçiren NATO müttefiki ülkede değil baş düşmanım dediğin İSRAİL bulunduğun tüm KUZEY IRAK bölgesinde tam 20 adet istasyon kurmuş o günden beri sen burda hain İSRAİL diye cami avlusunda istediğin kadar bağır,onlar bu 15 yılda orda tüm askeri,siyasi,lojistik sistemini kurdu ve bir HAYALET gibi görünmeden ORTADOĞUNUN kaderi kötü insanları ile sana her türlü TİYATRO yu sahneye koyuyor…

Hatta geçtiğimiz Cuma günü basında bir arkadaşımız öyle bir konuştuki,yürek dağlar özellikle RUSYA ile başlayan gerilimden  uçak düşürmemizden sonra  ilişkilerimiz çok yüksek gerilim seviyesinde iken bu konuyu RUSYA aleyhine eleştiren basın mensubu arkadaşlarımız TÜRKİYE nin yeri zaten AMERİKA,İNGİLTERE,İSRAİL dedi, dediler işte sevgili takipçilerim vatan,millet,SAKARYA daki  çifliklerinden derin devlet 
yöneten MAHFİLLERDEN aldığın bilgi ile  ancak TÜRKİYENİN başına çorap ören BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ korosuna şarkı söyletirsiniz,bu ZİNCİRLİ SALINCAK ta  maalesef elektirikler kesilene kadar  yada dışardan gelen birilerinin SİGORTA şalterlerini indirmesine kadar DÖNER sonuda üstünde taşıdığı ölülerle durur.

Maalesef cezası LUNAPARKA kesilir,kapatılır sadece ÇAY BAHÇESİNE kalırız.
Hepinize iyi haftalar,
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.
                          

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...