17 Aralık 2015 Perşembe

VATİKAN DERİN GİZLİ SAVAŞLAR.

                   

Sevgili takipçilerim önce dün gerçekleşen bir hadiseye yer vericem.
Duayyen bir gazeteci beyefendiye tesadüf twııter ortamında karşıma gelince twııt yolu ile bir önceki yazımdaki konuda kendininde hadisenin içine mesleğinden dolayı girmesi ile ilgili soru sordum. Soruma tatlı sinirlenerek bana bir açıklama getirdi ve attığım twııti silmemi benen rica etti hayatımda ilk defa bir twııtimi bu beyefendinin ricası ile sildim kendiside bana teşekkür etti.
                              

Rica et ,cevap ver CANIMI AL kibarlık ve centilmenlik düşmanında olsa karşındaki  İNSAN için çok önemli bir husus aslına ülkemizde buna riyaet edilse çok engeller ortadan kalkar.
İngiliz centilmenliği çok meşhurdur taktir etmemek elde değil geçenlere İNGİLTERE devletinin ANKARA büyükelçisi sayın RICHARD MOORE beyefendinin ,sorulan sorulara verdiği cevaplara hayran kalmamak elde değil.
Ekselansları eşi ile birlikte bir medya kuruluşuna resim vermiş eşi hanfendi hem güzel hemde çok kibar bir twııt attım ve dedim ekselansları eşiniz hanfendi çok güzel,cevap gelmedi ama şunu burdan izah etmek gerekli bizde bir devlet yetkilisi veya vatandaşa eşiniz hanfendi çok güzel desen CİNAYETLER veya TOPLU KATLİAMLAR hatta devletler arası savaşlar bile çıkma ihtimali vardır.
                 

Centilmenlik ve sosyal adalet, düzen konusunda İNGİLTERE hayranlık uyandıran bir toplum,DÜŞMAN da olsak söylemek gerekli.
Arkadaşlarım asıl yazımın konusuna gelirsek gördüğünüz gibi başlık VATİKAN ve onun kudretli KATOLİK alemi ile dünya üstündeki büyük gücü.
Bugünki dünya ve TÜRKİYE siyasetine geldiğimizde aslında POST MODERN bir 1979 yılı yaşıyoruz TÜRKİYEDE.
Neden sorusunu sorun?
Şundan dolayı dünyada yeni bir SICAK gerilim üstüne oturuyor,bunun nedeninin en büyük EKONOMİK ve ENERJİ alanlarının kontrolü ve sahneye çıkan yeni büyük İMPARATORLUK güçleri mesela ÇİN gibi.
Şu andaki gerilim SICAK sürüyorsa 1979 yılındaki gerilim başlangıcı SOĞUK SAVAŞ düzeni üstünden gerçekleşiyor yine BATI ve SSCB RUSYASI ve partnerlerinin ekonomik kaynaklara ulaşmak ve enerji kaynaklarının kontrolü mücadelesi vardı o yıllardada.
Türkiye yine ara ülke ama anahtar ülkeydi NATO paktının kanat ülkesi olduğu için hepde kanat işlerde kullanıldı.
Ne gibi derseniz merhum APTİ İPEKÇİ cinayetinden sonra zanlının kaçırılarak göstere,göstere ROMA ya götürülüp toprağı bol olsun PAPA 2.JEAN PAUL vatikan meydanındaki tören esnasında vurması.
Şimdi bu işleri TÜRKİYE deki taşoronlarının bir kısmı hayatta,bir kısımda hayatta olmayanların talebeleri.
                      

Vatandaş bilmez bizim derin yapılar BATI lı güçlere üç taşoron iş yaptıktan sonra bir ömür ordan aldıkları güçle kendilerine iş yapar MADDİ,MANEVİ büyük güç olurlar. Dışardaki işbirliği yaptıkları BARONLARI zengin ettirip ülke kaynaklarını SÜLÜK gibi emdikleri gibi çokta güzel ULUSLARARASI TÜRKİYEYE ve onun dışardaki menfatelerine TUR attırırlar…
Bugünlerde RUSYA ,TÜRKİYE arasındaki bir askeri hareketten iki ülke arasındaki İKİ devlet başkanının arasındaki gerilim hat safhaya çıktı tabiki bu iki devlet arasındaki tüm anlaşmalara ve ticari hayata etkisi oldu.
Ne olduya gelirsek 1979 ve 1981 yılında ne oluyorsa o oluyor tekrar söylüyorum TÜRKİYE de kendini yenileyemiyen yapmıyacakta olan derindeki DİNAZORLAR o alışılmış planlarını raftan çıkartarak uygulamaya koyuyorlar TÜRKİYE devletini RUSYA FEDERASYONUN dan uzaklaştırıp hatta buna ŞANGAY BEŞLİSİNDEN koparıp BATI,ABD ve onların kontrolünde TÜRKİYENİN arap ülkeleri üstünde bir pakt kurarak enerji havzalarının kontrolünü,enerji ve ekonomik geçişleri sağlamasını  planlıyorlar.

Fakat bunu 1975 yılında planlayan BATI ve ABD zamanında bu bilgi donanımla donattığı DERİNLERİN şu anda kendi kafalarına göre yaptığı TÜRKİYE nin  iç ve DIŞ siyasetine zaman zaman destek veriyor gözüksede tam bir destek vermiyor,çünkü niye?
Şundan bu planlar SOĞUK SAVAŞ dönemine ,yani dünyanın yarısının KOMİNİZİMLE yalıtılmış,duvar örülmüş şekline göre yapıldı.
Bugün dünyanın o iki KOMİNİZİMLE geçmişte yönetilen  İMPARATORLUK DEVLETLERİ RUSYA ve ÇİN artık kominist değil dünyaya entegre olmuş KAPİTALİST devletler.HİNDİSTAN,TÜRKİ CUMHURİYETLER ve PAKİSTAN bunlarla daha yanyana koymuyorumki bunlarında artık dünyada ekonomik gücü çok büyük.

İşte bu güç dağılımında TÜRKİYE içinde tarihten gelen derin RUSYA düşmanları geri plandan oynayarak eski planları modernize edip sahaya sürerek bu güçlü ortamdan TÜRKİYEYİ uzaklaştırıyorlar.
Bunu yaparkende TÜRKİYE içinde yeni ideolojik akım bir siyaseti ön planda kullanarak bu hadiseye şekil veriyorlar KARİZMATİK lideri ile.
İşte burda VATİKAN devleti  PAPA ve PAPALIK müessesi onların terazideki güçleri önemli alan teşkil ediyor.
                              

Eğer VATİKAN ve MUHTEREM PAPA hazretlerini ve kardinalleri kim ikna ederse orda VATİKANIN terazisinin kefesine ağırlığını koyması ile gücü ve stratejik çalışmaları başarılı olur dünya üstünde güçlü ve kudretli olursun.
Sayın BAŞKAN PUTİN ORTODOKS dünyasını MOSKOVA merkezli bir araya getirerek ORTODOKS gücünü burda pekiştirdi.
Eğer KATOLİK dünyasıda RUSYA devletine destek verirse RUSYANIN gücü ve dünya üstündeki çalışmaları çok kuvvetli ve muhaffak olur gözlemini yapıyorum.

İşte burda 2004 yılından beri suyun altındaki büyük çekişme ve sayın CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve sayın BAŞKAN VİLADİMİR V.PUTİN arasındaki bugünlerdeki  gün yüzüne çıkan hadiselerin ana nedeni  bu konular olabilir.
Türkiyedeki DERİN ORYANTALİSTLER yine önce büyük sözler verdirip düşman gördükleri RUSYA FEDERASYONU devletinin perde arkasından stratejik iyi niyetli dünya barışı için yararlı olacak işlerini öğrendikten sonra bir argoda söylediğimiz kahvede MARAZA çıkartıp suyun altındaki anlaşmaları bozmak,gerçek reel anlamda iyi niyetli suyun altında sözlerle yapılan anlaşmaların yürürlüğe gireceği dönemde basit bazı meseleler çıkartıp,geminin yani devletin ROTASINI başka istikamete çevirmek istenmiş olması muhtemel gözüküyor.
Türkiye şartlarında bir ülkenin sadece ABD ve BATI desteği değil yanına VATİKAN desteğini alabilmesi içinde VATİKAN ile arasında birbirlerine halat olacak bu halatı kenetleyecek bazı ARGÜMANLARIN olması gerekli hatta devlette değil belkide direk sayın CUMHURBAŞKANIMIZA BAŞKANLIK sisteminin bile önünü açacağı kendi elinde bulundurduğu yada tuttuğu bir argüman???
                           

Sayın BAŞKAN PUTİN sanırım muhterem PAPA FRANSİS ile bir yıl gibi sürede iki kere sayın CUMHUR REİSİMİZDE seçildikten hemen sonra görüştüler hatta PAPA FRANSİS ülkemize resmi ziyarette bulundu.
Arkadaşlar burda bırakıyorum yeter sıkıldım bu kadar son bu konularla geçmişte ilintili bir hadiseyi yazıp sizlere sunuyorum.
Düşünün tüm okuduklarınızı,sorgulayın yolları açın başkalarına hizmet edip onlara refah,mutluluk,sevgi götürün.
Yıl 1980 aylardan mayıs başı çok güzel bir hava bir akşam karanlık saat geç olmuş ,çay içtiğimiz bir yerden sohbet ederek üç arkadaş çıktık sahil boyunda deniz kenarından yürüyoruz daha ihtilal olmamış o aylarda fakat SIKIYÖNETİM var yürürken gençlik nasıl fıkra anlatıp kahkaha atıyoruz gülüyoruz,arkadaşlarımdan biri MALATYALI tanınmış bir ailenin mensubu,öbür arkadaşım büyük bir ALMAN kökenli holdingin sahiplerinin akrabası , tam geçtiğimiz günlerde 98 yaşında ölen merhum MURAT BAYRAK beyin köşkünün önüne gelmeden elektirikler kesildi.
O yıllarda şimdiki gibi değil elektirikler kesildimi 1 metre önünü sokakta göremiyorsun herşey iptidai.

Kapkaranlık yavaş yavaş yürürken ben biraz hareketli çocuktum etrafımızda silah mekanizmalarının kurulduğunu anladım kaçın çocuklar ANARŞİSTLER dedim oraya çünkü SOL militanlar gelip eylem koyuyor tam kaçıyoruz heryerde DUR sesi geliyor fakat durmuycaz işte o anda ALLAH bize yardım etti IŞIKLAR geldi gelince bir baktıkki etrafımız çembere alınmış TÜRK ASKERİ başlarında elinde silahı bir yüzbaşı ve polisler ve rahmetli CUMHURBAŞKANLARIMIZDAN CEVDET SUNAY beyin köşkünün koruması BEKÇİ  merhum HASAN BABA onunda elinde bir STEN marka makinalı tabanca DURUN diye bağardı.
                             

Hasan baba merhum mekanı cennet olsun, üçümüzüde yakın tanır dünyanın en iyi insanı çok dürüst,mert şerefli bir insandı YÜZBAŞIM durun dedi ve askerleri durdurdu.
Bu arada askerler bizi çoktan dipçik,mipçik yere yatırdılar tabi YÜZBAŞI havalı ulan vatan hainlerinin  alın kimliklerini üstlerinden dedi, HASAN ağbi bizim buranın çocukları diyor ama YÜZBAŞI havalı yok bunlar ANARŞİST diyor,neyse bizi ayağa kaldırıp sorgulamaya başladılar biz vallahi komutanım şu ilerde oturuyoruz öğrenci ve sporcuyuz diye savunma yapıyoruz HASAN babada ikna edince yüzbaşıyı konuşarak , bizi YÜZBAŞI EFENDİ saldı.

Ben o tarihlerde böyle ilginç birkaç hadiseden sadece ALLAHIN yardımı ile kurtuldum bunlar tarihe büyük not düşen hadiseler.
Genelde eve gidip bunları ailemede hiç anlatmıyordum,şimdiki aklım olsa anlatırdım.

Ve bunları tesadüf yaşadığıma inanıyordum. Yaş KEMALEEE erdiğinde üstüne ,üstüne yaşadıklarımdan anladımki tesadüf değilmiş.
Aslında o gün bizden kurtulmak isteyen bir güç orda o TİYATROYU hazırladı ama ALLAHIN işini hesap edemedi neydi o tesadüf elektiriklerin erken geleceği ve HASAN BABA.
Bunlar bizi vurucaklar ve olay patladıktan sonra aileler sağlam olduğu için ne yapalım KAZA oldu KARANLIKTA ANARŞİST sandık dur dedik durmadılarda vurduk olucaktı.
Çünkü bu işi geriden PLANLAYAN ABD uşağı şerefsiz,kansız bizim pisikolojilerimizden ailemizin kronolojisine kadar herşeyi bilen bir insandı???.

TÜRK ATASÖZÜ HERKES PLAN YAPAR ALLAH BOZAR!
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder