5 Aralık 2015 Cumartesi

KOD ADI:BADEM

                      

Sevgili takipçilerim hepinize iyi pazarlar dilerim.Sizlere bu hafta günün gerçeklerini yazmak istiyorum.
Özellikle SOĞUK SAVAŞI ağar yaşamış bir insan olarak BATI nın PİSİKOLOJİK harbini çok iyi bilen prokobanda yöntemlerini ve sosyal,kültürel alandaki muhteşem dezenformasyon çalışmalarını çok iyi türkiyede etkisini ve çalışma faaliyetini bilen bir insanım.
Hava atmak için değil şartlarım öyle gelişti.Şu anda RUSYADA tüm marketlerde her zamanki gibi hertürlü gıda maddesi satılmakta fiatları TÜRKİYE deki fiat eşleşmesi ile üç aşşağı beş yukarı aynı.
Şöylede bir imkan var direk RUS üreticisi haftada iki gün mahalle aralarına gelerek ORGANİK sebze ve meyva bunun yanında süt,yumurta,tereyağ vs gibi çalışarak ürettiği mallarını satabiliyor devlet bu konuda haftanın belirli günleri mahalleleri tasnif ederek satış izni vermiş.

Kısacası yani bazı  TÜRKİYE deki medya yöneticileri ve basın sektörü emekçilerinin televizyonlardan anlattığı gibi yaş sebze ithalatı kısıtlamasından kaynaklanan bir sıkıntı söz konusu değil.
Bu konuyu kısa geçiyorum sizi doğru bilgilendirmek için sanırım anlamışsınızdır.
Arkadaşlarım şimdi size yaşadığım gerçek bilgileri vererek coğrafyamızda bugün ne olduğunu size anlatıcam.
Birincisi güç olmadığın yerde ve kendin bizzati güç olmayıp senden büyük güçlerin örtülü emir komutasında olduğunda ,senin dolduramadığın yerleri başkaları gelir doldurur,burdanda ya seni istediği şekle sokar yada imha eder.
Türkiyenin kim nederse desin en güçlü ve başarılı PKK ve diğer terör örgütleri  ile mücadele dönemi 1993 başlangıç 1996 yılları arasıdır.
Bu yıllarda terörle mücadele ederken bölge ülkesi olan SURİYE devletinden aldığı lojistik destek ve üst alan konumlanmasından dolayı 1994 ve 1995 yılları arasında TSK(TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) ve ilgili güvenlik ve seferberlik kuruluşları ile terörün ülkemize bu ülkeden komuta kontrol ile sevk edildiğini bildiğimiz için ona göre çok geniş çaplı bir MUHAREBE gerçek planı ve müşterek kuvvetlerin ve seferberlik kuruluşlarının bir harekat planı çok gizli yapıldı hazırlandı,sanırım çok kısa bir müddet içinde SURİYE içinde köprü başı tuttuktan sonra tüm alanı kontrolümüz altına alıcaktık.

Ne oldu aniden 28 şubat hadisesi patlak verdi CADI avı başlatıldı bugün muhafazakar dindarların çok söylendiğinin haricinde devletin temel taşlarına büyük operasyon yapıldı DEVLETİN temeline dinamit koydular işte bugünki durumlardayız,gelicem.
Yıl 1997 ben bazı önemli o günün olaylarından dolayı KKTC(Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) gidiyorum havayı direk alandan kokluyorum çok faydalı oluyor bizim o esnada KIBRISTA TSK yoğun faliyeti var benim ilgilendiğim konulardan dolayı tabi bunlarıda izlemek bende dahada fikir  BAZI konularda sağlıyor.

Kıbrıstan döndüm RUS ordusundan bir ALBAY ahbabım ZEKİ ne var ne yok oralarda dedi,hiçbir şey yok SAŞA albayım dedim orda bir mesele olmaz bizim TÜRKİYENİN yönü SURİYE olmalı ve bizim için KIBRIS bu harekatta önemli bir unsur olucaktır,çokta hayırlı olur dedim…
Tabi daha sonraki günlerde TSK görüştüğüm bir üst generale giderken bazı sevimsiz hadiseler oldu arkasından bu konudan yani SURİYE konusunu bu şekilde açmamdan dolayı MİT yetkililerinden bana çıkışmalar oldu ama benim bir huyum vardır KENDİ İŞİMİ KENDİM YAPARIM,KENDİ AKLIMI KENDİM KULLANIRIM.

Dur bir dakika ona sorayım sana cevap veririm falan bu işler böyle döner siz bilmezsiniz bunlar BOŞ işler İŞ yapıcak operasyon çıkartıcak adam İNSİYATİFİ kendi kullanır hadiseyi kendi götürür.
Şimdi arkadaşlar SURİYE konusunda 1997 ye kadar size kısa bir bilgi verdim sonrasını bazı MİT ve TSK büyüklerim konuştuğu anda onlarında bazı bilmediklerini ben sizlere burdan açıcam.
Ama şunu söylemek istiyorum 18 yıllık boşluk ve İMRALI bekçiliği ve bunla gelişen iç ve dışımızdaki bölgesel faliyetler bugün SURİYE deki son 4 yıl içindeki durum ve şu anda TÜRKİYE ve RUSYA FEDERASYONU haricinde 10 ülkenin donanması ve 17 şavaş gemisi ile birkaç tane uçak gemisi mevcutlu olarak DOĞU AKDENİZ ve SURİYE açıklarında.
Bunlar heralde bazı arkadaşlarımızın sandığı gibi RUSYA FEDERASYONU ile çatışmaya gelmiyorlar bunların yapıcağı SURİYE ve bölge üstündeki cerrahi çalışma bizim SİLİK kaldığımız yada başka devletlerin hep güdümünde hareket ettiğimiz bölgede gelişecek olaylardan nasıl bir TÜRKİYE bütünlüğüne ve türkiyeyide sarabilecek bir ateşe mahkum edicek…

Unutmayalım biz zamanında gerçek MİLLİ politikalarla gitseydik sanırım bugün bu sıkıntıları yaşamıycaktık.
Türkiye için özellikle BATI ülkeleri ile 1991 den itibaren bu planları yapanlar  ve APO yu paket getirilmesini o gün SURİYE hükümetine verilen gayrı resmi ültümatomun PLANLAYICILARI hayatta yaşıyorlar siz onların herhangi bir şekilde bugünün SİYASİ güçleri tarafından BALYOZ,ERGENEKON vs konudan dolayı yargı önüne çıkarıldığını gördünüzmü bir iki generalin haricinde hayır,birde hayatını kaybeden asker kökenli MİT mensubu var cezaevinde…
                          

Niye sizce bu kadar adamın ADALETİN karşısına çıkaran devlet görevlilerinin  haricinde neden hatta bu konuların içinde bir çok hayatını kaybeden olduğu gibi bugün ABD olan bir cemat lideri bile artık terör örgütü yöneticisi olarak difüzyona girdiği halde NEDEN APO ve SURİYE nin kaderini o gün şekillendiren ekip hiç yargı veya ithamla karşılaşmadı.
Merhum dönemin BAŞBAKANI BÜLENT ECEVİT bile bize bu APO yu neden verdiler anlamadım diye açıklama yaptı bu planları yapıp MERHUM ECEVİT beyin önüne koyanlar neden bırakın hukuk önünde basın veya medyada bile sorgulanamıyor.
                                   

Bugünün İKTİDARININ bile aniden bu kadar sıcak ilişkiler geliştirdiğimiz tam 20 yılımıza maal olan RUSYA FEDERASYONU ile ilişkilerimizde ŞANGAY beşlisine bile girelim derken TÜRK AKIMI ,AKKUYU enerji projelerini geliştirmişken NEDEN?
Nedeni benden büyüklerin vereceği cevaplarda veya yapacağı açıklamalarda.

Arkadaşlar derdi ZEKİ senin görevin hadiseyi çarpışmayı götürecek kimse kalmazsa sen çarpışmaya girersin,SES verenler olursa doğrular meydana çıkar şu anda tek başıma bir şey ifade etmem.
Size bir gerçek hayattan RUS DENİZ KUVVETLERİ ve bizim İSTİHBARAT birimleri arasında geçen komedi bir hadiseyi nakledip bitireyim.
Türkiyede beni gerçek canı gönülden seven varsa kızmasın çünkü olan hadiseleri BASINA yansımış o dönemde olayları veriyorum.
Yoksa kimseyi rencide etmek kırmak değil amacımız,tabi o yıllar çok sıkı SOĞUK SAVAŞ yılları yıl hatırladığım 1983 veya 1984 o aralar SSCB(RUSYA FEDERASYONU) savaş gemileri,lojistik ikmal helikopter gemileri boğazdan geçiş yapıyor tabi bu konu ile ilgili MİT geniş bir şube ile çalışıyor işte bu şubenin o zamanlar BOĞAZDA tek bir köprü var şimdiki birinci köprü orda bir üniteleri var, orda FOTO FİLM çalışması yapıyorlar geçen savaş gemileri ile ilgili aslında o yıllarda bile bu vazifenin bir stratejik önemi yok fazla ama biliyorsunuz bilgi bilgi İSTİHBARATTA,İSTİHBARATTIR,olurya lazım olur ummadığın taş baş yarar…

Tabi o günlerde ne olmuşsa nasıl RUSLAR pek yapmazlar ne düşünmüşlerse herhalde bu köprü üstünde düzeneği öğrenmişler biliyorlar,bir savaş gemisinin geçişinde bir RUS askeri geminin baş tarafına çıkarak tam OPTİK KAMERALARIN köprünün altından geçişi esnasında ERKEKLİK UZVUNU çıkartarak sallıyor,tabi kameralarda otamatik olarak tüm bu görüntüyü filme almış oluyor…
                                 

Tabi bu işe MİT çok içerliyor ağrına gidiyor bizimkilerin film resim haline getirilerek HÜRRİYET gazetesinde baş sayfa yayınlatılarak ASKERİN erkeklik organına x işareti ile kapatılarak veriliyor.
BAŞLIK RUSLARIN AHLAKSIZLIĞI)))o zaman çok gülmüştük.
Herkese iyi pazarlar,mutlu bir dinleme tatil günü olsun.
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder