4 Aralık 2015 Cuma

DERİN SINIR TİCARETİ

                             

Sevgili takipçilerim sınırların olduğu heryerde  karşılıklı sınırları olan DEVLETLERİN  iki taraflı olarak şekil itibari ile ,bunlar kara ve deniz sınırları olmak üzere ikiye ayrılır gümrüksüz mal ticareti ve yasadışı her türlü olgunun ticareti yapılır.
Siz bunların hepsini vatandaş olarak biliyorsunuz ülkemizde her vatandaşımızın bildiği ÇAY,KUMAŞ gibi basit materyallerden İNSAN,UYUŞTURUCU,SİLAH vs yasadışı malzemelerin hepsinin basın ve kamuoyunda hadiselerin meydana çıkması adli ve kolluk kuvvetlerine yansımasından haberiniz olur, bilgi sahibi olursunuz bu konularda herkesin toplumda bir fikri veya yaşanmışlığı vardır.
Bu konuyu en iyi işleyen gerçek hikayelerle ve kendi devlet mekanizmasındaki KİRLİ İŞLERİ topluma SİNEMA vasıtası ile gösteren AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ film sanayinin merkezi HOLLOWOOD dur.
Bu sınır ticareti konularını tüm dünyadaki reel yaşanmış olarak, AMERİKAN filim sanayi bire bir ölçekte gerçek olarak verir kendi devlet mekanizmalarınıda en acımasız şekilde şuça bulaşmış yapıları bu şekilde deşifre eder.

Tabi arkadaşlarım ben ülkemin çeşitli sınır hududlarında bulundum,bu hudutlarda gezindim buralarda çeşitli ahbablarım arkadaşlarım olmuştur,yaşayanlar hala nerde bıraktıysam orda kolu,bacağı,gözü,parmağı eksilmişsede gitsem bulurum.
Unutmayın GÜÇLÜ devlet adamını nerde bulup bırakmışsa tekrar gittiğinde orda bulan devlettir.Adamını bıraktığın yerde bulamıyorsan döndüğünde  işte orda çökmeye başlamışındır,sakın bunu unutmayın.
Evet hudutlarda sistem çok farklıdır tanıdığın çok azılı bir hudud gezgini  veya ticaret yapanı aslında karşılıklı iki tarafın istihbarat servisi görevlisi yada tek taraflı bulunduğu ülkenin çeşitli istihbarat örgütlerinin üyesidir.
Deniz ve kara hududlarının hergünü bir macera hergünü bir veya bir çok olayın olduğu bölgelerdir.

Bugünlerde duyduğunuz mesela PETROL kaçakçılığı en çok yapılan güneydoğuda  türü itibari ile en eski yapılan bir kaçakçılık türüdür.
Asli olarak DENİZ HUDUTLARIMIZDAN yapılanda artık meşhur dizilere konu olmuş,limanlar devreye girmiş o dizilerde izlediklerinizin hepsi doğrudur,fazlası vardır eksiği olmaz.
Birde HUDUTTA bir laf vardır PARANIN,DİNİ,İMANI,İDEOLOJİSİ,SİYASETİ olmaz der kaçakçılar.
Bunların bir çok örneği vardır 1980 li yılların başındaki tüm ülkücü militanlar VARŞOVA PAKTI üyesi BULGARİSTAN da yuvalanıp ordan dağılıma geçmişlerdir,bu işlerin çok KOZMİK nedenleri vardır.
Hatırlıyorum yıl 2000 di yanlış olmasın arkadaşlarla oturuyoruz sayın ABUZER UĞURLU beyefendi emniyet organize şuçlar bürosu tarafından 20 yıl sonra gözaltına alınmış televizyona baktım dedim arkadaşlar 48 saat sonra çıkacağı mahkemenin koridorundan kaçar.
Tabi etrafımdakiler devlet görevlisi olanda var fakat bu konuları bilmediği için olurmu ZEKİ bey koskoca şube onu kaçırırmı elinden dediler ve güldüler.

Kırk sekiz saat sonra sayın UĞURLU İstanbul DGM koridorundan kaçtı,arkadaşlar biz bu şaçları bir yerlere yaslanarak değil yaşıyarak beyazlattık.
Arkadaşlarım şimdi hudut kaçakçılığında iki tip kaçak vardır bir hududu ihlal ederek kaçakçılık yaparsın,birde gümrük kapılarını kullanıp KONÇİMENTOLAR üstünde yalan beyan vererek yada ZULA tabir ettiğimiz araçların gizli bölmelerine kaçırılan canlı cansız her malzemeyi saklayarak geçirirsin.
Tabi eğer HUDUDLARI ihlal ederek yasal olmayan hudud geçti yaparsan bunun hiçbir belgesi olmaz,yani bunun ispatı yoktur mal geçti kayboldumu yani varacağı son noktaya ulaştımı onun ispatı olmaz.
Size şöyle arz edeyim KATIRLA PETROL geçirirken yakalanan kişiler mahkemeye çıktığında hudud ihlalinden ve gümrüksüz mal geçirmekten yargılanıyor,alınan ceza basit.

Aynı PETROLÜ gümrüklü alandan sahte konçimento ile geçirip mesela PETROL yerine evraklarda SU,SÜT gösterdin ama araçlar yakalandı PETROL bulundu otamatikman hukuk önünde gümrük kaçakçılığına giriyor şebeke usulü yapıldığı için üç kişiden sonrası ORGANİZE şuça giriyor otamatikman kanun önünde cezası çok ağarlaşıyor yaptırımları fazlalaşıyor.
Tabi çok geniş siyasi uluslararası açılımı olan KÜRESEL BARONLARIN savaş bölgelerinde yaptıkları büyük çaplı petrol ticaretine kim hangi ordu,istihbarat örgütü ve diğer kuruluşlar müdahale edebilir çünkü hepsi  işin içinde.

Dün IRAK işgali esnasında BASRA körfezinden gemilerle bedavaya taşınan milyarlarca metreküp petrol bugün SURİYEDE yarın NİJERYA da kimi kime şikayet ediceksin çünkü bu işlerin başındaymış gibi görünen güçler bile paravan arkada daha büyük KÜRESEL karteller güçler var.

Kurtlar vadisinde HALO dayı derki yeğen en güzel kaçak ÜNÜFORMANIN altında yapılandır.

12 eylülden sonra DONANMA enteresandır anılar çok girmiyelim fazla yıl 1997 ISPARTADA SÜLEYMAN DEMİREL ünüversitesine ziyarete gittik MİT bir arkadaşla akşamda ISPARTA TİCARET ODASININ lokaline götürdüler misafir merhum DEMİREL beyin yakınları,ertesi sabah ÇITIR bir arkadaş getirdiler tabi bizi gördü silahlı külahlı sallıyor yeraltımıymış teröristmiymiş neymiş gençliğinde DONANMA komutanlığındaki askeri mahkemeyi anlatıyor benide genç görüyor aklına getiremiyor dedim bilader sen KURTULUŞ ÖRGÜTÜNDENMİYDİN (SOL ÖRGÜT) tabi zıpladı kızardı evet dedi bizim arkadaşa  MİT akrabasına bakıyor aman  dedi ZEKİ nin yaşına bakma UZMANIDIR işin dedi..))))
Bu memlekette sonrada UZMANA bok atarlar?))
Arkadaşlar size olmuş basına düşmüş ama geri planı bilinmeyen bir hikaye daha anlatayım bitireyim yaşlılık yoruluyorum.
                          

1991 yılı İPSALA bölgesinin hududunu tutan MİT ve ASKERİ İSTİHBARAT kurumları için çalışan uzun boylu yapılı emekli bir başkomiser var N. İsminde bölgede tüm karşılıklı hudutlardaki kaçakçılık yapısı bu merhumu tanır,işte nasıl bir gaflet oluyorsa
Merhum bir hataya düşüyor karşı yunan bölgesindeki yine içinde POLİSLERİN ve GİZLİ SERVİS mensublarının olduğu bir mafya oluşumu ile daha evvelden anlaşarak yanında koruma olarak götürdüğü İPSALA emniyet müdürlüğünden bir bekçi ile beraber yunan sınırı içinde EROİN diye UN satmaya kalkıyor.

Bunun daha evvelden haberini alan YUNAN MAFYASI emekli komserimizle malın ve işlerin sohbetini yaparken aniden aynı filmlerdeki gibi anlına bir tane sıkıp öldürüyorlar yanında götürdüğü bekçiyide ayağından vurup almışlar hadiseyide NARKOTİK operasyonu şekline sokarak defteri kapatmışlar.
Sanırım o günün için anladığım merhum artık bu işlerden elini çekicekti 2.EMEKLİ İKRAMİYESİNİ toptan alayım derken maalesef DERİN dünyanın örümcek ağının içine düşmüş.
Arkadaşlarım dizileri falan seyrediyorsunuz DÜNYA o kadar derin ve bilinmeyen mekanizmaların oyunları ve çarkları ile dönüyorki bazen olanlara bir anlam veremiyorsun..
               

Tabi bu tüm küresel düzeyde yapılan geniş çaplı ve geniş yatırımlı serbest ticareti genelde GİZLİ SERVİSLER idare eder onlarında işi yapılan işi öyle bir örtmektirki ilerde bir hadise patladığında İZ kalması kalabilecek bir İZ olursada onuda öyle bir yere bağlayalımki yeri geldiğinde ŞANTAJ yaptığımızda hadiseyi şantaj,tehdit unsurları ile örtelim.
ALLAHTA BİR TANRIDA BİR!
Sizleri bilgilendirip birazda derin dünyayı önünüze seriyorsam ne mutlu bana.
SAĞLICAKLA KALIN.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder