23 Kasım 2015 Pazartesi

İSTİHBARAT MUTFAĞI-1

                                

Sevgili takipçilerim hepinize iyi bir hafta geçirmeniz dileği ile yazıma başlıyorum aslında bu beni soruları ile takip eden arkadaşlarıma cevap niteliğinde olucak,soran arkadaşlarım sistemkar soruyorlar haklılar onları cevaplıycam.
Arkadaşlar yazımın başlığını İSTİHBARAT MUTFAĞI koydum bilmezsiniz ben turizm ve otelcilik konusunda eğitim aldım kısa müddet çalıştım şimdide bu aralar yine çalışıyorum bekarlık SULTANLIK olunca birde ASLAN parçası bakıyoruz onun için MUTFAK bayağı zamanımı alıyor.
Yemek ve mutfak o kadar ciddi bir alanki malzeme iyi olsa ahçı kötüyse yemek kötü çıkar AHÇI iyidir malzeme kötü ve eksiktir yemek kötü çıkar.
Ne olması lazım AHÇININDA ,MALZEMENİNDE iyisi olsunki yemek güzel pişsin iyi çıksın.
İşte malesef ülkemizde bu kombinasyonu  güvenlik ve istihbarat politikaları konularında bir türlü oturtamadık çıkan yemeği yani hadiseleride günlük yaşayıp izliyorsunuz.ALLAH yardımcımız olsun.
Şundan dolayı bana sistem ediyorlar ZEKİ bey siz RUSYA FEDERASYONU devletinin politikalarının savunucusuydunuz ama RUS silahlı kuvvetleri BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNİ havadan karadanda ESAD güçleri vuruyor TÜRKMENLER zor durumda.

Tabi milli hassasiyeti olan herkes irkilirde sevgili arkadaşlarım bunlar devletlerin büyük çıkarlarının gelişiminden oluşan hadiseler.
Sizler bu soruları ülkemizi yöneten siyasetçilere yöneltmelisiniz,ben sadece analizci ve yaşadığım gerçekleri size yansıtıyorum.
Devleti yönetenler devletin dehlizlerinde ülkenin kaderinin tayinini yapıyorlardır.
Size şunu söyleyebilirim sadece son yirmi yılda RUSYA ve bölge ile ilgili yaptığım tüm analiz ve çalışmalarımda herkes yanıldı devletimizi geri plandan yöneten derin yapılarda dahil ben yanılmadım.
Tam aksine yanılmadıkça her koldan TÜRK DERİN DEVLETİNİN seferberlik yapısı ve ilgili kurumları tüm gücü ile şahsımı imha etmek için canı gönülden uğraştılar.
Sonuç bir kişiye ülke içinde saldırıp TEK BAŞINA insanı yok eder durdurabilirsin ne oldu sonu işte gerçeği durdurabildinmi koca bir HAYIR.
Rusya ve suriyeye gelince RUSYA FEDERASYONU bir emperyal devlet olarak devletinin gelişimine çıkarlarına katkı sağlıycağı için SURİYEDE iç savaş yöntemi ile zora sokulan ESAD rejimine yardım edip rejimi güçlendirip kendi çıkarlarını diri tutmak amacı ile şu anda yüksek yoğunluklu bir HAVA MUHAREBESİNE girişmiş durumda bunun neticeside alınıyor ESAD güçleri ilerme sağlıyor düşman mevzilerini yok ederek kendini muharebe alanında İRAN ordusundan aldığı piyade birlikleri ve LÜBNAN HİZUBULLAHI gerillaları ile savaşa devam ediyor şu anda eli rahatlıyor yavaş yavaş.

Burda TÜRKMEN gücü BAYIR BUCAK lara gelirsek ESADA karşı savaştıkları için maalesef şu anda zor durumdalar,umarım DEVLETİMİZ bu zor durumdan TÜRKMEN kardeşlerimizi çıkartıcak bir formül bulacaklardır.
Ama şunu temin ederim RUSYANIN basında ve medyada TÜRKMENLERİ sanki özel hedef alıyormuş algısını yaratanlar tamamen çarpıtma ve dezenformasyon haber veriyorlar.
Hiçbir ordu dünyada muharebe alanında karşısındaki gücü ideolojik veya sempatik nedenlerle dokunmadan gitmez bu bir savaş.
Savaşta cephede sana engel olan hangi güç varsa vurur geçersin.
Bugün canlı seyrettim İŞİD örgütün elindeki tüm rafineriler ve 1000 adet petrol tankeri atari ile oynar gibi gözümün önünde yok edildi.
İŞİD örgütünün içinde bir çok RUSYA vatandaşı var RUSLAR kendi vatandaşları var diye İŞİD mevzilerini vurmuyacak böyle bir şey olabilirmi,tabikide tepesine binmiş vurucak ve vuruyor.
Buna birde şu anda başka bir cevap vericem bugünlerde bu kadar çok BAYIR BUCAK TÜRKMENLERİNİN bazı pisikolojik harp uzmanlarınca büyük anlamda patırtı kopartıcak şekilde gündemde tutulması bu olayların içinde çok ciddi bazı hadiselerin üstünün örtülmesini sağlıyor olması muhtemel arkadaşlarım…

Şunuda söyliyeyim PARAMİLİTER güçler olarak oralara gitmek ve savaşmak savaşın yönünü değiştirmez, etkili olmaz.
Neden RUSYA çok etkili nokta hedeflere operasyon yapıyor,işte ileri teknoloji seyir füzeleri akıllı mühümmat kullanarak hassas tüm mevzileri vuruyor,elinde hafif silah bulunduran güçlerin bu ORDU ile bu sahada baş edebilmesi mümkün değil.
Onun için bu konuları DEVLETE ve onun değerli yöneticilerine bırakın bu kahvede oturup gaza gelip evden pompalı tüfeği kapıp savaşa gitmeye benzemez birkaç gün evvel canlı seyrettim ÇEÇEN LİDER CAHAR DUDAYEVE olduğu gibi bir akıllı seyir füzesine bir İŞİD militanı kafa attı bunun şakası yok.
Derin bir tecrübe konuşuyor arkadaşlar vay halinize annelerinizden başka kimse ağlamaz,bakın MUHSİN başkan rahmete kavuştu kimse işin içinden çıkamadı,hergün slogan atanlar ÇEÇEN komutanlar için hepsi öldü gitti,bu davalara başını koymuş merhum MEDET ÜNLÜ öldürüldü ANKARANIN göbeğinde kimsede ne olduğuna dair gık yok merhum NECİP HABLEMİTOĞLU hakeza onun için vay gidene derler unutup giderler…
Bu saydığım insanların çok yakın arkadaşları şu anda DEVLETİ yönetiyorlar bizim devletimiz son 50 yıl içinde öldürülmüş suikaste uğramış bir tane olay aydınlatamadı siz ZEKİ den hesap sormayın akıllı olun kendinizide,milletide zor duruma sokmayın.
                      

Şu anda ülkemizin DOĞU ve GÜNEYDOĞU bölgelerindeki ilçe merkezleri ve il merkezlerindeki hadiseleri görünce  önce kendimizi ve bölge coğrafyasında politikalarımızı iyi yönetebiliyormuyuz ona bakalım.Yaşadığımız süreç çok değişik geçiyor bugünün düşman kabul ettiğimiz yarın dost,dostumuz düşman olabilir hiç unutmayın bunu?
Biz 1990 lı yılların başında ne delikanlılar gördük ağbi AZARBAYCAN dan yeni geldim zaten kafam bozuk diyipte sağda solda hava atan sonra dediğimizde kardeş sen geçen hafta bodrumdaymışın zaten yüzündeki yanıkta bodrum yanığı şey ,mey ağbi nahçıvandan geçtikte yorgunduk direk bodruma gittik ordan geldik,YALANDAN kim ölmüş))
Bu konuyu kapatıp BOK mevzuna geçiyorum.
Kamuoyunda bir zatı muhterem 12 eylül darbesi herşeyi doğru yapmıştır,bok yedirmek şuç değil bende bok yerim kurbağlıderenin suyu içilir diye konuştu kamuoyu oluştu basın bunu sosyal medya ile fenomen hadise haline getirdi.

Karşı taraf gözüken kişilerde başladılar bu lafları söyleyen kesime laf söylemeye gündem oluştu BOK üstüne kamuoyu yaratıldı peki bu işleri örtenler bu muhabbetle nasıl bir örtü sağladı ve halkın gözünden neleri kaçırdı.
Diyarbakır cezaevinde ve ankara mamakta insanlık dışı hadiseler yapıldı bugün bu coğrafyada PKK etkin olmuşsa bu işkencelerin ve o yılların acılarınında büyük katkısı vardır.
Arkadaşlar ASKERLİK ve TSK kutsal kurumdur bizden yaşı büyük olana biz sivilde olsak KOMUTANIM derdik,eğer yaşı bizimle veya aşşağıdaysa rütbesi ve ismi ile hitap ederdik arkadaşlarımıza bundan GURUR duyarım her zaman.

Ama insanlık dışı hangi insana rengi,dili,ırkından dolayı işkence yapan ve yaptıranla hiçbir işimiz olmaz, darbecilerlede hiçbir işimiz olmaz.
Sanırım bunu bugün devletimizi yöneten en üst yöneticilerden en alta kadar ZEKİ nin özellikle 12 eylül hakkında düşüncelerinin ne olduğunu bildiğini bunun bir diziye konu olduğu hatta mahkeme tutanaklarındaki dinleme tapelerine geçtiğini iyi bilirler.
Şimdi bırakalım kolpadan televizyonlarda ve yazılı sosyal medyada konuşulanları ben sizi gerçeğe götüreyim.
1980 Lİ yılların ortasından sonra merhum ÖZAL ve ANAP döneminde seferberlik kapsamında özellikle GÜNEYDOĞULU işadamları ve bürokratlar ile büyük bir konsey oluşturuldu.
                              


Bunlar o dönemde çok etkili oldular özellikle büyük şehirlerimizde ticari ve ekonomik olarak geniş güç oluşturdular siyasettede çok güçlendiler.Aslında 1990 dan sonraki faili meçhul cinayetler o günün oluşumunu tasviye etmek içindir?

Neyse tabi biz o günlere dönelim ben tabi genç olarak bu camianın içindeyim özellikle DİYARBAKIRLILAR gurubunun içinde geziniyorum işte o günlerde bu DİYARBAKIR CEZAEVİNDE ağır işkenceler gören NURETTİN YILMAZ bey bu konuyu çok hararetli açtı hatta o günlerde kitaplaştırdı,buna cezaevinden yeni çıkan sayın AHMET TÜRK beyde katıldı ve büyük bir patırtı kopardılar.
                              
Tabi öyle acılar çekilmişki DİYARBAKIR cezaevinde yatan insanlar bunu kinde yapmışlar özellikle cezaevi komutanı BİNBAŞI ESAT OKTAY YILDIRIM merhum için, çünkü insanlığın almıycağı şekilde işkenceler ve davranışlar içinde olmuş o günlerde işittiğim diyarbakırdan çok büyük baskı olduğu ricacı oldukları bunun bir devlete karşı hareket değil bu şahsın kötü kişiliğinden dolayı olarak o günün İSTANBULDAKİ BARONLARINA ısrar ediliyor en sonunda ikna olunarak bir tetikçi ayarlanıp bu binbaşıya OTOBÜS içinde suikast düzenletilip öldürülüyor,o günün şartlarında siyasi bir kılıfta konularak hadise bu intikam alınma şeklinde kapatılıyor.

Tabi uzun yıllar geçti ne yazıkki o günlerde başlayan bu hadiseler daha sonra artan bir şekilde kan gölüne türkiyeyi soktu.
Arkadaşlarım şunu söyleyeyip bitiretim sistem büyük menfaatler içinde dönüyor onun için çarklar insanları övüterek gidiyor.
Bugün cinayet işletenler yarın aynı kaderi kendide paylaşıyor.
ESEN KALIN.
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder