8 Ekim 2015 Perşembe

YANLIZ KURT MASALLARI-3

          
                                      

Sevgili takipçilerim hepinize iyi günler dilerim.Arkadaşlarım özellikle dünyadaki derin güçler benim bayanlara karşı çok kibar ve nazik olduğumu bilirler.
Eğer ciddi ikna edilmek isteniyorsam muhakkak bayan bir görevli,ilgili veya yetkili kişi gönderirler.
Arkadaşlarım birkaç gün evvel bir mesaj aldım değerli bir hanfendiden,son yazdığım YALNIZ KURT MASALLARI-2 rumuzlu yazımdaki,şiddet ,öfkenin birde alaycı bir uslubla kaleme alınması ailesi ile birlikte o günlerde yaşadıkları kötü hadiseleri yine anımsatmış ve bunla yaşadığı çocukları ile acıları geçmişte dile getirip yazmış,çok özür diliyorum kendisinden ve ailesinde isteyerek sizlere sunduğum bir hadiseler zinciri değil,alaycı tavrımdanda değil biliyorsunuz yazılarımda yaşadığım hadiseleri bazen muzipçe verimki sizlerede MORAL olsun,çünkü gördüğünüz gibi kırlı çiçekli,mutlu üç dakika geçirmişsek sonrası acı ,keder,gam,çile?
Hanfendiden tekrar özür diliyorum bu çiçekleride kendisine yoluyorum.

                                           

Sevgili takipçilerim gündem RUS SİLAHLI KUVVETLERİNİN suriye üstündeki operasyonları ve havadan sınır ihlalleri ve en önemlisi RUS DENİZ KUVVETLERİNİN HAZAR FİLOSUNUN dün uzun menzilli seyir füzeleri ile üç ülkenin üstünde AŞIRTMA atış ile SURİYEDEKİ İSLAMİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN hedeflerini yerle bir etmesi.
Doğdum hayatım bu konuda ihtisas ile geçti,daha evvel söyledim sanırım SSCB(SOVYET SOSYALİST CUMHURİYETLER BİRLİĞİ) yıkılıp RUSYA FEDERASYONU kurulurken ülkedeki boşluğu çok dikkatli ve akıllı izleyen AVRUPA,AMERİKA,ÇİN,HİNDİSTAN vs ülkeler RUSYANIN bu zayıf görünen döneminde bile çok akılcı ve dikkatli tavır ve uslüpla hareket etmişler ve ilişkileri o şekilde geliştirmişler.
Tabi o yıllar ben aktif genç ve civa gibi bir çocukken bizim DERİN MERKEZLERİMİZDE aklı sadece üç dakika yirmi altı saniye altı salise ya çekim yapıp çekim değerlendiren derinler, yada üç dakika yirmialtı saniye altı salise hayattan zevk alan derin büyüklerimizin ve arkadaşlarımızın sanırım HAZARDAN bir gün yanımızdaki çizgi taşlarına LEYLEK sürüsü gibi seyir füzesi geliceğini tahmin edemiyorlardı.
                                  


Tekrar KAPAK fabrikalarını gözden geçirmek lazım))

                                

Size SSCB (RUSYA) ile konusu geçen bir anımı anlatayım 1987 yılında muharebe okulundayım bir takım astsubayımız var kendi STVE MCQUEEN benzer sarışın bir astsubayımız .Yaşıyorsa ALLAH uzun ömür versin,bir gün sohbet ediyoruz KIBRIS HAREKATIMIZ esnasında görevli muhabere astsubayı olarak vazifeli ,harekattan evvelki günlerde 2.orduya bağlı birliklerin mersin limanına çıkartma komutanlığına intikal etirirlerken tabi SOVYET ASKERİ UYDULARI bizi devamlı izliyorlar ve yapılan askeri hareketlenme ve intikalden ve intikalin gerçekleştiği bölgelerden ve çeşitli diğer hava,deniz unsurlarının hareketlenmesinden ŞANLI TSK(TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) KIBRSA ASKERİ bir müdahale yapıcak adaya çıkartma yapıcak onu biliyorlar.
                                                

Tabi o yıllarda NATO anlaşmaları ile bizde kurulmuş olan SİNOP,SAMSUN,TRABZON,ADANA,DİYARBAKIR ve bunları kordine eden YOLAVA KARAMÜRSELDEKİ  AMERİKAN ortak üstleride SOVYETLERE karşı dinleme yapıyor, yine hem uydu verileri hemde DEV KULAK tabir ettiğimiz antenlerle,radarlarla.
İşte o AMERİKALILARIN aldığı bazı verilerde bizi izleyen SOVYET kuvvetlerinde bir şaşkınlık ve kararsızlık olduğunu bundanda büyük sıkıntı duyduklarının İSTİHBARİ bilgileri akmaya başlıyor nedenide şu..?
İntikal eden birliklerimizin görüntü ve resimlerini alan SOVYET UYDULARI ,TÜRK ASKERİ BİRLİKLERİNİN araç ve çeşitli vasıtalarla intikalleri esnasında hiç muhabere yapmadıkları büyük dinleme kulaklarından devamlı tespit ediliyor.

RUSLAR düşünüyor TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ nasıl bir teknoloji ve metod kullanıyorlar bizim yaptığımız DİNLEMEYE onların muhabereleri takılmıyor yakalayamıyoruz.
O yıllarda TSK SAHRA TELSİZLERİ olarak ANGRC-3 başlıyan bir düzüne telsiz modeli var bunların hepsi lambalı dediğimiz sistem harekat esnasında yeni gelmiş ,tek transistörlü telsiz sistemi var oda ANGRC-106 birde eski sırt ve el telsizleri var ABD ikinci dünya harbinde kullanıp sonra bize MARŞAL yardımı ile hibe ettiği malzeme ile gelen, zaten SAHRA TELSİZLERİDE öyle.
Astsubayımız dediki ZEKİ kimse çaktırmadı tabi AMERİKALILAR biliyor konuyu bizim muharebe yapamamızın sebebi TELSİZ SİSTEMLERİMİZİN hepsinin çalışmaması,bozuk olması.)))
                   

Şimdi burda özelikle MKE kurumumuza 1975 yılından sonra ASELSAN şirketini kurması ve yaptığı araç gereçlerle bize kazandırdığı ün ve ünvana teşekkür ederim.
Zannederim bu konudada haklı çıkıcam her zamanki gibi, bizi en çok üzecek DOST,DÜŞMAN tanımlamasını TARİHTE iyi yapamadığımızı anladığımız bir gün  gerçekler meydana çıkıcak…?
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...