29 Eylül 2015 Salı

YALNIZ KURT MASALLARI-1

                                     

Sevgili takipçilerim arkadaşlarım geçmiş bayramınızı tekrar kutlarım.
Tabi alanımız güvenlik ve istihbarat olunca bulunduğumuz coğrafya ve ülkemde kan maalesef oluk,oluk akıyor devamlı kötü haber almaktan insan üzüntü duyuyor.
Tabi birde bunların geçmişten günümüze nasıl geliştiğini yaşayarak  bilince insan ne diyeceğini bilmiyor.
Onun için bugün size biyografik hayatımdan kesitler yazarak konulara gelicem.
1960 ların sonu 1970 li yılların başında sık sık yurt dışından babamın misafirleri gelir onları karşılamak için alana gideriz babamla biraz uçak alana inmeden erken gideriz terminalde şık bir lokanta var babam RAKI içmeyi sevdiği için masasında misafirini rakı içerek bekler çoğu zaman yurt dışından gelen uçaklarda rötar olur o dönemde rötarı bile öğrenmek mesele zor iştir teknolojik olarak.
                                       

Tabi uçak indiğinde alandan yolcular aynı filmlerde olduğu gibi yürüyerek gelirler çok rahat uçaklardan inenleri görürsün el sallarsın.
Güvenlik olarak o kadar serbestirki üst araması olmaz alandaki polisler emniyet kadrolarının en şeçkin personelinden şeçilir yani bir ihbar şüpheli durum olmadıkça arama yapılmaz pasaport kontrolleri çok basittir.
Zaten o yıllarda THY (TÜRK HAVA YOLLARI) pilotlarının büyük çoğunluğunu ya tanırız yada simasını biliriz hostesler o yıllarda ünlü mankenler gibi çok şeçkin insanlardan şeçilir çok güzellik aranır ve çok güzel alımlı kızlardan olurdu.

Tabi babam rakı masasında tek başına RAKI sını içerken sıkıntıdan gider onla konuşur bunla sohbet eder çocuğuz diye görevliler sever bizimle ilgilenirler böyle işte mutlu bir aile ve TÜRKİYE portresi..
Ne zamana kadar işte TÜRKİYEDE ilk öğrenci hareketlerinin silahlı eyleme dönüştüğü dönemde bunlar  rahmetli DENİZ GEZMİŞ ve arkadaşları yine rahmetli MAHİR ÇAYAN ve arkadaşlarının gerçekleştirdiği eylemler.
Tabi konunun uzmanlarıda kabul edicektir bu eylemler silahlı yapılmıştır ama TERÖR eylemi değildir bunlar aynı İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN zaman zaman başvurduğu DIRT ACTİON(KİRLİ HAREKET) COVER ACTİON(ÖRTÜLÜ OPERASYON) lar gibi tehdiş eylemleridir.Genel anlamda halkı milleti ve onun bölünmez bütünlüğüne saldırı değildir.Tabi bu konu çok derin bilinmeyenleri olan gerisinde bazı derin yapıların sezdirmedenki ,zaten İSTİHBARAT örgütlerinin ustaca yaptığı işlerden biridir sezdirmeden insanları,gurupları,örgütleri vs yapıları yönlendirmek ve yönetmek bunları parça parça ilerki yazılarımda bildiğim bana anlatılan önemli kozmik kişilerden  aldığım bilgileri zaten sizlere yazdım yazmadıklarımıda günü geldikçe aktarıcam.
                                      

Ama o yılların bu işlerin içinde yönetici olarak görev almış,aktif kendi insiyatiflerini kullanarak istihbaratı ve aksiyonel çalışmayı yaşam biçimi haline getirmiş önemli isim ALLAH UZUN ÖMÜR versin sayın MEHMET EYMÜR beyefendidir ama anlatmaz,anlatsa çok başka olur))!
Tabi biz YEŞİLKÖY HAVALİMANINA dönelim 1972 yılından sonra İPA(uluslararası polis teşkilatı) çerçevesinde buraya gözlemci çalışma yapmak için gelen BATI ALMAN emniyet teşkilatı bazı destek yardımlar ve hibelerle polisimize ilk yeni bazı teçhizatları verdi bunlar hafif makinalı tabancalar MP-5  ve ilk defa emniyet teşkişlatına ZIRHLI PANZER 4x4 araçlar verildi.

İstanbulda olan panzerler o yıllarda GAYRETTEPE İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ otoparkında tutuluyordu,havalimanında veyahut başka bir yerde PANZER yoktu.(AĞIZ ALIŞKANLIĞI PANZER KELİMESİ ASLI ZPT(ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI)…
                                  

İşte ilk defa bir hatırlıyorum güzel yaz sabahı yıl 1975 ortalık karıştığını anladık çünkü önümüzden PANZERLER ve polis araçları vızır vızır geçiyor ve HAVALİMANINA doğru intikal ediyorlar karşı apartmanda bir PİLOT beyefendi vardı ondan haber aldıkki Yeşilköy havalimanını şimdi tam sayısını hatırlayamıyorum ya üç ya dört FKÖ (FİLİSTİN KURTULUŞ ÖRGÜTÜ)  mensubu militan otomatik tabancalarla ve el bombaları  basıyorlar şimdi tam hatırlayamıycam bu konuda teknik bilgi almadımda yedi veya sekiz yolcu uçaktan inen rahmete kavuştu eylemciler sanırım bir kısmı çıkan emniyet teşkilatı ile müsademede yaralı ele geçirildi ve adalete teslim edildi.
Daha sonra 1978 yılında ANKARA MISIR BÜYÜKELÇLİĞİNİ basan FKÖ militanlarıda yapılan pazarlıklar arasında bu arkadaşlarınında serbest bırakılmalarını talep etmişti ülkemizden.
                                      

Sadete gelirsek işte bu 1975 yılındaki olaydan sonra konuşurlarken duyduğum ,meğerse uzan zamandır havalimanlarımızda özellikle THY personeli yer hizmetleri uzmanları ve HAVADA uçan personel alanlarda güvenliğin sağlanması ve uluslararası güvenlik standartlarına geçilmesini istiyorlarmış TERÖR ve diğer asayiş güvenlik hizmetleri konusunda o yıllarda bu kulak arkası yapılmış komşu PİLOT olay anında anlattı.
İşte o olaydan sonra TÜRKİYEDEKİ havalimanları ilk defa güvenlik ve arama bagaj kontrol vs tüm önlemlerle karşılaştı yani TERÖRÜN tüm keyfimizi kaçırmaya başladığı olayın MİLADİ takvimidir…?
Bugün parkta oturuyordum 40 yıldır terörle yaşarken diğer dünya ülkeleri TERÖRE karşı ne yaptı.
Güçlü devletler terörün acılarını yaşamaya başladığı anda evlerinde ülkelerinin içinde beklemediler,terör odaklarının ülkelerini hedef aldığı tüm başka ülkelerdeki lojistik guruplarını,silahlı guruplarını ve eylemleri planlayan düşünce guruplarını başka ülkelerdede olsa özel birimleri ile gidip o ülkelerde KİRLİ HAREKET tabir ettiğimiz operasyonlarla yok ettiler.                           

İsrail 1972 münih olimpiat baskınında kendisini hedef alan tüm FKÖ guruplarına tüm dünyada KİRLİ OPERASYONLARLA yok etti.
 UGANDA Enttebbe hava limanına kaçırılan uçağını ve yolcularını kurtarmak için ÖZEL KUVVET operasyonu yaptı ve tarih yazdı.
BATI ALMANYA kendini hedef alan BAYDERMAYNÖF örgütünü ve RAF(KIZIL ORDU) örgütünü yok etti,gerektiğinde kaçırılan uçağına baskın yapmak için SOMALİNİN başkenti MOGADİŞUDA GSG-9 özel operasyon birimi ile operasyon yaptı dünyaya gücünü gösterdi.
Rusya federasyonu aynı şekilde ülke içinde huzurunu kaçıran sivil halkı çocukları hedef alan ÇEÇEN VAHABİ kökenli islami terör guruplarına tüm dünyada operasyon yaparak gücünü ve kudretini gösterdi.
Amerikayı ve İngiltere için TERÖRE karşı operasyon yaptı diyeceğimiz, onlar tüm dünyada ÖZEL BİRLİK operasyonları yapıyorlar ama bunlar teröre karşı değil sadece kendi ulusal çıkarları için dünya üstünde askeri ÖZEL operasyonlar yapıyorlar.
Ama ayıp olmasın onlar içinde söyliyelim 2006 yılı idi sanırım şimdi rahmete yakın zamanda kavuşmuş eski bir MİT yetkilisinin bayan  yiğeni AFGANİSTANDA çalıştığı inşaat şirketinden kaçırılıyor iki ay AFGANİSTANDA hatırladığım kabil dışında bir bölgede tutsak tutuluyor bizim kurumlar bir sonuç alamayınca ABD li yetkililerden rica ediliyor zaten mesleki açıdanda yakınlık var ABD istihbarat örgütleri ile ABD ordusu ve CİA çalışması ile hanfendi kurtarılarak ülkemize geri döndürüldü,TÜRK atasözü TAVUK SU İÇER ALLAHA BAKAR..))
Bize gelirsek işte hep bu işler yapılmak istensede MİLLİ REÇETE yazan olmadığı için olaylar basitçene meydana çıkmış,yapılmayan hadiseler sanki yapılmış gibi EFSANELERE dönüştürülmüş ben bunlarda isim yer olay bildirmek istemiyorum artık suyu çıktı herkes neleri kast ettiğimi biliyor.
Terörü ülkemiz içinde önlemek çocuklarımızın geleceğe mutlu,huzurlu,eğitimli en önemlisi güçlü pisikoloji ile yetişmeleri için TERÖRÜ ve TERÖRİSTİ kendi sahasında kendi evinde yok etmen gerekli.
Bunun için güçlü DIŞ politika bu dış politika çok tutarlı stratejik olmalı içerde kurumları yöneten kadroların AKİL,DONANIMLI,DÜRÜST insanlardan şeçilip TERÖRİSTE ve onun tüm işbirlikçilerine yerinde yok edicek,İSTİHBARAT , GÜVENLİK ve TERÖR uzmanlarının çalışması şarttır,ancak terörle bu minvalde baş edilebilir.
HAYALMİ KURUYORUM?
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...