30 Eylül 2015 Çarşamba

SURİYEDE RUS ASKERİ HAREKATI.

                   

Sevgili takipçilerim özellikle RUSYA,TÜRKİYE yi ilgilendiren konularda SİYASİ ANALİZ yapamıyacağım.
Çünkü SİYASİ bir ANALİZ benim işim değil, bu tip düşünce sistemi yerleşik  RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI depertmanlarındada bu şekilllenme üstünden  ayrılmış birimler vardır SİYASİ ANALİZİ ayrı görevli  uzmanlar , ASKERİ operasyonel konularda ayrı yetkililer ile görev paylaşımı vardır.
Herkes kendi ilgili konumları ile ilgili çalışır özellikle OPERASYONEL büyük askeri hareketlerde…
Bende bunu örnek alarak RUSYANIN şu anda SURİYEDE üstlerinde konuşlandırdığı benimde dün FRANSIZ haber ajansından video çekimi olarak seyrettiğim teçhizatla ve bugün RUS HAVA KUVVETLERİNİN TERÖR ÖRGÜTÜ DAEŞ mevzilerini vurması bunuda seyretmem ve kullanılan yüksek infilak etkili mühümmatları videodan izlemem sebebi ile kısa size RUSYANIN muharebe alanındaki aldığı pozisyonu askeri terminoloji   ile izah edicem,siz burdan kafanızdan SİYASİ ANALİZİ ve DOST DÜŞMAN tanımlama durumunu çıkartabilirsiniz stratejik güçlerin bölgedeki konumlanması açısından.
RUS hava kuvvetleri bölgede yakın hava desteği veren SU-25 savaş uçaklarını bir filo halinde görevlendirmiş.
Bunlar yakın muharebede  kısa pistlere hızlı iniş kalkış yaparak çabuk ve hızlı bir şekilde muharebe alanında çarpışan kara birliklerine hava desteği verir.                               

Burda RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI yetkililerinin açıklamaları ile zaten  konumlanmada  ortada. RUSYA kara kuvvetleri gücü olarak az miktarda ÖZEL OPERASYON TİMLERİ ve ASKERİ DANIŞMANLARLA orda ,miktar olarak 2000 kişi söyleniyor bu durumda SU-25 kısa menzilli bombardıman uçakları ile sahada ESAD güçlerine yakın hava muharebe desteği vererek esad güçlerini alanda savaştığı  güçlere karşı rahatlatıcak.
                               

Bu konuda yine Mİ-24 taruz atak helikopterleri ile bundanda bir filo kurularak yollanmış,bu taruz helikopterinin en büyük özelliği TAARUZ ve SALDIRI helikopteri kabiliyetinin yanında bir takım askeride ve malzemeyide düşman hatları içlerine taşıyabilme kabiliyeti.
                   

İşte burda yine filo halinde getirilmiş bölgeye Mİ-17 genel maksat helikopterleri ile RUS ÖZEL BİRİMLERİ ve yine SURİYE DEVLETİ ORDUSU özel kuvvetleri ile ÖSO(ÖZGÜR SURİYE ORDUSU)DAEŞ(IRAK ŞAM İSLAM DEVLETİ) kuvvetlerine karşı hassas operasyonlar yapılacaktır bunlar benim teçhizata ve geçmiş bilgilerime ait düşünceler…
Şimdi gelelim yine RUS hava kuvvetlerinin LAZKİYEDEKİ üste üstlendirdiği hava savunma sitemleri(UÇAKLARA ve BALİSTİK FÜZELERE KARŞI)S-300 uzun menzili TOR-1 orta menzilli ve kısa menzilli PANTERİS-1 füzeleri ile SURİYE HAVA SAHASINI koruycakları gibi bölgede DÜŞMAN tanımlamasına girebilecek bölgeye RUSYA askeri operasyonlarına karşı taciz ve tehdit oluşturabilecek güçlere karşı kullanılabilirliği yüksek HAVA KORDİNELİ SAVUNMA SİSTEMLERİ kurmuşlardır.
Bunun yanında ORTA MENZİLLİ BOMBARDIMAN sınıfına giren SU-25 uçaklarından çok daha fazla menzil kapasitesi bulunan ve yüksek miktarda akıllı mühümmat ve diğer mühümmatları taşıyabilen SU-24 uçakları konuşlandırılmış ve bunlara  tüm SURİYE hava sahasında  AV-ÖNLEME kabiliyeti çok gelişmiş sofistike yeni bir sistem olan SU-30MK modeli av, bombardıman uçakları ile destek vericek uçak filoları dahil edilmiştir.          

Sevgili takipçilerim tüm saydığım uçaklar aynı zamanda RUS HAVA KUVVETLERİ TANKER (HAVADA AKARYAKIT İKMALİ) ile ikmal alabilecek donanımda olan uçaklardır.
Ayrıca RUSYA deniz gücü lojistik ikmal gemileri suriyedeki LAZKİYE ve TARSUS üstlerinden karadaki tüm ekipmanlarına lojistik destek vericek durumdadır.
Bu anlattığım askeri teçhizat,niteliği ve aksiyonel bir durumda bölgedeki dengeleri düşünürseniz nasıl bir düşünce ile nasıl bir DÜŞMAN tanımlanması yapılabileceğini değişken durumlarda çıkartabilirsiniz…
Ben TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşıyım,RUSYA FEDERASYONUNU her zaman dost  bir ülke olarak gördüğüm için şahsım olarak onun için herhangi bölge için siyasi düşünce ve analiz yapamam ama bir dostum olan eskiden RUS ordusunda özel birliklerde görev almış efsane bir subay olarak emekli olmuş eski bir subayın  AFGANİSTAN savaşı esnasında yaptığı bir kahramanlığı size aktarayım.
Siz aslında bu kişiyi KURTLAR VADİSİ DİZİSİNDEN tanıyorsunuz TİLKİ ANDRE , ÖZEL bir operasyon esnasında yine benim tanıdığım lakabı RUS RAMBOSU olan SERGEY muharebe esnasında esir düşüyor AFGAN MÜCAHİTLERE.     

Mücahitler kendisini dağlık bir arazide bir geçici lokal barınak üstte tutuyorlar o esnada TİM komutanın TİLKİ ANDRE bu duruma çok üzgün diğer tim üyeleri artık bir şey yapamıycaklarını teskin ederek söyleselerde yerel bir kaynaktan aldığı anlık bir istihbaratla RAMBO SERGEYİN nerde olduğunun bilgisi gelince hemen timini alıp demin anlattığım Mİ-24 HİND taaruz helikopteri ile geçici saklanma üst bölgesini TİMİ ile basarak RAMBOYU kurtarıyor ve baskın verdikleri yerdeki afgan mücahitlere ağar darbe vuruyor timi ile…
Yani ÜLKEMİZDE seyrettiğimiz bazı dizilerdeki kişilikler doğrudur tabi onlar film gerçek hayat farklı.
Sevgili takipçilerim konuya göre gerçek hayattan RUS ordusu ÖZEL KUVVETLERİNDENDE bir kesit vererek size konuyu macera tarzında izah ederek analiz yapmanıza yardımcı olduysam ne mutlu bana.
ALLAH bize savaşsız,mutlu,huzurlu günler nasip etsin tüm dünyamıza BARIŞ ve SEVGİ içinde olalım.
Unutmayalım ASKERLİK yasal meslektir,bütün dünya devletlerinin ordularıda yasal kuruluşlardır.Dünyada savaşı sevmeyenlerin başındada hangi ordu olursa olsun ASKERLER hep en önde gelir aslında ORDULAR BARIŞ getirmek için var olmalıdır.
                                       

Ama maalesef bazı emperyal devletlerin orduları son 27 yıldır barıştan ziyade kan,gözyaşı ve insanlık dıramı getirmiştir BALKANLARDAN,ORTADOĞUYA,KAFKASLARDAN,ARAP COĞRAFYASINA.
TÜRK ATASÖZÜ DELİ DELİYİ GÖRÜNCE ELİNDEKİ  DEĞNEĞİNİ SAKLARMIŞ?
ESEN KALIN.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...