5 Eylül 2015 Cumartesi

NATO &SON TANGO.

                                   
          

Sevgili takipçilerim hepinize selam ederim.Arkadaşların daha evvel bahsettiğim konulardan önüme günlük konular çıkıyor şimdi biraz sizlere bunlardan bahsedicem.
Özelikle sıkıntılı terör saldırılarında ülkemizde herkes fikrini bu konularda ortaya atar buna birde gazeteciler ve entellektüeller bazı yetkililerden aldıkları kısa bilgilerle sizleri bilgi sahibi yapıp hatta sizlere MORAL vermek isterler aslında verdiği bilgi doğrunun yanlışı dediğimiz bir hadiseye dönüşür.
YENİŞAFAK gazetemizin değeli yazarlarından sayın NEDRET ERSANEL beyefendinin bugünki yazısında verdiği bir bilgi var.
Oda şu AÇIK DENİZ GÖREV SEYRÜ SEFERİNE çıkan donanma komutanlığımızın su üstü firkateynlerinden GEMLİK  SAVAŞ gemimiz içinde bulunan su arıtma cihazı ile dünya donanmalarındaki gemilerle boy ölçüşen bir konumdaymış.

Arkadaşlar tüm harp gemileri su üstü ve sualtı olmak üzere deniz suyunu tatlı suya döndüren arıtma cihazları ile donatılır bu çok eski tüm dünya deniz kuvvetleri donanma gemilerinde kullanılan yöntemdir bunu bir ÖZELLİK diye yanlış bilgi aktarım yapmak pek doğru değil düzeltmek istedim.

Sayın ARSANEL TV NET programlarında son dönem askeri teknolojiler ile ilgili programlar yapıyor ordada dikkat ettim doğru bilgiler sunum yaparken konuya ileri derecede vakıf olmadıkları için yanlış bilgileride bilmeden sizlere aktarıyorlar…
Gelelim ŞEKER gibi tatlı hocalarımızdan birine hocamın geniş entelektüel bilgisi var,ama her insan bazen hatalı düşünebilir oda hocanın son açıklamasında dört milyon insanı silah altına alıp terör örgütüne gösteri yapıp dünyayı onlara dar etmek için.
                                 

Aman bunlar yanlış topluma aktarılan askeri bilgiler,çünkü böyle düşünceleri halka sunum yaparak TERÖR ÖRGÜTÜ sanki çok güçlü havası doğuyor,bu doğru değil biz terör örgütünü her yok etme aşamasına geldiğimizde birileri bizi durdurdu kendi planları  AKAMETE uğruyacağı için.
Muhterem HOCAM dört milyon ne zaman silahlanırız ancak ATALARIMIZIN dediği gibi yaptıkları gibi 7 DÜVELLE savaşırken.
O zaman senin yiğitlerindende bir TABUR yaparız.Kızlarımızdanda hastanelere HEMŞİRE olarak seferberlik görevlisi olarak atarız yaralı MEHMETLERİMİZE moral verirler.))
                                    

Şuna inanın ASKERİ OPERASYONUN durdurulmaksızın hedeflenen imha operasyonu yapılıp tam MİLLİ şuur ortaya konsun birkaç ÖZEL BİRLİK ve onlara verilicek yine sınırlı sayıda muharebe desteği(yoğun topçu desteği ve hava desteği) ile terör örgütü dağda sınır ötesinde ve şehir merkezlerinde bitirilir.
Bu hadisenin bitirilememesinin sebebi birilerin TERÖR ÖRGÜTÜNÜN her tükenişini gördüğünde hadiseye dış tandaslı müdahale etmesi ve örgütü TÜRK GÜVENLİK KUVVETLERİNİN PENÇESİNDEN kurtarması.
Kimse senin ÖZEL KUVVETLERİNE boşuna ÇUVAL giydirmiyor TÜRK MİLLETİNİN pisikolojik dirayetini kırmak bölgede TÜRK ÖZEL GÜÇLERİNİ bölgesel güçler nezdinde küçük düşürmek işlevsiz hale sokmak için.
Şunuda burdan söyleyeyim ŞEHİT BİNBAŞI MALAZGİRT OVASININ KAHRAMANI ASLAN KULAKSIZ bu ÇUVAL meselesi ve sonrasında bu olaya tepki verilen hadiseleri çok iyi bilen içinde çok iyi yaşayan bir subayımızdı tekrar ALLAHTAN RAHMET dileyelim…
                                    

Gelelim bölgemizde gelişecek hadiselere ve bunları yazan bazı muhafazakar,milliyetçi ,dindar yazarlarımızdan bazılarının nasıl bir anda ABD sever NATO sever bir hal aldıklarına.
Hem hergün BATI yı şuçluycan, hemde hergün millete ABD ile NATO ile ortak yapılacak operasyonları bölgede savunucan ben kimin ne düşündüğünü nasıl bir ideolojiye sahip oldukları doğrusu anlayamadım.
BENJAMİNİN gücü diyelim DELİKANLILARI HOKKABAZ yapıyor.
Arkadaşlarım ABD ve NATO şu anda KARADENİZ üstünde güç gösterisi yapıyor ve buna gerekçe RUSYA FEDERASYONU devletine karşı güç kuruyorum iddiası ile yapıyor.
                        

İNANIYORMUSUNUZ?
1994 yılında gereklilikten dolayı RUSYA ve TÜRKİYE devletinin başı çekmesi ile KARADENİZE KIYISI olan devletler ekonomik ve siyasi işbirliği platformu çevresinde kıyısı olan ülkelerle bir işbirliği gücü kuruldu.
Aynı dönemlerde yine RUS DENİZ KUVVETLERİ ve TÜRK DENİZ KUVVETLERİ önderliğinde karadenize kıyısı olan ülkeler ile bir askeri işbirliği platformu hazırlandı bu uzun ve çeşitli örtülü faaliyetlerle sonunda resmi olarak 2000 yılının sonlarına doğru imzalanarak yürürlüğe kondu ve işlevsel hale çeşitli tatbikatlar ve toplantılar getirilerek bugüne kadar getirildi.
Burda bu gücün kurulmasında destek veren merhum oramiral GÜVEN ERKAYA ve dönemin BAŞBAKANI sayın MESUT YILMAZ beyi unutmamak gerekli ama tüm bu konuları başlatan ve sonuna kadar destek veren asıl toprağa tohumları atan ve bu konuların yeşermesi için su veren o yılların BAŞBAKANI sayın PROFOSÖR TANSU ÇİLLER hanfendiyi  hiç unutmamak gerekli.
İşte arada bir o yıllarda ve sonrasında DENİZ KUVVETLERİ personelimizle o tatlı acı anılarımızı zaman zaman sizlere yazıyorum allah hepsinden razı olsun zor günlerimde desteklerini hiç unutmayacağım.
                                          

ABD ve NATO bu konudan rahatsız oldu bunun içine üye olarak girmek istesede alınmadı RUSYA ve TÜRKİYENİN itirazları ile ama ABD GÜRCİSTAN ve UKRAYNA hadiselerini öne sürerek KARADENİZDE askeri varlığını arttırdı ve bölgedeki kıyısı olan ülkelerle NATO nezdinde işbirliğine DONANMA olarak girdi.
ABD derdi RUSYA değil onla bir çatışmaya girmez RUSYA ile TÜRKİYE arasında baraj kurup TÜRKİYENİN RUSYADAN destek almasının ilerde önünü kesmek.
ABD TÜRKİYEDE bizimle SON TANGOSU için hazırlanıyor bunun içinde şimdi SURİYE içinde üstlenen DAEŞ(İŞİD) terör örgütünü göstererek ve ona türkiye üstünden müdahale etmek için programını ortaya koyuyor,işte bu ülkemizin şu andaki iç karışıklık durumunuda göz önüne aldığımızda oluşucak her ABD ile dans esnasındaki hamlede adım adım TÜRKİYE topraklarından kopmanın gerçekleşeceğini göreceksiniz…
DAEŞ(İŞİD) gibi toplama bir KÜRESEL GÜÇ adına hizmet veren TERÖR ÖRGÜTÜ aynen eskiden kadın dergisi BURDA nın verdiği elbise dikmek için model patron görevi görerek BÜYÜK KÜRDİSTAN haritasını çıkartacak hatta BÜYÜK KÜRDİSTAN ın denize çıkışınıda SURİYEDEKİ iç savaştan ABD ve onu yöneten KÜRESEL GÜÇLERE çıkartıcak.
                                        

Benim en sinirlendiğim bir ömür ABD ve İSRAİL devletine küfür eden muhafazakar,dindar arkadaşlarımızın bu ABD ile beraberlikleri topluma çok güzel şeyler oluyormuş gibi sunması.
                                      

Heleki sayın emekli yarbay METE YARAR beyin yüz tane savaş uçağı ile terör örgütene nasıl saldırıyoruz yeri göğü onlara dar ediyoruz gibi twettler atması aman arkadaşlar bir avuç terör örgütü mensubunu bir büyük devletin ordusu ile savaş halindeymiş gibi gösterirsiniz vatandaşa MORAL veriyoruz sanırsınız bu haberleri dünyanın büyük başkentleri TÜRKİYE İÇ SAVAŞ içinde gibi gösterir.
Hatta sıkışmış,garip gureba bir TERÖR ÖRGÜTÜ PKK şehir merkezlerine intahar ATAK saldırıları yapıyor bu saldırılarda tabiki güvenlik kuvvetleri hepsini imha ediyor ama bunları bilinçli veya bilinçsizce BASINA servis edenler sosyal medyaya servis edenler PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ekmeğine istenilen yağı sürüyor çünkü sanki BÖLGEDE PKK hakim devletin hakimiyeti kalmadı prokobandası yapılıyor…
                                 

Terör örgütü ile oluşacak her türlü yayına yasak konmalı ve özellikle ŞEHİT CENAZELERİ basın ve medya üstünden maniple edilecek pisikolojik durum olduğu için yasaklanmalı şehit haberlerine bir kısıtlama getirilmeli.
En önemli ve son cümle herkes elini önüne koysun şereflice düşünsün bilin bu topraklardan başka TÜRKLERİNDE TÜRKİYELİLERİNDE,KÜRTÜNDE,LAZINDA,ÇERKEZİNDE gidebileceği yer yok.ÜÇ kuruş için şerefinizi kaybetmeyin.
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder