15 Eylül 2015 Salı

DERİN SOHBET.

                                    

Sevgili takipçilerim bugün biraz SOHBET etmek istedim sizlerle.
SOHBET diyince yeni aramızdan ayrılan değerli ses ve piyano sanatçısı FERDİ ÖZBEĞEN aklıma geliyor mekanı cennet olsun.
1978 yılında yaptığı SOHBET adlı uzun çalar (LP) ile büyük sükse yapmış bende bugün çok sesini ve müziğini sevdiğim merhumun SOHBET uzun çalarını hatırlayarak yazımın adını DERİN SOHBET koydum.   
                                           


Ben iki sanatçımızın müziğini olmazsa olmaz dinlerim biri merhum ÖZBEĞEN biride allah uzun ömür versin değerli hanfendi ses sanatçısı HÜNER ÇOŞKUNER..
                                   

Arkadaşlarım bazı konulara açıklık getirmem gerekli özellikle 1999 yılından sonra türkiyedeki derin yapılanma belirli merkezlerden benim üstümde karalayıcı kampanya fısıltı gazetesi ile götürerek bugüne kadar gelen hakkımda bir ATEİST söylemi geliştirdiler.
Özellikle bu ateist söylemi ben ne zaman bazı gerçekleri ortaya döktüğümde topluma yansıtılmış buda bana karşı sanki bir savunma refleksi olarak kullanılmış,ben hiç önemsemedim ama sizlerden gelen yoğun sevgi ve saygı mesajlarından derdimi sizlere dökmek istedim.
Bugünde sayın MUSTAFA KAMALAK beyefendinin bir açıklaması oldu ATEİSTTE Müslümandır bizdendir diye tabi bunu iyi niyetli söylediğini biliyorum topluma mesaj verirken fakat bu yanlış bir dile getirim konuyu.
ATEİST demek, herhangi bir dine inanmayan bu şekildede ALLAHIN varlığınıda inkar eden kişiye söylenir.
                                        

Bizler öyle değiliz bizler bu memlekette doğmuş Müslüman hüviyeti ile dünyaya gelmiş reel Müslüman fakat aile sosyal yaşantılarımızdan bulunduğumuz çevrelerdeki islami kuralları hayatlarında yaşamayan insanlarız.
Ama sonuna kadar ALLAHA inanan inançlı diğer insanların inançlarına saygılı kişileriz.
Tabi islamiyete göre günah alışkanlıklarımız olduğu için bunlar alkol ve diğer islamiyetin yaşantı tarzına uymayan adetler islamiyetle yakın temasta olan insanlarlada çok yakın arkadaşlıklar kuramamışız,kurduklarımızıda hiç yanıltmamışız nasıl yaşantımız varsa o şekilde davranmışız kendileride bilir.
Bazen takılırım USTADLAR derim hep çaya gelmeyin,arada RAKI içmeyede gelin diye.                      

Anlayışla karşılarlar tabi birbirimize saygımız ve sevgimiz yüksek olsada yaşam tarz farklı olduğu için beraber bir yaşantı kuramayız.
Birkaç defa bu tip olaylar olduğunda biz bu arkadaşlarımızdan sıkıntı duymasakta onlar en ufak bizim günlük hayatta kullandığımız espiriye içinden tepki vermiştir,dışına vurmasada farkına varmışızdır.
Onun için çok rahat söyleyebilirim bir batılı yaşayan insan bir muhafazakar dindar insanla çok rahat yaşar ama bir muhafazakar dindar bir batılı ile yaşamasının imkanı yok bunu ben uzun zaman sonra fark ettim.
Bizde yalakalık ve riyada yok, kırk yıllık YANİ olucak KANİ ondan sonra menfat ve siyasi ilga için kendi benliğimizden karekterimizdenmi ödün verelim,biz bunu yapamayız,yapan çok!
Ama desturumuz herkesin demokrasi içinde yaşam tarzının özgür olmasından yana bu konuda benim ne kadar saygı gösterdiğimi ve mücadele ettiğimi ALLAHA inancı gerçek olan bilir.
Bu konuyu kapatıyorum başka bir konuya geçiyorum ünlü bir gazetecimiz hem spor hemde siyasi basınımızda tanınan ciddiyeti ve karizması ile büyük bir SARI KIRMIZI camiada kendine yıllar içinde büyük yer etmiş kişi bugünlerde özellikle İSRAİL devletinede çok yazılarıyla çakıyor bende gülüyorum,geçenlerde bir hanfendiye bu camiadan bir insanın özellikle BASKETBOL camiasında ismi ile yer etmiş reklam olmasın anlının teri ile çocukluktan bu noktaya gelmiş insan için iyi temennilerimi geçmişindeki kibarlıklardan bahsedince bu beyefendi hemen bir tweetle mesaj geçti aynı CAMİA sana niye arka çıkmıyor bir düşündünmü diye?
Tabi bu bende toka gibi kafaya takıldı içimden dedimki ben hayatımda ne zaman hangi camianızdan kimseye geldimde bana koltuk çıkın arka olun dedim,bu 35 yılda camianda öyle bir delikanlı varmı,çıksın geçmişte bize geldi bana arka olun dedi.
                                            

Şimdi bu ağbimizin OKULLU olduğu camiadaki bir çok arkadaşı MİT üst yönetiminde bulunmuş veya hala bulunan insanlar benim bu kişilerin arkamdan düşmanlıklarından başka yada bana bir şekilde sızdırmaya çalıştıkları haber elemanları veya tehdit etmek için yolladıkları kişilerden başka oturup bir çay içmişliğimiz varsa TÜRKİYEDE herkesin önünde bu şahıslardan özür dileyeceğim.
Sevgili arkadaşlarım ve kardeşlerim ben tabi ya dostluk yaparak beni tanıyan yada benim bulunduğum ortamda sosyal yahut iş vazife için yaptığım istihbari çalışmalarda bu ülkede stratejik mevzilerde bulunan siyasi,bürokratik,sosyal ve spor camiasında bir çok geçmişten bugüne gelişmiş  insanla tanışıklığımız vardır ALLAHA şükür kimsenin kız kardeşi,anası,akrabası ile işim olmadı kimsenin namusu,canı,malına helal getirecek bir hadise içinde veyahut bir teşekkül ve gurup içinde olmadım.
DEDİKODU yapmam yapsam çok insan yaralanır,onun içinde insanlar konuşurken çok tartıp,biçip öyle konuşucaklar.
Konuşamadıklarından zaten komplo,iftira ve arkadan dedikodu yaparlar,İSRAİLEDE bu ülkede sövenlere büyük çoğunluğuna inanmayın bu camiaların içinde olupta İSRAİL kucağında oturmayan azdır defter açmayalım)))?
Bu konuyuda geçtikten sonra şuna gelelim arkadaşlar inanın hayatımda MAZLUM yanında olmadığım bir iş olmadı ama ne hikmetse hangi MAZLUMU ayağa kaldırsak ilk ARSLAN yemeğe kalktı.
Bir laf vardır bir DEVLET BÜYÜĞÜMÜZE söylemiştim yıllar evvel.
DAMDAN DÜŞENİN HALİNDEN DAMDAN DÜŞEN ANLAR NASRETTİN HOCA HİKAYESİ.
Bunu niye söylüyorum bugünlerde sosyal alemde takip ettiğim geçmişte büyük acı yaşamış bir hanfendi mesleki kariyer sahibi olan garip gureba rencide edici tweetler atıyor,aklımda nedenini düşündüm bazı kişileri ve gurupları hedef alırken kurumlar içinde IRKLARI ve ORJİNLERİ ile isim veremediğimizden hedef alıyoruz,bu hanfendi bundan dolayı rahatsız olmuşsa burdan kendisinden özür dilerim maksat tüm cemiyetleri ve kavimleri yaralamak değil maksat nerde kimin olduğunu işaretlemek,tekrar bu konudan dolayı ise özür dilerim.
Ama şuda var bu 40 yılda bu çarpıştığımız kişilerin öyle aile babalarını yok edip kendi stratejik maddi ve siyasi hedefleri için sonrada bu insanların ailelerini ,küçük çocuklarının yaşamları ve istikballeri için öyle tehditleri ve şantaj baskıları var ben bu konulara o kadar  vakıfımki bu BARONLARIN MAŞALIĞINI yapan kimselerin TERÖRÜNE,BASKILARINA ve ŞİDDETLERİNE en sevdiğim günahsız insanları kaybettim,dostlarım çevremdeki yaşayan insanlar idealleri olan anlının teri ile çalışan kişiler hayatlarından oldu aileleri onlardan sonra tehditler ve şantajlar baskılar ile çocuklarını büyütmek için seslerini kıstı.
                                          

Bunlar öyle pervasız,iğrenç karektersizlerdirki ülkeyi yöneten devlet ricaline şantaj yapar baskı kurarlar.
İşte bir dönemin şerefli bir BAŞBAKANI hanfendiye yapılan çirkin operasyonları hatılıyorum tiksindirici şerefsizce yapılan işler.
Onun için bana laf söyleyen,hakaret eden belirli bir yaşantısı olan insanlara hiç gücenmedim,darılmadım biliyorum onlar bunların şerrinden bana bunu yapıyorlar,onun için kızmıyorum.
Geçenlerde elime çocuk yaşta getirilen emek verdiğim bir arkadaş küçük, parası ile olan bir işimi yapmamak için ortadan kayboldu.
Anladım ses etmedim ŞEKER BAYRAMINDA şahsıma özel mesaj atmış ağbim bayramını kutlarım diye,anladım demek istiyorki ağbi benim bir şuçum yok elim bunlara mahkum affet diye,ben affettim herkesi evladım bunları ALLAH affetsin diyecemde bunlar ŞEYTAN ile nasıl bir anlaşma yapmışlarsa yavrum herşeyi sıyırtıyorlar.
                                    

Bakıyorsun kardeşim babaları hepsinin adlarınıda peyganber isimlerinden koymuş NURLU isimler ama adamların hizmeti NURUN başka bir kolu.
ALLAH BÜYÜK kapatıyorum arkadaşlar ne diyeyim bilin rakımızda,votkamızdayız kimseyi kandırmadık hayatta  yakında TÜRKİYE gerçek tarihini meydana çıkartıcak TOPLUMA ve DEVLETE yararı olucak yaşanmış reel anılarımızı anlatırız.
ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN İÇİMİ DÖKTÜM,ESEN KALIN.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder