26 Temmuz 2015 Pazar

LABORATUARDAKİ TÜRKLER..

                                     

Sevgili takipçilerim önce DİSK GENEL BAŞKANI merhum KEMAL TÜRKLER beyin eşi SABAHAT TÜRKLER hanfendi edebiyete intikal etmiş olduğunu öğrendim,Allahtan rahmet diliyorum,mekanı cennet olsun geride kalanlara allah uzun ömür versin,başları sağolsun.
Bu konudan başlayarak merhum KEMAL TÜRKLER beyin vurulduğu güne 1980 temmuzuna dönmek istiyorum öğlen saatine doğruydu bir yakınıma gidiyorum MERTER köprü geçişinde Bakırköy,Topkapı münübüsünden indiğimde ve köprü üstünden merter ana cadde yoluna girmek istediğimde muazzam polis ve askerin etrafı tuttuğunu gördüm ne oldu diye sorduğumda birisi dedi DİSK başkanını vurdular.
Tabi o yıllarda devamlı mertere gittiğim için merhum KEMAL TÜRKLER beyi biliyorum evi ile DİSK genel merkezi yanyanaydı o yıllarda DİSK çok kuvvetli bir sendikaydı,merhum TÜRKLER çok sevilen sayılan,yürekli bir sendikacıydı.

Tabi ben çocuk sayılırım bu konulara vakıfım ama 15 yaşında delifişek günlerim polis yolu kapattığı için caddenin bir arkasındaki paralel yoldan merterde gideceğim yere gittim,aslında o yıllarda merhum TÜRKLER beyin evinin önünden ve DİSK genel merkezi hizasından yürüyerek merterde üst dört yol ağzına çıkıyordum.
Neyse aradan yıllar geçti 1998 son ayları APO operasyonu için tüm MİT ve TSK hazırlandığı günler bende sıkıntılıyım çok tedirgin olduğum günler stres hat safada,telefonun çaldı bir yerdeyim TEŞKİLATTAN KENAN, dedi ZEKİ sen eski adamsın bu SARI AVNİ var YAŞAR AVNİ MUSULLU eski yeraltı dünyası babası bunun başka ismi varmı biliyormusun  dedi .Bu konuların bizimle ilgisi olmaz bana ANGARYA bir iş verdiler onun için sana soruyorum,dedim KARADURMUŞ eminmisin dedi,büyük oranda yanlış hatırlamıyorsam dedim.

Peki dedi bu ÜLKÜCÜ ÜNAL OSMAN AĞAOĞLUNU tanıyormusun yok ben ismini duymuştum ama hiç rast gelmedim ne oluyor dedim.
Zeki bizim konumuzla ilgili olmayan bilgi toplamam için bu konuyu verdiler şimdi bir konu ile ilgili bir  yerdeyim tereddüt ettiğimiz bir şey oldu sana soralım bir teyit alabilirmiyiz diye aradım dedi,anladım dedim,konu kapandı…
Kısa günler sonra o kadar hengamenin içinde SARI AVNİ lakaplı yaşar avni Musullu (karadurmuş)ve ünal Osman ağaoğlu uyur vaziyetteki yerlerinde yakalanarak hukuka teslim edildi,hala neden o günlerde APO operasyonu aşamasında böyle bir konuya eğinildi bilmiyorum o günün şartlarında sormadım, ilgim olan konular değildi çünkü.?
                    

Bu ismi sorulan iki beyefendide yakın zamanlarda hayatlarını kaybetti tıbbi hadiselerden dolayı allah rahmet eylesin…
Labaratuara gelirsek 1979 sonu rahmetli babam dediki bana biz bu savaşı kaybettik bu ülkenin MİLLİ güçleri tasviye oldu artık toparlanmaz.Tam nedemek istediğini anlayamamıştım ilerki zamanda çok iyi anladım.
Çocuklara burdan tavsiyem babalarının laflarını kulak arkası etmesinler.
Yoksa bir ömür boyu benim gibi yataktan kan ter içinde fırlarlar.
1970 Lİ yıllarda özellikle ALMAN güvenlik teşkilatları büyük şehirlerde varoş mahallelerde sosyal araştırmalar ve toplum pisikolojisi,sosyolojisi ve ekonomisi ile ilgili araştırmalar yapıyorlar ve bizim güvenlik güçlerimizdende destek alıyorlar bu araştırmaları öyle bir yapıyorlarki sanki bizim DEVLETİMİZ için çalışıyorlar NATO müttefikimiz oldukları için eğer bir KOMİNİST devrim ayaklanma olucaksa onu hangi metodlarla engelleriz.
Yıl 1973 ler nerden biliyorum bunlar benim yanımda büyüklerimce o günlerde konuşuluyor,tartışılıyor.
Almanlar dönüp çalışmalarını RAPOR haline getirdiklerinde özet olarak şu ibareyi düşmüşler.

Ülkenizde bu kadar SOSYAL adaletsizliği yaşayan varoş mahallelerle gelir seviyesi orta ve çok üst olan gurupların birbiri ile iç içe yaşamasından çıkabilecek olaylarda,ayaklanmalarda TÜRKİYE büyük risk altında,rejim tehdit altındadır diye sonuçlanan bir rapor yazmışlar…
Fakat o yıllardan 12 eylül 1980 yılına kadar olan KANLI süreçte bu olmadı.
Ben bu yazının büyük kısmını LABARATUARDAKİ TÜRKİYE adlı yazımda yazdım ordan daha geniş kapsamlı okuyabilirsiniz,konuyu buraya kadar özetledim çünkü bugünki duruma gelicem.
Geçtiğimiz son 72 saatte bir anda barışla bitmesi umut edilen terör organizasyonu olan PKK ve diğer sol terör örgütleri kırsal ve şehir merkezlerinde SİLAHLI eyleme başladılar.
Buna ek olarak yine coğrafi bölgeye İHRAÇ edilen sınır konjöktüründen ve bölgemizdeki komşu ülkelerin iç savaşlarından dolayı içimize sarkmış SUNİ ULUSLARARASI KONSORSİYUM patentli bir DİNCİ terör örgütü tehditi var.
Birde hududumuzun dışında ülkemizi korumak amaçlı belkide ileri muharebe durumuna geçmemizi gerektirecek bir hadise ile karşı karşıyayız.
Buna ek şu anda 1980 yılından bugüne kendi MGK kararları ile bugüne getirdiğimiz TÜRKİYE içinde yeni bir sosyolojik,ekonomik çok farklı bir karışık yapı var…
Refah düzeyine alışmış bir toplum ve bu düzeyi karşılamak için çalışan en fakirden en zengine her meslek gurubundan büyük bir kitle.
Ve maalesef toplumsal hafızada özellikle 1980 darbesinden sonra toplumsal beynin içine sokulan bozuk hayat felsefesi ve bozuk sosyo ekonomik anlayış.(ben bunların hepsini kibar lisanla anlatmaya çalışıyorum o çok zor oluyor mazur görün)
Özellikle 7 şubat ve 17 aralık ve 25 aralık süreçlerinde bu operasyonları yapan,kişilerin uzantılarına baktığımda olayın devamlı SOSYO EKONOMİK durumundan bel altına vurarak ve bunun sosyal medya ağarlıklı PİSİKOLOJİK HAREKATINI PROKOBANDA şeklinde yaparak içerde ve dışarda TÜRKİYE ye karşı yapılacak bir harekatta içerden bozgun verme durumu hasıl oluyor,belki onların bilinçli böyle bir niyeti olmasada bu görüntüden bu tablo çıkıyor.
Arkadaşlar çözülme geçirirsen TÜRKİYE devletini kaybedersin,ŞUÇ işleyen varsa eninde sonunda onu adalet yakalar,adalet yakalamasa tarih yakalar.
Ama bir TÜRKİYE niz olmazsa ne hırsızın olur,ne uğursuzun nede mutlu refah içinde yaşayan toplumun.
Önce ülkeni ayakta tutmak zorundasın.
Benim tanıdığım çoğu GLADİO mensubu gençliklerinde devlet görevi yapanda,özel sektörde çalışanda ABD vatandaşı oldu şimdi onların çocuklarıda,torunlarıda ABD vatandaşı.
Onlar bunu yaparken boşuna yapmadılar,hizmetlerinin karşılığını aldılar hizmetlerini götürebilmek içinde bu aldıkları vatandaşlıklarla aralarındaki bağı ve ekonomiyi güçlendirdiler.
                              

Arkadaşlar ben size bilgi veriyorum bu zor günlerde TOPLUMUN herkesminin VATAN,MİLLET,ALLAH yolunda düşünmesi lazım bayalığı,basit küçük çıkarları atın ve çevrenizdeki ülkelere bakın.
Artık büyük devletler labaratuar ortamındaki deneylerde başarıya ulaştı bugünki ortam onun göstergesi HALK ları birbirine vurarak yok ediyor.
Devletin tüm kurumlarının zinde olması lazım adliyesinden,emniyetine istihbaratından eğitimine.
                                   

Bu KURTLAR VADİSİ izleyip bir KAMU GÜVENLİĞİ TEŞKİLATI (KGT)
Ordan POLATLAR çıkıp sizleri kurtaracak hikayesini geçin.
12 yılda sizi ekran başında FİLİSTİNDE,IRAKTA,SURİYEDE,TÜRKİYE içinde  kurtaran POLAT ALEMDAR ve KAMU GÜVENLİĞİ TEŞKİLATINDAN arkadaşları bir baksın bu coğrafyada 12 yılda kaç milyon insan her milletten ve dinden ölmüş.
Sizi ekran başında UYUTANLAR artık son noktaya geldi uyanın.
Sizi kurtaracak POLAT ALEMDAR lar yok ama bu ülkeyi parçalıycak İSKENDER BÜYÜK ve aileleri var?))
                                    

Herkese iyi pazarlar.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder