28 Temmuz 2015 Salı

KÖR DÖĞÜŞÜ!

                                      
Sevgili takipçilerim önce tüm şehitlerimiz ALLAH tan rahmet diler,sonra 26.07.2015 pazartesi MUŞ ili MALAZGİRT ilçesinde ailesinin yanında şehit edilen JANDARMA BİNBAŞI ASLAN KULAKSIZ komutanımıza ALLAHTAN RAHMET dilerim,tüm şehitlerimiz gibi mekanın cennet olacağını biliyoruz,geride kalan ailesine ALLAHTAN sabır diler,onları ALLAH yaşamları boyunca başka kötülüklerden korumasını diler tekrar başları sağolsun dileklerimi burdan sizler aracılığı ile paylaşırım.
ASLAN binbaşımız TSK personeli olarak çok önemli görevlerde bulunmuş,çok iyi eğitimli terör ve onla uzantılı konuları çok iyi bilen bu konularda TÜRKİYE içinde ve TÜRKİYE dışında fedakarca çalışmış yiğit,mert gözünü budaktan esirgemeyen çok geniş bir NETWORK ağı olan komutanımızdı.

Benle yaşıttı,bana kendisini ocak 2005 tarihinde görüştüğümüzde uzun konuşmalarımız esnasında gülerek tanıttığında yaşıtı olup üsteğmen olmasını astsubaylıktan geçtiği için subay kadrosuna yaşına göre rütbesinin daha altta olduğunu anlatmıştı.
Bu on yılda MANAVGAT,RİZE ve son görev yeri MALAZGİRT ilçemizdi.
Tanışmamız çok özel mühim devleti kozmik ilgilendiren ACİL durum gerektiren bir büyük hadiseydi!
Hatta bir yazımda vardır bana korkuyormusun dediğinde allahrahmet eylesin ARSLAN TEĞMENİM ben bu ülkenin DAĞINDA BAYIRINDA gezdim,ne korkması demiştim,kahkaha atmıştı.
Ankaraya telefonla döndüğünde MİT kurumuna sual ettiğinde demiş bu arkadaş DAĞDA BAYIRDA dolaşmış hangi dağda bayırda ,demişler ULUDAĞ,ERCİYES))).
Bir ARSLAN daha kaybettik ARSLAN ların RUHLARI ŞAD olsun,bu ARSLAN ları doğuran ANALARIN yüreği bu ülkeden eksik olmasın.
                                

                              
Pazartesi bu elim olaydan saatler evvel eski ahbablığım olan BDP milletvekili sayın HASİP KAPLAN beyefendi ile karşılaştık isterdik uzun hasbial edelim olmadı kısıtlı zaman içinde biraz hatırlaşıp eskiden sual ettik ayrıldık.
Ben hasip beye ağbi derim,hukukçudur tanışıklığımız yirmi dört yılı buldu yani ömrümüzün yarısı,ilk tanıştığım yıllarda delifişek bir delikanlıydım,ama kaybemediğim tek bir şeyim oldu düşman dahi  olsa centilmenliğimi kaybetmedim.
Çünkü savaş olacaksa onun dahi hukukunun ve centilmenliğinin olduğuna inanan insanlardanım.
                                                 

Bu bana TENİS sporunu çok küçük yaşta öğrenmemden gelir,İNGİLİZ leri bu sporu icat edip geliştirdiklerinden dolayı bu konuda saygı ile anmak gerekli diye düşünürüm…
Tabi bunlar hamasi laflar dünya artık böyle dönmüyor ülkemizdede kırk yıldır akan kan bugünlerde çok kuvvetli akmaya devam ediyor,yeniden bir TERÖR saldırısı dalgası ile karşı karşıya olduğumuz gibi başka hadiselerlede karşı karşıyayız…
                            

Ömrümce doğru gitmek ve doğru konuşmak için mücadele ettim,muhakkaki küçük eğrilerimiz vardır,bugünlerde bazı dostlar ve sosyal medyadan saldıranlar ALKOL ve ÖZEL HAYATIMIZ konusundan eleştiriyor,önemsemiyorum hayatımda hiçbir şeyi saklamadım.Yapıyorsak,yapmışsak yapmışızdır.
Bir kısım özellikle medyadaki muhafazakar arkadaşlarda ADAM sandıklarımız ile başlayan cümleler edip beni yeriyorlar ismimi kullanmadan REKLAM etmemek için,haklı olabilirler onlara göre ADAM değilimdir,adamlık herkese göre değişir.
                                            

Biraz arkasıda küçük menfaatler için bu yazıları kaleme aldı diyorlar,yok uzun yılların içime atmam,bıkkınlık ve bir şey olmuyacağını anlamamdan dolayı bunları sizin bilmenizi istedim.
Babamdan öğrendiğim HAKKIMI aramak için her türlü mücadeleyi vermenin doğru bir yol olduğu.
Tabi bu arkadaşlara  kızmamamın sebebi eskiden YEŞİLKÖYDE EMI plak fabrikası vardı.
Onun kapısında SAHİBİNİN SESİ diye pankart vardı.İşte bu arkadaşların bir kabahati yok SAHİBLERİNİN  SESLERİ oluyorlar, bize onlarla köprü oluyorlar…                      

Arkadaşlar 1877 yılında RUS ORDUSU YEŞİLKÖYE kadar geldiğinde bu PLAK fabrikasının arkasına büyük bir KATEDRAL yapıp bırakmışlar.Sonra 1914 yılında ENVER paşa tarafından havaya uçurularak imha edilip yok edilmiş.

Tabi RUS lar doğudan,batıdan ülkemiz ile yaptıkları geçmiş tarihlerde savaşlar yüzünden burda RUS derin devletine karşı bir genetik formasyonda gizli kalıtımsal bir bozukluk var,hepte içte saklanan.
Bu arkadaşlara ve onların arkasındaki arkadaşlara şunu söyliyeyim ülkenin derin seferberlik yapısını yarı kapalı çarşıya çevirdiniz,yok Malatyalılar,Adıyamanlılar,Boşnaklar,Karadenizliler,Diyarbakırlılar kafkasyalılar,karslılar.
Bu memlekette tarih boyunca herkes işini yapsa herkes bu vatan için vazifesini görse,herkes hakkına razı olsa sorunları en azından yarısını yok edebiliriz.               

Hırsızsın,arsızsın ,kabadayılık yapıyorsun,arkadaşlar herkesin bir ROLÜ var roller karıştı,adeta ülkenin derin yapısını ÇİĞ KÖFTE ye döndürdünüz…
Şimdi arkadaşlar derin konuşulucak,belgelenecek ilerde burda biz olmasakta kamuoyna yansıycak çok olay var.
Bunlar size kulak dolgunluğu yapsın.?
TEKRAR TÜM ŞEHİTLERİMİZİN MEKANLARI CENNET,ALLAHTAN RAHMET DİLERİM,MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

1 yorum:

  1. Selamlar.

    Bu blog ile bugün tanıştım.

    Size mail yoluyla nasıl ulaşabilirim?

    YanıtlaSil

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...