23 Haziran 2015 Salı

KOD KAOS

                                             

Sevgili takipçilerim geçtiğim yazımda kürdistan projesini yazdım şimdi bunun bizde içimizde nasıl oluşturulacağı hakkında size ön bilgi vericem.
1988 yılında Irak ile bazı olayların içine girince o günün IRAK devletinden şimdi koca bir arap baharından etkilenen ülkelerin ne durumda olduğunu yavaş yavaş görerek ve izleyerek bunun bizdeki son çalışması nasıl olucak TÜRKİYE içindede yaşadığım bir çok hadise ile o günlerden bugüne sizlere aksettireyim.1988 yılında 9 yıl İRAN ile savaşmış bir IRAK devleti vardı fakat bu ülke tüm kurumları ile çok gelişmiş baas rejiminin çalışması ile mükemmel bir imar edilmiş bir BAĞDAT ve çevresi ve liderleri SADDAM HUSEYİNE büyük ölçüde taparcasına bağlı bir devlet.
Tabi ABD ve müttefik ülkelerin bu coğrafyadaki büyük planı iran ırak savaşından sonra malumu IRAK devletini kuveyti işgal ettirmeye yönlendirmesi ile 1. KÖRFEZ HAREKATI ile artık fiili işgal senaryosu başladı ve bugüne kadar olan SICAK çatışmalara dönen süreç parti parti devam etti.
Arkasından işte şimdi bizim için işaret edeceğim en önemli safaya geçicem.  
         
İkinci körfez kırizi başladı burda TÜRKİYE konuya müşterek ABD ile girmedi son anda TBMM kararı ile ABD askeri ülkemize sokulmadı.
Tabi ABD operasyonu başlattı ve şeklini harekat planının biraz değiştirerek ağarlıklı KÖRFEZ HİNT okyonusu tarafından amfibik çıkartmasını İngiliz kuvvetleri ile müşterek yine akıllı mühimmat ve hava gücü ile yoğun bir havadan saldırıya geçerek BAĞDAT ve SADDAM HUSEYİNİ düşürmek için harekete geçti.
Çölde ilerleyen ABD zırhlı birlikleri ve amfibik zırhlı araçları internet üstünden yayın yaparak canlı adeta BAĞDATA ilerleyişlerini TURİSTİK tatil yapıyorlarmış gibi tüm dünyaya izlettiler.
İşte o anda kısıtlı dünyaya   yayın yapan IRAK devleti askeri güçlerin basın sözcüleri BAĞ DATIN tahkim edilip savunulacağı  beyan ediyorlar AMERİKAYA   BAĞDAT mezar olucak gibi sloganlar atılıyor,dünyada bunu izliyor.
Bizdede o anda televizyonlarda uzun saatler canlı yayınlar yapılıyor bir çok hararetli orgeneral,korgeneral,tüm general ve amiral seviyesinde emekli komutanlarımız programlarda konuşuyor.    
       
Anlattıkları kısaca IRAK ordusunun o günki teçhizatı ve personel adeti ve yapıcağı askeri savunma doktirini ile AMERİKAN ordusunun püskürtülüp rezil edileceği ve AMERİKANIN savaşı kaybedip çekileceği yönündeydi.
Size bu komutanlarımızın gayet iyi niyetli olarak anlatıklarını canı gönülden biliyorum,bu şekilde yanılmaları neden oldu.
Harp okuluna ALMAN tedrisatı ile girmiş 1950 li yılların başında  bu askeri öğrenciler o yıllardan sonra değişen NATO ile eğitim sistemine devam etmiş  SOĞUK SAVAŞIN tüm geniş kapsamlı savaş sanatını öğrenmiş ve en yüksek rütbesine gelene kadar büyük  sahra muharebelerine göre çalışmış bir ordunun komutanları.
Mesleklerinin son yıllarındada ağarlıklı bir kısmı PKK terörü ile çarpışmış.
Onun için yeni konsept ABD ordu çalışma sistemlerini bunlarla paralel çalışan sivil,askeri istihbarat sistemlerini en önemlisi yüksek muharebe teknolojisinin artık yeni nesil savaş ortamlarına nasıl uygulandığını ve bunla beraber yüksek SİVİL SİYASİ güçlerin ASKERİ harekatlarla kordinesini bilemiyorlar maalesef.
Bağdata bir tek mermi ile bile karşılık görmeden sabaha karşı giren AMERİKAN ordusu BAĞDAT merkeze iki tank ve bir müfreze askerle girerek ilk olarak merkezdeki SADDAM HUSEYİN heykelini tank ile halkın yardımı ile çekerek yıktılar.
Irakın bittiği gün artık Ortadoğu ve arap coğrafyasınında bittiği gün.    
           
Bizim değerli paşalarımız biz harp tarihinde böyle bir şey görmedik diyerek sinirle tv stüdyolarını terk ettiler.
Evet göremezsiniz sebebide AMERİKAN ordusu IRAK devletinin içini yıllar evvel bir elma kurtu gibi boşaltmıştı.
Sahrada ilerleyen AMERİKAN ordusu BAĞDATA girerken YALNIZ KURT kuvvetlerinden başka hiçbir kuvvetten bir direnme gelmiyeceğini biliyordu.
Hava kuvvetlerimizin değerli paşalarından RAMİZ paşamı bazen sempte görüyorum,kafeteryada hala bu işlere sinirinden bağarıyor kolay değil F-84 teyyaresi ile delikanlı pilot gibi uçmaya başlamışlar,askerlik mesleğini öğretmişler RAMİZ paşama delikanlı gibi çarpışmayı bilmiyorki PAŞAM  harp sanatının içine PUŞT sanatıda eklemişler bu BATILILAR.))
                     
1988 yılında NATO da uzun zaman görev yapmış bir sivil şahsiyet PROFOSÖR unvanı olan büyüğümüzle çalıştım,uzun macerası vardır bende gençtim bir gün sohbet ediyoruz dediki ben BELÇİKA da iken karargahta TÜRKİYE ile ilgili topografik  haritalara ihtiyacım oldu onların üstünde ısı derecelerine göre toprak altı zemin çalışmaları yapıyoruz,TÜRKİYEDEN genelkurmay başkanlığından istedim nazikçe veremiyceklerini ilettiler dedi.
Sonra dedim, bulunduğumuz bölümde bir ABD li komutana durumu ilettim,hiç merak etmeyin demiş iki gün sonra tüm uydudan çekilmiş fotoğrafları yaşıyorsa allah uzun ömür versin,ölmüşse rahmet eylesin ,hoca dedi AMERİKALI  komutan hepsini getirdi verdi haritaların uydudan alınmış verileri ile.))
Arkadaşlar AMERİKA ve BATI içimize öyle bir nüfuz etmiş hem bölgesel ülkelerde hemde tüm yapımızın içine bizi istedikleri seyirde ve istikamette tutuyorlar.
                       
Şimdi bu içimiz boşaltılmışlıkla bugüne gelirsek bölge ülkelerimizde oluşmuş şu andaki resmi olmayan fili olarak var olan bir KÜRDİSTAN haritasının pazıldaki en önemli TÜRKİYEDEKİ parçasını koparmak için yapılacak son KAOS operasyonu benim geçmiş tecrübemle şu olucaktır.
Resmi olarak SURİYE den gelen üç milyon mülteci arasında özellikle islami terör ile İŞİD adı altında türkiyede terör eylemleri yaparak ve bu terör eylemleri ile burdaki alt yapısı olan özellikle GÜNEYDOĞU ve DOĞUANADOLU yerel islami yapıları mecburi hareketlendirerek ve bunları PKK ile çarpıştırarak nasıl son 1 yıl içinde IRAK ve SURİYE içinde bir cetvel vazifesi gören  İŞİD, yerel unsular ve PKK bölgesel devamı YPG güçlerine yaptığı gibi bizdede aynı çatışma kaos ortamını yaratarak içerdeki  KÜRT siyasi faaliyetlerin parlementer ve örgütsel çalışmasını yaparak TÜRKİYEDEN kendi kafalarındaki sınırdan itibaren toprağı koparıp almak tüm plan bu kurgu üstüne.
Burda istemem ama SURİYE den gelen mültecilerle büyük şehirlerimizdede İŞİD ve diğer  PKK ,MARKSİS LENİNİST terör örgütleri ile terör eylemleri koyarak BATI da yaşıyan insan tiplemesinide yıldırıp zaten 40 yılın yılgınlığı var pisikolojik harp tekniği olarak çözülme sürecine hazırlamak…
                          
Bu operasyonun sonundada zannetmeyin TÜRKİYE den toprak koparmakla bu iş biticek,yine hazırladıkları yılların birkimi ile TÜRKİYE ve bölgedeki başka ilgili kardeş ülkelerden(……….) İRAN daki ayrışmaların fitilini ateşliyeceklerdir.İran şimdi bir BATI baharı yaşasada biz o BAHAR AŞKINI 1946 dan beri yaşıyoruz.
Batılıların AŞKI yaz yağmuruna benzer çabuk gelir geçer.
Karslıya KAŞAR peynirini yaptırıp , VAN lıya inci kefalini boşuna tuttururmu AMERİKALI ,İNGİLİZ ÇERKEZ biraderleri ile?
                        
Ben eski  YALNIZ KURT olarak yaşlandığım hissi ile artık sizlere yazarak hizmet veriyorum,yazılarımı okuyamazsanız bilinki boğazdaki rutubetli hava yaramıyor başka diyarlardaki rutubetsiz deniz kenarlarında genç bayanlarımıza tecrübelerimi aktarıyorumdur,hizmette sınır yok.
                                      

                 

YALNIZ KURT pardon bu aralar badem bıyıklı arkadaşlardan KURT tu KÖPEK oldu diyende varmış,vallahi canım kardeşlerim sizlerinde ATARINIZDAN geçilmiyordu bu aralar bölgesel olaylardan dolayı yüzünüze bir SOLGUNLUK bir KORKU geldi DÜNYA çok zor hayat kolay değil.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.

1 yorum:

  1. Alındı anlaşıldı 😉 Onların bilmediği Allah c.c nunda hesabı var. Mubarekleri Zamanında Anzaklar görmüştü anlaşılan unutmuşlar, hatırlatıcak genç kurtlar vardır orlarda. Sen keyfine bak.
    Hepmi çalışıcaksın! Uyandır yeter !

    YanıtlaSil