21 Nisan 2015 Salı

MEHMET MUZAFFER…

                                    

Sevgili takipçilerim bugün 1999 senesinden beri zaman zaman tv lerde bir MİLLİ lastik firmamız olan PETLAS ın reklamlarında gerçek yaşanmış MİLLİ TÜRK TARİHİNDEN alınan ÇANAKKALE zaferi esnasında gelişen şehit  asteğmen Mehmet muzaffer beyin yaptığı kahramanlığın hikayesini ve o günden bugüne saklanan hatıra BANKONOT u hepiniz tv lerden bir çok kez izlediniz…
Bu konuda yazıma başlarken önce tüm şehitlerimize ve halkın tabanının her daim TÜRK tarihi boyunca şehit verdiğini bugünlere kadar günü gününe izliyoruz.Türk toplumunda şehitlik ve gazilik mertebesi toplumun hep alt katmanlarında genelde olur.
Tüm şehitlerimizin ALLAHTAN RAHMET DİLERİM  MEKANLARINI CENNET OLSUN…                           

Bizim bir KUDRET ağbimiz vardır eskiden ben gencim dedim ağbi bu heriflerin yaptığı DELİKANLILIĞA sığarmı.
Zeki dedi DELİKANLILAR ÇANAKKALEDE ÖLDÜ. Orda telef olan DELİKANLILARDAN sonra delikanlılık zafiyete uğradı,maalesef  delikanlılık raconu bozuldu dedi,hiç kulağımdan çıkmaz o tarihlerden sonra kulağıma küpe oldu…
Arkadaşlar bu anlatıcaklarımı HARP OKULLARINDA,İSTİHBARAT OKULLARI KURSLARINDA anlatmazlar,biz bunları yaşarken öğrendik.
Petlas lastik fabrikasının MİLLİ olarak kuruluşuna gelelim neden kuruldu 1976 yılında.                

Vatandaş bilmiyor TÜRKİYE her daim müttefikleri tarafından kıskaçta tutulan bir ülke olduğu için her daim bizi bir şeylere muhtaç etmişlerdir.
1974 KIBRIS harekatı esnasında ve öncesinde hava kuvvetleri depolarında savaş uçağı lastiği stokları azalıyor,müttefiklerimiz ihtiyacımız olan lastikleri ve yedek parçaları vermiyorlar.
Bunun üstüne uçaklarımızdaki lastikler azami artık risk teşkil edene kadar kullanılıyor,çünkü uçaklar birkaç kalkış inişten sonra tekerleklerin değişmesi gerekli,sıkıntı artınca DOST ülke PAKİSTAN ve LİBYA dan örtülü mesajlarla yardım isteniyor.
                               

İki dost ülke buna hemen karşılık veriyor PAKİSTAN tüm depolarını bize açıyor,merhum LİBYA lideri KADDAFİ ne isterseniz depolarımızdan alabilirsiniz bizim sistemlerimiz uymazsa biz sizin için satın alır size ulaştırırız diyor ve gerçekten bu iki ülkeden yardım alarak özellikle savaş uçağı lastiği sıkıntımızı atlatıyoruz…
                                        

Arkadaşlarım harp bitikten sonra bir çok şey gibi bu sıkıntıdan dolayı lastik sanayinde MİLLİ adım PETLAS 1976 yılında kuruluyor…
Şimdi gelelim ŞEHİT ASTTEĞMEN MEHMET MUZAFFER  beyin hikayesinin oynandığı 1999 yılında reklama.
                            

Reklamda oynayan yaşlı istiklal gazisi rolündeki merhum İHSAN DEVRİM rahmetli babamın çok yakın kadim bir arkadaşıydı.
İhsan ağbinin gerçekten göğsünde taşıdığı İSTİKLAL MADALYASI babasından ona kalan  yadigar madalyadır.
                                 

İhsan ağbi o tonton görünüşünün altında çokda sert disiplinli bir mizacı olan insandır.
                                          

İhsan ağbi ile zaman zaman görüşür hatırlaşırdık setten çıkar gelir bir ıhlamur içer oralet içerdi,çay içmezdi,mekanı cennet olsun.
Şimdi 1999 senesinde PETLAS özelleştirilmesi esnasında bu reklamın konusu nerden akıllara geldide ŞEHİT MEHMET MUZAFFER konusu işlendi.
Aslında bu reklamı çekenler,çektirenler bile  bilmez o esnada TÜRKİYEDE suyun altında neler oluyorda gizli pisikolojik harekat için MEKANI CENNET ŞEHİT MEHMET MUZAFFER konu alınıyor.
                                       

Demekki o esnada bir benzer konu yaşanmış uzun zamanda bu konu bu şekilde götürülmüş ne o konu GALATASAY LİSESİ mezunu ŞEHİT MEHMET MUZAFFERİN lastikleri alabilmesi için yaptığı sahte banknot ve üstündeki yazı BEDELİ ÇANAKKALEDE ŞEHİTLERİN KANI ile ÖDENECEKTİR…
Peki bu pisikolojik harbi 1999 da götüren GALATASARAY LİSESİ mezunlarından bazıları aynı şeyimi yapmışlardır yoksa şu anda bir gazatemizin konu aldığı MASONİK çıkan belgelerdeki çeşitli benzerliklerle SELANİK ve WHASHİNGTON,LONDRA daki LOCALARLA ortak kararlar alıp düşman kabul ettiğimiz ülkenin eline BÜYÜK İBRİKLE SU mu dökmüşlerdir…                  

İşte KUDRET ağbinin dediği ÇANAKKALE deki DELİKANLILAR o zaman öldü ondan sonra DELİKANLI nesli tükendi.
Aynı yıl farkındaysanız birde ARABA konusu memlekette açıldı ismi sanırım İMZA idi,onda ne oldu sanırım gurbetçi dindar vatandaşlarımızın yatırımları kayboldu gitti galiba.İMZA!!!!
                            

Bu memlekete SAMUEL ler öyle bir sızmışki birine rakı kadehi eline aldırır,öbürüne seccade vatan,millet,sakarya naraları ile hep WHASHİNGTON,LONDRA,TELAVİV ÜÇGENİN de dolaşırsınız.
APO getirilişinide saymadık aynı yıl içinde onun için hangi MEHMET MUZAFFER asteğmenlerin kanı için o günlerde İMZA attınız?
Kapalı konuşuyoruz arkadaşlar devlet zarar görmesin diye görmüyeceği gün imkan olursa söz gerçeği anlatıcam.
                                      

Bu arada bazı büyüklerimiz anlatırsa bu konuların iç yüzünü  delikanlı tek tük var olduğunu söylüyoruz, hep söyleriz.Bizde bir ATASÖZÜ vardır onu anımsatayım.
AĞA nın ELİ TUTULMAZ…!!!!!!
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder