4 Mart 2015 Çarşamba

ÇÖZÜMDEKİ ÇÖZÜNÜRLÜK

                                      

Sevgili dostlarım bugün sizlere yine herhangi bir ideolojik ve siyasi görüşün etkisi olmadan PKK terör örgütünün silah bırakması yolundaki ÇÖZÜM süreci ile ilgili yazı kaleme almak istiyorum bunlar sadece benim şahsi görüşlerim ve tecrübelerime bilgime dayalı beyanlardır hiçbir şekilde hiçbir kurum,kişi veya başka güçleri bağlamaz.
UZUN İNCE BİR YOLDAYIM
GİDİYORUM GÜNDÜZ GECE
BİLMİYORUM NE HALDEYİM
GİDİYORUM GÜNDÜZ GECE
Üstad merhum AŞIK VEYSEL den bir unutulmaz şiir dizini….
                                  

Arkasından URFA şehrimizin efsane türkücüsü sayın NURİ SESİGÜZEL ne diyor?
KARAKAŞ GÖZLERİN ELMAS
BU GÜZELLİK SENDEDE KALMAZ
PİŞMAN OLUN KİMSELER ALMAZ
ANNENE BAK GÖR HALİNİ….
                              

Sevgili dostlarım ABD(AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ) daha cihan imparatoru değilken kıtasında Kızılderililerle uğraşırken 1800 lü yılların başında OSMANLI DEVLETİ içinde misyonerlik ve siyasi çalışmalarına başlıyor 1830 da resmen anlaşmalarla birbirlerini tanıyorlar,1870 lerde ABD OSMANLIDA okullarını açarak bunlar  harput, Merzifon,Tarsus ve İstanbul olmak üzere OSMANLI içinde eğitim faaliyetleri ile burda kendine büyük bir MİSYON görevini ifa edicek zümreyi yetiştirmeye ve hazırlamaya başlıyor.                

O yıllarda İNGİLTERE GÜNEŞİ BATMAYAN İMPARATORLUK olarak faaliyetlerini yüz yıllardır tüm kıtalarda ve içimizde sürdürürken  AMERİKANIN daha dünyada büyük güç değilken OSMANLININ bu küçük nahiyelerine okul açması tabi çok düşündürücü olması gerekli.
Uzun uzadıya konulara girmiycem size niyetimi anlatmam vakit alır aslında ne olabileceğini 17 kasım 2013 tarihinde KÜRDÜSTAN&YENİ DÜNYA adlı yazımda kaleme almışım.
                              

1950 lere geldiğimizde NATO ya girmek arifesinde olan TÜRKİYEDE DİYARBAKIR,ADANA,SAMSUN,ÜNYE,TRABZON,SİNOP,İZMİR,İSTANBUL gibi vilayetlerde AMERİKAN üstleride yavaş yavaş kuruldu.
Değerli emniyet istihbaratı kurucularından VALİ rütbesi ile emekli olmuş sayın ERGUN GÖKDENİZ bey aslında eskiden emniyet istihbaratı yoktu o yıllarda emniyetteki şubeler ve bu şubelere bağlı kısımlar kendi istihbaratlarını kendileri yaparlardı,bir tek emniyet genel müdürlüğünde ÖNEMLİ İŞLER dairesi vardı.
                                     

Bu daire ve şubelerinin görevi İÇİŞLERİ BAKANLIĞI vazife selahiyetine giren tüm yabancı misyon işlerle ilgilenmek ve MET(MİLLİ EMNİYET TEŞKİLAT) ile koordineli çalışmak.
İşte sayın ERGUN GÖKDENİZ beyin vazife yaptığı ilk görev yeri bu ÖNEMLİ İŞLER dairesine bağlı şubelerde vazife yapmak.
Tabi ben konuyu bilerek konuştuğum için bundan iki yıl önce sayın GÖKDENİZ basına açıklama yaptı 1951 yılında TÜRKİYEDE  kurulan ABD(AMERİKAN) ÖZEL BÜROSU aslında TÜRKİYE ve ORTADOĞU coğrafyasından nasıl büyük KÜRT DEVLETİ çıkartılacak asli ve gizli ajandası bu konu olarak kurulmuştur diye beyan etti,evet yaşı,tecrübesi ve yılların birikmişliği ile söylediği tamamen doğru.
                                              

Kısa geçiyorum daha sonra 1955 6-7 eylül hadiseleri bunlar TÜRKİYEDE planlı belirli bir kültürün ve uluslararası ekonomik gücün tasviyesi ve arkadan istenilen kişilere güç bindirmenin bir operasyonu idi.
Daha sonra 1960 darbesi TÜRKİYENİN SSCB uzaklaşarak yine güç kaybetmesi 1968 ve 1980 arası toplumu kamplara bölerek siyasallaşmış kamplara ayırmak ve bunun üstünden tayin edilmiş TERÖR BARONLARI yaratarak oyunun ilerki safhasında içerde siyasal düzen ve kamu bürokrasisi ve özel sektör ile birlikte istenilen noktaya ve kıvama türkiyeyi İÇ te hazırlamak.              

Özellikle 1980 den sonra TÜRKİYENİN gözünün aç olduğu tüketim toplumunu kurarken yine batılı güçlerin topluma sezdirmeden enjekte ettiği TİCARİ hayatta yozlaşmayı ve ahlaksızlığı getirmekle söz ile yaşayan bir toplumu senet,çek ve diğer argümanlara bile güvenilmiycek bir duruma getirerek toplumdaki sosyal hayatada kazandırdıkları yozlaşma ile tamamen bir yeni yozlaşmış düzen kurarak DÜNYA konjöktürü içinde olacak hadiselerde bu yozlaşmanın içerdeki sarsıntılarda getireceği kendilerine göre hareketlenmeler ve yıkımı dahada kolaylaştırmak için gerekli insan malzemesini bollaştırmak…
Tabi birde 1972 de TÜRK DERİN DEVLETİ yapısı içinden stratejik planlama yapan güçlerin bilinçli ihanet gurupları hazırlanan bir KÜRT stratejik hareketinin planlarını ve şeçilmiş üst hücre kadrolarını yine dışardaki güçlerin bunlar özellikle WHASHİNGTON,LONDRA,TELAVİV merkezli talimatlarla yöneterek çok geniş çaplı bir ŞEÇİLMİŞLER ORDUSU ile bugüne getirdiler.

ŞEÇİLMEMİŞLER ve bu operasyonlara karşı çıkanlar,çıkabilecekler  imha edilmiş geride kalanlarda sessiz bir kenara çekilerek olanı izlemişlerdir.
Şeçilmiş diyince size şöyle söyleyeyim DİYARBAKIR doğumlu bir UYUŞTURUCU BARONUDA,BİR VANLI BÜROKRATTA,İZMİRLİ BİR MÜTEHAİTTE,İSTANBULLU BİR SANAYİCİDE  yada bir DİNİ GURUBU YÖNETENLERDE bu yelpaze  İÇİNDEN şeçilmiştir.
                               

Şeçilmiş olmak öyle kolay değil uzun gözlemler,uzun nesil analizleri ile gelen aynı YARIŞ ATI TAYI yetiştirmek gibi bir hadise…
Evet APO cular ve yurt dışına çıkış sürecinden sonra seçilmiş parçalanma coğrafyasının SURİYE devletini karargah alarak sonra bu karargahı ABD emperyalizimin hedeflediği bölme coğrafyasında KUZEY IRAK merkezli KANDİL ana üst olmak üzere yerleştirmek.
Otuz yıl süren şüreçte gelinen şu andaki BARIŞ ortamı ÇÖZÜM süreci ile PKK silah bırakması ve demokratik sürece girecek ve bu konularda TERÖR ÖRGÜTÜNDEN garanti alınarak üniter devletin bütünlüğüne dönük protokol anlaşmalar evet,geldiğimiz nokta bu.
İnanın herkesten çok BARIŞ isteyen bir insan olarak tahmini süreci şimdi kendi fikrimi söyliycem ve bitiricem.
PKK silah bırakmasını zaten ABD(AMERİKA) son 5 yıldır istiyordu bu konu ile ilgili ABD li yetkililerinde açıklamaları var.
PKK büyük bir kısmı silahları tamamen bıraktıktan sonra gelinen barış ortamı ile tahminen APO bir anlaşılmış bir şüreç içinde serbest bırakılacak.
Daha sonra TÜRKİYEDE çok aksine politikalar eğer yürütülmezse bölgemizde ve komşularımızda gelişecek tüm olmusuzluklar bizim İÇ bünyemize yansıyarak TÜRKİYE bölünme sürecine girecek.
Bu konuda MİLLİ TÜRK DERİN devletinin umuyorum çok stratejik planları olmasını ve bu DEMOKRASİ ile gelebilecek çalkantılı hadiselerde MİLLİ DEVLETİN içindeki yöneticilerin tasviyeleri ile şeçilmiş hazır kıtalar halinde bekletilen bazı fügürler sahnede büyük roller alarak ÇÖZÜLEN TÜRKİYEDE nasıl roller üstlenecekler.
Bugünlerde sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN açıklamalarını çok önemsiyorum,yanılmak insanlara mahsus bir şeydir,hata yapmak,yanlış yapmak bunlar insanlara mukadder olduğu gibi devleti yönetenlerinde yapıcağı yaptığı işlerdir.

ALLAHA inananların bir sözü vardır derlerki her ŞER de bir HAYIR vardır.
Biz istihbarat dünyasında kendi yaptığımız hatalardan zaman zaman çok farklı yollara giderek daha büyük BAŞARILARA İMZA atarız.
Özellikle büyük TÜRKİYE devletinin yapıcağı hadise düşmanın kırılma yapacağı ortamları ve hareketleri güçlü MİLLİ bir İSTİHBARAT örgütü ile önceden(tekrar söylüyorum ÖNCEDEN) haber alarak bu kırılma noktalarında kendi  İÇ BÜNYEMİZDE aktif rol alacak kim olursa olsun hangi mevki,makam veya gücü temsil ediyorsa etsin ENTERNE edip durdurmak bu ülkenin MİLLİ çıkarları için geçerlidir.
                                         

Yeni bir İÇ GÜVENLİK PAKETİ önemli çünkü oluşabilecek İÇ yozlaşmada tüm güvenlik güçlerimizin hızlı mütekabiliyet yeteneği olması gerekli aktif olmaları lazımdır,tek dikkat edilecek güvenlik güçleri içinde bu konuları gayri kanuni işlerde kullananlar yasal olmayan işlerde kullananların önüne geçici sistemleri KANUNLA yapamıyorsan bile KURUMLAR içindeki gelenekler ve sistemlerle kurmanız gereklidir…
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...