19 Mart 2015 Perşembe

BURUK ZAFER.

                                    

Sevgili takipçilerim bu yazıyı dün ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 100. Yılı nedeni ile yapılan törenler ve açıklamalar esnasında çok değerli tarihçi sayın İLBER ORTAYLI beyefendinin zaferin kazanılmasında büyük yararlılık gösteren NUSRAT mayın gemisi ve onun kahraman komutanı  yüzbaşı İSMAİL HAKKI bey ile ilgili açıklmaları üstüne bildiklerimi bu konuda yazmaya karar verdim.
                                       

Öncelikle bu konudaki sayın ORTAYLININ tamamen çok doğru açıklmaları.
Bu konuya gelmeden evvel yazımın başlığı BURUK ZAFER niçin? Çünkü ÇANAKKALEDE bu zafer kazanılırken 300000 bin OSMANLI askeri şehit olmuş arkasından ve ondan evvel 
GALİÇYADA,YEMENDE,KUDÜSTE,KAFKASYADA,BALKANLARDA yüzbinlerce OSMANLI ordusu askeri şehit olmuş 90000 OSMANLI askeri tek mermi atmadan donarak SARIKAMIŞTA şehit düşmüştür.
ENVER,CEMAL,TALAT ve ALMAN konsorsiyumu beceriksiz ve askeri strateji öngörmeyen bu komutanlarla ,OSMANLI insanı yok yere tüm cephelerde kırdırılmış TÜRK ve OSMANLI milletinin soyu kurumaya yüz tutmuştu.                      

Şahsım o misyon bir aileden gelsekte ne babam ne ben hiçbir zaman bu politikayı benimsememiş ve her daim yermişizdir…
Gelelim ÇANAKKALE ZAFERİNİN önemli kahramanlık figürü NUSRAT mayın gemisi ve komutanı TOPANELİ HAKKI beye,ilber hocamızın dediği gibi HAKKI beyin cenazesi kayıptır,bilinen KASIMPAŞA kulaksız mezarlığına defnedildiği fakat çok büyük aramalar yapılsada yıllarca maalesef YÜZBAŞI HAKKI beyin mezarı bulunamamış,ben bunu nerden biliyorum YÜZBAŞI HAKKI beyin kardeşinin oğlu yani yiğeni rahmetli hava astsubay lakabı PİLOT NECDET olan ağbimiz bu konuyu bana çok geniş manada sohbetlerimizde anlattı,çok büyük aramalar aile ve TSK (TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) yapıldığını fakat bir türlü bulunamadığı bana beyan etti.   

PİLOT NECDET ağbi bir oğlunun adınıda NUSRAT mayın gemisi ve amcası İSMAİL HAKKI beyden esinlenerek NUSRAT koymuş fakat aile içinde NUSRET olarak hitap ediyorlardı.
                              

Şunuda belirteyim iki tane hava astsubay NECDET vardır bunlar İSMAİL HAKKI beyin yiğeni olan PİLOT NECDET MİT yıkıcı faaliyetler kontrkominizim dairesinde efsane görevler yapmış bir rahmetli büyüğümüzdü,öbürüde PİLOT NECDET STK(SEFERBERLİK TETKİK KURULU) görev yapan ve TÜRK tarihinde ortalığı sallıyacak hadiselere vakıf olan kişilerdir,ikiside rahmetlik oldu,hastalıklardan dolayı.
Tabi bu iki kişinin neler yaşadıklarını ve vazifelerini ben biliyorum fakat dün kıymetli bir dostum ZEKİM daha yazma bu süreç esnasında dedi,bende öyle düşündüğüm için sizlere yazamıyorum.
                             

Bu bir PİLOT NECATİ adı geçer hep APO ile mevzubahis onun için bana söyledikleri basit bir git gele kullandıkları haber elemanı olduğu..!!!
Rahmetli PİLOT NECDET(ismail hakkı beyin yeğeni) ağbide hayatının son dönemlerinde çok sıkıntılar içinde yaşadı beraber zaman zaman gezerdik sağa sola gider,rakı içerdik bir ağbimizin evinde kalırdı,ölümüne yakın yanında olmadım, bunun kendi yapısal bir sorunumdan kaynaklandığı için tamamen pisikolojik bu yüzden bana ANKARADAN silah arkadaşları çemkirmişlerdir zaten o dönemde onlarlada aram açıktı,arkadaşlar SİLAH arkadaşlarının hepsinin servetleri BATILI dostları ile yaptıkları sehemlerle ON numara ANTALYADA OTELLER,MOTELLER servetler en yakın silah arkadaşları ile ilgilenselerdi.
Bu işlerde konuşanlar hava olsun diye fısıltıyla konuşur İCRATA geldimi kimse ortada olmaz,onun için TÜRKİYEDE bu işler vefasız işlerdir, SAĞILICAK İNEK oldumu ALARMA geçerler bu tip işlerde 40 yıllık silah arkadaşını kimse tanımaz.
                              

Bu işlerde bir birlerini tanıyanlar varsa görürseniz CENAZELERDE,DÜĞÜNLERDE birbirleri ile seheme girmiş ortak olmuşlardır MAAŞ kardeşi değil SEHEM ciğeridirler.))))
Evet NUSRAT mayın gemisi komutanı İSMAİL HAKKI beyin başına ne vefasızlıktan gelmişse yiğeni EFSANE PİLOT NECDETİN de başına aynı şey gelmiştir.                              

Bir anılarını anlatim yazımı tamamlayayım yıl 1971 ankarada daire başkanı ÖNDER bey bahçelievlerdeki ziyaretçi evinde kadrosu ile viski içiyorlar Pazar günü tatil DAİREDEN birkaç kişi var isimlerini burdan vermiyorum benimde yakın tanıdığım,PİLOT NECDET ağbide orda canları sıkılıyor napalım napalım,bir sol örgüt içinde kullandıkları haberelemanı var diyorlar onu aldıralım gözleri kapalı buraya getirelim,telefon ediyorlar SİYASİ şubedeki ekiplerine bu şahsı bu adresten alın silahı var onuda alın buraya getirin adamı evinden derdest ettirmişler getittirmişler orda gözleri kapalı polislere bir sorgu yaptırıyorlar,adam bitmiş artık en sonunda gözlerini açıyorlar karşılarında gülerek bunları görünce haber elemanı bayılmış.                       

Necdet ağbi diyorduki bu sefer biz tutuştuk adama bir şey oluyor diye ayıltık,özür üstüne özür ulan adam korkudan ölüyordu az daha diyor.
Sağlıcakla esen kalın.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder