10 Şubat 2015 Salı

MİT KÖPRÜSÜ

                                   

Sevgili takipçilerim malumu kamuoyu bugünlerde sayın MİT müsteşarımız DR HAKAN FİDAN beyefendinin istifa edip siyasete atılması ile ilgili konulara odaklandı.
Başta sayın CUMHURBAŞKANIMIZ ve diğer hükümet yetkilileri ve onlara yakın çevrelerin olumlu olumsuz  açıklamaları var.
Önce sayın eski MİT müsteşarımız DR HAKAN FİDAN beye çıktığı yeni yolda başarılar dilerim..
                           
(OZİ) METİN

Arkadaşlarım KURTLAR VADİSİ IRAK filminde POLAT ALEMDAR karekterinin ABD askeri istihbarat yetkilisi ile bir otel lobisinde konuşmasında ,POLAT karekteri diyorki Amerikalıya ben ne siyasetçiyim,ne diplomat,ne asker ben sadece TÜRKÜM diyor.
Bende size açıklamalarımı aynen bu söylem üstünden  yapıcam
Sayın FİDAN MİT müsteşarlığı tarihinde teamüllerde TÜRKİYEDE bir ilk bu yaşta ve bu donanımla özellikle şu andaki HÜKÜMET içinden bazı üst yetkililerin tavsiyesi ile çok özel planlanarak şeçilmiş bir kimse.
MİT genelde eskiden asker sınıfının hakim olduğu yıllarda bile KITADAN gelen paşaları kendine uygun kimseleri ister ve halkın kamuoyunun siyasetçilerin sezinleyemiyceği bir şekilde askerlerin içindeki faaliyetleri ile bu bir aşşağı yukarı gerçekleşirdi.
                                        
                            

Sayın FİDAN şeçilmesi belirli bir kesimi rahatsız etti aslında kamuoyu bilmiyor sayın FİDANI  2006 yılından itibaren bu göreve hazılıyorlardı.
Sayın FİDAN beyi bu göreve hazırlayan geri plandan gözükmeyen ama devleti ve MİT tanıyan bir gurup var,bunlar devletin en kılcal damarlarını her yönü ile tüm ideolojileri,milliyetçi,muhfazakar,solcu,ulusalcı ve alevi cematlerimizin içine kadar çok iyi bilen eski bir ekip.
Bakın ben bilerek sizlere çok keskin konuşmuyorum bunların içinde paralel diye adlandırılan hizmet hareketinin içinden önemli kimselerde var.
Burda  eski MİT müsteşarlarımızdan sayın EMRE TANER beyin KÜRT bölgesel coğrafyasında uzman olması ,ARAP dünyası ile çok eski 1970 li yıllara varan sıcak ilişkileri hükümetimizle bu konularda sıkı çalışması sayın DR FİDAN beyinde ankarada bu makama gelmesinin önünü açtı…
Şeçilmiş insanlarda  bir hadise vardır yürüyecekleri yol nerden başlamışsa uzmanlığı neresi ise ilk o konum üstünden yürütülerek,kariyer yaptırılarak nihayi hedeflere götürülmek istenir ve bu nihayi hedeflere gelenleri nihayi yapıcakları gerçekleştirecekleri hedef bir konu veya konular manzumesi vardır.
                                                

Aslında sizler suyun altında bilmiyorsunuz TÜRKİYENİN kıriz ve kritik anlarında hiç aklınıza gelmiyecek konuşmalar ve görüş alışverişleri ve istihbarat paylaşımları olur,bunları yazarken gülüyorum bu bazen bir parkta simit yerken bazen bir işyerinin tabilot yenilen salonunda olur aslında bunlar ülkelerin kaderleri ile oynayanlar hakkında görüşlerdir.
Tecrübelerimle,birincisi sayın FİDAN beyin MİT kurumu gibi en büyük gücün patronluğunu bırakıp tüm türkiye vatandaşlarının hakkı olan edirneden ardahana vatandaşımızın şeçilerek olacağı milletvekilliğine bu kadar erken atılmasının nedenleri ne olabilir.
Birincisi,şeçilmiş olarak çıktığı yolda artık siyasetçi kostümü giyip,bu giysi ile nihayi hedefe gitmek bu hedeflenen hadiseye giderkende ki bu zaten uzun yıllar evvel çizilmiş bir projedir TÜRKİYE üstünde belirli politikacıları ve bürokratları tasviye ederek hedeflenen konuma yerleşmek ve bu yerleşimden sonra istenilen büyük sonuca ulaşmak.
Bunun bir başka hadisesi ise düzeni yeniden dizayn eden ülkelerde İSTİHBARAT örgütleri ve bu örgütlerin yöneticileri kendi istedikleri sistemi kurmak için bir çok ANAYASAL suç işleyerek bunu topluma,kamuya sezdirmeden kısa yoldan çabuk bir şekilde sistem kurmak isterler,işte bu esnada ağar şuç olucak operasyonlara imza atarlar.
                                       

Siyaset makamıda dokunulmazlık zırhı getirdiği için kısada olsa söylemde o zırhı giydiğinizdede artık bir ömür bir şekilde dokunulmazlığı bizim gibi demokrasilerde almış oluyorsunuz.
Tabi birde bunun başka yanları olabilir sayın FİDAN gibi şeçilmiş bir kimse ve gerisindeki güçler siyaset insanlarımızı bilinçli yanıltıp,bilinçli şekilde zora sokucak daha sonrada bunu KOZ olarak kullanarak yine gerekli istenilen yerlere döşenecek yollara taş olarak kullanabilirler…
Bir diğeride HÜKÜMETİMİZİN ve bunla beraberdirki DEVLETİMİZİN paralel adledilen yapı ile mücadelede  çok eskiden bu yapı ile ilişki içinde olan çeşitli eski yıllardan gelen bir yoldaşlıklardan dolayı hadiselerin ve çatışmaların içinde bürokrat olarak kalmayıp siyasetçi olmanın daha dikkatlerden uzak ve az tepki alacağıda bir düşünce payıdır.
Kısadan sizlere şunu söyleyebilirim başlangıçtan itibaren siyaset ile devletin en tepesine yavaş adımlarla belirli bir yaş olgunluğu ile değilde hızlı ve bürokrasi üstünden genç yaşta çok tepelere çıktınmı o işte bilinki bir ALATURKALIK yok bir ALAFRANGA sistem vardır.
                     

Sebebi TÜRK DERİN DEVLETİNDE  sistem PEDER ŞAİDİR seni bir yere getirceklerse sindirerek çeşitli vadelere yayarak getirirler,bu TÜRK DERİN DEVLETİ temaüllerine pek uygun görünmüyor…
Başka sayın FİDAN döneminde dikkat çeken hadise buda belirli bir gazeteci ekibinin bunlar MİT  da belirli kanatlara yakın arkadaşlar sayın FİDAN için devamlı bir iyi yönlü prokobanda içinde olmaları devamlı tüm hataları örtmeleri ve sayın FİDAN için bir parlatma bir büyük PİAR yapmaları bu İSTİHBARAT dünyasında alışıla gelmiş bir hadise değildir,bu sadece bugünlere SİYASETE giriş yapması için sayın FİDAN bey için yapılan beş yıllık  PİAR çalışması…
                                     

Yazımı burda bitiriyorum sayın FİDAN bey ile ilgili izlenimlerimi sizlere daha evvelde yazmıştım,şundan müsterihim yazdıklarım geçmişteki yazılarım ve şu günki olan olayları gördüğünüzde haklı çıkmam beni vicdanen çok rahatlatıyor.
Çünkü sayın FİDAN MİT müsteşar olmadan bir ay evvel benim böyle bir komploya kurban gitmem beni evrak üstünde bağlamaları ve şu günlerde bile özellikle son beş ay içinde bana ve aileme yapılan garip operasyonları TÜRK emniyeti şahittir ve artı o halde bile  devlete millete küsmeyip arkadaşlar gördü nasıl yine içimizden iç güdüsel olarak  olayların içinde girip mücadele ettiğimizi.
                                   

Sayın FİDAN beye yazılı olarak bildirim yaptığım 2013 ocak ayından bugüne hadiseyi yapan kurumu içindeki ister muazzaf,ister seferberlik kapsamındaki kişileri benim nezdimde açığa çıkarmadı,onlar önemli değil bir insana bu tip komplo yapılıyorsa bu yakınlarındaki kişilerinde büyük payı vardır en tepeye çıkana kadar bunlar hakkındada bana bir açıklama getirrmedi gelen açıklama en tepe için?))
                                       

Arkadaşlarım burdan sizlere şunu söyliycem ben sayın CUMHURBAŞKANIMIZ ve sayın BÜLENT ARINÇ beyefendinin bu konudaki açıklamalarını bazı kişiler gibi danışıklı döğüş değil gayet samimi buluyorum….
                                         

ALLAHA EMANET OLUN….
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...