5 Ocak 2015 Pazartesi

TÜRKİYEDE NELER OLABİLİR?

                           

Sevgili takipçilerim,dostlarım geçmişteki ciddi manada yaşamımız içindeki şahitliklerimiz ve tecrübelerimizle özellikle 2015 yılında tahmini nasıl hadiseler vuku bulabilir kısa size bir değerlendirmek istedim.
Şunu ciddi anlamda söylemek gerekirse TÜRKİYEDE MİLLİ konular ne zaman ön plana çıksa demokrasiye çeşitli şekillerde müdahaleler olmuştur.
Bu müdahalelerin hepsi sizi temin ederim 1960,1971,1980,28 şubat ve bu zamana gelen toplumsal infallere yol açan danıştay,gezi hadiseleri gibi,BATI devletlerinin burdaki çıkarlarının ve yada sistemin istedikleri şekilde yerleşmesi için yapılmış müdahalelerdir .Bunlar genelde ASKER öne sürülerek gerçekleştirilmiş işte bu son zamandada yeni dünya konseptine uygun KAOS çıkartarak devletleri dizayn etme şekline dönüşmüştür…
Tabi bu dizayn etme hadisesinde süper güçlerin bir birleri arasındaki dünya düzeninin şekil verilmesindeki çekişmeden ,oyunlar merkez ülke olan TÜRKİYE üstünde olmuş ve ülkemiz işte son 50 yılını çok sıkıntılı şekilde geçirmiştir…
                                        

Tabi benim şahsımın ilk bu hadiselere 70 li yılların sonlarına doğru gençlik başlangıcımda canlı bazı olaylara şahit konumunda olmam,o günleri çok canlı yaşamam,bana aynı bugünlerdeki hadiselerlerle çok büyük benzerlik çağrıştırıyor açıkçası yaşadığım ülke ve olabilecekler için sıkıntı duyuyorum.
1979 yılı başında gazeteci merhum APTİ İPEKÇİ beyin şehit edilmesi,arkasından dünyada SOVYETLERİN AFGANİSTAN işgali ve İRANDA HÜMEYNİ devriminin gelmesi,burda sizlerin bilmediği sadece bazı olayların en ön saflarında oynayan büyük güçlerin küçük piyon oyuncularının ismini duymanız ve o yıllardan bugüne o isimlerden başka ve onlarla ilgili yaşanan konulardan dolayı hiçbir şeye vakıf olamamanız,bu konudada vatandaş olarak haklısınız şu andada nasıl daha büyük tehlikelerle karşı,karşıya olduğumuzu bilemiyceğinizin göstergesidir.
O yıllarda çok adı geçen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yetkilileri mesela PAUL HENZE,FRANK TERPİL,GRAHAM FULLER,RUZİ NAZAR gibi isimler ve daha bilinmeyen hiç adı geçmeyen bir çok ABD ve NATO yetkilisinin türkiyede kullandığı taşoronlarla yaptıkları örtülü ve kirli faaliyetler,TÜRKİYEYİ bir 12 eylül darbesine götürdü ve şu anda çektiğimiz hala bir çok sıkıntının aslı o günlerde  memleket için tornistan edip bilemediğimiz suyun altındaki süper güçlerin ve onların oyuncularının savaşlarıdır.Bunlara şahit olduklarımı ve içinde yaşadıklarımı sizlere zamanı geldiğinde bir gerçek reel hayat hikayesi olarak yansıtıcam.
Bugüne gelirsek aynı benzerlik bugünlerde yine sahnede,belki yöntemler farklı olsada oyun versiyonu değişmiş şekilde aynı.
Sayın MEHMET ALİ AĞCA bile tekrar sahnede sanki 1981 yılı gibi aniden gözümün önüne geldi.
Arkadaşlarım uzun bir AK parti hükümeti ve sistemde çok büyük değişiklik ve sizlerin bilemiyceği devleti yöneten büyüklerimizin siyaset sahnesine girişlerinden itibaren kendileri ile beraber arkadaşlarının kendi aralarında paylaştığı,yaşadığı bazı büyük uluslararası SIRLAR bir dönemden sonra MİLLİ menfaatler için vatan için , gemiyi tornistan yapıp yeni limanlara ve denizlere açmak siyasetçininde kendisine büyük zorluklar getirir o ülkede yaşayan insanlarda bu sıkıntıları anlayamayacağı veya ona aksetmesi basit tarzda olucak şekilde yansıması olur, ama derinde oynayan yapılar,insanlar ve guruplar bu kozmik ve gizli olayların aslının ne olduğunun bilgisi ve yaşanması ile hayatlarını devam ettirir.
Derin BATILI dünya güçleri tamamen artık AK parti hükümeti,sayın CUMHURBAŞKANI ve sayın BAŞKANI hedef aldılarsa bu ülkedeki menfaatlerine ters düştülerse bu hükümet ve yönetenler ülkenin ali menfaatleri için çok keskin çalışmalar yapıyorlarsa büyük HEDEFE girmişlerdir….
                                    

Ama işte şimdi daha entresan keskin bir hadise var oda şu çok belliki meclis yapısı ve beş ay sonra gidilebilecek şeçimden AK partiyi elemine edicek başka bir parti aritmatiği yok TÜRKİYEDE buda şunu gösterir,ancak ve ancak BATI kendi isteklerini gerçekleştirebilmesi  için bu iktidarı götürmesi veya başındakilerden kurtulması için şeçim ile bunu yapma  şansı kalmazsa ne yapabilir??
Savaşın bir boyutuda Batının RUSYA ile ekonomik ve enerji savaşı buda işte bu derin güçlerin çarpışmasını arttırıyor,ve birde ortadoğudaki komşularımızın durumu içimizdeki ayrılıkçı kürt hareketinin barış müzakereleri ve uzlaşma formülleri bunların hepsinin tam tersine bir istikamete dönmesi AMERİKA ve ortağı AVRUPA,İSRAİL gücünün türkiyedeki ve bölgedeki hegomanyasını kaptırmamak için neler yapabileceğini düşünmek gerekli,şeçimle indiremiyceği güce artık tükenmiş son çare olarak ne yapabilir..??
                                      

Arkadaşlarım farkında değilsiniz,TÜSİAD ın sayın       CUMHURBAŞKANIMIZ ile açıklamaları sonra sayın BAŞBAKANIMIZLADA ağır bir polemik konusuna girmeleri ve bu restleşmede geri adım atmamaları çok ciddi bir düşündürücü konudur,yani bu insanları sadece işadamı olarak düşünmeyip AMERİKA ve BATININ da yakın ilişkileri olan, bir birlerini tamamlayan yapılar olarak düşünün..
Ve yine bugün çok önemli olarak  AMERİKALI ORTADOĞU UZMANI GRAHAM FULLERİN düşündürücü hükümet ile açıklamaları bize şunu
Gösteriyor.
Bu insanlar evlerimizde kaderlerimizi ülkemizde sistemleri bu 55 yılda bir çok kere değiştirmişler,şu anda normal şartlarda AK parti hükümetini normal şekilde şeçimle indirmek imkansız olduğu belli neye güvenerek çok rahat bir şekilde 2015 de hükümetin kalmıycağı gibi tehdit vari açıklamalar uzun zamandır yapıyorlar..?
                                       

Batılı derin diplomasiyi ve RUSYA derinliklerinden gelen açık söylemlerin arka planını iyi bilirim,çünkü o TORPİDOLARIN burda hedeflere çarpmasında çıkardığı bir gürültü vardır,içimizdeki o toplu çıkan kakafoniyide çok iyi değerlendiririm,bugün çok güzel beğendiğim bir hanfendinin dediği gibi ömrüm bu uğurda TOZ ,DUMAN oldu…
Sayın RUSYA DEVLET BAŞKANI VİLADİMİR V. PUTİN beyefendinin sayın CUMHURBAŞKANIMIZ için ona çok güveniyorum DELİKANLI LİDER demesi TORPİDONUN güdümlü nerelere gidip çarptığının büyük göstergesidir…
Çok dikkatimi çekti bazı kimselerin basında pervasızca KADDAFİ,SEDAT gibi açıklamaları yabana atılacak,kulak arkası edilebilecek konular değil.
Batılı konjöktür tuzak hazırlar zamanını bekler,bazen DEVLETİ yönetenlerde bu tuzaklara gelir batılı tuzağı yiyen devlet adamlarına çabuk dokunmaz beklerki daha tepede vurup aşağıya indirmek çünkü daha yüksekten düşen lider ülkede daha büyük hasar vermeye sebeb olabilir,buda bu BATILI güçlerin işine gelir…
Bakın arkadaşlar BATI ve SİYONİZİM o kadar gizli adam yetitirip sahneye sokmak için bir kenarda bir mevkide,bir kurumda tutuyordurki deviriceği insanın yerine anında koyacağı kişilik bile hazırdır…
Hatta şu günün şartlarında,çokda eleştirtip,hakarete vardırıcak kamuoyunda baskı altında tutuyordur,ama o BATILI gizli odakların JOKERİ odur,aniden iktidar veya yönetim koltuğuna oturduğunda herkes çok şokta olabilir.
                                                    

Yazımı bitirirken tekrar ediyorum bu HÜKÜMETİ demokratik yoldan aşağıya indirecek gelecek beş yılda bir siyasi hareket yok,peki bu güçlere bu kadar rahat ve pervasız davranma gücü neye güvenerek geliyor.
BAŞARILI BİR ÇALIŞMA HAFTASI OLSUN.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN.
                                       

3 yorum:

 1. nedir bu sır dolu konular , nedir bu devlet böyüklerimizin bizden sakladığı derin konular bir anlayabilsek bizde kendi fikrimizi oluştursak ne iyi olur... inanın bukadar manipülasyonun kolgezdiği ortamda ne desek ters köşe oluyoruz...

  YanıtlaSil
 2. Hep kurtlar vadisi senaryosu.!
  Kurtulus savasi , olmazsa olmaz demektir!

  YanıtlaSil
 3. Yazdıklarınıza katılıyorum.Demokrasi dışı devleti ele geçirme seneryoları yakında sahaya sürülecektir.Ekrem Dumanlının ve o grubun b aynı yönde son açıklamaları bunun işaretleri arkasıda gelecektir.merak ettiğim devireceklerinin yerine hazırladıkları bu günkü konjüktürde kim olabilir.Bilinen görülen isimlerden hangisdir.

  YanıtlaSil

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...