5 Aralık 2014 Cuma

RUSYA,TÜRKİYE,ÇEÇENİSTAN..
Sevgili takipçilerim bugün size uzmanı olduğum bir konu ÇEÇENİSTAN,RUSYA ve TÜRKİYE üçgeninde çok önemli konuları paylaşıcam.
Önce dün gece ÇEÇENİSTANIN GROZNİ kentinde yapılan terör saldırısını kınayarak ÇEÇENİSTAN HALKINA ve değerli lideri sayın RAMAZAN KADİROV beyefendiye geçmiş olsun dileklerimi burdan yazımın içinden bildiririm.
Tabi kısa giriş yapım 1994 yılının  kasım ayı başlarında BİRİNCİ ÇEÇEN savaşı başlamadan evvel ve başladıktan sonra istihbari faaliyetlerim bu konu hakkında uzun zaman oldu ve o dönemde bu konu beni çok önemli noktalara getirdiği için benim için çok değerli ve bilgim dahlinde olan konulardır.

Biz öyle promosyon , diaspora ,sponsorlu işler yapmayıp gönlümüzden hadiselere girdiğimiz için allaha şükür insanlık vazifemiz olan kan akmaması için ülkemde çok büyük mücadelelerim oldu,çok stresli,uzun zamana yayılan gecesi gündüzü olmayan çalışmalar neticesinde ALLAHINDA yardımı ile kimsenin tarafsız olarak kılına bile zarar getirmeden çalışmalarımı taraflar içinde uzlaşma ile götürdüm.Tarafların bazılarınıda bu uzun yıllar içinde tanıdım.
Tabi bu anların bazıları bazı dizilere gerçek konu oldu,buda bizi iyi anladıklarını tarafların göstergesi oldu.
Ben size yirmi yıldır artık o kadar alışarak bildiğimiz bir hadiseyi aktarıcam.Ne zaman RUSYA ve TÜRKİYE ilşkişkilerinde bir adım atılacak olsa veya atılsa son SOVYETLERİN çökmesi ile birlikte RUSYANIN içinde bir stratejik bölge olan ÇEÇENİSTAN içinden ya orda ya Kafkasya bölgesinde yada RUSYANIN merkezi bölgelerinde terör eylemi gerçekleşiyor ayrılıkçı ÇEÇEN güçleri ve bunlarla beraber çalışan vahabi yine aşırı İslamcı terör organizasyonları ile.
Aslında bu uyuyan veya pusudaki terör eylemlerini yapan guruplar maalesef BATI başkentlerinin enerji kartellerinin yönlendirmesi ile yapılan eylemler.

Bu SOVYETLER yıkılıp ÇEÇENİSTAN halkını bilerek baştan kışkırtan bazı BATI merkezli istihbarat güçleri ve enerji kartelleri ile RUSYANIN daha zayıf olduğu dönemde bu savaşı destekleyerek aslında ÇEÇENİSTAN halkına büyük zarar vermişler ve çeçen halkının büyük bir kısmını ülkelerinden ayrılmalarına ve çeçenistanın harp yüzünden tamamem yok olmasına sebeb olmuştur.
Aslında RUSYA FEDERASYONU ilk kurulma aşamasında ÇEÇENİSTANA şu andaki ÖZERK CUMHURİYET statüsünü tanımış içerde kendi kendini yönetebilen bir devlet dış politikasında RUSYA FEDERASYONUNUN temsili ile ÖZERK bir CUMHURİYET.
Fakat bazı yanlış politikaları yönetenler bu savaşın çıkmasına sebeb olmuş baştan bu harbi yöneteler sonradan hata yapıldığının kararına varmışlardır,çeçenistanın büyük bir ailesi olan KADİROV ailesi RUSYA ile anlaşarak  ÇEÇENİSTANI yeniden özerk devlet olarak kurarak büyük bir İMAR ve İNŞA çalışmasına her konuda yapmışlar ve bunda başarılı olup ÇEÇENİSTANI tüm dünyada tanıtmışlar ve RUSYA federasyonun ekonomik ve siyasi tüm desteğini almışlardır.

Ama işte bu BATI, RUSYA VE TÜRKİYE iyi gelişen ilişkilerinde bir kullanıcak  done olarak ayrılıkçı vahabi çeçen hareketini terör eylemleri ile kullanmıştır.
Özellikle Kafkasya geçiş noktalarındaki GÜRCİSTAN,AZARBAYCAN gibi ülkelerde rahat kendine geçiş ortamı bulan bu terör hareketi çok doğaldırki TÜRKİYE dede kendine taraf ve yakınlık bulmuş onun içindirkide bu tip iki ülkenin çıkarına olan ilişkilerde hemen eylem koyarak baltalama yönüne gidecek terör eylemlerini yapmışlardır.
Özellikle son yıllarda ÇEÇENİSTANIN müthiş bir şekilde modern inşasını tüm dünyaya görsel olarak göstermeleri, çeçen halkının yaralarının yavaş yavaş sarılmaya başlaması özellikle birkaç zamandır GROZNİ içinde ayrılıkçı gurupların  terör eylemi yapmalarına neden olmuştur.
Pazartesi günü aniden RUSYA DEVLET BAŞKANI sayın VİLADİMİR V. PUTİN beyefendinin GÜNEY AKIM projesini BULGARİSTANDAN TÜRKİYEYE taşıma hadisesini açıklaması yine dünya enerji piyasasını sarsınca arkasından GROZNİDE terör eyleminin çok dikkat çekicek şekilde gelmesiyle sonlandı.

Bizdede dikkat ederseniz aniden BATI merkezli başkentlerden GAZİANTEP şehrimize olabilecek bazı terör saldırılarının  istihbarat verileri  ve ihbarları gelmeye başladı.
Ülkemizde özellikle RUSYAYA genetikten düşman olmuş KAFKASYA diasporası ve diğer tarihi etnik guruplar içinde bu düşmanlıkları yapanlara sempati ile bakan bazı özellikle BATI merkezli  yapılar vardır bunlarında samimiyeti her zaman sorgulanır,çünkü bu düşmanlıktan dolayı tüm dünyadaki büyük güçlerle siyasi ve ekonomik çıkar ilşkilerine girmişler ama zamanı geldiğindede RUSYA havuzundanda çok iyi beslenmişlerdir,onun için ben normal vatandaşlarımıza ekmeğini taştan çıkartan insanımıza söyleyeyim TÜRKİYENİN çıkarları herşeyin üstündedir,geçmiş 150 yıl evvel yaşanmış olumsuzluklar bugün artık geçerliliğini korumuyor ve bu düşmanlıkları körükleyenler kendi çıkarlarını ve ceplerini doldurup HALKLARIN maddi,manevi sömürmelerine sebeb olmuştur.

Bölgemizde özellikle KAFKASYA koridorunun çok sağlıklı bir şekilde huzur içinde olması özellikle RUSYA devleti ile çok yakın ilişkileri enerji konusunda ortak çok kuvvetli bağlayıp bunları sabote etmeye çalışacak tüm istihbarat,terör organizasyonlarını engellemeliyiz.
Moskovayı bu tip terör eylemleri hedeflerini önlemez hatta bundan sonra RUSYA devleti bu terör faaliyetlerini destekleyen guruplara çok daha sert müdahale edecektir.

Özellikle 1994 ve 2007 aralığında ÇEÇENİSTAN konusunda BATILI servislerin ülkemizde ve özellikle istanbuldaki faaliyetlerini izlediğimde ÇEÇENİSTAN ve KAFKASYANIN önemini çok iyi kavradım,özellikle TÜRKİYENİN konumu ve güçlü bir TÜRKİYENİN içini güçlü bir şekilde tutması BATILI güçleri bu taraftanda çok endişelendiriyor…
Yazımı şöyle sizlere bir bilgi ile bitirim yıllarca CAHAR DUDAYEV in vurulması konusunda çok bilgi sızmış fakat benin çalışmalarım esnasındaki istihbari faliyetlerimde özellikle şuçlanan REFAH PARTİSİ ile bir alakasının olmadığı çünkü o günlerde istihbarat çalışmaları tüm milliyetçi muhafazakar yapılar içinde yuvalanmıştı buna yabancı batılı, özellikle İNGİLİZ istihbaratı MI6 çok büyük çalışma götürüyordu türkiyede bu konu üstünde CIA liberte örgütü ile soğuk savaşta kazandığı türkiye üstünden edindiği tecrübeli personelle operasyonlarını ÇEÇEN TÜRKİYEDEKİ direnişçilerle götürüyordu.

Fakat bir şehir efsanesi olan AMERİKANIN sinyali verip RUSLARA vurdurduğu diye,bu şu şekilde olabilir NEC marka uydu telefon burdaki İNGİLİZ,ABD konsorsiyumuna bağlı çalışan  TÜRK istihbarat görevlilerce RUSLARA sezdirmeden ellerine geçicek şekilde mesela istihbarat haber elemanı ÇEÇEN asıllı kişiyi telefonu ÇEÇENLERE teslim edeni sonra arkadan ihbar ettirerek RUSLARIN eline geçmesini sağlamış,RUSLAR bu telefon dört ay evvel DUDAYEVİN eline geçtiği andan itibaren takibine başlamışlar  sonra RUS elektronik istihbarat uzmanları uzun takipleri sonucu günü ve siyasi,askeri zamanı geldiği zaman uzaktan sinyal aldıkları anda seyir füzesi ile CAHAR DUDAYEVİ vurarak yok etmişlerdir.
Operasyon tamamlandığında ÇEÇEN asıllı haber elemanını dört aylık esaretini sonlandırıp bırakmışlar,belkide bu kişiyi TRABZON limanından girişte TÜRK İSTİHBARATI karşılayarak gerekli istihbari bilgileri haberelemanından almışlardır,sonrada bu haber elemanını türkiyeden kaçırıp londrada yaşaması için yollamış olmaları mümkün….

Kısacası eğer vuran varsa RUSLAR ama vurulmasına sebeb olan ortamı yaratanlar BATILI ve burdaki taşoron konsorsiyom olabilir.
Dudayevin o günkü düşünce ile BATI tarafından feda edilmesi akil düşünen bir eski SOVYET generali olması kısa zaman içinde savaşı sonlandırırarak bugünki barış ortamını daha o zaman RUSLARLA tesis etmesinden kaynaklanmış olması çok muhtemel,fakat savaşın sıcak ortamı bazen zamansız kayıpları maalesef oluşturuyor..


Evet arkadaşlar tekrar terörsüz,barış içinde bir dünya ve TÜRKİYE,RUSYA ve ÇEÇENİSTAN arzusu ile ama düşmanlarıda iyi tespit edip ne zaman nerde ne yapabileceklerini iyi kestirerek çalışmalar yapmak gerekli.

SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN…

1 yorum:

  1. Türkiyede öldürülen Çeçen mücahıtlerde sorumlu kim,küskünler mi bize

    YanıtlaSil

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...