1 Aralık 2014 Pazartesi

RUSLAR GELDİ….


Sevgili arkadaşlarım,yazımın başlığını okuyunca gülüyorum,bu başlığı okuyan bazı TÜRKİYEDEKİ DERİN yapılarındaki bazı büyüklerimiz okuduklarında küfürü basıyorlardır,ama ben çok gülüyorum.
Burdaki derin batının taşoronlarını ömrüm boyunca RUSLAR geliyor diye strese soktum çok uğraştılar benle yapmadıkları kalmadı ama hep bunu söyledim RUSLAR geliyor))))!
Arkadaşlar günlerdir banada internet üstünden RUSYA DEVLET BAŞKANI sayın BAŞKAN VİLADİMİR.V. PUTİN ve BAKANLARININ gelişi hakkında BATILI güçlerin içimizdeki yapıları sorular soruyorlar.Özellikle son günlerde basında bu konularla ilgili bir çok doğru ve doğru olmayan provakosyan amaçlı haberler ve köşe yazıları var.
Rusya ve türkiye ilşkilerinin o kadar tarihsel ve derinki sayfalara sığmaz,ben size HALK diliyle konuların kısa ne olduğunu ve ne olursa TÜRKİYE için iyi olucağını olmazsa ülkemiz için neyin kötü olucağını arz edicem.

Arkadaşlar ikinci dünya harbinin bitimi ile TÜRKİYE BATI ve AMERİKAN emperyalizimi ile bir zorunlu görücü usulü evlilik yaptı sebebi KOMİNİZİMİN güzel alımlı kızı evden kaçırma tehlikesi.
Bundan meydana gelen NATO ve AB(AVRUPA BİRLİĞİ) TÜRKİYEYİ devamlı bir kendi menfaatleri çizgisinde tutarak bugüne kadar getirdi.Kendi planları içindeki stratejik hedeflerinide bizim içimizde kurdukları çok temelli bir yapı ile istedikleri gibi yönlendirip yönettiler.

Türkiyede bazı siyasetçiler ve bürokratlar ne zaman bu boyunduruğu kırıp RUSYA eski SSCB(SOVYETLER BİRLİĞİ) ile ilşkilerini geliştirmeye kalksa içerde ya askeri darbelerle yada bugüne kadar geldiğimiz terörün gizli desteği ile TÜRKİYEYİ yavaşlatıp hep güçsüz bıraktılar.
1991 den sonraki SSCB ile kominist sistemin çökmesi ile,tekrar KAPİTALİST sisteme geçen RUSYA FEDERASYONU tüm dünya ile kapitalist sistem üstünden yeniden ticari,ekonomik,askeri,sosyal,kültürel ilişkilerini bir sıralı düzene koyarak geliştirdi.
Tabi bu ABD ve AB ülkelerini özellikle şu anda kuvvetli bir EMPERYAL devletin yeniden DEVLEŞMESİ karşısında huzursuz ediyor,çünkü artık dünyanın arka bahçesi olan ASYAYI da ekonomik,askeri ve enerji bağlamında kontrolü altına alıyor RUS EMPERYALİZİMİ.

TÜRKİYE bu bağlamda sınır komşusu olan RUSYA ile uzun yıllar ticari,ekonomik,askeri,siyasi olarak çok uzak kalmış ancak daha 1994 yıllından sonra yavaş,yavaş karşılıklı ilşkilerini ve ticaretini geliştirmiş.Aslında bunun çok kuvvetli olması lazımken maalesef içimizdeki taşoron batılıların saboteleri ile her türlü yavaş adımlarla ilerleme sağlanmış tam bir güçlü şekilde bir birimize halat atamadık,ama artık TÜRKİYENİN içerde gelişen olumsuzluklar ve sınırlarında BATININ getirdiği olumsuz komşu devletler üstündeki kanlı stratejik hazırlıklar aslında TÜRKİYENİN derin entelektüel yapılarında çok uzun zamandır dillendirilen TÜRKİYENİN NATO ittifakından ve AB ayrılıp RUSYA FEDERASYONU ve kendi belirliyeceğimiz komşu ve ASYA devletleri ile yakın ticari,ekonomik,siyasi ve askeri ilşkilerle TÜRKİYEYİ sınırları içinde güçlü ekonomi ve caydırıcı siyasi unsurları ile dimdik ayakta tutmak,eğer çok derin bir manevra yapmazsak TÜRKİYE bu BATI konseptinde aldığı yolla önümüzdeki yıllarda parçalanacak ve ekonomik buhranlarla başlayan kaos ortamı ülkede iç çatışma ortamının tetiklemesi ile BÖLÜNMEYİ bize bölgemizde getirecek.

Rusyada aradığımız bizde olmayan her imkan var,onlarında bizim bölgemizde güçlü olmamızdan kaynaklanan güven duyguları var.
Netice itibari ile binlerce yıldır aynı coğrafyayı ve kültürü paylaşan SOSYAL İNSAN yapısının birbirini anlaması çok kolay,ama diğerleri geldikleri OKYONUS ÖTESİ ülkelerinden sadece buranın zenginliğini çalarak ülkelerinin saadetini sağlıyorlar,bilinçli şekildede bu coğrafyayı yıkıntılar ve kan içinde bırakıyorlar.
Türkiyeliler ve TÜRKLER İMPARATORLUK geleneğinden gelen içlerinde İMPARATORLUK geleneğinin entelektüel düşüncelerini ile yaşıyan topluluklarla AKİL düşünerek ÜLKELERİNİ güvenli YENİ KONSEPT paklarla DÜNYADAKİ yerini ve sınırlarını güvenli koruyacaktır,bunun için güvenli bir EMPERYAL DEVLET olan RUSYA FEDERASYONU ile çok sıkı bir PAKT beraberliğine ihtiyaç vardır.

Çarlık RUSYASINDAN itibaren RUS EMPERYALİZİMİ tüm adımlarını bilinçli ve stratejik temellere dayandırarak atmıştır,onun için bu stratejik temelleri bilenler dünyada neyin ne olucağınıda çok iyi biliyorlardır!
RUSYA VE TÜRKİYE HALKLARINA sayın BAŞKAN PUTİNİN refah,zenginlik ve güvenli dostlukla geldiğini açık yürekle söyler,hepimize başarılı çalışmalar dilerim hem ekonomik hem sosyal hayatımızdada))!


SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder