13 Kasım 2014 Perşembe

SICAK İZ PEŞİNDE…..


Sevgili arkadaşlarım sizlere çeşitli konuları dağanık olarak yazıyorum hem günlük düşünce aklınızda açayım,hemde büyük bir pazıl yaratıp sonunda büyük bir tablo ortaya çıkaralım.
Her meslek  konusu bilene iz takip ettirir ilgilendiği konuda uluslararası ve ülke içinde SİLAH uzmanlığı ve PARA nın takibi yine seni ne arıyorsan  oraya hızlı veya yavaşta olsa muhakkak götürür.
Özellikle silah uzmanlığım beni kendi konularımda birazda hayatı bilmem yaşamam para takibinide silah uzmanı kadar olmasamda ihtiyaç duyduğum zaman yapmış,yada bu işin uzmanlarını bularak destek alarak konuları takip etmişimdir.
Küçük küçük anılara girersek yıl 1980 bir benden az büyük arkadaşım var lüks bir sempte oturduğumuz halde onlar sempte hazine arazisi üstünde bir gecekonduda oturuyorlar,bu arkadaşım  HİLMİ bana karşı benden büyük olduğu halde bir ağbi kardeş yakınlığı var,silaha meraklı olduğumu biliyor bazen evlerine çağırıyor gidiyor bahçeye toprak altından paket çıkarıp getiriyor,çıkardığı silah SMİT WESSON marka 38 calibre bir tabanca o yıllarda ülkemizde o silahın mermisini bile bulmak mesele bakıyorsun yanında ABD menşeli kutu kutu mermi,bir gittiğinde yine gidiyor bahçeye geliyor,yine smit wesson marka pompalı tüfek çıkartıp gösteriyor o yıllarda çok lüks ve nadir silahlar fakat ne maddi olarak ne güç olarak HİLMİ ağbinin bu silahları almasına imkan yok.

Soruyorum nasıl alıyorsun amcam ALBAY o getirip bırakıyor sonra işine lazım oldumu gelip alıyor.İçimden diyorum bu ALBAY hikayesini hep dinliyorum gördüğüm bir ALBAY yok.Düşünüyorum ilerimizde bulunduğumuz bölgede AMERİKAN ordusu lojman olarak yoğun şekilde yaşıyorlar muhtemelen bu ABD menşeli silahları ordaki Amerikalılardan sağlıyorlar çünkü onlar türkiyeye çok rahat girip çıkıyor büyükçekmecedeki ÇAKMAKLI üssü vasıtası ile.Ama bunun organizatörü türkiyede bir İSTİHBARATÇI olması gerekli çünkü bu sıradan bir subayın gireşebileceği iş değil korkar.
O zaman bölgenin ÖNEMLİ işlerine bakan siyasi şube polislerinide tanıyorum Amerikalıları koruyan onlarında yapıcağı iş değil bunu ancak bir MİT mensubu yapar.
Tabi sonraki yıllarda yine benden çok büyük bir ağbim,zaman zaman yine piyasada bulunmayan ABD yapımı silah ile gelir gösterir kaynak ne derim üsteler söylemez,gülerim.
Yine bir gün İZMİT bölgesinde evine gittim 1990 lı yıllar başları oturduk rakı içiyoruz,yerken içerken göz ucu ile dikkat ettim televizyonun üstünde bir adet 45 cal COLT eski ABD ordusu standart beylik silahı daha sonraki yıllarda ABD ordusu uzun yıllar kullandığı bu silahın yerine BERETTA F-92 9X19 mm 16 mermi kapasiteli silahı standart silah seçmişti.
Yine o tarihlerde bu tip bir silahı elde etmek kaynak olarak değişik bir yol gerektirir,çünkü silahın son durumu yapısıda önemli bu silah eski tarihli yıpranmış bir silah.
Hemen düşündüm bu silah ABD den dolayı TSK eskiden çok kullanırdı birde MİT üst yöneticilerinde 1960,1970 li yıllarda beylik silahı olarak çok kullanılmış,bildiğim DAİRE başkanları bu COLT 45 cal silahı taşırlardı.
Daha anlatıcağım aynı arkadaş çevre gurubu içinde micro MP-5 otamatik tabanca çıkartanlar oldu o yıllarda şok olmuştum bunların aynı çevreden devamlı farklı kişilerde gözükmesi aslında bana kaynağın bir gurup olduğuna ikna etmişti ama bu gurup bana yaklaşmıyordu,NEDEN?
Paranın takibine gelince o lebi derya bir hadise silah yanında çok basit kalır,özellikle 12 eylülle bir macera başlamış BANKERLİK müesesesi ile çok çeşitli yıllara yayılan dünya konjöktürü ile bugünlere kadar gelen , hep bir sistem içindeki döngüyle devam edicek dünya var olduğu müddetçe.
Kastelli gibi bir para dehasının sonunun intaharla bitmesi KASTELLİNİN aslında yaptığı işi çok namusluca yaptığını gösterir,bu konuları çok ince yazmak gerekiyor çünkü kamuoyunun bildiği gibi değil hadiseler bir KASTELLİNİN yıkılışı 30 yılda aslında türkiyedeki sermayenin oluşum yönünü ve kaynaklarını tamamı ile BATI kontrolüne geçmesine ve onun yönlendirici olmasına bırakmıştır.

1980 ihtilalinde anılarımda yazıcam KIRİSTAL hamburger türkiyedeki MİLLİ ilk hamburger firması iken ve türkiye insanının hamburgeri KIRİSTAL markası ile tanımışken bir markayı nasıl kısa zamanda çeşitli ayak oyunları ile yok edip yerine MCDONALDS,BURGERKİNG gibi  dünya markalarını oturtmalarını yaygın ağ olarak anlatıcam.
Soğuk savaş biter bitmez DOĞU BLOKU ülkelerine ilk giren MCDONALDS önündeki kurukları unutamam,ama bugün özellikle RUSYA FEDERASYONUNDA basın yayın vasıtası ile AMERİKAN menşeli hamburgerin içeriğini ve sağlığa verdiği zararı kamuoyuna sunmaları ile devamlı ve arkasından RUS burgeri oluşturmaları piyasaya kendi devletleri içinde serbest piyasa koşulları ile rekabet ederek yabancı menşeli firmaları bay pas edecekler,darısı bizim MUHAFAZAKAR YENİ TÜRKİYECİ kardeşlerimize….
Mesela MANAS adlı bir yerli turizm şirketinin uluslararası köprü vazifesi gördüğü ülke ile ilşkileri çok iyiyken çok temelli iken ABD ortadoğu idarecisinin emri ile nasıl bizim isminin başında MİLLİ kelimesi olan MİLLİ İSTİHBARAT teşkilatı mensublarının organize olarak firmayı yok ettikleri ve neler yapıldığı konunun sonunun nasıl olduğunu sizlere anılarımda anlatıcam.

Hatta ülkemize o kadar sahte MİLLİYETÇİ ve MUHAFAZAKAR varki bunların MANAS  isminin olması MİLLİ BİR TÜRK DESTANINA karşı allerjileri o günün şartlarında o kadar hat safaya çıkmıştı anlatılacak gibi değil ama hepsini uzun uzadıya kaleme alıcam.
Bu günlerde yine derin konusu olan islami dindar vatandaşlarımızı 28 şubattan beri hem AVRUPADA hem burda mağdur eden ve kimsenin durun bu saf temiz insanları mağdur etmeyin demeyen yöneticileri bırak yönetici olarak ALLAH katında kendi milletini ve kendi dini görüşündeki insanları tokatlattırdığı için hesap veremiycek…!!
Bu olayların arkası ne dindar insanların işi tamamen bakın söylüyorum hıristiyan ve Musevi yapılanması ve bu TOKAT organizasyonu AVRUPADAKİ vatandaşımızı her defasında yediği darbeden dolayı ülkemizdeki yatırımlara karşı soğutmuştur,kim karlı çıktı TÜRKİYEMİ…!

1996 VE 1997 yıllarında ülkemde 1. Dereceden yetki ile çalışıyor olmamdan dolayı KIBRIS ekonomisinin sıkıntılarından dolayı çok sevdiğim KIBRIS için rapor vererek bizde bela olan halkın başına KUMARHANELERİN kıbrısa taşınması dar bir ada ortamında kontrol altında tutularak,özellikle can çekişen Kıbrıs ekonomisine yardımcı olacağı konusunda uzun mülakatlar vermem o günlerde bu gerçekleşmiş olsada bugünlerde KIBRISTAKİ sosyal durumdan ve aldığım uzun zamandır bazı istihbari uluslararası bilgilerden bende açıkçası pişmanlık yaratmıştır….?
Neticeye dönersek işte paranın takibinin ve üstünde yapılan operasyonun  son aylarda ülkede nasıl bir ortam manzarası çıkarttığını gördük.
Bugünlerde komşu coğrafyasındaki dengelerde özellikle ESAD güçlerine karşı savaşan gurupların son aylardaki NATO menşeli teçhizatla görmemiz üzerine TOW-2 gibi gelişmiş tanksavar silahları, 20 mm 12,7 mm uçaksavar silahları konudaki siyasi ağırlığın ne olduğunu bize gösterir arkasından NATO dan müdahale hazırlık açıklamaları gelmesi yine silahın cinsini ve izini takip etmekle anlarız ama SİLAHI teminde kullanılan emtiaların ve finansmanının kaynağını öğrenmek ,bizi dahada ilginç sonuçlara götürür.

Zannetmeyin,bölgemizde NATO güçleri içinden bu lojistik destek veriliyorsa bu TÜRKİYE içindeki yerleşik düzenden yapılıyordur….
1980 li yılların ortalarında İRANGATE sıkandalına adı karışan MİT yöneticilerinin çocuklarıda şimdi MİT çalışıyor..!!!!))?
Velhasıl arkadaşlar konu çok içi açılacak hadise maşallah çok bol.BATI ya veya gelişmiş ülkelere kızmayın bu coğrafyada zulm yapıyorlar diye,bunda en büyük kabahat bu coğrafyanın  genetik yapısı bozuk PARANIN DİNİ,İMANI olmadığı için bu coğrafyada PARA herkesi dinden,imandan çıkartıyor.
ALLAHIN tokadı yok işte bu coğrafya maalesef bunun bedelini KANLA,BARUTLA ödüyor.
Arkadaşlar  RUSYADAN İRİNAM tiyatro,bale,konserlerin linklerini atıyor izliyorum MEDENİYET TEK dişi kalmış canavarsada ben BATI MEDENİYETİNİ seviyorum,bir ahenk bir güzellik var…!!!!!
YOLCUDUR ABBAS BAĞLASAN DURMAZ.ZEKİ ARSLAN,,,

SAYGILARIMLA.!!!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder