15 Ekim 2014 Çarşamba

TERÖRLE MÜCADELE İÇ GÜVENLİK HAREKAT…..


Sevgili takipçilerim önce dün hayatını kaybeden eski genel kurmay başkanlarımızdan orgeneral merhum DOĞAN GÜREŞ paşamıza Allahtan rahmet diler mekanı cennet olsun diyerek konuya girim ,çünkü zamanında sivil hükümetle yakın ve ahenkli çalışmasından dolayı çok eleştirilmiş ve kamuoyunda çeşitli kelimelerle o günün BAŞBAKANI ve GENELKURMAY başkanı olarak terör mücadelesinde çok yakın gündeme gelmişti.

Şunu açık söyliyeyim 1993 yılı TÜRKİYE için şansız bir yıl olsada düşünce ve seferberlik yapsı olarak bugünlerden kat ve kat üstün durumda idi bu geçtiğimiz yirmi yıl terör mücadelesinde gelişen dünya konjöktürü ve içerde yapılan çok üstte siyasi ve istihbari operasyonel hatalar en önemlisi bize zihin yorgunluğu,bezginlik,yıpranmışlık olarak üstümüze çöktü.
Özellikle GLADİO nun bir kolu olan ERGENEKON ,BALYOZ vs davalardaki yanlış tutum arkasından PARALEL yapı ile gelen devletin güvenlik güçleri içindeki yine ayrı bir operasyon güvenlik güçlerimizde bir bezginlik meydana getirdi dile getirilmesede TERÖR ve asayiş konusundaki mücadelede.
Bir yerden mücadele devam ediyor BARIŞ sürecinide koruyarak bu konuyu türkiyenin gündeminden çıkarmak için fakat TÜRKİYENİN komşuları ile geldiği konum dünya konjöktürü geçtiğimiz yüz yıl evvelki bölge durumu.KAFKASYADAN başlayarak ORTADOĞU,ARAP coğrafyası bir iç ,dış çatışma ortamına girmiş durumunda şu anda İSRAİL haricinde nerdeyse ortadoğuda sınırlar kalmamış pozisyonda , TÜRKİYEYİDE içine alacak şekilde.
Bugünlerde HÜKÜMETİMZİN çıkartacağı yeni adli ve güvenlik yasaları çok eleştirilsede bu eleştirilere bende katılıyorum,fakat elden gelicek bir durumda ortada olmadığı gözüküyor sebebini size şöyle arz edim.
Demokrasi ve insan hakları normal yaşam sistemi  içinde olan toplumlarda ve coğrafyası ve jeostratejisi bu statüye uygun olan ülkelerde olmazsa olmaz kabilinden bir yönetim sistemidir.
Gel gelelimki TÜRKİYE gibi son 50 yılını terör mücadelesi ve darbelerle geçirmiş bu coğrafyada ve jeostratejide yaşayan bir ülke için özellikle şu son iki yılda çok bol geliyor.
Neden……….?
Ülkemiz şu anda bölgesel olarak birkaç ayrı cephede TOPYÖKÜN savaşa girebilecek durumda ve pozisyonda,birkaç gün evvel KARA KUVVETLERİ KOMUTANIMIZ orgeneral sayın HULUSİ AKAR paşamızın SAVUNMA ve HAVACILIK dergisine verdiği bir beyanını okuduğumda tam bir HARP HAZIRLIĞI pozisyonunda olan TÜRKİYENİN durumunu kaleme almış kurmay askeri dille,böyle bir harp hazırlığı olan durumda, ileri muharebe yapıcak bir ülkede ordusu savaş meydanında cephedeyken ülkesinin içinde İÇ GÜVENLİĞİNİ koruyamayan ülke geri bölgesi TÜRKİYE olan bir TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ girdiği muharebelerin tüm şeklinde zayıf kalır ve başarısız olur.

Onun içindirki ben şahsım olarak çok DEMOKRASİNİN ezilmesine karşı olduğum halde ülke bekası ve olağan üstü muharebe durumu olan askeri kuvvetleri teyakkuzda olan bir ülkenin neferi olarak ciddi anlamda bazı İÇ GÜVENLİK konusunda demokrasiyi aşıcak düzenlemelerin getirilmesini doğru buluyorum,UZMAN olarak.
ALLAH TÜRK MİLETİNİN yanında olsun umarımki bu olağan üstü durum kısa zamanda atlatılır bölgemize ve dünyaya barış hakim olur tekrar ANAYASAMIZA demokrasi,insan hakları dünyanın en yüksek kalite standartlarında geri gelir.
Ne kadarda bir ülkede sivil otorite hakim gözüksede allah muhafaza bir askeri harekatta o ülkede hakimiyet  belirgin olmasada ASKERİ KURMAY zekasının emrine girer görülmüycek şekilde bizim normlarımızda tüm ülkelerde bu böyledir,onun için İÇ GÜVENLİK konusunda halkımızın çok itina ile vatanını milletini düşünerek güvenlik güçlerine yüksek seviyede tölörans gösterek hareket etmesi gereklidir.
Özellikle SEFERBERLİK konusunda naçizhane kendi fikrim 1993 yılındaki seferberlik harekat planları şu andaki ülkemizin bulunduğu konuma uygunluğu tekrar gözden geçirilmelidir.
Son ekliyceğim ülkemizdeki sağ,muhafazakar kesimin tüm siyasi,dini ve aksiyon guruplarının başındaki SİYASİ LİDERLER ve POLİTİKACILAR,DİN ADAMLARI ve ULEMALAR ve oksiyonel sivil toplum kuruluşlarının belde ve köy mahalle yapısına kadar AKİL olmaları toplumda güvenlik güçlerinin haricinde kimsenin kolluk görevi yapmaya kalkmaması,asayişe uygun davranıp her hangi gayri kanuni nümayiş ve gösteri yapmamaları devamlı surette basın,yayın organlarından ve diğer iletişim araçları ile tebliğ edilmeli halka anlayacağı şekilde söyleme sokulmalıdır.
İÇ GÜVENLİK bir ülkenin olmazsa olmazıdır heleki OLAĞAN ÜSTÜ durumlarda.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN…. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...