24 Ekim 2014 Cuma

NATO nun YOLU DİYARBAKIRDAN GEÇER…….


Sevgili takipçilerim bölge coğrafyamızdan sorular yönlendiriyorsunuz bugün itibari ile bazı hadiseler aktaryım,özellikle ALMAN devletinin kuzey ırakta askeri danışman kadrolarını arttıracağı ve diğer başta AMERİKA BİLEŞİK DEVLETLERİNİN İŞİD ilerlemesi ile takıncağı tavır onunda askeri önlemleri artırarak bölgeye müdahil güç olucağını bize gösteriyor.
Aslında PKK terör örgütü  ve onun yan unsurları ile BATI askeri ve sivil istihbarat örgütleri her zaman bölgede varlardı fakat bu son günlerdeki dikkat edilecek şekilde gelişen hadiselerle artık müdahil güç olucak büyük bir askeri gücün ön hazırlık aşamaları yapılmakta.
Bu tip hadiselerde gözle görülmeyen çekişmelerde bizim MİLLİ unsurlarla coğrafyada olur,bazen BETON MİKSERLERİ,KAMYONLAR,TIRLAR hareket halinde bu çekişmelere katılır bu tüm dünyada olayların doğasındandır….!!!

Tabi daha evvelki yazılarımda belirtiğim AMERİKANIN bölgeye 1. Körfez harekatı ile nüfuz ettiği koalisyon güçleri ile 2003 yılından sonrada İSRAİLİN KUZEY IRAKTA MOSSAD vasıtası ile üstlendiğini bizim ÖZEL HARP ve MİT mensublarına yapılan sıralı ABD operasyonları TÜRKİYENİN SELÇUKLU ve OSMANLIDAN beri gelen bölgedeki 5.kol faaliyetini ileri muharebe alanındaki yerel kaynakları karşısında elini zayıflatmış bölgede ABD ,NATO ülkeleri unsurları ve İSRAİL güçlü konuma geçmiştir.
Özellikle eski bir BAŞBAKAN yardımcımızın koalisyon ortağı iken söylediği AB yolu DİYARBAKIRDAN geçer bizi gülümsetmişti o yıllardada şu anda bize gözüken bir AB yolu yok bu 14 yıl içinde ama başta AMERİKA ve BATI AVRUPA ülkelerinin yolu topyökün şu anda diyarbakırdan geçmekte aslında ZEHİRLİ YILANLA YATAN TÜRKİYE HALKLARI bunun farkında değil bu zehirli yılan bu devleti ve milleti sokucak.

Oslo görüşmelerinde konusu olduğu söylenen sonra bazı mahkeme tutanaklarında yansıdığı söylenen NATO güçlerinin çeşitli durumlarda müdahil olma isteği sanki bugünlerde bölgedeki gelişen hadiselerden tezahür ediyor izlenimini veriyor.
Tekrar söylüyorum BATI ülkeleri ve NATO büyük bir askeri  harekata girişecek bölgede özellikle İŞİD hadisesini şu anda öne sürerek fakat bunun sonunda hedef bölgede TÜRKİYEDE dahil edilerek yeni konsept bir devletçikler projesini ortaya çıkarmak.
Rusya federasyonuna gelince bölgede BASS rejimlerinden kalma büyük bir askeri ve sivil haber ağı ile olayları çok iyi takip edip yeni dünyada kendilerinin SOVYETLER BİRLİĞİ dönemindeki gibi ideolojik olarak uydu ülkeleri desteklemek değil RUSYA FEDERASYONUN KAPİTALİST sistemdeki öncelikli menfaatleri neyi gerektiriyorsa askeri ve siyasi olarak o politikaları götürüyorlar onun için konuların içinde iyi bilgi sahibiler, fakat aktif değiller beklemedeler fakat bu bekleme esnasında RUS ordusu muazzam bir şekilde yeni dünya konseptinde reorganize olarak hazırlanmış durumda,son müdahil durumu RUSYA FEDERASYONUNUN çıkarları neyi gerektiriyorsa güçlü askeri ve siyasi yapılarını kullanarak güçlerini göstericeklerdir,dostluklarınıda düşmanlıklarınıda yine günün şartlarına göre göstericeklerini iyi biliyorum,tabi özellikle EKONOMİK ve ENERJİ politikaları ve geçiş güzergahları RUSYA için çok önemli hayati olmazsa olmazları….
Tabi türkiyeye karşı böyle bir operasyonda İÇ dengelerimiz çok önemli hassas bugün sayın BAŞBAKANIMIZ bunun önemine dikkat çekerek çok hassas davranmamızı ,yoksa ülkemizin kırılgan bir duruma girebileceğinin dikkatini çekiyor…
Size bir anımı anlatim iç dengelerin neden çok önemli olduğunu PKK,KJK,HDP falan filan demeden basit algılayın.

Ankarada askerlik yapıyoruz bu anlatıcaklarımı sayın MİT müsteşarımız HAKAN FİDAN beyefendide bilir,askerlik yaptığımız TUGAY seviyesinde birliğe SEFERBERLİK TETKİK KURULU kapsamında birkaç asker geldi yaşları büyük 40 lı yaşlardalar kimi doktor,kimi kaymakam çeşitli üst meslek guruplarından ellerinde bir askeri ceza yasası kitabı şaçımı kestirmem,yok haftada üç gün askere gelmem evci çıkarım,bölük eğitimine katılmıyorlar bir sıkıntı oldumu GENELKURMAYI arayıp üst rütbelerden TUGAYA baskı yaptırıyorlar,fakat bizde bir TUGAY komutanı var adam anasının karnından asker çıkmış çok sert çok disiplinli kıdemli albaylıktan paşa ZAFER paşa soyadını vermiyelim bilen bilsin eğer hayattaysa ellerinden öperim,rahmetteyse mekanı cennet olsun aniden TUGAYI tahaddat alanında tüm taburları tekmili birden gelmek üzere topladı,ve çıktı tüm tugaya bir saate yakın konuşma yaptı askerliğin bir emir komuta mesleği olduğu,emir komutasız askerlik olmuyacağını belirtip kibarca tüm bunları TUGAYA anlattıktan sonra direk o SEFERBERLİK kapsamında gelen arkadaşları işaret edip  belirterek sizin DEMOKRASİNİZİ SEVERİM(?)Diyerek tüm taburları,tabur binalarına intikal etmelerini emrederek konuşmayı bitirdi.

Tabi taburlar binalarına döndükten sonra HAYDAR TAKIMLARI devreye girerek asayişi berkemal hale getirerek TUGAYI doğru bir yönetim şekline getirdiler.
Bu örnekten sonra bölge ülkelerindeki olucak stratejik askeri gelişmeler sonuçta bizi etkiliyecek yapılan BATININ kötü emmellerle yaptıkları yüz yıllık planlar yine içteki dinamikleri kullanarak bizi köşeye sıkıştırıp bu coğrafyadaki kendi planlarını sonuçlandırmak.
APO (ABDULLAH ÖCALAN) iadesi ve paket alanlarda bu 15 yıllık zaman zarfında konuların iç ve dış konjöktürde bu şekilde yürüyeceğini biliyorlardı.
Türkiyenin alii menfaatleri için bu konuları sorgulayan bir devletimiz olursa bizi sokucak ZEHİRLİ YILANA karşı panzehir üretmemiz kolaylaşıcak.
Bu son 20 yılda kendimi BAŞÇAVUŞUN EŞŞEĞİ gibi hissediyorum,ama elden gelicek bir şey olmuyor daha derinini bilseniz????
HAYIRLI CUMALAR…..
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...