11 Ekim 2014 Cumartesi

İSTİHBARAT OYUNLARI….


Sevgili arkadaşlarım bugün size istihbaratın seferberlik ve 5. Kol kapsamında çeşitli dönemlerde stratejik istihbarat kurumlarının ortak hazırlayıp kurdukları iç ve dış istihbaratın, topyökün bir harekat sistemine sokularak aynı silahlı kuvvetlerdeki gibi HARP OYUNLARI  şeklinde sahada adeta bir santrançı insanlar ,şirketler,sivil toplum kuruluşları ve tüm güvenlik güçleri ve kamu kuruluşları içindeki şeçilmişlerle canlı ve gerçek yaşanarak kurgulanan bir senaryo ve konu üzerinden giden bir belirli bitiş ve başlangıç dönemi tahmini belirlenmiş  burda bu istihbarat oyunlarının sahada star gözüken kişiler ve guruplar şeçilmiş ve bunlara belirli ticari,yeraltı dünyası ve diğer meslek konularından zırh giydirilmiş şekilde sahaya sürülürler bu oyunuda şeçilmiş belirli çok tecrübeli istihbarat dünyasının ve bu dünya ile yakın ilişki içinde olan ağar yaş ve tecrübesi olan kişilere yönetmek üzere teslim edilir hazırlanan SANTRANÇ  TAHTASINDAKİ dizin olan taşlar misali.

Bu oyunlar her zaman ülkeyi yöneten siyasi akımın taşıdığı ideolojik kimliğin üstünden görüntü itibari ile sunulur sizde olan olaylardan çıkan hadiselerden yada bulunduğunuz mahallerden bunu günlük olarak izlersiniz ama bunun bir istihbarat oyunlarının içinde oynanan bir oyun olduğunu kötü hadiseler dahi olsa algılayamazsınız,bazen şüphelenir kafanızda kurarsınız ama konunun içinde veya konu ile ilgili olmadığınız için şüpheli düşüncenizin ötesine gidemezsiniz.
Tabi bu kurgu istihbarat oyunlarında bir çok içindeki oyuncuların hayatinin sonuna kadar veya hayatının uzun müddetini sıkıntıya sokucak hadiseler gerçekleşir fakat bu oyun reel oynandığı için canlı ve kanlı yapıcak bir şey yoktur ölenler ölür kalan sağlar bizimdir yada maddi hasar,sakatlık aklınıza gelebilecek tüm hadiseler bu oyunun içindedir.

Genelde bu oyunlar ülkemizdeki sistemlerde beş yıllık zaman zarfı için hazırlanır,yada oyunu kuranlar kendi vazife selahiyetlerin son dönemini kapsıycak şekilde İSTİHBARAT OYUNUNU hazırlarlar.Bu oyunlar çeşitli bölgesel ortamları kapladığı gibi ülke içinde yurtdışındada şeçilmiş özel bölgeler ana üst olarak oyuna dahil edilir.
Şahsım bu oyunların içine çok sokulmak istensede baştan İTTİRME yapılarak sokulmuş olsamda,bu oyunları ya bozmuşumdur ,yada kendi çizdiğim bir aksiyon hareket le oyun dışına itilmek zorunda bırakılmışımdır,OYUN KURUCULAR tarafından.
Tabi bana çok kızarlar,her defasında oyun açanlar çok yan faktörleri,saha elemanlarını ve sahanın tüm olanaklarını pisikolojik operasyonel zaman zaman aksiyonel komplo operasyonlarla beni oyunun içine sokmayı deneselerde ALLAHIN İZNİ ile hepsini bertaraf etmişimdir bir şekilde içine girsemde çıkmayı oyundan uzak kalmayı başarmışımdır.
Hayatımda iki büyük operasyon yaptım ikisininde tüm kurgusunu  sahayı ve sahadaki arkadaşlarımı kendim şeçtim ve kendi başıma hareket ettim ve kullandığım kurum ve kuruluşlar varsa kendi fikriyatımı sürdürerek hareket ettim.
Tabi ağır travmalarını bana yaşattılar bu OPERASYONEL İSTİHBARAT oyunlarını başarı ile bitirmemi İSTİHBARAT OYUNLARINI yöneten üst guruplar,bu travmaları yaşatırken devletin tepe yapısına şunları söylemiştir kafasına göre kurguladığı operasyonel istihbarat oyunları faaliyetlerinde bulunduğum karargah, kurduğu ortamdada çıktığı bölge dışı operasyonlardada bizim kendi işimizi bozuyor,bu konudan dolayı sıkıntılıyız diye şikayet ediyorlar devleti yöneten büyüklerimize,birde şunu söylüyorlarmış OH ne güzel kendi yazıyor,kendi oyunuyor olmaz böyle şey diye söyleniyorlarmış.
Bende haberi bu şekilde konuyu bana itikal ettirenlere derdimki AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANIN.
Tabi çok yenilince akıl ve beyin oyunlarında yaptıkları ilk şey lojistik ikmal yollarını kesmek ve gerekli teçhizat ve donanımdan seni mahrum etmek tabi yapıyı özellikle 2000 yılından sonra bunun üstüne çalıştırırken topyökün bir yerdende kendi kurdukları oyuna dahil edip kendi yönetimlerinde benide oyunun bir köşesine koyup oynatmak istedilersede ya oyunu bozdum dediğim gibi yada içinde aksiyonel operasyonlarla çıktın.
Şimdide şunu söylüyorlar bugünlerde efendim  bu MİLLİ değil başka ülkeyle  yakın ilişkisi var.
Bende diyorum arkadaşlar siz beni çifte havuzlarda şilibom pastanesindemi buldunuz nerde bıraktıysanız biz ordayız,nerde bulduysanız yine ordayız.)))))
Açıkçasını söylemek gerekirse küçük yaştan itibaren hocalarımdan bir kaçı TEŞKİLAT yapsının olumlu durumlarda ve olumsuz durumlarda şahsıma nasıl davranılacağının tüm bilgilerini ve eğitimini vermişti hepsinden ALLAH RAZI OLSUN (RAZI dedim dikkat ederseniz  ALİ RIZA değil).
ST.PETERSBURG eski adı LENİNGRAD, bir dönemde ÇAR zamanında PETROGRAD olarak geçen RUSYANIN en önemli şehri,tabi bu şehrin acı hatıraları var ikinci dünya harbinde üç yıldan fazla ALMAN NAZİ kuşatması altında kalmış ve çok başarılı bir müdafa göstererek kenti NAZİ almanyasına teslim etmemişler.

Bazı arkadaşlarımın büyükleri, bu müdafada bulundukları için bana votka içerken anlatırlardı.
Bizim meşhur PLEVNE kalesi kuşatmasında komutan meşhur GAZİ OSMAN paşa 4 safalı bir müdafayla  direnmiş sonunda artık tüm olanaklar  ve gelebilecek bir geriden kuvvet olmayacağı için ordusu ile birlikte RUS ordusuna teslim olmuş ve o RUS komutanlar GAZİOSMAN paşaya gösterdiği kahramanlıktan dolayı KILICINI ve teçhizatını almayarak kendisinin güvenli bir şekilde İSTANBULA intikalini sağlamıştırlar.

Aynı şey doğu cephesinde çarpışırken SAİDİ NURSİ olarak bildiğimiz  din alimi nur ilminin yayan merhum zatı muhremde esir RUS ordusuna düşerek birkaç yıl ST.PETERSBURG şehrinde  kalmış  fakat kendisine çok iyi davranıldığı kendi talebelerince yazılmış çizilmiş ve 1917 bolşevik ihtilalinden doğan boşlukta vatanına geri dönmüştür.


KAFKAS KARTALI ŞEYH ŞAMİL inde yakalandıktan sonra tutulduğu on yıl boyunca kötü muamele görmediği on yıl sonra HACCA gitmesi isteği ile serbest bırakıldığı İstanbul gelip hac vazifesini yerine getirdikten sonra orda yaşamını yitirmiş orayada defnedilmiştir.
Bu konuları anlattığımda gelmek istediğim nokta şu çatışmalarda düşmanını yensen bile ona saygı ile hürmet göstermek bir devletin,ordunun ve onun komutanları veya siyasi yöneticilerinin yapacağı en ŞEREFLİ iştir.
İstihbarat oyunlarındada müsabakaları hazırlarken adil ve yapılacak oyuna yakışıcak şekilde davranman gereklidir.
Sahadaki çalışmalarda mücadelelerde adil hareket etmen ve onurlu duruş sergilemen lazım.
Ama şunu söyliyeyim bir profosyonel İSTİHBARAT OYUNUNU kendi kurar başka kurulmuş OYUNDA oynamaz nedenide başkalarının kurduğu oyunda sen ister başarıya git,ister yenil OYUN kuranlar SANTRANÇ tahtasını kapatıp koltuğunun altına gidicektir,sende o kapanmış SANTRANÇ tahtasının içinde kalmış sadece boyutuna göre bir SANTRANÇ FİGÜRÜ olarak kalıcaksın.
Hepinize iyi hafta sonları.
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...