1 Ekim 2014 Çarşamba

GEL TESKERE GEL…….


Sevgili arkadaşlarım izlediğiniz gibi 40 yıla yakın eylemleri süren suriye,ırak,iran muharebe sahasından zaman zamanda ülkemiz içinde başka batılı ülkelerden çeşitli yollarla gelip şehir merkezlerindede eylem yapan ilk ismi APO cular sonra PKK siyasi ,ERNK askeri ismi olmak kaydı ile bildiğimiz örgüte BATI bu zaman zarfına  kadar hiç ses çıkarmazken şimdi bir İŞİD meselesi yüzünden bölgeye müdahil olucak bundada TÜRKİYEYİ ve ordusunu kara kuvveti olarak muharebe sahasında, muharip olarak katılmasını istiycek.
TSK(TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) personeli en zayıf olduğu zamanda bile savaş dediğin zaman buna çok dikkatle ve hassas kitlenen nadir ordulardan biridir.İyi bir asker savaşın en son çare kalmadığı zaman yapılacak bir eylem olduğunu bilir.
Zira TÜRK ORDUSU MUZ CUMHURİYETİ ORDUSU değil 2000 yıllık gelenek sahibi çok temelli bir yapısı olan ordudur.

Paktına 62 yıldır bağlı olduğumuz başını ABD ve İNGİLTERENİN çektiği NATO kapsamlı güç TÜRKİYENİN önüne bir satranç tahtası koymuş elindeki uluslararası siyasi güç yaptırımları ile kendi istediği gibi  TÜRKİYEYİ ORTADOĞU bataklığına çekmek istiyor.
Hükümetimizden gelen son saat açıklamalarla tek taraflı tampon bölge , bu SURİYE için konuşuluyor gözüksede aslında fitil ateşlendikten sonra tüm ırak ve suriye sınırı kapsamında  vuku bulabilecek durumdur.Bu tek taraflı  tampon bölge açıklaması BATILI güçlere karşı satranç tahtasında bir hamle biz sizin bize stratejik kurduğunuz tuzağı biliyoruz gerekirse tek taraflı hareket ederiz müttefik olarak bize tuzak kurmayın demek.
Ben size olabilir hadiseleri söyleyeyim muharebenin çeşitli şekilleri vardır,bu muharebe esnasında nasıl TSK hareket edebilir.
Birinci TSK(TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ) özellikle 1994 yılında KUZEY IRAK başta olmak üzere ırak derinliklerine nasıl büyük bir muharebe alanı açıcağını ve nasıl bir harekat planı yapılabileceğini çok iyi geliştirdi. Özellikle 1995 mart ayındaki ÇELİK harekatı ile bunun denemesini ve küçük bir versiyonunun icra etti ve çok başarılı oldu,daha sonra bu planları bölücü başının SURİYEDE olmasından dolayı büyük bir harekat planı hazırlandı bu konu ile büyük maceram var anılarımda yazıcam ve bunu hazırda bekletti zaten 1998 APO nun suriyeden çıkmasındaki sebeb olan KKK(KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI)KOMUTANI ORGENERAL ATİLLA ATEŞ paşanın SURİYE hududunda konuşması o meşhur 1996 yılında hazırlığı yapılan SURİYEYE HARP planıdır.

Ama şimdi durum çok farklı bölge OSMANLININ çökmesinden evvelki bataklık durumunda ayrı ayrı bir çok gurup var. Bugün bölgeye sadece İŞİD için girip bir harekat sevk etsen yarın başka dinamikler içerden ve dışardan TÜRKİYEYİ vuracak olacaktır.
Bugün ateşkes yaptığımız PKK böyle bir harekattan sonra APO nun esir olduğunu söyleyerek APO yu devre dışı bırakıp yeniden silahlı eylemlerine bölgede başlıycak en önemlisi bizi buraya sokan BATI sahada müşterek operasyonlarda veya alanda zaman zaman dost unsurlar olarak karşılaştığımızda geçmişteki gibi düşman hareketler yapmıyacağı ne malum,bundan çıkıcak sıkıntıların TÜRKİYEYE ŞANLI TÜRK ORDUSUNA VE MİLLETİNE nasıl yansıyacağının garantisi varmı.
Tüm bunları göze alarak benim kendi tecrübelerimle düşüncem,eğer illaki biz bu müşterek harekata giriceksek tüm harp planlarını ortaya koyarak BÜYÜK TÜRK SİLAHLI kuvvetlerini çok hızlı ve beklenmedik anda SURİYE ve IRAK derinliklerini kapsıyacak şekilde çok büyük bir muharebe alanı açılmalı bölgelerde buna PKK da dahil olmak üzere tüm siyasi karar mekanizmaları yok edilerek, sadece dünyanın tanıdığı KÜRT liderler dost kuvvet olarak bırakılarak diğer İslamcı veya ayrılıkçı daha önemlisi artık düşman kabul ettiğimiz ESAD rejimi yok edilerek, bölge kısa süre içinde elinde silah bulunduran tüm savaş gurupları imha edilerek geri çekilip TÜRKİYE hududları dışında bir tek taraflı tampon bölge ,mültecileride o bölgede koruyup bakım ve yaşamlarını idame etmelerini sağlamak üzere oluşturulmalı.

Bu bölgede  muhakkakki uçuşa yasak bölge oluşturulacaktır KOALİSYON güçlerince en önemlisi budur bu uçuşa yasak bölge hava sahasının kontrolüde bizde olmalıdır,daha evvel ırakta uçuşa yasak bölge konusunda 1990 lı yılların başında bunun çok acısını ve zararını çektik,unutmayın müşterek kuvvetler dediğimiz güçlerin bizlere sahada neler yaptıklarını ,UNUTMAYINKİ ülke bütünlüğünüz bekanız sizlerin siyasi ve maddi çıkarlarından önde olduğunu bu ülke elden giderse bitmiş ülkenin yetkilileri diye yurt dışında parklarda bahçelerde güvercinlere yem verirken poz verirsiniz.

TÜRKİYE bir ATEŞ çemberinin içinde şu anda UKRAYNADAKİ iç savaşta bir yandan ülkemizi çok ilgilendiriyor çünkü UKRAYNAYI bu hale getiren BATININ o FAŞİST emelleridir yoksa UKRAYNALILAR kendilerinde olmayan herşeyi YÜZYILLARCA RUSYADAKİ kardeşlerinden bedava alıyorlardı GÜRCÜSTAN gibi ama FAŞİZİM kandırır daha evvelde kandırdı.
ALLAH TÜRKİYENİN YANINDA OLSUN ALLAH TÜRK ORDUSU VE TÜRK MİLLETİ İLE OLSUN.
GAZANIZ MÜBAREK OLSUN.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...