19 Ekim 2014 Pazar

DERİN DEVLETTE SOSYAL HAYAT….


Sevgili arkadaşlarım,mutlu ve hayırlı bir Pazar günü geçirmenizi dilerim ,sizden bir isteğim olucak  on bir ay gibi zaman zarfında yazılarıma gösterdiğiniz ilgiden dolayı 150 binden fazla tıklanma aldım ama inanırmısınız yorum sayısı bloggerımda sadece iki tane)))?
Yorumlarınızı alırsam çok daha beni memnun edersiniz.Bugün Pazar olduğu için size derin devletin sosyal hayatı ve katmanlarını aşağıdan yukarı anlatırken birazda  eski istanbuldan bahsetmek istiyorum.
Türk derin devletini yöneten azınlık tabiki çok bohem hayat yaşıyan batı ile çok yakın entegre olmuş akrabalık seviyesinde birde uzun siyasi akımlar türkiyede devam ettiği sürede onların içindende yeni katılımlarla yürüyen bir yapılanma olarak devam eder.
Bu askerlikteki gibi general kurmay seviyesi daha altı subay kadroları en altıda astsubay kadroları gibi ekonomik ve siyasi olarak bir hiyerarşi içinde oluşmuştur.
Sizlere en basit şekilde anlatıyorum,bu gördüğünüz TÜRKİYEDE infaal yaratan hadiseler bu hep en tepedeki mekanizmanın yönetiminde ülkemizde gerçekleşir,çünkü batı ile birebir kontakta olan onlardır.
Filmlerde,dizilerde bilerek sizlere ASKER ünüformaları,özel harp unsurlarının görüntüsü altında verirler aslında onlar sadece bu işlerin yan koludur.
Tabi türk derin yapılanmasının subay ve astsubay rütbe anlayışındaki gurupları tüm yükü ve kahrı çeken genelde orta ve ortanın biraz üstü ekonomik standartlarda muhafazakar veya sade laik hayatlarını tabanda yaşıyan olayların hiç farkında olmadan sadece ne gerekiyorsa onu yapan bir guruptur,bunlar öyle bir ekonomik zincire bağlanmışlardırki birbirleri ile yapı kendiliğinden artık işlevsel olmuş hareket eden günlük canlı yaşayan bir organizma haline gelmiştir.
İşte en tepedeki TÜRK DERİN DEVLET yapısının hedefine girmişsen ve önemli bir hedefsen en çok pisikolojik harp ve ekonomik lojistik darbe vurmak için bu büyük derin yapının alt kadrolarını suyun altında hedefe saldırtırlar,eğer kozmik sır kapsamında değil sadece sosyal ve ekonomik hedefse kontrollerindeki basın yayın organları ile ve diğer açık unsurlarla saldırır hedefi yok eder veya minimize eder istedikleri şekle sokarlar.
Tabi ben eski istanbulu yaşadım aynı anda çok farklı semptelerde ikametgah ederek o günlerin istanbulu ve sosyal hayatı çok farklıydı,şimdi yanlış anlaşılmasın fikriyat olarak uzun yıllardır düzeni algılayamıyorum.
Tabi bu insana farklı yaşam formları arattırıyor alışık olduğun sistemi nasıl yeniden kurarım bu kurma esnasında nasıl ve nerde bana ekonomik ve sosyal anlamda uygunluk sağlar diye düşünceler geçirtiyor insana.
Çocukluğumda ve gençliğimde mesela MERHUM allahrahmet eylesin VEHBİ KOÇ beyin türkiye hakkında düşüncelerini haftalık öğrenir ona göre kafamda  o yaşıma göre bilgi parantezi açar ve kapardım.Mesela söylediği tarihi bir konudaki bilgi benim hayatımda çok büyük bir sayfa açmıştır.Bana tarihi araştırma fırsatı vermiştir.

Şimdi arkadaşlarım TÜRKLERİN ORTAASYADAN neden göç ettiklerini çok daha iyi algılıyorum,sebebide ortaasya steplerini ve bölge coğrafyasını canlı video ve belgesellerden izleyince aslında meselenin kuraklık çoraklık değil düşmanın yoğun ve sayıca çok fazla olmasından kaynaklanan boş ve verimli alan ve başka kültürlerden kültür transferi yapmak için çeşitli göç yollarına başvurdukları aslında basit terminolojide izah etmek mümkün.

Bir FRANSIZ arkadaşım vardır TÜRKOLOJİ uzmanı ağbi dedi BANKOK ta yürüyorum sıradan balıkçı tekneleri uzakta olan bir tanesinden ORHAN GENCEBAYIN şarkısının sesi geliyor hızla o tekneye gittim bir baktımki bir adam teknenin içinde ocakbaşında kebab pişiriyor kokular mis gibi teknede personeli ÇİNLİ müşteriye servis yapıyor mardinliymiş gelmiş tek başına buraya yerleşmiş bu işi kurmuş evlenmiş,o arada ORHAN babayı dinleyip kebabları müşterilere hazırlarken  tezgah altı rakı içiyormuş banada ikram etti TÜRK rakısı gümrükten geliyor ağbi diyormuş)))….

Şimdi bu anlatacaklarımı kimse size söylemez devletin en tepeleri bile bahsetmez,eğer TÜRKİYEDE belirli bir azınlık olmasaydı 30 yıl evvel TÜRKİYEDE savaş uçağı fabrikası kurulmuştu,30 yıl evvel milli araba markamız olurdu,30 yıl evvel tank sanayimiz milli kurulurdu bugünlerde size gösterdikleri taruz helikopter fabrikası 20 yıl evvel kurulmuş o gördüğünüz helikopterler şu anda havada uçuyor olurdu.

Bu ülkede öyle bir sistem kurulmuşki,bu sistemi aşıp MİLLİ bir sistem kurmak çok zor.?
Bu işlerin içindeki entirikaları yazmaya kalksak MEYDAN LARUS olur 30 cilt,onun için ben size kestirme hadiseyi izah ediyorum.

Hepinize iyi pazarlar.
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN…

1 yorum:

  1. Sizin tarafınız nere,yazıların Türkcesinde biraz bozukluk var da

    YanıtlaSil