28 Eylül 2014 Pazar

ORTADOĞUDA BÜYÜK OYUN…


Sevgili arkadaşlarım ORTADOĞUDA BÜYÜK OYUN aslında çok değerli ve konunun uzmanı bir beyefendinin televizyondaki haber programının adı olan BÜYÜK OYUN isminden esinlenerek başına ORTADOĞU yu koyarak yazıma başlık yaptım.
1967 arap İsrail savaşı arkasından 1972 aynı savaşın tekrar tezahürü 1975 lübnan iç savaşı ile bugüne geldiğimiz bir ORTADOĞU, komşumuz olan hemen yanıbaşımızda.
Bu oyun çok denklemli gözüksede oyun hergün bir safhası ile yürüsede bu oyunun tek amacı var birincisi bölgedeki hedef ülkeler parçalanacak bunlardan bir çok küçük devlet çıkacak bir tanede her zaman dediğim gibi bir BÜYÜK KÜRDİSTAN çıkartılacak.
Sizlere devamlı televizyonlarda uzmanların anlattığı İŞİD KOBANİYE girdi ÖZGÜR SURİYE ORDUSU ESAD güçlerini vuruyor,peşmergeler,bayır bucak Türkmenleri ,Kerkük Türkmenleri,PKK,HİZİBULLAH,MÜSLÜMAN KARDEŞLER evet hergün sizlere bir şeyler anlatarak kafanızı dolduruyorlar,NETİCEYİ biliyormusunuz,istanbulda gecekondunuzun camından baktığınızda yanınızdaki gökdelen bloğun içindeki komşuları ile ORTADOĞU ve TÜRKİYE ve diğer coğrafyanın komşu bölgeleri nereye gidiyor DÜNYADAKİ büyük güçler bu bölgeden ne istiyor.

Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ başkanlığındaki MGK(MİLLİ GÜVENLİK KONSEYİ) toplantısında BATILI güçlerin İŞİDE karşı harekat planların desteklenmemesi yönünde sert açıklamalar,sonrası sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN AMERİKA seyahati içinde bir anda farklı bir açıklamalar ve TÜRK ORDUSUNUN hareket edebileceği bölgede müşterek askeri harekata katılabileceği ve bunun hakkında tezkereye varan girişimler.
Ne oluyor bir anda dün olmaz dediğimize bugün olur tarzında söylem geliştiriyoruz şu oluyor STRATEJİK YÜZYIL evvel bu bölgenin kaderini çizenlerin elinde öyle kozmik planlar ve zorlayıcı yaptırımlar varki karşı karşıya geldiğimizde geri vitese alıp olduğumuz yöne dönüyoruz.
Çünkü NATO ve onun gibi diğer üyesi olduğumuz ittifaklar bizi son 60 yılda KORE savaşından beri isteğimizin dışında çeşitli aksiyonel ve siyasi operasyonlarla kendi istedikleri istikamete taşıyorlar.

NATO dediğiniz zaman bu bir askeri ve siyasi bir PAKTIR fakat bunu çok geriden yöneten dünya elit güçleri kendi istedikleri planlarda NATO yu kullanmakta NATO adeta onların satranç tahtasında bir AT görevi görmektedir.
Bugün bölgeye NATO gücünün İŞİD için müdahale için hazırlanması bunun öncesinde NATO nun en büyük üyesi ABD bölgeyi bombalaması ALMANYA ve diğer ülkelerin gelişmiş kara harp silahlarını çeşitli bölgesel güçlere teslim etmesi sizlere şunu sordurmuyormu,NATO üyesi TÜRKİYE 40 yıllık terör mücadelesi içinde niye hiç devreye girmediniz girmediğiniz gibi birde karşı güçlere yardım ettiniz el altından,nasıl siz MÜTTEFİKSİNİZ biz her dediğinizde geliyoruz niye siz bizim başımız sıkıştığında gelmiyorsunuz.
Çünkü asli hedef TÜRKİYE.
Evet bu planda artık son hamleye geldi BÜYÜK BATI güçleri,sizleri iç siyasette hangi ideolojik parti veya siyasi ittifaktan kurtarıcaz bir güçlüyüz desede artık bu büyük son gelmekte,bu COĞRAFYADA maalesef parçanlanma bizdede olucaktır.
Sizi sakın evinizden çıktığınzda gördüğünüz metrolar,göktelenler veya burdan yüksekovaya giden duble yollar kandırmasın 1988 yılında IRAKIN inkişafını bilseydiniz batının desteklediği IRAK devletini ordan buraya geldi ve oyunun başlangıç parçası olarakta  büyük görev gördü aslında o günde bugünde hedef ülke TÜRKİYEYDİ.
Hatta artık öyle bir duruma geldikki PKK örgütü ve ABDULLAH ÖCALAN legalleşmeye,toplumun karşı kesimindede kabul görmeye başladı,işte bu türkiyenin iç dinmaklerinde çözülme sürecinin göstergesi bu öyle bir boyuta geldiki İŞİD için PKK nın niye bize vurmak istediği, gidip İŞİD ile mücadele etsin gibi düşüncelere ve açıklamalara sevk etti.
Konuyu değiştirim özellikle MİT yakınlığı ile bilinen bazı gazetecilerin İŞİD elinden alınan rehineler konusunda MİLLİ İSTİHBARATIN ilk defa MİLLİ operasyon yaptığını tamamen MİLLİ olduğunu kendi lojistik ve personel imkanları ile yapıldığını OPERASYONU DIŞ İSTİHBARAT daire başkanı(İSMAİL HAKKI MUSA) nın yönetiminde sevk ve idare edildiğini anlatılar biliyorsunuz MİT mensubları çoğunlukla gerekmedikçe ÇAKMA isim kullanırlar,ben burdan sizlere şunu söyliyceğim farz edelimki bu operasyon MİLLİ farz edelimki çok başarı ile yapıldı farz edelimki yapanlar MİT personeli peki bu İSMAİL HAKKI MUSA nın NATO konsepti içinde bir kanat ülkesinde MİLLİ olduğunun garantisi ne vatandaş nerden bilecek belki sayın İSMAİL HAKKI MUSA belki  sayın DR HAKAN FİDAN belki sayın MEHTAP GÜNEŞ bu yüzyıllık operasyonu yapan SİYONİST güçlerin sızıntısı belki MİLLİ OPERASYON bugün yapanlar türkiyenin geldiği öyle bir noktada parçalanmanın,kaosun ve iç savaşın MİMARI olucaklar.

Konular çok stratejik görev başında stratejik görevde olan insanlar dev gökdelenlerin altında küçük maaş ve siyasi gelecek ikballeri ile çeşitli angajmanlara girebiliyorlar 1970 li yılların başında belki maddi olmasada siyaset olarak hızlı yol almak için yapılan bazı girşimler TÜRKİYEYİ kırk yıl içinde ATEŞ VE KANLA İMTİHAN ederken bizi ve bölgeyide bugünki hale taşıdı,maalesef…..!

Unutmayın gökdelenler büyüdükçe MİLLETLER ve DEVLETLER küçülecek…
Benden BÜYÜKLERİMİZE kardeşleri olarak,KÜÇÜKLERİMİZEDE ağbileri olarak şunu tavsiye ederim sokaktaki millet haricinde kritik noktalardaki özel veya kamuda kim çok fazla VATAN,MİLLET,SAKARYA prokobandası yapıyor veya yaptırıyorsa onun bu işlerden kendi şahsi veya temsil ettiği gurup için içerde veya dışarda çıkarı vardır bu maddi ve siyasi olabilir her ikisi olabilir ve bu VATAN MİLLET TÜRKÜSÜ ile kendini veya beraber olduğuğu gücü örtülüyordur.
HAYIRLI HAFTALAR…
SAYGILARIMLA,
ZEKİ ARSLAN….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...