30 Ağustos 2014 Cumartesi

TÜRKİYEDE DERİN ALMANYA…….


Sevgili takipçilerim,bugünlerde gündemi çok meşgul eden ALMANYA ve TÜRKİYEDEKİ dinleme hadiselerinin kısa kısa nedenlerini anlatıcam.
Arkadaşlar ALMANYA diyince TÜRKİYE ilşkilerininin en derin noktalarında tarihsel olarak çok kuvvetli olarak var olan bir devlet.
Size şöyle söyliyeyim benim  şahsımın  dünyada olma sebebi ALLAHTAN sonra ALMANYA.
Bırakın beni ALMANYA TÜRKİYENİN yönetici kadrolarına insan yetiştirip TÜRKİYEYİ geçmişte perde arkasından yöneten milyonlarca hadisenin ortak kaderi ALMANYA.
Bu hadiseler için ALMAN gizli servisinden yetkililer gelmiş, benim böyle bir yazım var NEO NAZİ cinayetleri başlıklı DÜŞÜNCE ATÖLYESİ isimli internet haber sitesinde,ordada gerçek yaşanmış hayatımdan anlatarak örnekler  veriyorum, gizli servisler karşılıklı ANKARADA oturur konuyu kapatır bu olayda ALMANYA TÜRKİYE arasında tozlu raflara kalkar,NEDEN?

Osmanlı genelkurmayını yönetmiş bir ALMANYA müttefiki birinci dünya harbinde ve o yılların akabinde NAZİZMİN kuruluşuna ev sahipliği yapmış bir OSMANLI ve sonrası TÜRKİYE CUMHURİYETİ akabinde güçlü bir NAZİ ALMANYASI ve onla ilişkiler NAZİZİM çökene kadar olan süreçte gizli açık müşterek ilişkiler çok derin siyasi,ekonomik,askeri arkasından NAZİZİMİN yenilmesi ile yine ABD yönetiminde oto kontrolü NATO ve ABD olan bir sıkı işbirliği MARŞAL yardımı ile beraber ALMANYA TÜRKİYE yakın tarihi çalışması.
Bu kısa özetin içi o kadar doluki milyonlarca sayfa yetmez yazmaya.

1975 yılından sonra özellikle şahsım aile ilşkilerimizden dolayı MKE(MAKİNA KİMYA ENDÜSTÜRÜSÜ) içinde çalışmaya başlayan ALMAN mühendislere şahit oldum ve tanıştım,ambargo altındaki TÜRKİYENİN silah sanayinin geliştirilmesi amacı ile burda kalarak çalışıyorlardı,özellikle müttefikimiz AMERİKA bize uyguladığı ambargoyu dost ALMANYA üstünden bu tip çalışmalar yaptırıp göz yumarak ALMANYA üstünden bizim gitmemizi sağlıyordu.
O yıllarda daha çocuktum ama dinliyordum TÜRKİYEDE anarşi başlamamış tam manada siyasi çalkantılar öğrenci hareketleri var ama sokakta silahlı çatışmalar yoktu o sıralarda ALMANYA emniyet teşkilatı ve ALMAN gizli servislerinden resmi heyetler gelmişti bu heyetler özellikle İSTANBUL daki toplumsal yapı sosyal yaşantı üstüne büyük araştırmalar ve çalışmalar yaptılar çıkardıkları raporlarda ülkemizde gelişecek siyasi çalkantılardan özellikle varoşların çok büyük olması ve istanbuldaki daha zengin semptlerle iç içe olması TÜRKİYEDE bir iç savaşın çıkacağı ve bu iç çatışma ortamında varoşların bu semptlere karşı harekete geçeceği gibi raporlar hazırladılar,gerçekten sonra iç çatışma çıktı fakat TÜRKİYE toplumunu tam sosyo kültürel analizini iyi yapamamaları bu sempt öngörülerini kısmi boşa çıkardı ama o yıllarda ÜMRANİYE ve 1 mayıs mahallelerinin kurtarılmış bölge olduğunu düşünürsek kısmi bazı doğruluklarda vardı.

Tabi tarihten bugüne özellikle TSK,MİT ve EMNİYET teşkilatı belirli senenin dönemlerinde kurs ve karşılıklı anlaşmalar altında ALMANYAYA gidip kalıyorlar burda bu ekolü yakından tanıyorlar ve ilişki içine giriyorlardı.

Özellikle MİT içinden bazı gurupların ALMAN gizli servisi yetkilleri ile gayri nizami hücresel yakın ilşkileri vardır bunların devamı hep İSVİÇREDE sonlanır..!
Bu ilişkiler kurumsal olarakta bilinir bu şekilde olması uygun görüldüğü içinde göz yumulur fakat bu tip hadiselerin zaman zaman çeşitli su altında macera filmi arz edecek durumları olur?
Gelelim başka bir konu olan ALMANYANIN kürt hareketlerini izlemesi çok eski ve tarihseldir ALMAN araştırmacıların yazdığı kitapları ve derin analizleri okuduğumda kitapların basım yılının 1930 lu yılların başı olduğunu gördüm.
Özellikle YUNANİSTANDA bulunduğum dönemde PKK ve DEVRİMCİ örgütlerin gittiği mekanlara takılırken samimi olduğumYUNAN TEM(TERÖRLE MÜCADELE) polisi ve YUNAN GİZLİ SERVİSİ(KİP) yetkilileri ile dostane ilişkilerim esnasında A dan Z ye tüm personelin beş lisan konuşması ve özellikle iki lisanın KÜRTÇE ve TÜRKÇE aksanlı konuşmaları bende büyük hayranlık yarattı,ilk olarak nasıl öğrendiklerini sorduğumda ALMANYADA GOTE ünivesitesinde öğrenim görüp KÜRTÇEYİ orda öğrendiklerini samimi anlattılar,şunu açık  söyleyeyim dünyadaki en samimi İSTİHBARAT teşkilatı Yunanlılarındır,açık konuşurlar..!
Arkadaşlar size kısa örneklerle veriyorum gençken VATAN MEVZUBAHİS ise GERİSİ TEFERRUAT düşüncesi yaşadığımız günlerde TÜRKİYEDE yaptığımız bir gizli örtülü faaliyetle DIŞİŞLERİ bakanlığımıza ALMANYANIN kalesine bir KORNERDEN GOL atmasının zeminini hazırlayıp bunuda yapmasını sağladık TÜRKİYENİN attığı 1990 lı yılların ortasındaki en büyük goldür,sanırım dönemin BAŞBAKANI çok değerli hanfendi PROFOSÖR sayın TANSU ÇİLLER hanfendinin ALMANYA tarafından hedef şeçilmesindeki en büyük neden bu yedikleri ŞANDELDEN gollerdir.

Tabi ALMANYANIN burdaki BARONLARININ sonra KURUMLAR içinde göreve getirdikleri devlet görevlileri ile biz hedef haline geldik napalım,buda bu işlerin bir cilvesi.
Tabi benim ALMANYA ile tarihsel çok yakın ilişkim onlardan kopukta olsa onların merkezde ve burdaki BARONLARININ gönüllerinde yer olduğu için hadiseleri yaralı atlatmamızı sağlamıştır başkası olsaydı AATG……?
Arkadaşlar mevzu uzun sizde hepsi bir anda sıkar ben bugüne gelirsem size şunu söyliycem ALMANYANIN bu dinleme sıkandalı AMERİKA ile ilk patladı ve derin ABD ve ALMANYA arasında sıkıntı yarattıktan sonra konu bize döndü ve ALMANYANIN bizi dinlediği meydana çıktı bu konu özellikle 2009 ve 2012 eylül aylarında aslında bir ALMAN,ABD ekibinin çalışmasının bir sonucudur bu sizlere yansıtılmıyor,yansıyan kısmıda teknik olarak palavra ama doğru olan kısmı hedefin bugünlerde CUMHURBAŞKANIMIZ olan sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve AK parti hükümeti olduğudur,burda ismi zikredilen tüm yapılar içinden insanlar kullanılmıştır.
Aslında BARONLAR aynı SAYIN ÇİLLERE yaptıkları komplo saldırı planını ALMANYA üstünden sayın CUMHURBAŞKANIMIZADA yapıcaklardı ALLAH müsaade etmedi plan kendiliğinden bozuldu veya yapılsa işlevi kalmadı yalan ve komplo olduğu meydan çıkıcaktı.
2005 yılında gözlemlediğim hadiselerde ALMANYAYI ilgilendiren istihbari konularda ALMANYA hemen takviyeli personel yolladığı onlarında burda teması oldu oturduk BİRA içerek konuştuk meramlarını biraz öğrendik.
Gesi olaylarındada faaliyetleri çok derin olmuştur özelikle olaylar olmadan evvel yoğun çalışılmış AVRUPALI ortakları ile geniş bir konsorsiyum çalışma yapmışlardır,diyceksinizki bunlar bu işleri yaparken burası ne yapıyordu e sizde izlediniz vatandaş olarak gördünüz siz ne yapıyorsanız bizim ilgili birimlerde sizin yaptığınızı yapıyordu?))

Özellikle şunu unutmayın ALMANYA enerji ve SANAYİ,TİCARETİN  her türlü konusunda türkiye üstünde menfaatleri zedeleneceğini anladıkları anda hiç kimseyi af etmezler.
Geçmişteki bir TÜRLÜ toplumun aklının ermediği değerli insanlarımızın kaybı onların çok lehine olan işlerdir.
SONUÇ olarak TÜRKİYEYE çok güçlü temeline nüfuz etmiş bir ALMANYA var ve onun müşterek menfaatleri olduğu ülkeler var,eğer TÜRKİYENİN bazı çark yapıcağını CAN havli ile büyük DIŞ SİYASETTE kestirip analizini yaptıkları anda DEVLETİMİZE ve onun STRATEJİK her türlü yöneticisine,çalışanına ve varlığına,değerlerine İSTİHBARAT yöntemi ve bunu besleyen diğer yöntem çalışmalardan elde ettikleri KOZ dosya ve materyelerle saldırıp TÜRKİYEYİ yörüngede tutup müttefikleri ile kıvama getirmek için çalışacaklardır.
ESEN KALIN,İYİ HAFTA SONU.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder