12 Haziran 2014 Perşembe

ÖZCAN ın YUMRUĞU……?


Sevgili arkadaşlarım dedimya sayın MEHMET EYMÜR beyefendinin casusluk hikayeleri -7 yazısı destan olmuş,insana devamlı anılarını hatırlatıyor.
Şükrü ağbi ÖZCAN bey adama yumruğu nasılda atmışın anlattılar dedi,ÖZCAN ağbi beyaz tenli 1.60 boylarında tıknaz bir beydi hepsi rahmetli oldu allahrahmet eylesin HOCALARIM…
Özcan bey pis,pis güldü amk vatan haini dedi ŞÜKRÜ bunlar vatanı sattı biz kurtaralım derken telef olduk.
Sonraki zamanda rahmetli komiser okan ,ben pilot Necdet sıraselvilerde NECDET ağbinin evde balık yaptık rakımızı açtık içiyoruz NECDET ağbi dedim ÖZCAN bey yumruğu ÇAKMIŞ rahmetli TURHAN beye onu anlattı şükrü ağbi, Özcan beyin yanında oda güldü!NECDET ağbi şerefsiz eli kolu bağlı adama herkes yumruk atar artist işte hayatı boyunca attığı ilk ve son yumruktur,ordan rahmetli Z.OKAN KIRAN aynen ağbi diye katıldı.
Herkes çoğunluk hayatta değil,bizler anlatalım aydınlansın bazı olaylar tabi bildiğimiz kadar.
Özcan beyle bazen oturur laflardık,telefon açardı kızım bana GENERAL NURİ beyi bağla
Bağlandığı zaman NURİ ağbi nasılsın iyimisin herkes vatan haini oldu,sonra derdini meramını anlatır yalnız bir gün entresan bir şey söylemişti NURİ ağbi vallahi şu ALBAY SITKI ULAY beyle ilgili anılarımızı ben bir kaleme alim sorardım NURİ bey nededi ağbi diye öldürürler seni demiş)))))))))
Özcan ağbi derdim adamcağız yarbaylıktan emekli ,yaptın adamı GENERAL bizim onla ne günlerimiz oldu general rütbesi ona az derdi.
Tabi hocalarım iyisi ile kötüsü ile gıybet yapmayalım günah ama olanıda anlatalım  merhum ÖZCAN bey Kafkasyalı bildiğiniz MİT tüm Kafkasyalılarda iyi tanır onu şimdiye kadar hiç deşifre olmamıştı küçük bir iki dikkat çekmiycek olay dışında.
Arkadaşlar ben bu insanların hepsinin içinde yanlızdım,çoğunun tevellütü 1935-1936 kimse bana yol göstermedi,göstersede kendi bildiğim yoldan hariç bir yola gitmedim.
Size çok açık söylüyorum TÜRKİYEDE geçmiştede,dünde,bügünde gelecektede bu işler kalleşlik üstüne büyük çoğunluğu kurulmuş işler içinde dürüst mert aslan yürekli insan bulmak çok zor ve az.
Onun için burda yazıyorum herkes bazı şeyleri geçmişte ne oldu benim bildiğim kadarı ve baktığım gözlemlediğim ve bizzat yaşadığımca anlatıyorum.
1994 kışı kasım ayı başları yer ANKARA YABANCI BİR ELÇİLİK BÜYÜK BİR DEVLETİN TİCARET MÜMESSİLİĞİ görevlileri ve heyete komuta eden KURMAY bir ALBAY o ülkenin askeri temsilcisi toplantımız bitti sonraki bir toplantı için karar alındı.
Ben istanbuldayım bir sonraki toplantı için hazırlıklar yaparken irtibatta olduğum istanbuldaki yabancı askeri üst rütbeli personel gelerek ZEKİ bu senin ÖZCAN bey oğlunu ve yanına bir işadamı alarak elçiliğe gitmiş e dedim bana verin bu işi demiş sizin ALBAYINIZ ne demiş ne demiş biliyormusun,dedim ne demiş siz bu ülkede buraya kimle geldiniz OĞLUN lamı ZEKİ ARSLAN  lamı buz gibi bir hava esmiş toplantı bitmiştir denilerek kalkılmış.
Tabi sonra beni ankaraya çağırdı bir baktım ortalık karışmış kurum tüm telefonlarını kapatmış İSTANBULDAN GALİP başkan ne telefona çıkıyor,nede ankaradaki KURUM yetkilileri hatta hukuk işlerindeki görevli arkadaş bile ağbi hatrın büyük ama sana bir şey yapamam dedi.
MGK MİT yetkilisi büyüğümüz bile bizim MGK geliceğimizi duyunca erken daireden ayrılmış Allahtan ben TSK üst konumundan arka cebe  taruz tipi el bombasını  koymuşum onla MGK hürmet gördük.

Yıl 2014 bunca yıl bu kadar sıkıntı çektim,yapılmayan kalmadı ÖZCAN beyle son 1995 yılının mart ayında  istiklal caddesinde tünelde ayrılırken tabi bu arada yüzlerce hadise oldu onları anlatamıyorum aslanım dedi HOCA herşeyi öğretir bir konuyu eksik bırakır ben sana onuda vericem,tüm bilgileri verdi demek istediği şuydu belkide ben sana hainlik yapmazdım geridekiler yaptırmaya kalktılar ağızlarına yüzlerine bulaştırınca kabağı bizim tarafta bana patlattılar.
Bazen bazı şeyleri uzun yıllar saklamak gerekiyor bugün özellikle MİT içinde ve seferberlik kapsamındaki KAFKASYALILARA ve bunların işbirliği içindeki yetkillilere söyliyceğim bana sızma yapmış olsanız bile uzak durun daha başka konuları bana lütfen açtırmayın.
Sayın değerli MEHMET EYMÜR beye tekrar teşekkür eder bize bunları hatırlattı,hayatta kalan Kafkasyalı MİT yetkillilerinede bu konularla geri plandan bağı olan bir an evvel şahsıma dönük olan yanlıştan geri dönmelerini tavsiye ederim..
Sayın BAŞBAKANIMIZ ve ilgili kurumun genç başkanıda bilsin hayat çok zor yan gelip yatmakla harp olmuyor,hergün görüyorlar yaşıyorlar,lütfen…..?
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN…..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder