8 Nisan 2014 Salı

KOZMİK ODA…….


Sevgili arkadaşlarım son zamanlarda bilen bilmeyen,özellikle ya basın camiası içinde yada bu camianın medya kuruluşlarının daveti ile evimiz kadar giren her türlü yetkili,etkili,uzman kişilerin görüşlerini fikirlerini dinliyoruz,bu olaylardan biride KOZMİK ODA hikayesi.
Bundan birkaç yıl öteye KOZMİK ODA,SAĞIR ODA nedir kimse bilmezken maşallah şimdi sakız oldu alemin ağzına….
21 aralık 2009 günü sayın BÜLENT ARINÇ beyefendiye ÖZEL HARP DAİRESİ mensubu iki subayın suikast yapıcakları gerekçesi ile çok gizli emniyetin ve mit ortak yaptıkları operasyonla yakalıyorlar,3 gün kadar  MİT sorgudan sonra serbest bırakılıp 27 aralık günü 21 gün sürecek fasılalı olarak bir hakim tarafından incelemeye dosyalar alınarak bu süre içinde çokta tartışmalar TSK ve diğer kurumlar arasında olsada netice itibaren bu inceleme yapıldı.
Sonuç yıl 2014 ortada bir şey yok…….?
(((((((Bu tiplerden 'Özel Harp Dairesi' kapsamındaki anılarını kitaplaştırmalarını falan beklemeyiniz!

Kozmik Oda'ya girildikten sonra paniğe kapılıp koltuklarını bırakmalarını ise kafi bir ipucu olarak not edebilirsiniz.))))))
Yukarda parantez içinde aldığım kısa paragraflar yenişafak gazetesi değerli yazarlarından sayın TAMER KORKMAZ beyefendinin KILÇIK ismindeki yazısından kısa bir alıntı…
Kendisi özellikle türkiyedeki derin yapıları iyi bilen bir insandır fakat kader ve hayat bazen insanı öyle bir noktaya getirirki yanlışı savunur duruma düşersin,bu kişiliklede alakalı değil zamanın ve dönemin siyaseti ile ilgilide olabilir savunduğun uğruna baş koyduğun insanların politikaları evrildiğinde mecburen insanlar,guruplar,parti ve diğer benzer topluluklar değişebilir hatta yanlışı bile savunur duruma düşebilir geldiğimiz dünya çok başka oldu.
Bakın hiçbir ÖZEL harpçi eğer bir suikast işine girişmişse gidipte ankarada araba kiralamaz hiçbir özel harpçi suikast yapıcağı yerde günlerce volta atmaz..Özel harp mensublarının sivilde kullandıkları ayakkabı boyacısından tutta badanacısına kadar bir ton haber elemanı vardır istihbaratı ağarlıklı onlarla yapar böyle gidip polise kendilerini yakalatmazlar.
Kısacası ne oldu devletin tepesinde bir tiyatro senaryosu hazırlandı bunda günün konjöktüründe bazı sistemdeki açık ve değişiklerden ve bazı uluslararası bilgilerden faydanılarak bu hadisenin bu şekilde yapılması kararlaştırıldı ve yapıldı.

STK TÜRKİYENİN savaşta ve barışta ilgilendirecek o kadar çeşitli ve konulu dosyalar vardırki,bunların hesabını hukuk eğitimi almış bir HAKİMİN yapmasına imkan yoktur ne bu konuda bilgisi vardır nede ordan alıcağı bilgiyi adalet mekanizmasına taşıyabilecek yetkisi ve selahiyeti vardır…
Sonuçtada bu dava açık kalmış,fakat hiçbir şekildede bir sonuç alınmayacak takipsizlik verilip kapatılacaktır.
Peki ne olmuşturda bu operasyon yapılmıştır ve bir HUKUKUÇUNUN girmesi istenmiştir işte orası şu giren hukukçu incelenmek istenen konuları çok detaylı inceledikten sonra bu iş için kurulmuş dışardaki ekibe kendisindeki HUKUK bigisi donanımı ile yol göstererek devletin siyasetini götüren tepe yöneticilerinin kendi istekleri doğrultusunda yeni bir düzenlemeye gidilecek konuda çalışılmıştır,yeri geldiğinde STK dışında bunla ilgili bir çok hukuksal çalışma olduğu gibi GAYRİ kanuni KİRLİ hareket dediğimiz operasyonlarada girişilmiş olabilir.
Daha sonrada zaten MİT başına gelen DR HAKAN FİDAN beyin istihbarat havuzu çalışmaları ve STK (SEFERBERLİK TETKİK KURULU) şubelerinin azaltılması bu tip büyük operasyonların arkasından gelen TALİ düzenlemelerdir.
Tabi hadisenin kirli yanlarıda belkide çok uzun zamandır bir şekilde DEVLETİN DERİN YAPISI içinde tarihten gelen istihbarat yöneticileri ile adım adım götürülüyordu hatta belki bu tip operasyonlarda istihbarat kaçağı başka devletlere olmasın diye KİRLİ,ÖRTÜLÜ operasyonlarda yapılıyordu,ve belkide yapıldı.
Sayın BÜLENT ARINÇ beyi biliyorsunuz beyefendinin BABASIDA TSK astsubay rütbesi ile görev yapmış,kendisi hukuk fakültesinin bitirmiş değerli bir hukukçu,2005 yılında yine çok değerli bir manisalı hukukçu ağbimiz aklıma geldi,rahmelik oldu…..
Evet sevgili arkadaşlarım KİTAP YAZMAK bir şey değil herkes oturur bir kitap yazar zaten görüyorum yazıyorlarda.
Benim bir huyum vardır çok laubali bir insan olarak gözüksemde çok ciddiyimdir aslında,yaptığım iş iyi olmuycaksa ben onu yapmam öyle bir huyum var,yalnız şunu söyleyeyim bu ülkede HUKUK herkese lazım…..!
Neden bunu söyledim,çünkü bu kelimeyi bize ölmeden evvel bir ağbimiz söylemişti,o günün şartlarında onun nedemek istediğini anlamamıştık çünkü nasıl bir işin içinde olduğunu sen söylemezsen sana kimse yardımcı olamaz.
Bir büyüğümüzde bu rahmetli ağbimize şunu söyledi konuşma esnasında sen yaptığın işleri HUKUK çerçevesindemi yaptınki,şimdi HUKUK diyorsun?
Bakın arkadaşlar,hakim, savcı ayarlar kafasına sıktığınız insanlara intahar etmiş süsü verebilirsiniz,dolandırır,iftira atarsınız,komplo kurup çorap örersiniz  tehit ve şantaj yapabilirsiniz birgün gelir bunların hepsi kendi başınıza gelir.
Bir atasözü vardır BÖBÜRLENME ,MAĞRUR OLMA PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR…..!
Kimseyede, ALLAHI,KİTABI öğreticek değiliz bu ülkede onun profösörü çok bizim allahımız,gönlümüzdeki,içimizdeki duygularımız,kiminde iyi,kimin kötü olduğunuda bir tek ALLAH bilir…
Diyceksiniz ZEKİ bey kozmik odadan allaha kitaba geldin İSTİHBARAT operasyonlarının delili yoktur,iz kalması çok zordur,onun için anlatacaklarım ancak iz bırakacak yerlerden olması için dikkat ediyorum,bu yazdığımı okuyan PROFOSYONEL bir yetkili aslında benim ne demek istediğimi çok iyi anlıyordur…..!
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN……

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder