24 Şubat 2014 Pazartesi

STRATEJİK İNGİLİZ OPERASYONLARI….


Sevgili arkadaşlarım aslında bu yazıyı daha sonra yazmayı düşünüyordum basındaki MİT ile ilgili yazılar çok fazla olupta bazılarının içinde işaret vericek paragraflar ve cümleler görünce karar verdim.
Geçmişte nevizadede içkili bir TOPLANTIDA hatta silahlı sıkıntılı günlerdi iki MİT mensubu arkadaşla bir toplantı olmuştu hatta bulunduğumuz yerin ilerside İngiliz konsolosluğu masada münakaşa çıkmıştı,anılarımda yazıcam orda şunu anlatmıştım kurumdan arkadaşlar bu konuları bilmiyor daha çok askeri istihbaratı ilgilendiren yapılar benim uzmanlık alanım onlar MI6 yada MI5 gibi kurumları ismen biliyorlar SIS isimli DİREK KIRALİÇENİN tepe yöneticilerine bağlı bir İSTİHBARAT örgütü vardır bu örgüt ile paralel çalışan özel komando timleri bulunur bundan haberleri yok.
SIS özelliği hedef ülkede çalışma yürütüp gerekirse denizaşırı operasyonlarda emrindeki KOMANDO birimlerini kullanmak operasyonlar yapmak vs, istihbaratın tüm aksiyonel gücünü o ülkede kullanmak.

Buna nerden geldim bizim gibi ülkelerin sınırları İNGİLİZ DEVLETİNCE çizildiği için iz takibinde veya istihbarat faaliyetinde en önemli unsurlar tarihi iyi okumak,ağırlıklı askeri istihbarat ve geçmişte kullanılan askeri malzeme ve menşeylerini iyi bilmek kısacası askeri konulardada birikimli olmak gerekiyor sadece sivil istihbarat öğretileri ve kursları kifayetsiz kalır uzun ve entelektüel çalışmadır,ben bunları öğrenmek için az rahmetli hocalarıma PİPO tütünü gümrükten geçirip taşımadım,tütünü birde pipoya yerleştirirken büyüklerimiz ağzından çıkıcak cümlelere dikkat etmek,hepsi HAMINGWAY di maşallah……?
Tabi bulunduğumuz gezdiğimiz askeri birlikler ve depoları çok önemlidir çünkü depolardaki malzemeler TÜRK ORDUSUNDA ne olursa olsun saklandığı için ordaki geçmiş kullanılmayan teçhizat size tarih açısından büyük bilgi verir.
Mesela TÜRK ordusunda pek gerekmedikçe kullanılmayan G-1 piyade tüfekleri depolarda durur yıllardır çok eskiden beri ben 28.tümen depolarında G-1 piyade tüfeklerini sıra,sıra gördüğümde gülmüştüm,1. ORDU veya 3. ORDU, EGE ORDU depolarında göremezsiniz sebebi 1974 kıbrıs harekatı ve ondan evvelki ÖRTÜLÜ alımlardır demirel hükümetinin girişimleri ile.Bu tüfeklerin aynısı İNGİLİZ ENFIELD 7X62 MM piyade tüfekleridir İNGİLİZ ordusu 1980 li yılların ortasına kadar bunları standart kullanmıştır,bugünki SURİYE ordusu depolarındanda çıkartılıp bu ENFIELD tüfekleri ÖZGÜR SURİYE ORDUSU milisleri ellerinde gözükmektedir.
Gelelim sadete sayın MİT müsteşarımızıda DR HAKAN FİDAN beyefendiyi  bu DEPOLARDAN çıkmış kabullenebiliriz kendiside 28.tümen karargahına bağlı MUHABERE ER EĞİTİM alayında ilk görev yeri olarak mesleğe başladı bizi muhabere alayı ANKARDA önemli bir birliktir ve tarihi  birliktir ASKERİ istihbaratın haricinde 12 eylülden sonra MAMAK cezaevi ile komşu olduğumuz için sivil unsur işlerin karışık olduğu 80 li yıllarda birlikten çok şey gelip geçmiştir,yazarken gözlerim doluyor keşke o günlere geri dönsek.
Tabi o yıllarda anılarımda var zaman zaman birliğimize ÖZEL HARP mensublarıda şeçmelere gelmiş orda ÖZEL HARP mensublarının ne şeçtiklerini izlemiştim yine anılarımız var anlatıcaz ROMAN tadında,geçiyorum buraları sayın FİDAN müsteşar olduktan sonra bazı kararlar aldı 30 yaşından küçük ÖZEL HARP mensublarını kuruma özel birim oluşturmak için aldı birde daha evvel kurumumuzda çeşitli birimlerde  çalışmış ÖZEL HARP menşeyli kişileride duyum alıyorum ANKARADA özel görev pozisyonları aldırdığını bunlar eski deneyimli ÖZEL HARPÇİLERDİR, iyide arkadaşlardır fakat benim onların icratı faliyeti geçmişten bugüne yanlış geldiği için bazı konularda tasvip edemem ama netice itibarı ile böyle bir durum söz konusu şu anda yapı bu şekilde haber aldığım kadar bu sistemler üstünden oluşturuluyor.
İşte bu İNGİLİZLERİN operasyonel istihbarat örgütü SIS gibi bir oluşum oluşturuluyor bu yapılırken malumu MİT yasalar değiştiriliyor yada meclise sunuluyor,burda büyük bir HÜKÜMETE yandaş bir kesim ve BASIN aslında neyi savunduğunu bilmeden prokobanda yapıp toplumu maniple edip yanlış yönlendiriyor,MİT istenilen yasaların ne ucu açık olduğu ne istendiği nereye hadiselerin gideceği şu andaki TÜRKİYENİN iç ve dış konjöktürü ne ,İSTİHBARAT faaliyetine yansıması ne olur kendilerinden sonra gelecek bir HÜKÜMETTE bu yasalarla başlarına ne gelir tam idrak edemeden yazıp bu YASALARIN lehine büyük tezahürat yapıyorlar,sayın MEHMET EYMÜR sayın CEVAT ÖNEŞ beyler gibi istihbarat duayyenleri yasada büyük hatalar görüyor ve açıklıyor onları dinleyen yok……?
11 eylül saldırılarından sonra NSA,DIA,CIA,FBI ortak AMERİKA içinde operasyon yapıcak dışarılı bağlantılı TERÖR alarmı verdi ve ABD içinde adeta Müslüman avı başlattı fakat SENATODAN tepki gelince içe dönük bu faaliyetler hemen askıya alındı ve NSA tarafından SENATODAN ve AMERİKAN toplumundan özür dilendi.
Arkadaşlar biz dünki çocuk değiliz hepinizin huzurunda zaman zaman sosyal medyada bazı POLİS şefleri ve İSTİHBARATÇILAR ve subaylarla görüşüyoruz daha 2001 yılında sayın BAŞBAKANIN yakınlarını alıp İstanbul emniyetinde ağır işkencelere tabi tutan emniyetçileri biliyoruz,bu işler çok hassas ve çok ciddi sonuçları ülke üstünde dönüşü olmayan hatalar ve yaralar açabilecek durumlara yol açabilir onun için bu yasalar çıkarken çok ciddi anlamda HÜKMETTE olsan düşünmek lazım hatta bu tip yasaları ele geçiren BÜROKRASİ bir müddet sonra devlet içinde devlet olur HÜKÜMETLERİDE yönetir, AMERİKADA FBI başkanı merhum JAY EDGARD HOWERD beyin 49 yıllık başkanlığında söylenen aslında ABD sayın HOWERD un yönettiğidir….
Tabi İngiliz derin devleti ve siyonzmi bilmek için içinide bilmek gerekli temasların olması lazım bu güçlerle burdan size bazı olaylara giricem siz ço havaya girmeyin İNGİLİZLER bizim derin devleti yönetmekte çok hakimlerdir yıllar evvel İNGİLİZLERİN yetiştirdiği bir nazik beyle oturuyoruz ZEKİ bey aramıza girmen lazım nasıl olucak sen gir görüceksin ne görücem seni yöneten tüm yöneticilerle aynı masanın etrafında oturduğunda GÜCÜ görüceksin,bu arkadaşlar tamamen İNGİLTEREDEN ve AMERİKADAN yönetilen kişiler masanın etrafını saysam arkadaşlar burda ŞOK olursunuz.
İngilizler herçeşit insanı küçükten alır yetiştirir bu çalışma doktirinine çok dikkat eder.
Güneşi batmayan İMPARATORLUK DEDİĞİN zaman BÜYÜK BİRİTANYA AVUSTURALYA dan başlar KANADA ya kadar bayrak altında olan bir coğrafyada uzun yıllar DÜNYA siyasetini ve coğrafyasını dizay etmiş bir DEVLET ve onun az  sayıda ARİSTOKRASİ üstüne kurulmuş bir YÖNETENLER gücü…..
TÜRKLERDE bir laf vardır anlayana saz,anlamayana DAVUL ,ZURNA az……..!
Sayın ABDÜLKADİR SELVİ beyin bugünki yazısından alıntı,birde arkadaşlar unutmadan ekliyeyim  bu SİYASİ VE EKONOMİK RANT hakikaten delikanlıyı bozuyor,aslında çizgiden kaymamak lazım ama kayılıyor herhalde….
ALINTI YAZIDAN BİR BÖLÜM….
Bizim MİT'i hızla dış istihbarat konusunda yetkilendirmemiz ve operasyonel imkanlara kavuşturmamız gerekiyor. Geç bile kaldık. İngiliz istihbaratı bunu 200 yıldır kullanıyor!
TÜM ARKADAŞLARA HAYIRLI VE UĞURLU BİR HAFTA OLSUN ………..
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

AMERİKALI MİLLİ ÜSKÜDARLILAR ÇETESİ..

                         Sevgili takipçilerim,MERHABA….. Üsküdar,dünyaya geldiğim ilçe.1965 yılında bağlarbaşında otururken ZEYNEP ...