6 Ocak 2014 Pazartesi

Sayın ÖNEŞE cevap..!

Sayın ÖNEŞE cevap..!
Sayın MİT eski müsteşar yardımcısı CEVAT ÖNEŞ beyefendi zaman zaman bazı seminerlere katılarak ve basın yolu ile çok akil açıklamalar yaparakta şerefli 41 yıllık meslek hayatının emekli günlerindede memlekete hizmetini bu çok verimli açıklamaları ile devam ettiriyor.
Ama birde CİN başka PERİ başka durumu dediğimiz yani suyun altında yaşananlar ve yaşanacaklar öylemi buz dağının görünen yüzü nasıl onu biliyormu halkımız hayır kesinlikle bilmiyor.
Sayın öneşin verdiği demeç aynen başlığı bu. (Paralel devlet ancak böyle temizlenir!)
Sayın öneş paralel devletin hukuk,kanunlar ve anayasa ile temizleneceğini savunuyor yerden göğe hak veriyorum yazısını okursunuz.
Ama 41 yıllık meslek hayatında MİT ve onla hertürlü irtibatlı olan kurumların içinden gelen kişilerle zamana ve dünyanın ve ülkenin konjöktürüne göre paralel yapıların kendileri tarafından oluşturulduğunun bunlarda hata yaptıklarını,anlatmıyor hatta İSTİHBARAT örgütlerinin yasalarla değilde görevleri gereği ilkeler ve geleneklerle yürütülen adil olunması gereken konularda dahi uymadıkları,MİT seferberlik kapsamı ve 5.kol faliyeti dediğimiz yapı içinde çeşitli örgütsel maddi menfate dayanan beyaz yakalı şuç şebekeleri oluşturduğumuzdan bahsetmiyor.
Bunlara katılmayan şuçtan imtina eden insanların nasıl İSTİHBARAT yöntemleri kullanılarak zorla şuça bulaştırılmak istenmesi,yakınlarının maddi,manevi hayatlarının zehir edilmesinden bahsetmiyor.
Şuçla mücadele etmek isteyen kişilerin nasıl POLİS lakabı takılarak alay edildiğini,işe gelmeyince kurumsal fişlerin kapatıldığını,ailelere ve yakınlara dost akrabalara iftira atıldığını anlatmıyor özellikle 1999 daire başkanı olduğu dönemde uluslararsı gelişen hadiselerin gerçek nedenlerini söylemiyor,bugün AK parti milletvekili sayın ŞAMİL TAYYAR beyefendinin PKK MİT kurdu açıklamasının bende çocukluktan içinde olarak ve sonraki yaşamımda bazı gerçeklerle karşılaştığımda ŞOKE olduğumu bu istihbarat çalışmalarının SOS kıvamında tarih boyunca nasıl çeşitli terör örgütü kuruluşları organize şuç örgütü kuruluşlarının kurumsal direk olmasada kurumun içindeki bazı oluşumların bunların yapısal temel taşı olduğunu anladım ve gördüm.
Dahası 1977 1 mayısının sırlarını kendilerine sorduğumuzda onuda ANAYASA,HUKUK ve neyle hangi vicdanla çözüceğimizi,bir merhum APTİ İPEKÇİ açmıyorum konuyu neyle anlatıcaksınız,en yakın silah arkadaşınızın kahpece bir sokağın köşesinde öldürüldüğünde şuçu kimlerin üstüne atmışız asıl şuçlular kim hiç onlara bakmıycakmıyız?
Sayın ÖNEŞ beyefendi hukuku,anayasayı,kanunları hatırlatmak çok güzelde VİCDANIDA hatırlamak lazım,ben hayatımda VİCDANI MİT kurumu içinde bir kere ŞANSLI ve dik gördüm,oda dönemin saygın MÜSTEŞARI ve yardımcısı sayesinde..
Bizde siyasi şube derlerdi eskiler bilir şimdi TERÖRLE MÜCADELE şubesi orda çalışan bir çok polis arkadaş bazen bir çok BAŞBAKANLIK,CUMHURBAŞKANLIĞI yapmış büyüğümüzün bilmediklerini bilir,C-BLOKTA bir komiser KARDEŞİMİZ dediki ZEKİ bey orası için 50 yıl çok uzun zaman,birde yerinde durmayıp girip her gerçeği görmüşken.
Burdan MİLLETİMİZE şunu tavsiye ederim devlet tecrübesi olan büyüklerimizin fikirlerini doğruluğunu tasvip edelim ama suyun altında aynı şeyler olmadığını düşünerek derin SORGULAYIP,DERİN muhakeme edelim,ilk HUKUKSAL sonra VİCDAN ile ikisinede ŞANS verelim.
SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder