7 Kasım 2013 Perşembe

ERGENEKON-TANIKLAR………..


Sevgili okuyucularım bu sabah YENİŞAFAK yazarlarından sayın CEM KÜÇÜK beyin yazısını okuyunca KAYSERİDE ölen ve şüpheli bir durumu olan avukat DOĞAN YILDIRIM hadisesini sizlere biraz malumat vererek sabah zihninizde biraz derin kulvar açmak istedim.Vericeğim bilgileri tamamen doğru kabul edin,ama HAYAL MAHSULÜ olduğunu unutmayın….

Bu arada son yılların en iyi GLADİO yazılarından birini sayın FARUK MERCAN bey yazdı içinde çok dolu gerçek hayattan bilgiler var bu ERGENEKON meselesinde ama maalesef gereği ülkemizde yapılamadı,gazeteciler yazdıkları ile kalmak zorunda oldular.

Aslında ERGENEKON APO nun ülkemize getirilmesi ile yeniden dizayn edilmeğe başlandı,o arada bu sıkıntıları gören bazı kimseler kendi şahsi çabaları ile bunu ihbar etselerde başarılı olamadılar ASKER sultası çok güçlü olduğu için,sızıntıları bastırdı kamuoyunu örttü fakat bu ihbarlarda bir şekilde tarih ve evrak üstünde kaldı delillendi bunda devletin bazı erklerinin geriden olayı izleyen büyük ve sessiz çalışması var.

Sayın TUNCAY GÜNEY beyin hayrete vardıracak açıklamaları tabi bizzat sahada paralel durumda olan insanlarıda şaşırttı ve o insanlara şunu düşündürttü devlette bazı olaylar bir birinden habersiz paralel yollarda yürütülüyor.

İlk resmi ihbarlar 1999 yılının ekim ayında basit olaylarla verdirildi fakat ileriye dönük delil kalsın diye adli mekanizmalara yansıtıldıki,ilerde patlıycak olaylarda bu konular devletin güvenlik güçlerinde dahil bilinsin özellikle EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN bu yapıyı adalet mekanizması ile öğrenmesi bazı bu geriden gelen güçlerce istendi.

Konuyu dağıtmadan şurdan girelim yoksa ERGENEKONUN tamamı hakkında bir sunum yapmak imkansız,şu güne geldiğimizde ERGENEKONUN askeri ve buna bağlı güvenlik bürokrasisi enterne edilmiş vaziyette ama ne oluyorda özellikle 2005 yılından beri bazı özellikle ERGENEKONLA ilgili avukatlar başta olmak üzere bazı kişiler intihar ederek hayatlarını kaybediyor,son yazılarımdan biride BİZİ YORMA GİT KENDİNİ VUR hadisesinde yine konunun geldiği yer sayın MEHMET ALİ AĞACA ile ilgili bir yan yine bakıyorsun merhum AVUKAT DOĞAN YILDIRIM sayın MEHMET ALİ AĞACA nın geçmişte avukatlığını yapmış İRANA kaçmasında rol oynamış,aslında entresan şekilde size burda kısa izah edemiycem bir çok hadise 1977,78,79 yılına bağlanıyor,özellikle KAYSERİ vilayetimiz öne çıkıyor,biliyorsunuz merhum ÜZEYİR GARİH CİNAYETİ hükümlüsü er yener yermezde Kayserili…

Size kısaca şöyle girim ergenekonun dışarda kalan ayağı özellikle EKONOMİ ve MEDYA,MİT ayağı bunlara hiç dokunulmadı ama 1975 yılındaki ABD  ambargosu ile şekillenen ERGENEKONUN ekonomik güç saç ayağı tüm o dönemden bugüne gelen zamanda bu şuç imparatorluğunun arkasında ERGENEKONUN EKONOMİK AYAĞINI saklandı,ne dedi 1988 yılında merhum TURGUT ÖZAL suikasten sonra bunlar eski günlere alışık KAÇAKÇI taifesi eski rantı bulamadıkları için huzursuzlar onun için bu işlere kalktılar……….?

ERGENEKON OPERASYONLARI başladığında istanbulda mason locası önünde yakalanan bıçaklı şahıs loca başkanını öldürmek için gelen KAYSERİLİ çıktı,sonra olay yine bir kayserili avukata bağlandı ve sonunda hadiseler KAYSERİ BELEDİYE başkanlığına ulaştı.

2010 yılında İTO BAŞKANINA şantaj yapıyorlar diye gözaltına alınan sonrasında beraat eden iki MİT mensubu doğumları konya olsada,kökenleri bir yerden KAYSERİYE ulaşıyor

Hatta yüksek okulu kayseride okudukları bazı önemli dökümanlarıda kayseriden zamanında aldıkları ortaya çıkıyor,emniyet tutanaklarında.

Merhum ÖZDEMİR SABANCI suikastine baktığınızda ERGENEKONLA karşılaşıyorsunuz,bazı ERGENEKON hükümlüsü asker,polis kişilikler önünüze çıkıyor SABANCI aileside Kayserili.

Kayserinin bildiğimiz ne ÖZELLİĞİ var insan yapısı olarak ticareti sevmeleri para kazanmayı ön planda tutmaları hatta dünyaca ünlü para kazanma ustası musevilerele eş tutulmaları,VATANSEVER olmaları,birde KAYSERİNİN en büyük özelliği tarihten gelen büyük ERMENİ ve MUSEVİLERİ tüm dünyada kendi şehirlerinden çıkarmaları,buda kayseri insanımızın uluslararası gücünü gösterir.

Siz ERGENEKON örgütü gibi bir örgütte hiç tutuklanan ERMENİ,YAHUDİ gördünüzmü yok,ama böyle bir örgütlenmede bu cematlerden vatandaşlarımızın olmaması mümkünmü?

Sayın CEM KÜÇÜK beyin bazı yazılarında ERGENEKONU 1 NUMARASI olan bir kişinin aslında ermeni kökenli olduğu hakkında bir çok yazısı var bu kişinin örgütü ile tarihsel NATO nun üst kanadını ülkemizde nasıl yönettiğini anlatıyor,acaba tarihten baksak onunda kökleri PASTIRMACIYAN efendi gibi KAYSERİYE çıkarmı….

Buda SİZLERE şunu gösteriyor ERGENEKON BARONLARLA AYAKTA işlerini hala ekonomik güçleri ve medya ve gizli servisteki yaptıkları GİZLİ ANLAŞMALARLA hala devam ettiriyorlar,KAYSERİLİ,SİVASLI ERGENEKONUN DEMEKKİ EKONOMİK AYAĞI GÜÇLÜ BARONLARI VAR ULUSLARARASI sahnede güçlü olan bunların DOKUNULMAZLIKLARIDA VAR……?

KURTLAR VADİSİNİN BİR BÖLÜMÜNDE HİCVEDİLEN CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜNDE BARIŞTIRMAK AMACI İLE POLAT ALEMDARLA,İSKENDER BÜYÜK beylerin karşılaştırılması var, ACABA İSKENDER BÜYÜK,POLAT ALEMDAR VE HİCVEDİLEN CUMHURBAŞKANIDA KAYSERİLİ demeyin………………….??????

Biz gerçekleri biliyoruzda sevgili okuyucu kardeşlerim ADIMIZ HIDIR,ELİMİZDEN GELEN BUDUR, sizde bizleri idare edin,hepinizi gözlerinden öperim…….!

SAYGILARIMLA,

ZEKİ ARSLAN…..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder